نگارش رمان برای همدردی با هنرمندان ایرانی غربت نشین

شروع موضوع توسط maryam.azadeh ‏12/12/14 در انجمن موسیقی ایران

تاپیک نگارش رمان برای همدردی با هنرمندان ایرانی غربت نشین تالار موسیقی ایران در persian-music.org.

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)
  1. maryam.azadeh

maryam.azadeh عضو سایت

امتیازات:
    +63 / 0 / -0
    سلام به همه اعضا محترم مرجع تخصصی موسیقی ایران
    بنده در طی دو سال اخیر، یک رمان نوشتم با رویکرد تحلیل شرایط بد و ناگوار خواننده های ایرانی مقیم لس آنجلس.
    این کتاب، در واقع یک هشدار هست به تک تک مردم ایران که به شرایط وخیم و ناراحت کننده این هنرمندان عزیز آگاه بشن. همچنین تحلیل چراهایی که موجب کوچ اجباری این عزیزان شد و درک این حق کشی و.....

تاریخ انتشار این رمان، بین 25 آذر تا 10 دی ماه امسال هست.
    برام باعث خوشحالی خواهد بود اگه دوستان خوب این فروم و همچنین هر عزیز نازنینی که داره این تاپیک رو مطالعه میکنه، این کتاب رو تهیه کنن و بخونن.

هدف بنده به هیچ عنوان، کسب منفعت مادی و یا کسب شهرت و جلب توجه دوستان و آشنایان نبوده و نیست. علی رغم مشکلات خاص و عدیده ای که در مسیر نگارش این کتاب و ارایه دادن اون به ناشر و سایر مسایل جانبی، متحمل شدم، همچنین سختی و دشواری خاص نوشتن چنین رمانی که مضمونش در این زمینه باشه، الان حس واقعا خوبی دارم و صمیمانه آرزو دارم در هنگام نشر این کتاب، استقبال مردمی قابل قبول باشه.
    زیرا قرار هست یک واقعیت بیان بشه. وگرنه همونطور که عرض کردم خودم خوشبختانه هیچ گونه سود مادی قرار نیست ببرم.
    منتظر اخبار بعدی باشین. به محض انتشار کتاب در بازار، تک تک شما اعضا گل و نازنین این فروم رو در جریان قرار خواهم داد.
    دوستدار شما مریم آزاده

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  2. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    sاین تحسین بر انگیزه اما ای کاش به جای این کتابی در مورد وضعیت نا به سامان موسیقی خودمون مینوشتید.این آشفته بازار.
    اما باز هم حتما کتاب رو تهیه میکنم.ممنون

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. maryam.azadeh

maryam.azadeh عضو سایت

امتیازات:
    +63 / 0 / -0
    سلام به شما دوست عزیز
    علت نگرانی بنده برای اونا این هست که از زندگی کردن در کشور مادری خودشون محروم موندن. سال هاست دارن این وضعیت رو تحمل میکنن و افق روشن بازگشت رو هنوز مشاهده نکردن.
    دوست عزیزم، "وضع مالی خوب" الزاما باعث خوشبختی نمیشه. ما در زندگی مون به خیلی پارامترها نیاز داریم تا احساس خوشبختی کنیم. وضع مالی خوب، به تنهایی دردی رو دوا نمیکنه. آیا وقتی شما برای کسی یا کسانی دلسوزی میکنین الزاما اون افراد دچار تنگنای مادی هستن؟ آیا غیر از کمبود مادی، هیچ درد دیگه ای به سراغ بشر نمیاد؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  4. maryam.azadeh

maryam.azadeh عضو سایت

امتیازات:
    +63 / 0 / -0
    تشکر از لطف شما
    بله منم درک میکنم وضعیت موسیقی داخل کشور واقعا بهم ریخته و آشفته هست. اما بنده سال هاست دارم برای کمک به خواننده های ایرانی مقیم لس آنجلس تلاش میکنم. با توجه به قدمت و سابقه فعالیت هام در این زمینه خاص یک مقدار تخصص و تجربه پیدا کردم. اگه بخوام برا سایر معضلات و دردهای جامعه بنویسم و صحبت کنم ممکنه نیاز باشه از سر صفر شروع کنم به تحقیق و بررسی. خب میبینم دوستان خوب و متخصص و مجرب مثل شما و دیگران حضور دارن تا به بقیه معضلات جامعه توجه کنن و منم همین کاری رو پی میگیرم که در اون تبحر و تخصص دارم.

5. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    یک سوال:
    خانم آزاده حالا با این همه مشکلات آیا اصلا اجازه ی انتشار این کتاب داده میشه بهتون یا نه؟
    البته من برداشتم اینه که شما هم خارج از ایران تشریف دارید.حالا شاید من اشتباه میکنم

6. maryam.azadeh

maryam.azadeh عضو سایت

امتیازات:
    +63 / 0 / -0
    جناب ادهمی
    مشکلات سر راهم زیاد بودن و هستن اما بالاخره موفق شدم مجوز وزارت ارشاد رو بگیرم.
    کتاب به زودی منتشر میشه.
    بنده در تهران زندگی میکنم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  7. Arsalan 794

Arsalan 794 عضو سایت

شغل :
    خواننده و آهنگساز
    امتیازات:
    +431 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    با سلام خدمت شما
    چنین ایده ای خیلی خوبه از شما تشکر می کنم و حتما این کتابو تهیه می کنم .
    اما اگه این ایدرو برای موزیسین های زیر زمینی داخل ایران در نظر می گرفتید خیلی بهتر بود " بچه هایی که الان تو ایران کار می کنن واقعا خیلی بیشتر از ال ایی ها یا هموطنان خارج از کشورمون مشکل دارن و واقعا با جونو دل دارن این کارو ادامه میدن با دستمزد های پایین و شرایط نامطلوب زندگی . با توجه به اینکه در ایران بهشون توجه نمیشه ...

8. mohammad rezaa

mohammad rezaa کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +883 / 1 / -0
    منظورتون دقیقا کیا هستن؟
    همونایی که تو ویدیو کلیپ هاشون با خانم ها توی بیابون حرکات موزون انجام میدن؟یا اونایی که 20 ساله در مورد جنوب و دریا و دختر و پسر بندر میخونن؟
    شرایط بد و ناگوار؟؟؟؟؟
    مثلا کومن و هامران؟یا مثلا از اسمان چند عدد کفتر می ایند؟یا شاید خود خودشه همونی که ایشون میخواستن شخصیتشون صداقتشون؟
    یا مثلا ابراهی م حام دی؟که خونش اندازه قصر امپراطوری رم هست؟یا اونیکه خط ریشاش معروفه و حیاط خونش مثل باغ های هلنده؟
    یا اقای اق بالی ؟
    کبوتر کاکل به کله؟عشق حلیمه ؟یا در این لحظه دل بنده هوس رطب کرده؟شایدم ما چهار عدد برادر بعلاوه دو تن خواهر؟یا عزیزان زیبا رو باید حرکات موزون انجام بدن؟
    خواهر عزیزم یکمی به اطرافتون نگاه کنید.
    اینهمه استعداد تو این مملکت هست و همشون هم شرایط ناگوار دارن.و تو همین شرایط ناگوار کاری کردن که ایرانی های مقیم امریکا و اروپا هم دل به موزیک بچه های اینجا ببندن.
    خب فکر میکنم اصلا با شرایط اینجا اشنا نیستین.
    واقعا دارم حرص میخورم الان

9. maryam.azadeh

maryam.azadeh عضو سایت

امتیازات:
    +63 / 0 / -0
    مرسی از شما آقا ارسلان عزیز
    اونچه که فرمودین همیشه مد نظرم بوده و هست. توی پاسخ به حرفای آقای ادهمی عزیز، من یه مقدار توضیح دادم. ببینین وضعیت خواننده های زیر زمینی داخل کشور، همیشه واسم مهم بوده و هست. چالش هایی که باهاش مواجه هستن رو درک میکنم و واقعا واسه شون ناراحتم. اما زمینه فعالیت چندین ساله من برا خواننده های لس آنجلسی بوده. سال هاست که دارم اینکارو انجام میدم و تبحر کسب کردم. اگه بخوام برا موزیسین های زیر داخل کشور حرکتی انجام بدم یا کتابی بنویسم یا هرگونه فعالیتی کنم باید مدت ها زمان بگذارم تا یه اشنایی مختصر درین زمینه پیدا کنم.
    چه بهتر که هر کسی در محدوده تبحر و تخصص خودش فعالیت کنه.
    ممنون از شما

10. maryam.azadeh

maryam.azadeh عضو سایت

امتیازات:
    +63 / 0 / -0
    حرفات به قدری توهین آمیز و بی ادبانه بودن که هرگز نمیخوام به شما و امثال شما جواب بدم.
    لطفا دیگه هیچی اینجا ننویس چون بهت جوابی نمیدم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  11. mohammad rezaa

mohammad rezaa کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +883 / 1 / -0
    حرص میخوردم چون به شعورم توهین شده بود دوست عزیز.به این دلیل که کاری بس بیهوده انجام دادین و در مورد یه مشت دلقک که تو دبی میچرخن پول مفت در میارن کتاب نوشتین.شرایط وخیمشون چیه دقیقا؟اینکه یه کنسرت میذارن و تا میتونن فالش و خارج میخونن و پول مفت رو به جیب میزنن؟یا توی برنامه های شبانه کشورهای عربی اونقدر میرن بالا که سر از بیمارستان در میارن؟
    توهین شما اینه که دارین میگین لس انجلسی ها در شرایط بد دارن هنر ارائه مبدن.این وقیحانه ترین اضحار نظر در مورد هنر و هنرمنداست.
    هیچکدوم از دلقک های لس انجلسی شرایط وخیمی ندارن.خب اگه دارن یه نمونه بگبن؟
    از خواننده های داخلی چی میدونی شما؟
    میدونی که خیلی هاشون تو یه اتاق و بدون حتی جزئی ترین امکانات با عشق و علاقه شروع کردن و الان حتی نمیتونن یه کنسرت بذارن؟
    فکر میکنی خواننده های داخلی از همین راه نون میخورن؟
    اینها همونایین که ما میشناسیم
    اما شما چند نفر رو میشناسی که زیرزمینی میخونن و واقعا هنرمندن؟
    یه فیلم بود به نام کسی از گربه های ایرانی خبر نداره.
    چند تا گروه تو فیلم نشون داد که واقعا کاراشون بی نقص و هنرمندانه بود؟
    من نه هنرمندم و موزیسین.من دانشجوی این هنرم و هیچ مکان تمرینی برای گروهم ندارم.
    اگرم داشته باشم اونقدری خیالمون راحت نیست که بشینیم و راحت تمرین کنیم.
    باید به فکر سیر کردن شکممونم باشیم دیگه نه؟
    چند تا سالن خوب برای یه اجرای خوب تو ایران داریم؟
    به جرات میگم فقط یدونه که به استانداردا نزدیکه.
    تو همین سریال شوخی کردم از اقای مدیری ،چند تا گروه رو دیدین که با جون و دل موزیک میزدن؟تا حالا دیده بودیشون؟
    اصلا شما میدونی موسیقی چیه؟
    ایجاد این تایپک توسط شما فقط و فقط یه توهین به جامعه هنرمندای ایرانی بود.
    شاید شما هم مثل لس انجلسی ها زیادی دلتون شاده.
    یا شایدم دنبال یه اسمی واسه کتاب بودی که فروش بره و همه مشتاق شن ببینن چی نوشتی.
    مدیران این سایت واسه رک بودنم زیاد بهم هشدار دادن و واقعا ازشون معذرت میخوام ولی مجبورم بگم:
    شما فقط یه کاسب هستی که دنبال پول میگردی.اتفاقا ایده جالبی داری ،چون مطلبی رو انتخاب کردی که اینقدر دور از ذهنه که ادم مجبور میشه کتاب رو بخونه و ببینه چجوری یه نفر چنین حماقتی رو در مورد چندتا دلقک، که تنها هنرشون حرکات موزونه کرده.
    و در مورد اینکه گفتین دیگه اینجا چیزی ننویس:
    این شما نیستی که تصمیم میگیری من یا امثال من کجا چیزی بنویسیم یا ننویسیم.
    و اینکه شما اصلا نگران وضعیت موسیقی داخلی نباش و به داشتن تبحر در زمینه حرکات موزون در بیابون ،توسط چندتا دلقک تاریخ گذشته اکتفا کن.

12. Arsalan 794

Arsalan 794 عضو سایت

شغل :
    خواننده و آهنگساز
    امتیازات:
    +431 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    لطفا قبل از اینکه متنی بنویسید یک بار اونو بخونید تا ببینید چی نوشتین ...
    یک مشت دلقک ؟؟؟؟ شما تمام خواننده های لس انجلسو جمع می بندید ؟؟؟
    آقای ابی دلقکه ؟ آقای داریوش دلقکه ؟ آقای معین دلقکه ؟ آقای عقیلی دلقکه ؟ نکنه حتما آقای عارف فالش میخونه از نظر شما ؟
    شما اول بورو بیوگرافی این عزیزانو بخون " زمانی که از ایران رفتند چه شرایطی داشتن بعد با این تندی اظهار نظر کن . آقای حامدی اگه خونش اندازه قصره قطعا زحمت کشیده " خاک خورده تا به اینجا رسیده .
    شما اگه از شخص محبوبی خوشت نمیاد اجازه نداری که اسمشو به تمسخر بگیری ( هرکی که می خواد باشه )
    از شما انتظار چنین جمله بندی رو نداشتم و واقعا براتون متاسفم .
    ایجاد این تایپک توسط ایشون فقط و فقط یه توهین به جامعه هنرمندای ایرانی نبود بلکه پاسخ شما فقط و فقط یه توهین به جامعه هنرمندای ایرانی بود ...

• خوشم اومد خوشم اومد x 7
  13. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    دوستان حالا اینجا قرار نیست که دعوا کنیم با هم.
    یجورایی همه گی حق دارند.
    متاسفانه وضعیت آشفته ی موسیقی کشور باعث شده که حتی خود ما هم با هم دچار مشکل بشیم.این بازی رو یک سری افرادی راه انداختن که....
    به نظر من قصد خانم آزاده این بوده که فقط از نظر عاطفی به سران دولت بفهمونه که کسانی که یک زمانی از ایران رفتند برای ادامه ی علاقشون واقعا دلتنگ خانواده و سرزمینشون هستن و میخوان که برگردند.
    البته صحت این رو به شخصه تا با گوشام نشنوم از خودشون نمیتونم گناه کسی رو بشورم بگم راسته یا دروغ.
    در مورد صحبتی که محمدرضای عزیز کرد هم خوب یجورایی باید بگم که اگه روک و راست بخوایم بگیم شاید اگه من یا کسی دیگه هم در اون جو قرار بگیره ممکنه در موزیک ویدئو هاش حرکات موزون دور و برش سر بزنه:tongue:
    البته موزیک ویدئویی که سبک و دلقک بازی باشه خیلی فرق داره با موزیک ویدئویی که حالا چندتا خانم بر اساس سناریوی موسیقی داخل موزیک ویدئو باشند.
    نمونه اش شادمهر عقیلی-نصراله معین-حبیب-و ....
    و دیگه جنگولک ها رو هم که خبر دارید خودتون.
    این وسط نمیشه واقعا گفت چه کسی حق داره و چه کسی حق نداره.همونطور که عرض کردم شهرت هم مثل قدرت میمونه.اما خوب خیلی بهتره که کسی خودش رو در شهرت و قدرت گم نکنه.البته موزیک ویدئو مخصوصا اگه در غرب ساخته بشه فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه.
    ولی از نظر اینکه بچه های داخل هیچ رسیدگی بهشون نمیشه واقعا حق داره

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  14. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,475 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    دوستان گرامی فراموش نکنید اولین اصل در این فروم رعایت ادب و احترام هست
    جناب mohammad rezaa پست شما ویرایش میشه
    ایرادی نداره که مخالف باشید، اما لطفا مخالفت خودتون رو هم با رعایت ادب و احترام ابراز کنید
    این تاپیک تا زمان انتشار رسمی کتاب قفل میشه
    هر موقع رسما منتشر شد به بنده یا سایر مدیران پیام بفرستید تا تاپیک رو باز کنند.

• خوشم اومد خوشم اومد x 8
  15. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,203 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    خانم آزاده، از آشنایی با شما هنرمند رمان نویس و از اینکه به جمع ما پیوستید، خوشحالم.
    گرچه در عصر حاضر شاید حداقل مخاطب ها رو داشته باشن، با این حال، من به مولفان رمان احترام ویژه ای قائل هستم. رمان نویس ها افرادی هستند که موجب تجربه هایی میشن که شاید در طول زندگی شخصی، کسی فرصت تجربش رو نمیتونسته داشته باشه.
    من هنوز اثر شما رو نخوندم (در واقع هیچیک از ما نخوندیم!) اما در مورد محتوا، ایده و انگیزه ی شما بعنوان نویسنده، برام جالب شد تا چیزی بنویسم.
    اول از همه گفته باشم که من در مورد موضوع نه نظر مثبت میخوام بدم و نه منفی (مثبت و منفی صرفاً یک برداشت شخصیه). بنابر این با بیطرفی میخوام به موضوع نزدیک بشم. مخصوصاً این که موضوعی رو انتخاب کردید، مربوط میشه به اشخاصی که پیک فعالیت اونها در زمانی بوده که من در ایران نبودم. خانواده ما سال 58 به ایران برگشت که اون موقع من حدوداً 13 سال داشتم و هیچ ذهنیتی از موسیقی پاپ ایرانی نداشتم (کما اینکه الآن هم ندارم). من صرفاً با تکیه بر حقایقی که در محافل موسیقی حرفه ای ایران تجربه کردم، میخوام یک موضوعی رو مطرح کرده باشم.

خانم آزاده، اکثریت قشر موزیسین حرفه ای پیش کسوت که در حال حاضر در ایران زندگی میکنند (و همه اونها شاهد فعالیت هنری هنرمندان قدیمی، هم در قبل از انقلاب بودند و هم بعد از انقلاب) معتقدند که: با توجه به تحلیل مقایسه ای آثار پاپ باقی مانده از قبل از انقلاب، با آثار بعد از انقلاب (مخصوصاً آثار لس آنجلسی دهه 60 شمسی)، هنرمندان کوچ کرده ی مورد بحث، نه تنها خدمتی به موسیقی پاپ ایران نکردند، بلکه شاید بشه گفت که خیانت هم کردند. اون هم در زمانهایی که موسیقی کشور کاملاً تعطیل بود! این نظر متخصصینی هست که سن اونها از من هم بیشتره و بهتر از من و شما شاهد روند موسیقی پاپ در ایران بوده اند. اینها معتقدند که اون هنرمندان مورد بحث، در بدترین شرایط و فضای بسته ی موسیقی در کشور، بجای اینکه خلاء موجود رو پر کنند، کارهایی به خورد مردم دادند که به لحاظ قلت ارزش موزیکال و فرهنگی، قابل مقایسه با آثار قبل از انقلاب خودشون نبوده. نمیدونم شاید منظورشون محتوای لیریک کارهاست یا موسیقی اونها، ولی با پیش کشیدن کثرت آمار شنونده های آثار پاپ قبل از انقلاب (حتی در همین زمان حاضر) و مقایسه اون با آثار 10 یا 20 سال قبل همون هنرمندان (که هیچ شنونده ای در حال حاضر نداره)، چنین نظری دارند.
    با این اوصاف فکر میکنم اگر موضوع رو در فرومهای عمومی تر مطرح میکردید شاید بهتر جواب میگرفتید. چون نگاه اعضای این فروم تخصصی تر هست و شاید اینجا نتونید جوابی رو که دوست دارید، بگیرید.
    امیدوارم رنجیده خاطر نشده باشید. اینها واقعیتهایی هست که به هرحال وجود داره و میشه در موردشون فکر و صحبت کرد.
    اما حالا گذشته از همه ی اینها، به نظر شما واقعاً در مورد زندگی در غربت یک قشری که شاید تعدادشون به 50 نفر هم نمیرسه، در مقایسه با هزاران هموطن شما که در خارج از ایران زندگی میکنن و بمراتب اوضاع بدتری دارن، آیا نوشتن رمان اولویت داره؟! و یا قشر جوان و پر انرژی ای که در داخل کشور با صدها مشکل (که برای من و شما شاید غیر قابل درک باشه) دست و پنجه نرم میکنن و آخرش هم با نا امیدی موسیقی رو میبوسند و میذارند کنار؟!
    من دورادور دست شما رو میبوسم و هر موقع اگر در مورد اون دو قشر که مثال زدم بخواید بنویسید، روی کمک من میتونید حساب کنید.

آخرین ویرایش: ‏13/12/14
    • خوشم اومد خوشم اومد x 13
  16. F. METAL

F. METAL کاربر با تجربه عضو سایت VIP هنرمند

شغل :
    Guitar/Guitar Accessories Importer - Retailer
    امتیازات:
    +2,321 / 0 / -0
    اومدیم یه چیزی بنویسیم، دیدم تاپیک قفل شد، بعد دوباره باز شد!!! ولی‌ حالا که بازه، بنویسیم.

سرکار خانم آزاده،

یکی‌ از اصولی که در این تاپیک "گم" شد، "آزادی تفکر" یک نویسنده، و آزادی انتخاب "زاویه دیدش" به هر مقوله ایست که در موردش دست به قلم میشه. شما به عنوان یک ایرانی باید میدونستید که جامعه موسیقی‌ ایران دچار یک "نخوت" مسخره است که "تخصصی بودن" یک انجمن، دید شما رو به یک مساله (هر چند از دید خودتان تخصصی) بر نمی‌تابه.

زین پس مواظب باشید و قبل از هرگونه ارسال و یا ایجاد تاپیک، میزان "تخصصی بودن" اون انجمن رو اندازه گیری فرمایید.

زیاده عرضی نیست و از "بزرگان موسیقی‌ بین المللی" که تا حالا هیچ کاریشون در هیچ کجای دنیا (شاید فقط در ایران) ثبت نشده، بابت این زبان درازی طلب پوزش مینمایم.

آخرین ویرایش: ‏13/12/14
    • خوشم اومد خوشم اومد x 5
  17. maryam.azadeh

maryam.azadeh عضو سایت

امتیازات:
    +63 / 0 / -0
    در مورد اقای محمد رضا من اصلا ایشون رو نمیبینم .پس هرچی دل تنگش میخواد بیاد و بگه و احیانا از ادمین محترم سایت اخطار پشت اخطار دریافت کنه.
    من حرفای کسانی رو میخونم و پاسخ میدم که به نظرم وجود خارجی دارن و دیده میشن. مثل آقای ارسلان، محمد ادهمی فرهود و......

آقا فرهود عزیز
    ممنونم از حرفای شما. ببینین دوست عزیز، مباحث تخصصی که فرمودین رو فعلا راجع بهشون صحبت نمیکنم تا چند پاراگراف بعد.
    اصل مطلب که بنده در رمان خودم خواستم عنوان کنم ظلمی بود که به خواننده های عزیز لس انجلسی روا شده و مظلومیت و درد کشیده بودن این عزیزان. فرمودین تعدادشون شاید به 50 نفر هم نرسه و با اجازه تون این عزیزان در حدود 115 نفر هستن. بهرحال ما به تعداد و کمیت کاری نداریم. درسته که "عدد قربانیان" از یه دیدگاهی مهم هست و میگن مثلا وقتی یک میلیون نفر از یه شرایط بدی دارن رنج میبرن اولویت دارن به هزار نفر دیگه با شرایط زجر آور مشابه اما در موقعیت مکانی متفاوت.
    من اینو قبول دارم اما کم بودن تعداد این افراد، هرگز توجیه منطقی برا نادیده گرفتن شون نیست. همونطور که بارها اینو عنوان کردم من شدیدا متاسفم برا تک تک هم وطن هایی که در هر شغل و کسوت و موقعیتی به نوعی تحت ظلم هستن. مثلا بیماران خاص، کودکان کار، کسانی که قربانی خشونت های خانگی هستن، اقلیت های دینی و مذهبی و........
    اما خب خوشبختانه خیلی ها هستن که به فکر این مظلومین باشن. به فکر کودکان کار، به فکر قربانیان خشونت، به فکر جنگ زده ها در سراسر دنیا و..... اما من وقتی میبینم هیچکس حتا یک نفر صدای مظلومیت خواننده های لس انجلسی رو نشنیده و نمیخواد بشنوه، بر خودم وظیفه دونستم به حمایت از اونا یک اقدامی بکنم. من بیشتر از 12 ساله در این زمینه کار کردم و تحقیق کردم و وقت گذاشتم. قطعا بر مبنای احساسات و هیجان نبوده بلکه به نسبت خودم سعی کردم عمیق و موشکافانه برخورد کنم.

و اما بحث تخصصی که فرمودین و خب موضوع صحبت من این نبود اما به احترام فرمایش شما در حد بضاعت خودم پاسخ میدم:
    ببینین من نمی تونم ادعا کنم تک تک آثار این عزیزان، بدون استثنا کیفیت خیلی بالا داشتن یا دارن. من که جای خود، حتا متخصصین موسیقی هم نمیتونن چنین ادعایی داشته باشن. اما در همون دهه شصت که فکر کنم مورد اشاره شما بوده و همچنین دهه های بعدی، اونا کارهایی با کیفیت موسیقی خارق العاده ارایه دادن و همچنان نیز ارایه میدن. به عنوان مثال بسیاری از کارهای اقای داریوش اقبالی یا ابی عزیز، معین عزیز، شهره جان، مارتیک جان و.....

شما بزرگوار هستین. من دست تونو به گرمی می فشارم و صورت تونو میبوسم. ممنون از همه صحبتاتون.

18. maryam.azadeh

maryam.azadeh عضو سایت

امتیازات:
    +63 / 0 / -0
    مرسی آقای متال عزیز
    در مورد انجمن تخصصی که فرمودین، بله من در تخصصی بودن این انجمن هیچ شکی ندارم و صد البته متخصصینی مثل جنابعالی و دیگر دوستان هم اینجا فعال هستین اینم شک ندارم.
    اما خب نمیشه هرکسیو که "ادعا" میکنه "دانشجوی هنر" هست متخصص هنر حساب کرد. ما هم زمانی در رشته خودمون دانشجو بودیم اما با همه اینکه دیگران منو درسخوان و منضبط میدونستن هرگز به خودم این اجازه رو ندادم چه در دوران دانشجویی و چه پس از فارغ التحصیلی، خودمو متخصص رشته ای که در اون درس خوندم اعلام کنم. متخصص شدن به این سادگی ها نیست و با چندتا کلمه یاد گرفتن، نمیشه متخصص شد متخصص شدن خون جگر خوردن میخواد.
    از نظرات شما سپاسگزارم. بخشی از فرمایش شما رو که آقا فرهود عزیز به شکلی عنوان کرده بودن در ادامه حرفای ایشون پاسخ دادم.
    بهر حالت به نظر من هنرمندان موسیقی در ایران مورد ظلم قرار گرفتن. یه جورایی همه شون و البته شدت و میزان این ظلم، بر اقشار مختلف شون کاملا متفاوت بوده اما یه جورایی همه شون مظلوم واقع شدن.
    مرسی از اظهار نظر جنابعالی

19. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,203 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    ممنون و متشکر از شما هنرمند گرامی.
    اون دهه 60 و البته کلاً نظر کیفی این ماجرا قضاوت من نبود! من واقعاً هیچ نظری ندارم، چون نشنیدم! این قضاوت در واقع نتیجه مقایسه ای شنوندگان موزیسین بود که من با اونها مرتبط بودم و هستم. و صد البته شما بعنوان مولف رمان در تصمیم خودتون و ارائه نظرتون کاملاً مختارید و ما احترام میذاریم.
    محمد رضای عزیز هم چیزی توی دلش نیست! شاید لحن مناسبی نداشته، ولی ایشون و خیل اعضای جوان دیگری که عضو این سایت هستند، به هرحال چون زمینه کاری و تخصصی شون موسیقی هست و شدیداً درگیر مشکلات عجیب و غریب، مطرح شدن مشکلاتشون رو طی یک رمان، ارجح تر میبینند، تا اون تعداد قلیل هنرمند مقیم خارج از کشور.
    خلاصه اینکه ایشون منظور بدی نداشتند!
    ممنون و موفق باشید.

20. maryam.azadeh

maryam.azadeh عضو سایت

امتیازات:
    +63 / 0 / -0
    ممنون از شما
    نظرات تون کاملا محترم هستن.
    در مورد شخص نامبرده( آقای محمد رضا) من از این شخص هیچ کدورتی به دل ندارم ولی برام تعجب آوره که ایشون به عنوان دانشجووووووووو و نه متخصص و صد البته نوپا و تازه کار و زحمتکش، با مشکلات عجیب و غریب مواجه هستن؟ خیلی خیلی متاسفم ولی فکر کنم ایشون هنوز معنی " مشکلات عجیب و غریب" رو درک نکردن.
    من فکر میکنم بهتر باشه همه مون( شخص خاصیو نام نمیبرم)، دست از حسادت ورزیدن به خواننده های لس آنجلسی برداریم و به جاش سعی کنیم اگه خودمون امتیاز خاص یا استعداد و توانایی قابل عرض داریم، اون توانایی و نقطه قوت رو در خودمون برجسته کنیم.
    بس هستش اینهمه سال حسادت بعضیا نسبت به خواننده های لس آنجلسی.

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - نگارش رمان برای
  1. Farhood
    پاسخ ها:
    4
    نمایش ها:
    257
  2. Farhood
    پاسخ ها:
    2
    نمایش ها:
    303
  3. Farhood
    پاسخ ها:
    0
    نمایش ها:
    318
  4. akhavan
    پاسخ ها:
    0
    نمایش ها:
    314
  5. djpopi
    پاسخ ها:
    4
    نمایش ها:
    315
وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)