نویز وحشتناک گیتار الکتریک

سلام دوستان من به تازگی یک گیتار الکتریک epiphone-lespaul 100 دسته دو گرفتم و برای تست صدا به یک استاد نشون دادم. وقتی به امپلی فایر وصل میکردن یه نویز وحشتناک داشت جوری که دستو میذاشت رو کابل آمپلی فایر ، نویز قطع میشد و وقتی برمیداشت دوباره اون نویز برمیگشت. به من گفتن که احتمال ۹۵ درصد با ریپلاژ کردن و ارت گیری این نویز از بین میره و پیکاپ و همه چی هم سالمه و لازم نیست ساز رو مرجوع کنم. از اونور با تحقیقاتی که تو همین سایت و یوتویب کردم اینجور که بعضی ها نوشته بودند، وقتی همچین مشکلی هست یعنی دم و دستگاه ساز پوکیده و دیگه هیچجوره درست نمیشه! الان دو دلم که پس بدم یا نه چون وقت کمی برای پس فرستادن گیتار دارم و از اونطرف باید تا بعد تعطیلات نوروز صبر کنم تا برم کارای ریپلاژ و ارت گیریشو انجام بدم. ممنون میشم اگه کمکم کنید و بگید که چیکار کنم؟ ساز رو پس بدم یا مشکل خاصی نداره و با ریپلاژ و ارت گیری درست میشه؟

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
783
1,064
93
تهران
Instagram.com
سلام دوستان من به تازگی یک گیتار الکتریک epiphone-lespaul 100 دسته دو گرفتم و برای تست صدا به یک استاد نشون دادم. وقتی به امپلی فایر وصل میکردن یه نویز وحشتناک داشت جوری که دستو میذاشت رو کابل آمپلی فایر ، نویز قطع میشد و وقتی برمیداشت دوباره اون نویز برمیگشت. به من گفتن که احتمال ۹۵ درصد با ریپلاژ کردن و ارت گیری این نویز از بین میره و پیکاپ و همه چی هم سالمه و لازم نیست ساز رو مرجوع کنم. از اونور با تحقیقاتی که تو همین سایت و یوتویب کردم اینجور که بعضی ها نوشته بودند، وقتی همچین مشکلی هست یعنی دم و دستگاه ساز پوکیده و دیگه هیچجوره درست نمیشه! الان دو دلم که پس بدم یا نه چون وقت کمی برای پس فرستادن گیتار دارم و از اونطرف باید تا بعد تعطیلات نوروز صبر کنم تا برم کارای ریپلاژ و ارت گیریشو انجام بدم. ممنون میشم اگه کمکم کنید و بگید که چیکار کنم؟ ساز رو پس بدم یا مشکل خاصی نداره و با ریپلاژ و ارت گیری درست میشه؟
سلام. من اطلاع دقیقی در اینمورد ندارم نظر قطعی نمیدم. ولی منم قبلا یه الکتریک گیتار داشتم همین مشکل رو باهاش داشتم دقیقا. و با سیم اتصال به زمین حل میشه بنظرم.

16/3/20
1
0
0
35
من چند سال پیش کارت صدای audio box 98 خریدم کارت صدای پریسنوس فلزیه وقتی از بسته بندی پلمب و باز کردم همین مشکل و داشتم صدای نویز شدید تو هدفون داشتم و همین صدای نویز تا مکروفنم میرفت و دستم و نزدیک کارت صدا یا مایک میبردم صدا کم و زیاد میشد.حتی روی کارت صدا دستم و میکشیدم جریان برق و حس میکردم.ما برخلاف تمام کشورای دنیا که همه خونه های مغازه ها و ساختمانها و هرجایی که پریز برق باشه چاه ارت هم هست برای همینه خیلی از محصولات وارداتی سه شاخه دارن و ماباید تبدیل شو بخیراز سه شاخه به دوشاخه تبدیل کنیم.اتصال کوتاه تو تمام لوازم برقی اجتناب ناپذیره مایکروفر خونمونم همینجوریه دست میزنم یه برق گرفتگی ضعیف دستم و میزنه.سه تا راه حل داره حفر چاه ارت که باعث طول عمرتمام لوازم برقی میشه ماشین لباس شویی تلوزیون و هرچی که به برق شهری وصل بشه.دومی باز کردن وسیله وعایق بندی هستش که پنجاه پنجاه هستش و اخری هم اتصال وسیله برقی به لوله اب اگر فلزی باشه و یا لوله گاز که خجم بالایی از برق و تخلیه میکنه اما نه صد درصد فقط کمش میکنه.به غیراز راه حل اولی که باعث میشه لوازم برقی براثر اتصال کوتاه یا رعد و برق زود ازبین نره دوراه بعدی موقتی هستش وهیچ چاره ای نداریم جز کندن چاه ارت برای دراز مدت. به نظرمن اگر گیتارالکتریک نو هم بخری ممکنه همین مشکل و از روز اول داشته باشه و یا مدتی بعد مشکل اتصال کوتاه پیدا میکنه به هرحال مشکل از گیتار نیست.اگرادم مطمعن و ماهری میشناسی گیتارتئو بده عایق بندی کنده برات