نویز در پلی بک

شروع موضوع توسط mzeddot ‏9/3/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک نویز در پلی بک تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. mzeddot

mzeddot عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    سلام و احترام خدمت دوستان

بالاخره قسمت شد و من هم تونستم ویندوز 7 نسخه ultimum رو تهیه کردم و نصب کردم. خوشبختانه تمام درایور ها به راحتی شناخته شدن و مشکلی نبود ولی مشکل بزرگی که دچارش شدم در پلی بک و کلا پلی کردن هر صدایی در داخل ویندوز هست که هر چند وقت یک بار یه نویز روی صدا می افته.

کارت صدای من m audio fast track pro هستش و از output 1 &2 balanced unbalanced استفاده می کنم. این مشکل وقتی از درایور های ASIO در نرم افزاری مانند اف ال یا ریزن استفاده می کنم از بین می ره ولی مثلا در ویندوز مدیا پلیر که از درایور خود m audio استفاده می کنم مشکل همچنان باقیست!
    درایور رو آپدیت کردم، پاور منیجمنت پاور رو های پرفرمنس قرار دادم. کابل یو اس بی رو جا به جا کردم ولی هیچکدوم متاسفانه جواب نداد. این مشکل در xp نیست فقط در 7 پیش میاد.

در فروم های خارجی هم جستجو کردم ولی متاسفانه هیچ پاسخ قاطعی نه از مایکروسافت هست نه از m audio که بسیار اعصاب خورد کن هست.

لطفا اگر کسی از دوستان راه حلی یا چاره ای داره ارائه کنن. ممنون می شم.
    معین:smile (72):

2. siiro

siiro عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, nuendo
    دوست عزيز
    دليل اين كه از 7 استفاده ميكني چيه؟
    به نظر من اگر قرار باشه ما كار حرفه اي و تخصصي انجام بديم بايد ويندوزي رو انتخاب كنيم كه بهترين كارايي رو واسه ما داشته باشه

من در همين سايت جايي شنيدم كه دوستان مثلا سرويس پك دو رو نصب ميكردن تا پرو تولز نصب بشه
    به نظر من الان زمان مناسبي براي استفاده از 7 براي ما نيست
    چون هنوز درايور هاي مناسب نيومده و شايد خيلي از نرم افزار ها روي 7 خوب كار ندن
    شايد بتوني اين مشكل رو حل كني ولي احتمال داره كه جايه ديگه باز به مشكل ديگه اي بر بخوري
    مشكلات سون بر طرف ميشه ولي مهم اينه كه الان مشكل داره

3. mzeddot

mzeddot عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    ممنون ولی اگر همین یک مشکلش برطرف بشه حداقل من ازش راضی خواهم بود ولی در کل سرعت بالاتری داره و از رم بهتر استفاده می کنه. امیدوارم راه حلی هم برای این مشکل پیدا بشه چون دوباره خیلی سخته بخوام همه اطلاعاتم رو جابه جا کنم وگرنه به نصیحت شما گوش می کردم و برمی گشتم به xp.

4. siiro

siiro عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, nuendo
    فكر ميكنم رم خيلي بيشتر نسبت به xp اشغال كنه
    در هر صورت اميد وارم موفق باشين
    راستي من در حدي نيستم كه نصيحت كنم
    فقط پيشنهاد دوستانه:smile (19): و تلاش براي كمك به دوست خوبي مثل شما:smile (70):

5. djxerxes

djxerxes عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    با سلام خدمت تو دوست عزیزم

اول اینو بدونید تمامی درایور ها و نرم افزارها و... که در ویندوز xp استفاده میکنید مطمئن باشید در 7 هم جواب میده
    دوما میزان استفاده از رم در 7 ، 300mb هست که فکر نمیکنم زیاد باشه
    سوما مطمئن باشید نویز شما هیچ ربطی به ویندوزتون نداره واصلا مشکل نرم افزاری نیست.ولی اگر کلا کار نمیکنه اون وقت شاید مشکل نرم افزاری باشه

موفق باشید

6. mzeddot

mzeddot عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    احتمالا مشکل از m audio هست چون اعلام کردن تا مدتی دیگر درایور هاشون رو آپدیت خواهند کرد بنا به درخواست مکرر کاربران. امیدوارم این آپدیتشون این مشکل رو حل کنه چون واقعا حیفه دارم از شرکتشون نا امید می شم. :smile (41):

7. Oktay

Oktay عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    منم مشکل نیسز دارم البته با روشن خاموش حل میشه
    لطفا بگین چیکارش کنم
    تو ضبطم میوفته
    خیلی کمه ها ولی نباشه بهتره

8. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    خدایش این 7 هم داغونه
    اقا توصیه من رو جدی بگیر ول کن این سون رو به خدا مشکلات زیادی داره
    من با اکس پی حدود 4 ورودی اسپیکر داشتم
    اما با سون شد یکی
    مشکل تو نصب درایو سوتیم داشتم که هر چند خودش شناسای می کنه درایوها
    رو اما خوب برای این که اسیو کار کنه باید درایو سوتی رو نصب کنی که نصب نمی شود

9. hameddavari83

hameddavari83 عضو سایت

امتیازات:
    +129 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    سلام دوستان بنده هم مشکل شما رو داشتم ولی با کمی تحقیق در این زمینه مشکل را بر طرف کردم
    همانطور که می دونید ویندوز 7 درایورها را به خودی خود نصب میکند وقتی درایور کارت صدای انبورد ما را خود ویندوز نصب میکند ما هم کارت صدای اکسترنال خودمون را نصب میکنیم که میشه دو تا کارت صدا که تمام این مشکلات و نویز ها به خاطر وجود دو کارت صوتی روی سیستم
    شما در مرحله اول نصب ویندوز که برای بوت از طریق سی دی رام داخل ستاپ میرید باید دنبال گزینه ای بگردید که مربوط به چیپست های مادر برد است ودر انجا کارت صوتی خودتون (انبورده) را دیزیبل کنید
    و بعد ویندوزتون را نصب کنید خواهید دید که وقتی ویندوز سون را کامل نصب میکنید و داخل ویندوز میشید روی ایکون کارت صداتون گوشه پایین سمت راست علامت ضربدر کشیده شده این یعنی این که هیچ نوع کارت صدایی ویندوز نشناخته وحالا با خیال راحت کارت صدای اکسترنال و حرفه ای خود را نصب کنید
    اطمینان کامل بهتون میدم که مشکل برطرف خواهد شد سعی کنید درایور ویندوز سون مخصوص به کارت صداتون را از شرکت سازنده بگیرید

10. mebaa

mebaa عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    منم این مشکل رو دارم ولی ویندوزم 7سون نیست، 1 ماه پیش xp سرویس پک 3 نصب کردم که با این مشکل مواجه شدم که وقتی فایل صوتی پخش میشه انگار باند رو سوزن سوزن میکنه و صدا خش دار میشه، مثل اینکه hf رو خیلی زیاد کمپرس کرده باشی، ولی با daw مشکلی ندارم
    باز باهاش ور میرم ببینم چیزی پیدا می کنم یا نه
    فقط گفتم بگم که شاید این ایراد فقط تو ویندوز7 نیست.

بارگذاری...