نوشتن درام

شروع موضوع توسط skyadm ‏13/10/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک نوشتن درام تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. skyadm

skyadm عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo
    سوالی که از دوستان داشتم اینه که من وقتی دارم کارمو میسازم توی نوشتن درام همیشه به مشکل برمیخورم گاهی اوقات توی پچی که دارم استفاده میکنم میبینم صداها بهم نمیخورم در ضمن از صداهای آکوستیک هم برای درام بدم میاد میخواستم بپرسم چوری باید درام بنویسم که روی کار بشینه.
    پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم

:smile (61):

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    همه اینها بر میگرده به سبکی که کار میکنید و درامز مناسب اون سبک و از همه مهمتر شناخت شما از ریتم و اجرای اون.
    در هر دو مورد با گوش کردن به کارهای سبک موردعلاقه تون و تمرین میتونید به نتیجه برسید

3. mpmsoft

mpmsoft عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +27 / 0 / -1
    نرم افزار:
    logic, reason
    ببین دوست من تجربه یه چیزیه که همشه حرف اولو می زنه و قابل نوشتن هم نیست
    می بخشید این حرفو می زنم ولی شما باید خاک یک کارو بخورید تا تجربه کسب کنی

درام نوشتن و انتخاب درام مناسب همونطور که امید عزیز گفت کاملا سلیقه ای هست و برمیگرده به خلاقیت شما که این رو باید بسپری به دست گوشت و تمرین زیادت . مثلا من در یک کار غربی شنیدم کار بسیار سبک و لایت بود ولی از Hard kick برای درام استفاده کرده بود و بسیار هم زیبا شده بود

اما برای راه افتادن دستت :
    اگر در نوشتن درام مشکل داری می تونی از Addictive Drum استفاده کنی و فایلهای می دی که همراه این ابزار هست رو نگاه کنی و شروع کنی به نوشتن همون میدی تا روند اجرای درام و اجرای پاساژها بعد از ماه ها تمرین دستت بیاد (حرفی که سیروان به من زد)

و انتخاب نوع صداها :
    اکثر تنظیم کننده های مطرح از پچ های آماده استفاده نمی کنند و خودشون با داشتن سمپلهای مختلف با کیفیت مطلوب ابتدا شروع به چیدن Drum Set مطلوب خودشون می کنند (توسط ابزارهای Sampler ) و بعد در قدم بعدی آنالیز می کنند که درام به چه صورت نواخته بشه و بعد نوشتن نتها و نوشتن پاساژها در نهایت بعد از ده ها بار گوش دادن و اصلاحات می تونید به اون چیزی که تو ذهنتون هست برسید

نکته دیگه ای که به ذهنم می رسه اینه که قبل از اینکه شروع به نوشتن درام کنید باید یک شماتیک کلی از درام خود و جنس صداها توی ذهنتون داشته باشید و دائما مرور کنید

بارگذاری...