نیاز به راهنمایی جهت نحوه کار با قسمتهای مختلف چنل استریپ پریسینوس استدیو چنل

شروع موضوع توسط hesam steps ‏18/2/16 در انجمن سخت افزارهای استودیویی

تاپیک نیاز به راهنمایی جهت نحوه کار با قسمتهای مختلف چنل استریپ پریسینوس استدیو چنل تالار سخت افزارهای استودیویی در persian-music.org.

1. hesam steps

hesam steps عضو سایت

شغل :
    رپ کردن
    امتیازات:
    +17 / 1 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, FLstudio
    خوب میدونیم که سه قسمت داره قسمت تیوب
    نیاز به راهنمایی جهت نحوه کار با قسمتهای مختلف چنل استریپ پریسینوس استدیو چنل-photo_2016-02-18_01-16-34.jpg
    به من بگید که هر کدوم از این چهار دکمه برای چی هستن ؟ چی کار میکنن ؟ در چه حالتی باشه بهتره ؟
    و اون دو تا پیچ برای چی هستن ؟ و چی کار میکنن ؟ و رو چه حالتی باشه بهتره؟ خواهشن کامل توضیح بدبد برام چون حس میکنم بلد نیستم باهاش خوب کار کنم !

نیاز به راهنمایی جهت نحوه کار با قسمتهای مختلف چنل استریپ پریسینوس استدیو چنل-photo_2016-02-18_01-15-46.jpg
    قسمت دوم سوالم درباره کمپرسوره به ترتیب توی عکس این ۱۰ مورد هر کدام چه کارهایی رو انجام میدن ؟
    رو چه عددهایی باشن بهتره ؟ چراغ قرمز اگه روشن باشه یعنی فعال هست کمپرسور ؟ یا وقتی خاموش باشه یعنی فعاله ؟ رو چه تنظیماتی بهتره باشه !!! خواهش میکنم ازتون کامل برام توضیح بدین !

نیاز به راهنمایی جهت نحوه کار با قسمتهای مختلف چنل استریپ پریسینوس استدیو چنل-1.jpg
    در قسمت سوم که اکولایزور هستش طبق عکس این ۱۱ مورد هر کدام برای چی هستن ؟ چی کار میکنن ؟ رو چه تنظیماتی باشن بهتره ؟ خواهش میکنم کامل وقت بزارین و برام توضیح بدید !
    و دو سوال اخر یکی اینکه این گزینه ۸ که لول هستش برای کل دستگاه اعمال میشه ؟ چیو زیاد و کم میکنه ؟
    و در اخر اینکه گین کارت صدا باید روی وسط باشه وقتی از این دستگاو دارم استفاده میکنم ؟؟؟ یا اگر نه روی چند باید باشه !؟
    از اینکه کمکم میکنین و کل این ۱۲ دکمه و ۱۵ تا پیچی که داره رو برام دارین توضیح میدین و وقت میزارین خیلی خیلی ممنونم !!
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏18/2/16, تاریخ ارسال پست اول: ‏18/2/16 ---
    با توجه به اینکه میکروفونم رود کی ۲ هستش و خودش منبع تغذیه داره ! نیازی به برق ۴۸ ولت این دستگاه هست یا خیر ? سوال بعدی اینکه گین کارت صدا باید روی چند باشد ؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    گزینه های 1 تا 5 دقیقا همون عملکرد پلاگین کامپرسور رو دارند که طبیعتا آشنایی دارید.
    6 : غیر فعال کردن کامپرسور
    7: حالت سافت بین تریشولد و ریشیو
    8: حالت اتوماتیک بین اتک و ریلیز
    9 : با فعال کردن این کلید انتخاب میکنید اول اکولایزر روی صدای ورودی اعمال بشه و بعد کامپرسور با بلعکس
    10: تغییر حالت متر

عکس دوم :
    1: غیر فعال کردن اکولایزر
    2و 3 : تنظیمات اکولایزر در فروکانسهای low
    4 و 5 و 10 : تنظیمات اکولایزر در دامنه mid
    6, 7, 11 : تنظیمات اکولایزر در دامنه high
    8 : لول خروجی دستگاه
    9 و 11 : نمایشگر پیک
    اگر با پلاگینهای اکولایزر آشنایی دارید همه مواردی که ذکر کردم براتون آشنا خواهد بود
    خروجی صدا رو
    در واقع صدا بعد از ورود به دستگاه و اعمال اکولایز یا کامپرسور توسط این ولوم مقدار خروجیش تنظیم میشه

بستگی داره به کارتون و مقدار قدرت صدایی که وارد و خارجی میشه نمیشه نسخه کلی پیچید.
    خیر. میتونید فانتوم پاور چنل استودیو رو خاموش کنید.

ویرایش :
    در اولین عکس :
    گین میشه حساسیت سیگنال ورودی
    tube drive میشه مقدار تاثیر تیوب روی سیگنال ورودی
    48 ولت و منهای 20 دی بی و مابقی هم که مشخصه

• مفید مفید x 4
    • خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. PayamRpMusic

PayamRpMusic عضو سایت

امتیازات:
    +30 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    جناب محبی ،
    شما درباره کیفیت خروجی این استودیو چنل اطلاعی دارید؟ برای ضبط صداهای وکال با میکروفنی مثل rode kit1 و صدای ساز با rode M5 که مخصوص ضبط صدای ساز هستش ،کیفیت استادندارد و خوب میده؟ من بیشتر برای ضبط ساز میخوام از ترکیب این دو محصول با یک کارت صدای خوب مثل فوکوسرایت اسکارلت 6i6 استفاده کنم و ضبط وکال رو یک استودیو تجاری انجام بدم.

4. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    نمیتونم بگم خیلی خوبه و نمیتونم بگم بده.
    در حد متوسط گزینه خوبیه نسبت به قیمتش.
    اما در مقایسه با برندهای دیگه کمی عقب تره

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  5. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,537 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    مشخص نکردید بالاخره وکال رو در استودیو انجام میشود یا در منزل؟
    گروه هدف این شرکت فقط آماتورها و استودیوهای خونگی و در مقیاس کوچک هست طبیعیه که یک محصول ارزان و با این کیفیت تولید بشود.
    میتونید نظر خریداران این محصول رو در این سایت ببینید که همه اونها نظر مشترکی مبنی بر استفاده از این محصول رو در home studio داشتند .

BEST USES
    • Amateur Recording
    • Home Studio
    PreSonus Studio Channel Tube Channel Strip

برای کار استاندارد و بهترین راه این هست که با این بودجه از خرید چنل استریپ صرف نظر کنید و این بلوکها رو جداگانه تهیه کنید. مگر این که یک la 610 کارکرده خوب رو با افزایش بودجه بتونید تهیه کنید.

• مفید مفید x 1
  6. ali salmanpoor

ali salmanpoor عضو سایت

شغل :
    مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +100 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    فرمایش جناب اخوان و آقای محبی کاملا درسته.
    اما نظر من'به درد کار حرفه ای نمیخوره. برای انجام کار در استودیو خانگی خوبه.نیاز منو اونجور که میخواستم براورده نکرد فروختم وبا هزینه حدود به ۵ برابر میخوام la610 mk2 بخرم که تفاوتش بسیار هست لحاظ کیفین

7. hesam steps

hesam steps عضو سایت

شغل :
    رپ کردن
    امتیازات:
    +17 / 1 / -0
    نرم افزار:
    ممنون از توضیحاتتون منم تصمیم گرفتم که اکولایز رو غیره فعال کنم ! اما متاسفانه از کمپرس سر در نمیارم میشه لطف کنید درباره این قسمت یه توضیح کامل بدید ؟؟؟

8. PayamRpMusic

PayamRpMusic عضو سایت

امتیازات:
    +30 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    فقط برای ساز های آکوستیک. ولی باید کیفیت خوب بده. اگه کیفیت نداره .پس کلا ضبط خانگی رو کنسل کنم و بودجشو جای دیگه صرف کنم. ولی تمایل دارم موزیک به طور کامل برای اجرا در هوم استودیوم آماده باشه و ضبط وکال باشه جای دیگه.
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏21/2/16, تاریخ ارسال پست اول: ‏21/2/16 ---
    بله ، ولی منظور از کار خانگی لزوما کارهای ساده و معمولی نیستن. بسته به خلیی شرایطه.کار حرفه ای شاید با داشتن تجهیزات خیلی گرون و البته معنا شه ولی یعنی نه برعکس استودی خانگی.بودجه بود حتما یک چنل استریپ عالی میخریدم.
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏21/2/16 ---
    [QUOTE="akhavan, post: 480858, member:
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏21/2/16 ---
    یعنی جداگانه اکولایزر / تیوب/ کامپرسور تهیه کنم؟ خیلی هزینه داره. یه کامپرسور خوب حداقل بالای 10 تومنه! ولی پیشنهاد من چنل استریپ پریسونیوس با بودجه ای در حد 1.400.000 تومان!

آخرین ویرایش: ‏21/2/16
  9. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,537 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    به نظر من بجای هزینه خرید تجهیزات رکورد و اینپوت خوب بهتره که روی میکس خوب سرمایه گذاری کنید مونیتور بهتر بگیرید کارت صدا ر ارتقا بدید و اوتپوت بهتر و قویتری داشته باشید . چون میتونید برای ۳ دقیقه رکورد از بهترین استودیوها رو با بهترین تجهیزات استفاده کنید و هزینه رنتش شاید یک سوم این تجهیزات باشه ولی برای میکس هزینه کنید و خودتون میکس رو یاد بگیرید .
    چنل استریپ خودتون برای رکورد در منزل بد نیست (خریدید و بهتره استفاده کنید ) اما به نظر من dbx 286s بهتر هست . بعدا میتونید روی این کار سرمایه گذاری کنید و تجهیزات رکورد خوب با کیفیت عالی بگیرید .
    موفق باشی.

10. hesam steps

hesam steps عضو سایت

شغل :
    رپ کردن
    امتیازات:
    +17 / 1 / -0
    نرم افزار:
    از این تاپیک چیزی دستگیرم نشد اما یه سرچ زدم تو همین سایت و کلی چیز فهمیدم !
    ترش یعنی صدا رسید به دسیبل شروع به کار کن مثلا -۶
    راشیو یعنی هر چی بیشتر از ۶ دی بی بود رو به اون عدد تقسیم کن اگه ۱۰ دی بی باشه وکال ۴ دی بی اضافی رو تقسیم میکنه به اون عددی که رو راشیو میزاریم
    اتک سرعت مداخله در این کار
    و ریلیز سرعت خارج شدن از پروسه

حالا یه سوال !
    همه ی اینا رو وقتی میشه تست کرد که یکی سه ساعت هی پشت میک بخونه تا ما هی تنظیم کنیم !
    راهی نیست که روی یک وکالی که رکورد شده اینا رو تست کنیم و اون صدا با چرخوندن این پیچک ها تغییر پیدا کنه ؟؟؟
    این سوالو جواب بدین میرم رو تست کردنش !!!

11. sam ca

sam ca کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +890 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    اره compressor رو میتونی بد از record کردن ازافه کنی.

Threshold : تا وقتی که سیگنال این threshold رو بهش نرسیده باشه کمپرسور اصلان کار نمیکنه. هروقت سیگنال از threshold بالاتر اومد, اونوقت compress شورو میکنه به compress کردن. پس حتمن باید level threshold رو بیاری پایین وگرنه هیچ اتفاقی نمیوفته.

Ratio : کارش اینه که این سیگنال که از threshold اماده بالاتر, چقدر کمپرس بشه. مثلا اگه Ratio رو به ۲:۱ set بکنی, برای هر ۲dB که سیگنال از threshold رد بشه, فقط ۱ dB به output میرسه. اگه مثلا ۱۰ dB بیاد بالاتر, ۵dB رو تو میتونی بشنوی.

پس کار compressor این هاست که صداهای بلند رو ساکت بکنه و به صداهای پایینتر از threshold اصلان دست نزنه. تقریبا مثل fader روی mixer که میتونی صدای بلند رو ساکت تر بکنی. فقط این برات خودش این کارو میکنه.

کارایی دیگه هم میکنه, ولی این میشه کار خیلی basic compressor .

12. hesam steps

hesam steps عضو سایت

شغل :
    رپ کردن
    امتیازات:
    +17 / 1 / -0
    نرم افزار:
    ولی روی صدایی که قبلا رکورد شده اعمال نمیشه تغییرات ! (‌سخت افزاری ) نرم افزاری میشه ! نمیشه ما یه وکال بگیریم و توی باز پخشش با این پیجک ها ور بریم تا صدای مورد نظرمونو پیدا کنیم ؟

13. sam ca

امتیازات:
    +890 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    میشه! ستودیو ها پور از compressor ها هستن که بد از رکورد کردن استفاده میشن!شیاد کمپرسور رو درست واصل نکردی؟

14. mehran.fitness

mehran.fitness عضو سایت

امتیازات:
    +337 / 3 / -2
    نرم افزار:
    cubase
    داخل جعبه محصول یک دفترچه هستش که اگه نیستش هم میتونید از سایتش دریافت کنید. داخل اون همه پیچ ها رو توضیح داده و مقدار مناسب برای ضبط وکال و ساز و... هم خودش پیشنهاد داده

15. ali salmanpoor

ali salmanpoor عضو سایت

شغل :
    مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +100 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    فرمایش شما صحیح پیام عزیز. منظور من از استودیو خانگی انجام کارهای ساده و معمولی نبود .چون در بسیاری ازین استودیوهای خانگی کارهای خیلی خیلی عالی میبینیم و میشنویم.
    عرض من این بود که اون نیاز و خواست من رو براورده نکرد.ولی کارهای رضایت بخش هم برام انجام داد.

آخرین ویرایش: ‏22/2/16
  16. hesam steps

hesam steps عضو سایت

شغل :
    رپ کردن
    امتیازات:
    +17 / 1 / -0
    نرم افزار:
    نه درسته !!!!

17. sam ca

امتیازات:
    +890 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    الان اکساشو نگاه کردم. ی Line Input پشتش داره. یعنی میتونی سیگنال رو که record کردی بهش بفرستی. و بد دوباره از output به DAW دوباره برگردونی.پس میتونی اینجوری تمرین کنی.

18. PayamRpMusic

PayamRpMusic عضو سایت

امتیازات:
    +30 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    سلام.بله مرسی. تصمیم خودم هم اینه. استودیوی ساخت و تنظیم موزیک و میکس و مسترینگ. بقیه گزینه های انتخابی تجهیزات استودیویی من همه تقریبا درجه یک هستند که در زمینه ضبط خانگی تردید داشتم.
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏27/2/16, تاریخ ارسال پست اول: ‏27/2/16 ---
    بله صحیح:wink::smile:

19. hesam steps

hesam steps عضو سایت

شغل :
    رپ کردن
    امتیازات:
    +17 / 1 / -0
    نرم افزار:
    والا نمیدونم چه جوری میشه دقیق توضیح بدی ؟؟؟؟
    من الان از میک کشیدم به چنل استریپ و از چنل کشیدم به کارت صدا !!!
    منظورت اینه که از میک مستقیم برم به کارت صدا بعد از کارت صدا خروجی بگیرم بدم به چنل استریپ و بعد از چنل خروجی بگیرم باز بدم کارت صدا ؟؟؟؟
    یا اینکه
    همین که از میک رفته به چنل و از چنل رفته به کارت صدا رو دوباره از خروجی کارت صدا بدم به چنل باز و باز از چنل بدم به ساند ؟؟؟؟‌
    لطفا دقیق بهم میگی که چی کار کنم ؟

20. sam ca

امتیازات:
    +890 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    Mic------->Audio Interface-------> Channel Strip
    اینکه اصلان فایده نداره

Mic------->Channel Strip-------> Audio Interface
    این set up درسته. Channel Strip ی دونه input XLR برای Mic داره. ی دونه هم Input Line داره.این Channel strip اینجوری design شده که تو سیگنال رو قبل اینکه به audio interface برسه EQ و Compress کنی.

والی تو گفتی که اگه vocal record کرده باشی و بد بخای از این set up استفاده کنی برای EQ /Compress کردن؟
    بهترین راه نیست ولی برای تمرین کردن خوبه. اگه audio interface که دری Line Out داشته باشه میتونی vocal رو از DAW به Line IN PreSonus بفرستی , و دوباره به DAW برگردونی:

Mic------->Channel Strip-------> Audio Interface-------->DAW (Line Out)--------->(Line In)Channel Strip-------> Audio Interface-------->DAW

بارگذاری...