نکاتی در مورد خوانندگی

شروع موضوع توسط ahmadii ‏11/11/12 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک نکاتی در مورد خوانندگی تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. ahmadii

ahmadii

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان
    من خیلی میزنم زیر آواز، تقریبا تمام همسایه ها و دوستان و اشناها گفتن برو خواننده شو :smile (27):

خلاصه ما جدی نمیگرفتیم، تا امشب که گفتیم بذار یه بار صدا خودمون رو ضبط کنیم (با هدست و لپتاپ و برنامه ی audacity) ببینیم با خودمون چند چندیم که دیدیم به به عجب صدای خش داری :smile (29):

خلاصه ی کلام کلی گشتیم به این انجمن رسیدیم
    گفتیم یه چند تا سوال از اساتید محترم بپرسیم
    1- آیا زمان در خوانندگی تاثیر داره؟ مثلا صبح ظهر یا شب (فکر کنم داشته باشه)
    2- من کلا خیلی خلط دارم، میخواستم بدونم چطوری باید از حنجره و گلو محافظت کرد که همیشه آماده ی خوانندگی باشیم؟ چون بعضی وقتا خودم خیلی از خوندنم حال میکنم :smile (79): بعضی وقتام هرچی زور میزنم جز خش خش نمیشنوم و هی باید سینه ام رو صاف کنم :smile (16): مثلا هرکسی یه چیزی میگه، یکی میگه آب سرد نخور یکی میگه سیبزمینی بخور یکی میگه آب ولرم بخور و و و ...
    3- من به نظر خودم صداسازی خوب میتونم بکنم، تقلید صدا هم یه جورایی میکنم! به نظرتون به درد خوانندگی میخوره؟
    4- اها یادم رفت بگم، من علاقه زیادی به سنتی دارم ولی پاپ رو هم دوست دارم، با این اوصاف بشتر تو کار آوازم تا پاپ ولی پاپم میرم (بیشتر از احسان خواجه امیری :smile (95):) میشه هر دوتارو باهم ادامه داد؟ یا فقط یکیش رو باید کار کنم؟

ببخشید که زیاد حرف زدم
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    اگه سوالم داشتم بازم میپرسما گفته باشم :d:smile (64):
    ممنون

2. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    1[\QUOTE]- آیا زمان در خوانندگی تاثیر داره؟ مثلا صبح ظهر یا شب (فکر کنم داشته باشه) [/QUOTE]

سلام و خوش آمد.ببین دوست عزیز بله زمان خیلی تاثیر زیادی داره.همونطور که زمان خاصی از روز به گرمی حنجره کمک میکنه به حنجره هم میتونه آسیب برسونه.ببین شما از صبح تا ظهر و که دور خوندن رو خط بکش,مخصوصا زاید خوندن و.بهترین زمان برای خوندن غروب و شب هست البته شب هم اگه سر و حال بودید.شما کلا در روز نباید زیاد بخونید,چون حنجره ی خودتون رو خسته میکنید.درضمن در مواقع بی حوصلگی هم به فکر خوندن نیفتید.قلیون,سیگار,اب خنک رو بهتره ترک کنید.سعی کنید زیاد چربی مصرف نکنید و حتما یک ورزشی مثل پیاده روی سریع و یا شنا و یا دوچرخه سواری رو حتما جزو برنامه ی حنجره سازیتون قرار بدید چرا که این ورزش ها بسیار به تنظیم تنفس برای خوندن کمک میکنه.

2[\QUOTE]- من کلا خیلی خلط دارم، میخواستم بدونم چطوری باید از حنجره و گلو محافظت کرد که همیشه آماده ی خوانندگی باشیم؟ چون بعضی وقتا خودم خیلی از خوندنم حال میکنم :smile (79): بعضی وقتام هرچی زور میزنم جز خش خش نمیشنوم و هی باید سینه ام رو صاف کنم :smile (16): مثلا هرکسی یه چیزی میگه، یکی میگه آب سرد نخور یکی میگه سیبزمینی بخور یکی میگه آب ولرم بخور و و و ...[/QUOTE]

خوب ببین دوست من اولا شما هیچوقت واسه صاف کردن گلوت سعی نکن به گلو فشار بیاری و باید آروم این کار رو انجام بدی و یا با خوردن آب ولرم این کار رو انجام بدی.

3[\QUOTE]- من به نظر خودم صداسازی خوب میتونم بکنم، تقلید صدا هم یه جورایی میکنم! به نظرتون به درد خوانندگی میخوره؟[/QUOTE]

ببینین تقلید صدا اشکالی نداره اما به شرطی که صدای خودتون رو فراموش نکنید و فقط جهت مسلط شدن به خوندن و هجاها باشه.شما سعی کن یه سازی رو یاد بگیری مثل پیانو یا گیتار و با حس بداحت بخونی و خودت خودت و تقویت کنی.به نظر من اگه بدون گوش کردن به کار کسی خودت خودت و بسازی موفق تر میشی.

4[\QUOTE]- اها یادم رفت بگم، من علاقه زیادی به سنتی دارم ولی پاپ رو هم دوست دارم، با این اوصاف بشتر تو کار آوازم تا پاپ ولی پاپم میرم (بیشتر از احسان خواجه امیری :smile (95):) میشه هر دوتارو باهم ادامه داد؟ یا فقط یکیش رو باید کار کنم؟[/QUOTE]

ببینید اینطوری از اینجا مونده و از اونجا رونده میشید.شما باید هدفت رو مشخص کنی,پاپ؟سنتی؟چون هر کدوم از اینها دنیایی واسه خودشون دارن.اما خوب اگه سنتی رو کار کنید میتونید راحت تر از حنجره استفاده کنید و در پاپ از اون استفاده کنید.البته به شرطی که به خوندن پاپ هم تسلط کامل پیدا کنید.

فقط یه نکته ی کوچیک و از روی دوستی و برادرانه بهت بگم دوست من.ببین دوست خوب و عزیزم اگه واقعا عشقش رو داری و همه ی زندگیت خوندنه برو دنبالش,چن این راهی که شما میخوای بری و خیلیا هم میخوان برن و هم رفتن.خیلیا رفتن و کلی هزینه کردن و نشد و خیلیام رفتن و شد.موسیقی کار کردن در ایران واقعا یه ریسک به حساب میاد,مخصوصا اگه بخوای عمر و جوونیت و پاش بزاری که آخرم برمیگردن میگن إ فلانی متربه و اهل این جنگولک بازیاس یا خیلی دیگه با انصاف باشه مثل مسئولان میگن خوب حالا بدو دنبال جواز و خرج کن و آیا بشه آیا نشه؟در غرب به آهنگساز به عنوان یه آدم متشخص و با کمالات به حساب میاد و کلی واسه خودش کسیه,اما اینجا:آخه این کارام شد کار؟جوون برو فکر نون کن که خربزه آبه.فقط خواستم راهنماییت کنم که عمرت و نزاری بیخودی.یه ریسکه بزرگه تو کشور ما.موفق باشی

ببخشید که زیاد حرف زدم
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    اگه سوالم داشتم بازم میپرسما گفته باشم :d:smile (64):
    ممنون[/QUOTE]

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. amin8242

amin8242 عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
بارگذاری...