نکشیدن صدا و مشکلات ابتدایی خوانندگی و یک انتقاد

شروع موضوع توسط alipcson ‏10/9/09 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک نکشیدن صدا و مشکلات ابتدایی خوانندگی و یک انتقاد تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. alipcson

alipcson

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به همه ی دوستان عزیز
    من تازه میخوام کار خوانندگی و شروع کنم و در فروم که مطالعه میکردم عزیزان راهکارهایی ارائه داده بودند مثل بخور و ... که واقعا برای یه تازه کار کارایی نداره(خواهش میکنم این صحبت منو بی ادبی و توهین تلقی نکنید فقط یه انتقاد در جهت سازندگی و راندمان بالاتر بحثها است)
    من شخصا با مشکلات زیادی رو به رو هستم که سرامد همشون نکشیدن صدا و به اصطلاح کم آوردنه که خیلی از تازه کارها این مشکلو دارن... و میگن راهش تمرینه زیاده اما چه جور تمرینی برام جای سواله!!!!
    مانور دادن روی صدا , پایین و به خصوص بالا بردن صدا برای یک تایم مشخص مقدور نیست...

سرچشمه ی این مشکلات کجاست ؟
    چه طور میشه بر اونها غلبه کرد ؟
    ایا نحوه ی تنفس تاثیر داره ؟
    و
    و
    و
    لازم میدونم از راهنمایی های بعضی دوستان به خصوص نیما جان تشکر کنم

2. Vishtasbb

Vishtasbb

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به همه ی دوستان
    من بخش معرفی ندیدم _ پس بی معرفی , کمی به این دوست خوبمون کمک مکنم :::

اول اینکه خوانندگی قدره زیادی نیاز به استعداد و ارث صدا داره دوست عزیز.اینجور بگم در واقع شما حداقل باید از ته صدایی بر خوردار باشید.برای پی بردن به این موضوع کافیه که بگردید در خانواده و از درجه یک یا دو های فامیل یه آدم خوش صدا که معمولا " می خونه پیدا کنید.

این یه امره مهمه که باید بهش توجه کنید اگر این فاکتور رو نداشته باشید به سختی و حتی غیر ممکنه که یه انسان خواننده شه !!!

خب حالا فرض رو بر این میگذاریم که اینچنینه.تمرینات بسیار زیادی وجود داره برای اینکه شما صداتون و حنجرتون رو به کنترل در بیارید که مجال گفتن اونها نیستش.

اما یه نکته ی بسیار مهم رو که باید در نظر بگیرید شما دوست عزیز و تمام کسایی که میخوان شروع کنن به خواندن اینه که باید المان های خوانندگی رو با گوش داد به وکالیست و درک اون و اجرای وکال های گوناگون وکالیست های مختلف بشناسید . این چیزی رو که نوشتم چند بار بخونید .

در کل من ابتدای امر توصیه میکنم که زمانی که نیت به خوانندگی میکنید حدود 6 ما فقط به صدا های خواننده ها گوش کنید و سعی کنید با شرایطی که اونا دارن شما هم بخونید .
    در آخر انتظار میره که شما بتونید قدری حنجتون رو در اختیار بگیرید که تفاوتشو با گذشته شما رو شاد کنه .

تمرین زیاد و عدم کم رویی اصلیه که یه وکالیست دارای اعتماد با نفس بالا فراموش نمیکنه

3. alipcson

alipcson

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مرسی از راهنماییت یه سوال دوست من , تمارین و رهنمودهایی که شما ازشون نام میبرید برای کنترل صدا وحنجره رو کجا باید جستجو کرد ؟
    ایا در کتاب یا نوشته ای میشه اونهارو پیدا کرد یا باید جایه دیگه ای دنبالشون گشت ؟

میشه لطف کنید این مورد خیلی مهم و اساسیو رو توضیح بدید...

مرسی از پاسخ شما

4. Vishtasbb

Vishtasbb

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من جایی سراغ ندارم
    اما دیدم که دوستان در آموزشگاه ها برای خوانندگان آموزش میگذارن.شما میتونید از این راه تخصص ها و آموزش های لازم رو یاد بگیرید.

5. frzd2002

frzd2002 عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مشکل شما دقیقا نحوه نفس گیریه. باید بتونین با کمک دیافراگم نفس بکشید. که البته باید حتما آموزش حضوری ببینید. اما برای مثال هنگامی که می خواین یک گل رو بطور عمیق بو کنین معمولاً از دیافراگم استفاده می شه. راه دیگه برای تشخیص صحیح بودن نفس گیری اینه که جلوی آینه وایسین و نفس بکشین، اگر سینه تون باد کرد و سر شونه هاتون با بالا حرکت کرد یعنی دارید غلط نفس می کشید.

6. Mahaam Farhang

Mahaam Farhang Recording Artist عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +144 / 0 / -0
    واسه کشیدن یک نت باید نفسهای ذخیره شده در ریه رو خارج کنید.این که معلومه!!!
    اما چند تا سوال پیش میاد...چه نتی؟ قسمت قبل آهنگ چه جوری بوده؟(چقدر از نفسها رو از دست دادیم)
    آیا تا شروع نتی که نفس زیاد احتیاج داره وقت داریم دوباره نفس بگیریم (حداقل یه کم!!) اصلا اجرا زنده اس یا ضبط؟
    خوب ما که اینها رو نمیدونیم!!!...منظورم اینه که شما باید رو قطعه ای که میخوای بخونی تمرکز کنی و زیر و بمشو خوب بشناسی و تمرین کنی. اما در حالت کلی میتونی از روشهایی که شناگرا استفاده میکنن واسه توانایی بیشتر تو حبس نفس استفاده کنی.یا زو بکشی وقت بگیری بعد وقتا رو با هم مقایسه کنی و اینشالله پیشرفتتو تو استفاده هوای درون ریه ببینی><><نتیجه ریه ما بزرگتر از این که هست نمیشه پس هر چی اوون تو هستو باید بدی بیرون><><ممارست رمز پیروزیه><

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...