نیازمند راهنمایی

شروع موضوع توسط MYMAVS ‏17/9/15 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک نیازمند راهنمایی تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. MYMAVS

MYMAVS عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    سلام.من اسمم محمد جواد هست.

اگه میشه این نوشته های منو تا آخر بخونین. شاید یکمی شبیه درددل باشه.

من واقعا به خوانندگی علاقه دارم. من الان بیشتر از 1 ساله که بهش فکر میکنم و درموردش تحقیق میکنم.

همش یه حس احمقانه مثل عدم اعتماد به نفس منو از رفتن به سمت خوانندگی پشیمون میکنه.

باخودم میگم خواننده های دیگه که خیلی معروفن صداشون از من بهتره. من نمیتونم خواننده شم.

احساس میکنم صدام خوب نیست.

من خیلی خوندن رو دوست دارم. چند وقت پیش واس خودم میخوندم که از روی اصول نبود و حنجره مو آسیب زده. هنوزم یکم میخونم صدام سریع خروسی میشه و احساس ضعف شدیدی تو صدام میکنم.

به ساز ویولن هم واقعا علاقه دارم.

خیلی دوست دارم برم کلاس آواز و ساز ویولن، اما دودلم. میترسم خرج بیخودی بندازم واس خودم.

اصن از بابت اینکه فکر میکنم صدام خوب نیست گریه م میگیره.

من خوانندگی رو دوست دارم ولی انگار استعدادشو ندارم. نمیدونم شایدم دارم و همش فکرای ناجور خودمه.

همش صدامو ضبط میکنم. بعد گوش میدمش. اول احساس خوبی رو صدام دارم و میگم صدام خوبه. ولی چندبار که گوش میدم احساس میکنم خوب نیست.

از یه خواننده تحریر میکنم و صدامو ضبط میکنم. بازم فکر میکنم صدام خوبه. ولی وقتی میرم آهنگ اصلی اون خواننده رو گوش میدم و دوباره میام صدای خودمو گوش میدم ناامید میشم.

شدم مثل آدمی که روی یه خط وایستادم و نمیدونم برم جلو؟ بر گردم عقب ؟

از رفتن به جلو میترسم. عقب هم برنمیگرم چون خوانندگی رو دوست دارم.

میخوام برم پیش یه استاد آواز درمورد صدام مشاوره بگیرم. ولی میترسم ، خجالت میکشم ، و میترسم اصلا صدام خوب نباشه.

اصن نمیدونم چجوری حرف دلمو بزنم. امیدوارم خودتون یجورایی منظورمو گرفته باشین.

خیلی وقت پیش اومدم تو این سایت و یه پست دادم و صحبت کردم. ولی چیزی دستگیرم نشد و بخاطر کنکور همه چی رو فراموش کردم. الانم که کنکورو دادم و دانشگاه قبول شدم.

همچنین چون میدونم خوانندگی تمرین زیاد میخواد ، میترسم وقت نکنم خوب تمرین کنم. چون هم باید درس بخونم ، هم دانشگاه برم ، و هم ممکنه که سر یه کاری هم برم تا یه پس اندازی داشته باشم.

راستی 18 سالمه.

دیگه همین دیگه. ممنون

2. ساموييل

ساموييل عضو سایت

امتیازات:
    +80 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, FLstudio, logic, nuendo, reaktor, reason, sonar, wavelab, StudioOne
    اولاً تبريك بخاطر قبولى دانشگاه، ثانياً خيليا هستند كه موسيقى و استوديو شغل دومشونه پس دليلى نميشه كه با درس خوندن وقت كافى براى كاراى ديگه نداشته باشين.
    كلاً مسئله خوانندگى در مرحله اول قضيه ( سٓر ) داره، يعنى بايد سرتون ( مُختون ) خالى از فضاى شرمندگيو خجالتو اين حرفا باشه كه اصلاً نميتونين ادامه بدين و در آينده با كوچكترين اشتباهى يا كسى بهتون بخنده كه ديگه منفجر ميشين. به اين مرحله Performance ميگن كه هر كسى با تمرين ميتونه Performance شخصى خودشو ارائه بده، شما با تمرين در كلاسهاى آواز، رفته رفته پيش دونفر، سه نفر، .... نفر، اين حالت خجالتو... رو فراموش خواهيد كرد.
    به قول خودمونى ( روتون باز ميشه، پُررو ميشين و بايد بشين، البته پرروى هُنرى ) قبل از اينكه بخوائين سرمايه گذارى ( چه مالى چه زمانى )
    نميدونم از مبانى موسيقى تا چه اندازه اطلاعات دارين، بايد مبانى موسيقى رو ياد بگيرين، ى پكيج تصويرى آموزش سلفژ تهيه كنيد، از مهمترين نكات خوانندگى ، خوانندگى از روى نُت، خوانندگى با وزن ( ريتم ) رو تمرين كنين، ارزانترين راه، ى نرم افزار دياپازون، ى نرم افزار پيانو نصب كنيد. بايد فركانس نُتهارو با آوازتون بگيرين، با هدفونى كه ميكروفون داره ( كه ارزان همه جا پيدا ميشه ) شروع به تمرين از روى پكيج كنيد.
    بعد از مدتى كه تونستين فركانسارو بگيرينو با ريتم بخونين ( كلى هزينه مالى و زمانى پس انداز كردين ) با اطلاعات كافى و محدوده توانائيه زياد، حالا برين كلاس آواز كه پيشرفتتون آسانسورى ( نه پِلّه اى ) خواهد شد. كه كلى تكنيك و Performance راه اندازى ميشه. ١٨ سالتونه، چند ساله، ى خواننده حرفه اى ميشين.
    موفق باشين

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. MYMAVS

MYMAVS عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    ممنون بابت راهنمایی تون.

سایت آپارات مسابقه ی خوانندگی گذاشته من شرکت کردم. شماهم شرکت کنین تا 10 مهر وقت هست.(برید قسمت اعجوبه ی 94).

خواهش میکنم برید وخوندن منو ببینید : آهنگی از خودم! اعجوبه ی 94
    بیاین نظر بدین و بیشتر راهنماییم کنین. مرسی

من به راهنمایی بیشتری احتیاج دارم. لطفا بقیه دوستان هم منو راهنمایی کنن

بازم ممنون

بارگذاری...