هارمونايزر و نحوه عملكرد آن

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,280
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
سلام

هارمونايزرها سخت افزارهايي هستن كه ميتونن صداي ارسال شده رو بگيرن و بسته به scale و گامي كه شما براشون مشخص ميكنيد اون صدا رو هارمونيك و چند صدايي كنن.
معمولا هم براي وكالها استفاده ميشه اما امكان استفاده از اون براي سازها هم مقدوره.
به اين صورت كه شما مثلا قطعه ايي در گام لا ماژور دارين و ميخواين فاصله سوم يا پنجم و يا فواصل معكوس اون و داشته باشين كافيه كه روي اون نوع scale كه همون گام لا ماژور باشه رو مشخص كرده و فواصل رو كه ميخوايد هم بهش بديد و سيستم اينكار و براي شما انجام ميده.
ميشه تقريبا گفت همونطور كه با پلاگين هارموني انجين كار ميكنيم با اين تفاوت كه سخت افزار بهتر و طبيعي تر اينكارو انجام ميده.
مدلهاي و قيمت اون هم برميگرده به مقدار هارموني و خطهاي هارمونيكي كه روي صدا اعمال ميكنه..
مثلا مدلي كه به شما 8 خط هارموني بده مسلما گرونتره تا سيستمي كه فقط 4 خط ميده. مدلهايي كه خطهاي بيشتري ميدن معمولا داراي يه تيونر خوب هم براي وكال هستن.
در ايران مدلهاي tc كاربراي زيادي داره كه ميشه به مدلهاي :

voice pro با قيمت 1270000 اشاره كرد كه داراي تيونر خوبي هم هستش..:​

كه البته داراي پارامترهاي اكولايزر و ديناميك و ... هستش ..​

يا مدل پائين تر اون كه مدل voice work هستش با قيمتي حدود 900000​

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:

Nima Golestan

Gold User
11/6/09
1,879
333
83
36
شيراز
اميد جان ممنونم از معرفي اين محصول به اين نحو زيبا . فقط يه سوال دارم . من با اين دستگاه آشنائي لازم رو ندارم ولي مي تونم بپرسم كه نرم افزار اين محصول با پيچ شيفت توي كيوبيس چه تفاوت هائي دارن ؟؟ مي تونيد راهنمائي كنيد كه كار كدوم يكي از اينها بهتره ؟؟

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,280
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
پيچ شيفتر در نرم افزارها تاجائيكه من باهاشون كار كردم كمي محدوديت دارن. و البته صدا رو هم از حالت طبيعي خارج ميكنن.
اما اين سخت افزارها با قدرت بيشتري اينكارو ميكنه و طبيعي بودن صدا حفظ ميشه يعلاوه اينكه خط هاي بيشتري رو دراختيارتون قرار ميده.
نمونه ش كاراهاي تواشيح هستش كه اكثرا با اين سخت افزارها انجام ميشه اينو يكي از دوستام كه اينكاره هستش به من گفت

Nima Golestan

Gold User
11/6/09
1,879
333
83
36
شيراز
پس اميد جان ,

نرم افزار اين برنامه هم مثل ما باقي نرم افزار هاي ديگه , كه قابل نصب و كار كردن هستن وجود داره ؟؟ اگر هست مي توني بهم معرفيش كني كه دانلود كنم و باهاش يه پك بزنم ببينم چه طعمي داره ؟؟ :smile (22):

ممنون مي شم عزيزم .

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,280
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
نرم افزارش كه تو اينترنت هستش اما فقط با سخت افزارش كار ميكنه و بايد به سخت افزارش كانكت باشه.
مثلا پلاگين هارموني 4 كه اونم فقط با كارت پلاگين خودش كارميكنه.
هارموني انجين ميتونه كارت و انجام بده يا veilklang اونم خوبه.

26/7/10
24
2
0
تيونر يعني صدا رو تيون مي كنه يعني فالشي در صدا رو ميگيره. ولي من با بعضي از اين نرم افزار ها كار كردم ولي صدا رو از حالت عادي هم خراب تر و غير طبيعي تر ميكنه. و سوال دومم اينه كه آيا دستگاهي هم هست كه صدا رو فقط تيون كنه و هارمنيزه نكنه؟

تيونر اگه گام شو مشخص نكني كه بد تر ميكنه و اين طبيعيه اما اگه گام شو درست انتخاب كني
(مينور و ماژور ) جواب خوبي ميده و اما دستگاهي گه گفتي نميدونم اما پلاگين اوتو تيون فكر كنم به كارت بياد ...

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,280
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
تيونر يعني صدا رو تيون مي كنه يعني فالشي در صدا رو ميگيره. ولي من با بعضي از اين نرم افزار ها كار كردم ولي صدا رو از حالت عادي هم خراب تر و غير طبيعي تر ميكنه. و سوال دومم اينه كه آيا دستگاهي هم هست كه صدا رو فقط تيون كنه و هارمنيزه نكنه؟
بله سخت افزار آنتارس atuo tune و همچنین هارمونایزرهای مدل بالا و جدید یه تیون هم روشون دارند.

Ramtin Shabanian

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
11/4/10
2,012
2,462
113
29
G Studio
بله سخت افزار آنتارس atuo tune و همچنین هارمونایزرهای مدل بالا و جدید یه تیون هم روشون دارند.
سخت افزار؟؟؟:smile (49):

قیمتش حدودای چقدر هست تو ایران پیدا میشه؟

6/11/09
696
26
0
مریخ
خطاهای خوندن رو تا چه اندازه ی میشه با این دستگاه که فرمودید پاک کرد و به نت سالم رسوند

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,280
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
سخت افزار؟؟؟

قیمتش حدودای چقدر هست تو ایران پیدا میشه؟
بله سخت افزارش هم موجوده. قیمتها هم معمولا از یک میلیون شروع میشه به بالا
خطاهای خوندن رو تا چه اندازه ی میشه با این دستگاه که فرمودید پاک کرد و به نت سالم رسوند
یک مدل هارمونایزر tc الان پیشمه گاهی بسیار خوب هارمونایز میکنه و گاهی هم مثل پلاگین هارمونی انجین عمل میکنه. !!!
در مورد تیون کردن از پلاگینها قوی تر عمل میکنه. ( البته تا جائیکه من تونستم تست کنم. )

fender

Banned
5/2/10
302
119
0
سلاریس
سلام من از هارمونایزر tc استفاده میکنم ولی نه مدل رک مونت از مدل فلور g vocal خیلی هم رازیم جاهایی که به بک وکال نیاز داشته باشم رو ردیف میکنه صداش خیلی طبیعی هستش ورودی برای گیتار به صورت هم زمان هم داره یعنی هم وکال هم گیتار هم زمان فوت سویچ هم داره ....
از همه مهم تر اینه که قیمتش خیلی خوبه 200$ قیمت جهانیشه 350 تهران نمایندگی tc
پراسسورش مثل مدل های دیگس و فقط ابشن هاش کمتره نسبت به مدل امیدvoicepro تیونر هم داره برنامه voice modul هم خوبه
کلا برای قشر ضعیف مثل من خیلی خوبه

ایمان احمدزاده

مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران
تیم مدیریت
مدیر ارشد
سلام من از هارمونایزر tc استفاده میکنم ولی نه مدل رک مونت از مدل فلور g vocal خیلی هم رازیم جاهایی که به بک وکال نیاز داشته باشم رو ردیف میکنه صداش خیلی طبیعی هستش ورودی برای گیتار به صورت هم زمان هم داره یعنی هم وکال هم گیتار هم زمان فوت سویچ هم داره ....
از همه مهم تر اینه که قیمتش خیلی خوبه 200$ قیمت جهانیشه 350 تهران نمایندگی tc
پراسسورش مثل مدل های دیگس و فقط ابشن هاش کمتره نسبت به مدل امیدvoicepro تیونر هم داره برنامه voice modul هم خوبه
کلا برای قشر ضعیف مثل من خیلی خوبه
اگه واسه ات امکان داره یه Review از این محصول بنویس چون خیلی می تونه کمک کنه!!!
من می خوام هارمونایزر بگیرم البته تا الآن می خواستم VoiceWorks بگیرم ولی اگه اختلاف زیادی بینشون نباشه فکر کنم این به صرفه تره!!!