نیما وارسته درگذشت

شروع موضوع توسط tars ‏20/5/14 در انجمن اخبار موسیقی ایران

تاپیک نیما وارسته درگذشت تالار اخبار موسیقی ایران در persian-music.org.

1. tars

tars عضو سایت

شغل :
    موزیک
    امتیازات:
    +210 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools
    نیما وارسته؛ تنظیم کننده موسیقی پاپ؛ شب گذشته(20 اردیبهشت) براثر نارسایی قلبی درگذشت.

به گزارش ایلنا؛ این هنرمند سابقه همکاری با بسیاری از خوانندگان پاپ ازجمله بنیامین بهادری را داشت.

وارسته آموزش ویولن را از کودکی آغاز کرد و بعدها پیانو و ارگ را فرا گرفت. او در تاسیس استودیو اولین خانه مهر؛ تنظیم قطعه برای آلبوم همشهری خوبم ثمین وطندوست؛ صدابرداری از آلبوم‌هایی چون تا بی‌نهایت گروه آریان؛ تنظیم آلبوم‌های خشایار اعتمادی؛ محسن همتی؛ پیام صالحی؛ سهراب پاکزاد و وحید حامد؛ رهبری کنسرت بنیامین بهادری در سوئد؛ رهبری ارکستر کنسرت‌های خارج از ایران برای خواننده‌هایی چون حمید عسگری؛ پیام صالحی؛ فرهاد جواهرکلام و سهراب پاکزاد و همکاری با سامی یوسف نقش داشته است.

گویا مرگ وارسته با ابهاماتی مواجه است از این رو جسد وی به پزشکی قانونی منتقل شده و پلیس درحال بررسی عامل مرگ است.

خبرگزاری کار ایران - ایلنا

• خوشم اومد خوشم اومد x 9
  2. poorya nadery

poorya nadery عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +677 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    واقعا خبر بدي بود روحش شاد

3. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, studio_one
    روحش شاد ، یادش گرامی ...

Sent from my ST15i using Tapatalk

4. AliRezA Nasehi

AliRezA Nasehi کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,760 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    الان که اومدم این خبر رو دیدم واقعا شوکه شدم چون نیما 35 سال بیشتر نداشت.
    همین چند وقت پیش بود که آلبوم بنیامین به بازار اومد و با کلی تنظیم خوب.
    همش کار نیما بود.
    حیف واقعا.
    یادمه دو سال پیش که استودیو کار می کردم، صاحب استودیو آلبوم زیر بارون رو بهم داد و من وقتی عکس نیما رو دیدم به ذهنم اومد که برم از نزدیک ببنمش و این قضیه تا امروز هم تو ذهنم بود که یه بار برم و این آقا رو از نزدیک ببینمش و دیگه نمی شه.
    واقعا فکر نمی کردم انقدر زود دیگه تو جمع ما نباشه.
    اینم از شاهکار نیما که فکر می کنم کسی نباشه که این آهنگ رو نشنیده باشه.

http://upir.ir/1393.2/In-Che-Hesieh-www-xpana-in.mp3
    Irobic

نیما وارسته درگذشت-04200598004p01.jpg
    خبر شوک آور و ناباورانه برای موسیقی پاپ ایران؛
    «نیما وارسته» تنظیم‌کننده سرشناس موسیقی پاپ، درگذشت
    موسیقی ما - «نیما وارسته» نوازنده و تنظیم‌کننده خوب موسیقی پاپ کشورمان شب گذشته در 35 سالگی درگذشت. داریوش صالح‌پور نوازنده و هنرمند نزدیک به نیما وارسته که از شب گذشته در محل حادثه حضور داشت در گفت و گو با موسیقی ما ضمن تایید این خبر افزود:«ساعت 12 شب یکی ازهمسایه‌های نیما چون رابطه نزدیگی با من داشت با بنده تماس گرفت و خبر داد که وی در استخر به دلیل هوای بسته و گویا نارسایی قلبی دچار حادثه شده است.»

وی افزود: «بعد از حضور ما در محل دیگر کار از کار گذشته بود و نیما از میان ما رفته بود. همچنین پلیس نیز برای رسیدگی به موضوع در محل حاضر شده بود.»

طبق گزارش خبرنگار سایت موسیقی ما که در محل حضور دارد، صبح امروز پیکر این هنرمند از منزل به پزشک قانونی انتقال یافت .علت اصلی حادثه هنوز مشخص نشده است.
    رهبری ارکستر کنسرت های حمید عسگری و بنیامین بهادری و مشارکت در تولید آلبوم های متعدد موسیقی پاپ از جمله فعالیت‌های این خواننده طی ماههای اخیر بوده است.

سایت موسیقی ما این ضایعه دردناک را به اهالی موسیقی ایران تسلیت می‌گوید

بیوگرافی :
    نیما وارسته از سن ۸ سالگی اموزش ویولن رو شروع کرد و بعد ها هم اموزش ساز هایی چون پیانو...ارگ...سینی سایزر و...فرا گرفت که بهترین هنر را در نواختن ویولن کسب کردند.

این هنرمند کارنامه درخشانی از خود برجای گذاشته که میتوان اشاره به کارهایی چون:

-تاسیس استودیو اولین خانه مهر

-اولین تنظیم وی یک قطعه برای البوم همشهری خوبم ثمین وطندوست

-صدابرداری از البوم های پر افتخاری چون البوم تا بی نهایت گروه اریان

-تظیم البوم های هنرمندان بزرگی مانند خشایار اعتمادی ..محسن همتی ..پیام صالحی ...سهراب پاکزاد ..وحید حامد ...

-رهبری کنسرت بنیامین بهادری در سوئد

-همکاری وی در البوم بنیامین بهادری که صدای بلندی در موسیقی داشت

-رهبری ارکستر کنسرت های خارج از ایران خواننده های محبوبی چون حمید عسگری...پیام صالحی...فرهاد جواهر کلام...سهراب پاکزاد

-همکاری و نوازندگی ویولن در کنسرت های گروه اریان درخارج از ایران ...

-همکاری وی با خواننده محبوبی چون سامی یوسف...

-همکاری وی در البوم های جدید بنیامین بهادری و کرور که به زودی انتشار خواهد شد

-دعوت یانی برای نوازندگی ویولن در گروهشان که متاسفانه بنا به دلایلی اتفاق نیافتاد

و....

تحصیلات این هنرمند عزیز کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک و بعد ها هم سفری به امریکا برای ادامه تحصیل در رشته موسیقی کردند.

که در تمامی این مراحل موفقیت های زیادی به ویژه در زمینه نواختن ویولن کسب کردن و باعث افتخار همه هواداران و دوستدارانشان شده...

از طرف تمامی اشخاصی که این هنرمند پر افتخارمان را می شناسند برایشان ارزوی بهترین هارا میکنم...

مصاحبه نیما وارسته :
    فکر می کنید دلیل اینکه موسیقی قطعه گریه در ماه توانست در میان مردم شنیده و زمزمه شود چه بود؟من فکر می کنم هیچ دلیلی نداشت جز صمیمیتی که بین ما بود ودرکارهم دیده شدوهمچنین حسی که قطعه داشت
    .به اعتقاد من قبل از هرچیزی حس ترانه این قطعه بسیار قوی بود و همین طور حسی که بنیامین در ساخت ملودی ان خرج کرده بود
    قبل از اینکه مسئله تنظیم پیش بیاید ترانه و ملودی توانسته اند با مردم ارتباط خوب وتنگاتنگی برقرار کنند که همین رمز موفقیت وشنیده شدن گریه در ماه بودیعنی به عنوان تنظیم کننده نمی خواهید از تنظیم ان حرف بزنید؟
    قبل از هر چیز باید بگویم که این کار یک کار تیمی است و این طور نیست که من به تنهایی خود را تنظیم کننده ان بدانم .تک تک
    افرادی که در گرو کار می کنند در کل قطعه و موفقیت ان سهیم هستند می توان گفت که ترانه و ملودی و تنظیم و همه و همه توسط همه افراد گروه انجام
    شده است و کسی در این میان تکروی نکرده استعمده ویژگی دیده و شنیده شدن قطعه گریه در ماه چیست؟
    این که ما خودمان این را از صمیم قلب دوست داشتیم .مطمئنا هر کاری را که خودمان دوست داشته باشیم مردم هم ان را دوست داشته و با ان ارتباط برقرار می کنند
    صرف این دوست داشتن کافی بود تا این قطعه در میان مردم بازتاب خوبی داشته باشد؟
    ناگفته نماند که به دلیل این که این کار فضایی متفاوت از فضاهای موسیقی های دیگر داشت
    و تقریبا روحانی بود نیازمند یک تنظیم ساده و به دور از شلوغی هیاهو بود که ما سعی کردیم این مورد را لحاظ کنیم به نظر من بیشترین بار این قطعه بر دوش ترانه و ملودی بود چون مانطور که گفتم تنظیم ان سادگی خاص خودش را داشت صدای خواننده نیز یکی از نکات بارز در این قطعه بود
    که به خوبی توانست با مردم ارتباط بگیرد موسیقی این کار نیاز ب فضای حجیم و تنظیم شلوغ و درهم نداشت. بنابراین در زمینه تنظی بسیار ساده کار کردیم .ضمن این کار باید با تو جه به فضای ماه رمضان ان را متناسب با موسیقی ایرانی بسازیم و از سازبندی ایرانی استفاده کنیم
    مثلا چه ساز ایرانی؟صدایی که در این قطعه شنیده میشود به نظر نا اشناست؟
    بله در این قطعه از یک ساز جدید استفاده کردیم این ساز را یکی از دوستانم به نام بهزاد رواقی ساخته است ونام ان را( ربود) گذاشته است .صدای ان چیزی بین سه تار و تار است و همین طور دلنشینی خاصی دارد
    با وجود زمان اندکی که داشتیدچگونه توانستید گروهی ان را به انجام برسانید؟
    همزمان با ساخت این قطعه ما مشغول ساخت البوم بنیامین نیز بودیم و نزدیک بودن ب فضای کاری بنیامین ما را با این کار راحت تر کرد به طوری که وقتی ترانه ان سروده شد و ملودی
    ان را بنیامین ساخت فورا به تنظیم ان پرداختیم تا سریع ان را ضبط کرده و تحویل بدهیم وشبختانه در این زمینه موفق شدیم و قطعه با فاصله کمی از سفارش ان اماده انتشار شد در گروهی کار کردن به مشکل خاصی برنخوردید؟
    نه چون همه یکدیگر را رعایت می کنیم تمام اجزا این قطعه را همه با هم ساخته و تنظیم کرده ایم اصلا دلم نمی خواهد خودم را تفکیک کنم و مثلا بگویم من تنظیم این کار را انجام داده ام.همه همین فکر را می کنند وبه همین دلیل به مشکل خاصی برنخوردیم و از مشکلاتی که گریبان دیگر گروه ها را گرفته است به دور هستیم این قطعه یک کار گروهی بود نه فردی!
    به هر حال یک نفر هست که باید حرف اخر رابزند؟
    دوستان لطف داشتن و همه چیز را نهایتا به من واگذار کردند.من به عنوان تنظیم کننده کار نهایی این قطعه را انجام دادم و از باز خورد ان نیز راضی هستم.دوستان گروه نیز از نهایی شدن این کار راضی هستندو کلا بازخورد خوبی از ان گرفته شد.در مجموع توانستیم با این قطعه در قالب گروه حرفه ای کار خود را به خوبی انجام بدهیم

فیلم مصاحبه »
    ویدئوی مصاحبه نیما وارسته
    این اچرا رو هم حیفه نبینید :
    «نیما وارسته» تنظیم‌کننده سرشناس موسیقی پاپ، درگذشت

آخرین ویرایش: ‏20/5/14
    • خوشم اومد خوشم اومد x 3
  5. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    زوحش شاد و یادش گرامی.امسال از ان سالهای بد خواهد بود.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  6. pe32_64

pe32_64 کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +2,132 / 1 / -2
    روحش شاد.

7. osyanam

osyanam عضو سایت

امتیازات:
    +143 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo