آخرین ارسال‌ها

نویز در کارت صدا، مشکل از Cpu هست یا خود کارت؟

سلام. من یک کارت صوت m-audio mobile pre mkii دارم. وقتی ازش استفاده میکنم نویز ایجاد میکنه. اول فک میکردم مشکل از سنگین بودن DAW باشه که شاید Cpu نمیکشه (که البته این اتفاق هم میافته وقتی پلاگین ها زیاد باشه). اما وقتی این مسئله خودشو بیشتر نشون داد که حتی وقتی با یک نرم افزار معمولی هم یک آهنگ play میکنم و cpu usage هم کمه، باز هم یه نویز کمی میشنوم (مثل تق تق). ولی وقتی مستقیم یه صدایی مثل صدای میک وصل شده به کارت رو با مونیتور خود کارت میشنوم مشکلی نیست. فک نمی کنم مشکل از خود کارت باشه چون صدای مونیتور خودش درسته. درایور کارت هم درسته و قبلاً مشکلی نداشته. به نظرتون مشکل از چیه و اگه میدونین لطف کنین راه حلشم بگین.مرسی.

والا صدا رو از مانیتور میشنوم.نمیدونم چجوری ازش نمونه بگیرم! مثل همون وقتی که یه daw سنگین باشه و نویز تولید میشه.

محمد-بیگوردی

هنرمند
عضو سایت
والا صدا رو از مانیتور میشنوم.نمیدونم چجوری ازش نمونه بگیرم! مثل همون وقتی که یه daw سنگین باشه و نویز تولید میشه.
فک کنم تو تنظیمات صدای کامپیوتر و یا کارت صدا میتونید در قسمت رکوردینگ مشخص کنید که چجوری رکورد بشه و میتونید صدایی که از کامپیوتر پخش میشه رو رکورد کنید

امیرحسین به نژاد

تیم مدیریت
مدیر کل
19/7/09
1,313
36
تهران
سلام. من یک کارت صوت m-audio mobile pre mkii دارم. وقتی ازش استفاده میکنم نویز ایجاد میکنه. اول فک میکردم مشکل از سنگین بودن DAW باشه که شاید Cpu نمیکشه (که البته این اتفاق هم میافته وقتی پلاگین ها زیاد باشه). اما وقتی این مسئله خودشو بیشتر نشون داد که حتی وقتی با یک نرم افزار معمولی هم یک آهنگ play میکنم و cpu usage هم کمه، باز هم یه نویز کمی میشنوم (مثل تق تق). ولی وقتی مستقیم یه صدایی مثل صدای میک وصل شده به کارت رو با مونیتور خود کارت میشنوم مشکلی نیست. فک نمی کنم مشکل از خود کارت باشه چون صدای مونیتور خودش درسته. درایور کارت هم درسته و قبلاً مشکلی نداشته. به نظرتون مشکل از چیه و اگه میدونین لطف کنین راه حلشم بگین.مرسی.
وقتی با پلیر های مثل media player یا jet audio پلی می کنید باز هم این نویز رو دارید؟

6/12/10
71
شاهی
چه زمانی بیشتر نویز دارید؟
زمانی که به برق وصله یا به باتری ؟
در هردو حالت امتحانش کن - احتمالا نویزت زمانی که لپ تاپ به برقه بیشتره -
لپ تاپ و از برق بکش و از باتری استفاده کن ببین بازم اون نویز رو داری؟
نتیجه رو بهم بگو ...

وقتی با پلیر های مثل media player یا jet audio پلی می کنید باز هم این نویز رو دارید؟
سلام آقای به نژاد.مرسی از توجهتون. بله.مثلاً با jet هم اینجوریه. یه چیز دیگه که الان یادم اومد، مثلاً وقتی یه ساز یا میک، مثل گیتار الکتریک رو وصل میکنم و صدا میگیرم، (از داخل سیستم، نه مانیتور خود کارت) نویز که وجود داره، وقتی هم که یک نت رو میکشم، در امتداد صدا این نویز به صورت پالس های تقریباً منظم شنیده میشه! تق تق تق!

- - - - - - - - - -

نتیجه رو بهم بگو ...
این ایده ی حرفه ای بود! مرسی. خودم به پالس ها برق متناوب توجه نکرده بودم! ولی فک نکنم تاثیری داشته باشه، چون تا چند روز پیش این مشکل نبود و لب تاپ هم از ترانس تغذیه میکرد. الان دیگه نمیشه تست کنم. اگه اجازه بدین فردا امتحان میکنم و نتیجش رو میگم. بازم از همفکریتون ممنون.

امیرحسین به نژاد

تیم مدیریت
مدیر کل
19/7/09
1,313
36
تهران
سلام آقای به نژاد.مرسی از توجهتون. بله.مثلاً با jet هم اینجوریه. یه چیز دیگه که الان یادم اومد، مثلاً وقتی یه ساز یا میک، مثل گیتار الکتریک رو وصل میکنم و صدا میگیرم، (از داخل سیستم، نه مانیتور خود کارت) نویز که وجود داره، وقتی هم که یک نت رو میکشم، در امتداد صدا این نویز به صورت پالس های تقریباً منظم شنیده میشه! تق تق تق!
اگر مشکل با باتری هم حل نشد با توجه به اینکه می فرمایید در شرایط پلی هم این مشکل رو دارید ممکنه از کارت صدا باشه.اما احتمال بدسکتور هارد هم وجود داره.اگر بتونید کارت صدا رو جای دیگه ای هم تست کنید شکتون بر طرف می شه.

اگر مشکل با باتری هم حل نشد با توجه به اینکه می فرمایید در شرایط پلی هم این مشکل رو دارید ممکنه از کارت صدا باشه.اما احتمال بدسکتور هارد هم وجود داره.اگر بتونید کارت صدا رو جای دیگه ای هم تست کنید شکتون بر طرف می شه.
تست میکنم و خدمتتون میگم. مرسی از همفکریه شما و Abouhamzeh.

سلام. مشکل از کارت صدا نبود خوشبختانه! از سخت افزار ها هم نبود! اول از همه با یه سیستم دیگه کارت صدا رو تست کردم و مشکلی نداشت.OS رو عوض کردم، 8x64 نصب کردم، مشکل برطرف شد. الان واقعاً راضیم از این OS جدید، اگه وسواس رو کنار بذاریم خیلی خوبه! مخصوصاً سرعت و بهره گیری از امکانات سخت افزاریش.

از همه ی دوستانی که همفکری کردند مخصوصاً آقای به نژاد و Abouhamzeh، تشکر میکنم. مرسی.

29/10/17
7
20
نتیجه رو بهم بگو ...
دوست عزیز من از لپ تاپ استفاده میکنم و در هردو حالت نویز دارم نویزم وایت نویزه و حتی وقتی چیزی پلی نمیشه بازم هست،گین کارت صدارو ک بیشتر میکنم نویزمم بیشتر میشه
چ کنم؟؟

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
680
درود
کارت صدا Focusrite Scarlett Solo
من از وقتی آپدیت کارت صدا رو نصب کردم، در بعضی جاها مثل پلیر MPC و همینطور وقتی در گوگل کروم یه موزیک یا ویدیویی بصورت آنلاین پخش میکنم مرتب این صدا رو میشنوم.
این نمونه صدایی که قرار دادم لحظه ایه که با کروم دارم در یوتیوب این ویدئو رو میبینم.
نویزی که 0:05 شنیده میشه.
و جالب اینه که همیشه در قسمتهای مشخصی میشه. مثلا این ویدیو رو پنجاه بار دیگه هم پلی کنم دقیقا لحظه ی 0:05 دوباره همینطور میشه.
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

ولی در DAW(اف ال استدیو و استدیو وان) و مدیا پلیر خود ویندوز این مشکل وجود نداره!

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
454
23
درود
من از وقتی آپدیت کارت صدا رو نصب کردم، در بعضی جاها مثل پلیر MPC و همینطور وقتی در گوگل کروم یه موزیک یا ویدیویی بصورت آنلاین پخش میکنم مرتب این صدا رو میشنوم.
این نمونه صدایی که قرار دادم لحظه ایه که با کروم دارم در یوتیوب این ویدئو رو میبینم.
و جالب اینه که همیشه در قسمتهای مشخصی میشه. مثلا این ویدیو رو پنجاه بار دیگه هم پلی کنم دقیقا لحظه ی 0:05 دوباره همینطور میشه.

ولی در DAW(اف ال استدیو و استدیو وان) و مدیا پلیر خود ویندوز این مشکل وجود نداره!
من هم این مشکل رو داشتم، درایور رو پاک و دوباره نصب کنید درست میشه احتمال زیاد.

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,847
44
بندرعباس
درود

سلام و عرض ادب.
اول بفرمائید با چه برنامه ایی کار میکنید. ؟
و دوم اینکه زمان پخش موسیقی در مدیا پلیر یا سایر پلیرها DAW هم بازه یا خیر ؟
چون از نوع صدای ایجاد شده به نظر میاد که درایور کارت صدا کامل در اختبار اون پلیر نیست. !

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
680
سلام و عرض ادب.
اول بفرمائید با چه برنامه ایی کار میکنید. ؟
و دوم اینکه زمان پخش موسیقی در مدیا پلیر یا سایر پلیرها DAW هم بازه یا خیر ؟
چون از نوع صدای ایجاد شده به نظر میاد که درایور کارت صدا کامل در اختبار اون پلیر نیست. !
من هم این مشکل رو داشتم، درایور رو پاک و دوباره نصب کنید درست میشه احتمال زیاد.
1.همونطورکه گفتم از اف ال استدیو و استدیو وان و سیبلیوس استفاده میکنم که در اونها مشکلی وجود نداره.
2. همزمان DAW باز نیست. فقط همون پلیر در حال اجرا هست.
به توصیه شما هم چندین بار حذف و نصب کردم ولی مشکل حل نشد.
اما امروز بصورت اتفاقی متوجه شدم وقتی بافرسایز رو کم میکنم حل میشه!
فکرمیکردم بافرسایز همیشه در بالاترین حالت خودش باشه بهتره مگر در زمان استفاده از میدی کنترلر و رکورد. برای همین 1024 بود. اما به 512 یا پایینتر که تغییر میدم مشکل ذکر شده برطرف میشه. اما با انتخاب 1024 مشکل برمیگرده!
میتونه بخاطر ضعف CPU باشه؟

سپاس

بالا