نکته آموزشی در Kong Drum ریزن

شروع موضوع توسط Mehrdad Art ‏8/2/12 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک نکته آموزشی در Kong Drum ریزن تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Mehrdad Art

Mehrdad Art عضو سایت

امتیازات:
    +59 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, reason
    Kong یک درام ماشین فوق العاده عالیه.
    چند تا نکته میخام ازش بگم البته دوستان حتما خیلیا خیلی خوب و از من بهتر اینا رو بلدن ولی بالاخره اشتراک گذاشتن اطلاعات یک طرفه نیست و حتما اگه چیزی رو که میدونیم بگیم اساتید حرفه ای هم اشکالات یا اطلاعات بیشتری رو که دارن به ما میگن.
    پس شروع میکنم کونگ شاید در نگاه اول برای خوده من دو تا ایراد داشت که با یه کم کار کردن و سرچ کردن به این نتیجه رسیدم که اشتباه میکردم.
    نداشتن پترن سکوئنسر مثه redrum که اینجا میخام بگم چه طوری میشه با استفاده از matrix برای kong پترن ایجاد کرد که دیگه نخایم نت رو با میدی کنترلر یا موس تویه سکونسر بچینیم.
    دو روش
    روش اول:
    خوب کونگ رو میاریم
    نکته آموزشی در Kong Drum ریزن-1.JPG
    شیفت رو میگیرم رایت کلیک میکنم و روی matrix کلیک میکنم. با شیفت هیچ اتصالی از متریکس به هیچ دستگاهی ایجاد نمیشه.

این کار رو تکرار میکنم به تعداد 16 تا میتونم انجام بدم که باید به کونگ بعدش وصلشون کنم حالا من اینجا 4 تا دونه متریکس استفاده میکنم فقط برای آشنایی و حل شدن قضیه.
    نکته آموزشی در Kong Drum ریزن-2.JPG
    خوب حالا میام اتصال ها رو انجام میدم پس Tab رو میزنم میرم توی دنیای سیم کشی.
    Curve cv از متریکس رو به Gate in سمپل شماره 1 وصل میکنم .
    متریکس ها بعدی رو هم به همین ترتیب به به کونگ وصل میکنم.
    نکته آموزشی در Kong Drum ریزن-3.JPG
    خوب حالا میایم سراغ کارمون رو متریکس mode رو از edit key به edit curve تغییر میدم. برای همه متریکس ها اینکارو میکنم.
    نکته آموزشی در Kong Drum ریزن-5.JPG
    خوب حالا درام رو میچینم
    نکته آموزشی در Kong Drum ریزن-6.JPG
    تموم. اما با این روش نمیتونم رو متریکس رایت کلیک کنم و copy pattern to track رو بزنم چون فایدی نداره و باید با استفاده از bank و pattern مدلهای مختلفی رو که لازم دارم از درام رو بچینم و با یه اتومیشن ازشون استفاده کنم.
    نکته آموزشی در Kong Drum ریزن-7.JPG
    اما روش دوم:
    که میتونم رو متریکس رایت کلیک کنم و copy pattern to track رو بزنم و توی سکوئنسر راحت روی سمپلم کار کنم.
    خوب میام باز همون کارهای اولیه رو انجام میدم یه کونگ و به تعداد متریکس و بعدش برای اتصال متریکس و کونگ میام Gate cv رو به gate in وصل میکنم.
    نکته آموزشی در Kong Drum ریزن-8.JPG
    خوب حالا میام سراغ متریکس اگه الان پلی رو بزنم سمپل ها پشت هم واسه خوشون میزنن. میام رو متریکس قسمتی که تویه عکس گذاشتم سمپل درام خودم و میچینم واسه کیک.... بقیه هم که انجام میدیم دیگه.
    نکته آموزشی در Kong Drum ریزن-9.JPG
    خوب حالا اگه رو متریکس رایت کلیک کنم و copy pattern to track رو بزنم و توی سکوئنسر یه لاین کیک یا هر سمپل دیگه ام رو دارم.
    نکته آموزشی در Kong Drum ریزن-10.JPG
    ولی مشکل اینه که اگه play کنم صدای سمپلم از متریکس دستور میگیره و سکانسر نقشی نداره مثه تویه عکس اگه بخام یه تیکه از کلیپم رو تویه سکوئنسر mute کنم تاثیری نداره. میام کلیپم رو drag and drop میکنم رو یک lane از لاین کونگ ام تویه سکوئنسر مثه تویه عکس
    نکته آموزشی در Kong Drum ریزن-11.JPG
    خوب و حالا هم تویه متریکس چراغ پترن رو خاموش میکنم. که همزمان دوتا صدای کیک نداشته باشم که خروجی clip نشه. یا اینکه میتونیم متریکس ها رو remove کنیم که کار هم خلوت بشه.
    نکته آموزشی در Kong Drum ریزن-12.JPG
    در آخر هم برای اینکه هر یک از متریکس ها رو که تویه سکوئسر بیاریم میایم متریکس اول که اینجا کیک من بود رو به اوکتاو اول میبرم روی اولین نت (پایینی ترین) کلید قرار میدم. بعد به ترتیب متریکس دوم رو هم به اوکتاو اول میبرم ولی یک کلید میارمش بالاتر(یک پرده).به همین ترتیب متریکس سوم رو هم اوکتاو اول میبرم بعد یک کلید بالاتر. همه ی متریکس ها رو ادامه میدم تا آخر.
    نکته آموزشی در Kong Drum ریزن-13.JPG
    این کار رو همون اول که متریکس ها رو وصل میکنم انجام بدیم خیلی بهتر که اشتباهی رخ نده.
    نکته آموزشی در Kong Drum ریزن-14.JPG
    تموم شد. حالا برای اینکه راحت بشیم میتونیم یک بار به هر دو روش انجام بدیم اینکار رو و اتصالا رو کامل انجام بدیم و کل متریکس ها و کونگ رو تویه یه combinator قرار بدیم و به صورت یه patch ، Save اش کنیم که هر وقت خواستیم ازش استفاده کنیم.
    که من براتون اینکار رو انجام دادم که راحت بشید ولی اگه دقیق میخاد متوجه بشید که چی شده خودتون انجامش بدید که دیگه واسه همیشه راحت بشید. کلا شاید بگید کلی کار باید انجام داد ولی کله این کار 5 یا 6 دقیقه بیشتر طول نمیکشه و با save کردنش به صورت patch دیگه واسه همیشه راحت میشید و سریع میتونید کاراتونو انجام بدید. فایل ها این آموزش رو تویه پیوست به صورت یک جا میذارم که دانلود کنید.
    خوب تویه این دو روش که گفتم روش اول رو از سایت MacProvideo دیدم و چون دیدم تویه سکوئنسر نمیشه چیدمان درام رو بیاریم. خودم کمی کار کردم و به روش دوم رسیدم شاید کمی طولانی تر باشه اما وقتی خوده آدم یه چیزی رو ایجاد میکنه کلی لذت میبره. و به نظره خودم روش دوم کاراتره.

اینم لینک کل فایل ها pdf عکس ها و patch ها.
    http://www.4shared.com/rar/CSov7xvU/Kong__Matrix.html

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. Mehrdad Art

Mehrdad Art عضو سایت

امتیازات:
    +59 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, reason
    خوب حالا همین کار رو میتونیم بدون استفاده از matrix انجام بدیم البته باید بجاش از یک redrum به همراه یک kong استفاده کنیم. که در قسمت سیم کشی باید gate out هر سمپل در redrum رو به gate in سمپل در kong متصل کرد.
    نکته آموزشی در Kong Drum ریزن-re.JPG
    بعدش میریم روی ریدرام و تویه پترن سکوئنسرش درام خودمونو میچینیم.
    البته ریدرام 10 تا سمپل توی خودش جا میدم و کونگ 16 تا پس 6 تا خروجی gate out تویه ریدرام کم میاد که میتونم از 2 تا ریدرام استفاده کنیم . در ضمن دقت داشته باشد که ریدرام به میکسر وصل نباشه. (موقع اوردن ریدرام شیفت رو نگه دارید که اتصالهای پیش فرض انجام نشه)

بارگذاری...