نیاز به یک آموزش گویا و کامل آهنگ سازی + یک مشاور(آهنگ ساز)

شروع موضوع توسط saeed_ch ‏8/10/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک نیاز به یک آموزش گویا و کامل آهنگ سازی + یک مشاور(آهنگ ساز) تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. saeed_ch

saeed_ch عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام و عرض خسته نباشید به همگی مخصوصاً به اساتید خوب و محترم سایت Persian singers.

ببینید من هیچی از سبک ها و آکورد ها و ریتم و گام و... نمی دونم و هیچ گونه علمی ندارم،
    ولی با موسیقی زندگی می کنم و آهنگ سازی رو دوست دارم،و می خوام آهنگ سازی رو شروع کنم.

1.یه آموزشی می خوام که آهنگ سازی و علوم مورد نیازش رو از اولین قدم،کامل و گویا آموزش بده.

2.و به یک مشاور(راهنما) در این باره نیاز دارم(با پرداخت مزد).
    .کسی می تونه کمکم کنه؟.

2. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    با سلام !
    دوست گرامی ، شما اگر در تالارها پیرامون سوالتون جست و جو کنید ، بارها سوالاتی از این قبیل پرسیده شده و پاسخ نیز داده شده.
    ضمناً اساتید گرامی ما که در این سایت حضور دارند ، بی هیچ چشم داشتی و به جهت پیشرفت من و شما میان و وقت گرانبهاشون رو صرف پاسخ دادن به سوالات کاربران محترم می کنند و تازه این باعث افتخاره این عزیزان هست و همینطور مدیریت محترم سایت هزینه های سرپا موندن این سایت رو پرداخت می کنن که مشکلات دوستان حل بشه و این سایت باقی بمونه برای پیشرفت...
    اصلاً نگران نباشید ، همه ی دوستان در این سایت بصورت رایگان شما رو مشاوره و راهنمایی خواهند کرد - هدف این سایت تبلیغات یا درآمد زایی نیست.

اما سوالتون :
    شما در صحبتهاتون فرمودین با موسیقی زندگی می کنید ، پس مسلماً این هنر براتون ارزش داره - پس حتماً مایلید که اون رو درست و اصولی پیش ببرید.
    موسیقی علاوه بر هنر بودنش یک علمه و مثل بقیه ی علوم باید پیگیری بشه.
    این هنر ، هنره اصواته و شما نمی تونید بصورت سایلنت و فقط با کتاب اون رو درک کنید - منظورم اینه وجود یک استاد راهنمای خوب که خودش این مفاهیم رو درک کرده باشه ضرورت داره - شما باید کتب رو زیر نظر اساتیدتون کار کنید تا به شناخت کامل و علمی برسید.
    البته تاکید بر داشتن استاد بیشتر در مورد تئوری های موسیقی هست نه کار با نرم افزارها.بزارید ساده عرض کنم :
    شما باید دست کم به شناخت کلی در مورد سه مبحث عمده برسید :
    تئوری موسیقی
    ساز
    کار با نرم افزارها
    برای آهنگ ساز شدن ، داشتن یک نرم افزار کافی نیست.

اولین قدم : یاد گیری سلفژ در کنار یک استاد خوب هست و سپس هارمونی - بعد از هارمونی علوم دیگه ای هم هست ، مثل کنترپوان ، ارکستراسیون ، سازشناسی ، سبک شناسی و...که به حرفه ای شدن کمک می کنند اما می تونید کم کم اینها رو ادامه بدین ، مثل خیلی از اساتید همین سایت که الان با وجود اینکه چندین سال هست آهنگسازی می کنند هنوز در زمینه ی انواع شاخه ها و تئوری ها مطالعه دارند.
    منابع مباحث بالا هم زیاد هست و به استادتون بستگی داره که چی بهتون معرفی کنه.

دومین قدم : یادگیری یک ساز ریتمیک هست ، مثلاً گیتار یا پیانو !
    البته چون قصدتون آهنگسازی و تنظیم هست به نظرم اگه مثلاً در کنار گیتار کیبورد رو هم کار کنید خیلی بهتره ، چون این ساز تا حد زیادی لازمه ی کار آهنگساز هست.

قدم سوم :شروع کار با نرم افزارهای موسیقی ، آشنایی با سخت افزارها و آغاز آهنگسازی و تنظیم.

دوست گرامی اینا راه کلی و اصولی شروع کار هست - اصلاً نگران نباش و یا ناراحت نشو که راه طولانی در پیش داری - این راه بستگی به علاقه و تلاش خودتون داره که چقدر طولانی باشه اما مطمئن باشید اگر عاشق موسیقی هستین زیاد طول نخواهد کشید.
    ضمناً من نگفتم که ابتدا باید حتمااااااً تئوری یاد بگیری ، ساز یاد بگیری و بعد بری سراغ نرم افزار ! شما میتونی در حین مطالعه ی تئوری نرم افزار هم کار کنی ، با سخت افزارها آشنا بشی - با اصول و روش های تنظیم آشنا بشی و علمت رو در این زمینه بالا ببری - چون نرم افزارها و سکوئنس یک علم جدا هستند و دونستن تئوری به یادگیری نرم افزارها کمک نمی کنه - بلکه پس از یادگیری اون نرم افزارها به کارتون میاد - یعنی زمانی که میخواین کارتون رو بسازید به درد میخوره...
    حالا بستگی به زمان خودتون داره که چطوری کار کنید.
    اما فراموش نکنید که اگر میخواین حرفه ای راه رو برید ، مواردی که عرض کردم الزامی هست.
    البته اینا به اندازه ی دونسته های ناچیز خودم بود و از اساتید میخوام که پاسخ دوستمون رو کامل کنند.
    با تشکر

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...