نوازندگی و آهنگسازی از کیلومتر صفر 17 سالگی

شروع موضوع توسط nojavan2012 ‏1/8/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک نوازندگی و آهنگسازی از کیلومتر صفر 17 سالگی تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. nojavan2012

nojavan2012 عضو سایت

شغل :
    دانشجوی پرستاری
    امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    سلام دوستان امیدوارم این سوال رو در جای مناسب مطرح کرده باشم من اول عاشق خوانندگی بودم ولی حالا میبینم برای خواننده شدن حرفه ای دو سال وقت کافیه ولی برای نوازندگی ،آهنگسازی و ...کلی زمان می خواد...من 17 سالمه...نه هنوز یه کم مونده به 17...یه آدم صفر کیلومتر که تو رشته موسیقی بی سواده...ولی تصمیم گرفتم از مهر امسال یعنی سال 90 کارم رو با نواختن ویولن شروع کنم...به نظر شما با توجه به سنی که دارم دیر نشده؟؟؟؟...حالا از شما عزیزان می خوام راهنماییم کنید.....این رو هم بگم من تو آذربایجان شرقی (تبریز) هستم و می خوام از این جا شروع کنم و دنبال یه ساز خوب و یه آموزشگاه موسیقی برای گذراندن تئوری موسیقی،نت خونی و نت نویسی و نوازندگی و بالاخره بعد از حرفه ای شدن برم دنبال خوانندگی.....فقط نمی دونم از عهده یه آدمی مثل من بر میاد...راستش آدم تنبلی هستم و سال هاست که به موسیقی علاقه داشتم و امرو زو فردا کردم....ولی به هیچ وجه اهل پا پس کشیدن نیستم..استعداد هم دارم...فقط چون هنوز صفر کیلومترم کمی میترسم...حالا شما بفرمایین که دنیای سختیه این دنیای موسیقی (البته آهنگسازی و نوازندگی فعلا)؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    لطفا کمک کنید

با تشکر

2. Soheyl

Soheyl عضو سایت

شغل :
    آهنگسازی ، تنظیم
    امتیازات:
    +65 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools
    سلام تبریک بهت میگم اول واسه ورودت به انجمن و دوم واسه ورودت به موسیقی و تصمیم خوبی که گرفتی
    هر حرفه ای سختی خودش رو داره و هیچوقت واسه هیچ چیز دیر نیست ، اتفاقا ساز خوبی هم انتخاب کردی ولی باید پشتکار قوی داشته باشی و تنبلی رو بذاری کنار هدفت رو به حرفه ای شدن باشه مطمئن باش بهش میرسی
    استاد خوب هم خیلی توی پیشرفتت موثره سعی کن خوب پرس و جو کنی واسه استادی که قراره بهت تدریس بده چون ویولن سازی نیست که بشه توی زمان کمی حرفه ای شد پس هدفت رو مشخص کن و همونو دنبال کن به حرفا و فکرای نا امید کننده هم توجه نکن، خواستن توانستن است

3. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    بله دوست عزيز كار آسوني نيست يعني هيچ كار آسوني ما در دنيا نداريم كه داراي موفقيت ها بزرگي بوده باشه.دير بودنش رو من نميتونم نظري بدم و پيشگويي نميكنيم اما خيلي زود هم شروع به كار نكردي و بايد كمي زود خودت رو برسوني.البته معيار شما بايد ديده شه كه برات مهمه تو چه سني به مهارت لازم رسيده باشي ؟ توي سن 20 الي 25 سالگي يا از 30 سال به بالا ؟ اگر سن و وقت برات اهميتي نداره نه زود هم شروع كرديد.
    اما اگر وقت براتون اهميت داره شما بايد ساز انتخابيتون رو تغيير بديد.رك بهت بگم نواختن ويلون يه آدم كاملا بي كار ميخواد كه ساعتها تمرين كنه و وقت بذاره روي سازش.شما ميتوني به نواختن كيبورد (ارگ) مشغول باشي خيلي بيشتر بدردت ميخوره تا ويلون.
    تئوري موسيقي هم لزومش اينه كه باز وقت بزاري روش و واقعا تلاش كني.با توجه به سنت مدرسه هم ميري هم بايد درس هاي مدرسه رو بخوني هم تئوري اگر از پسش بر مياي تئوري هم برو.
    سلفژ هم برو كلاس هاش رو ولي زير نظر استاد دلسوز نه پول بگير!

همه ي اينها رو كه شما بري ياد بگيري كمه كم با پشتكار بالا توي 2 سال ميتوني ياد بگيري.
    بعد از اون شروع كن با نرم افزار كار كن كه خوده همين مسئله سالها طول ميكشه.
    نواختن ويلون رو بذار باسه وقته بهتر.
    موفق باشيم

4. mehdi-azt

mehdi-azt عضو سایت

شغل :
    music
    امتیازات:
    +157 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    nojavan2012سلام دوست من

من نظرات تورو خوندم و مثل اوایل من میمونی که خیلی سردرگم بودم و نمیدونستم باید کجا برم و چیکار کنم و تصمیم گرفتم واست این نظرو بدم
    تو میتونی واسه تئوری موسیقی و نت خوانی و نت نویسی از مطالب دوستانمون در همین سایت بهره ببری که به من واقعا کمک کردن
    (به این مطالب سر بزن که به تو کمک میکنه به اون چیزهایی که میخوای نزدیک بشی)
    حتما تئوری موسیقی و هارمونی آقای mehran14 رو از سایت بگیر
    به همراه مطلب گام در موسیقی نوشته ی آقای amir behnejad
    و همچنین آموزش صداسازی و سلفژ آقای Masoud-a
    و تاکید میکنم نسخه های مجله ی بسامد که فعلا یه نسخه اش اومده رو بگیر و پیگیر باش که خیلی بهت کمک میکنه
    و به نظر من اگه تو شهرتون برای ویولن استادی هست که واقعا استاد با شه برو سراغ ویولن وگرنه ویولن یه ذره مشکل هست اگه استاد حرفه ای نبا شه نمیتونی زیاد پیشرفت کنی
    موفق باشی عزیزم

5. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    اجازه بدید در مورد ویولن دوستانی که با این ساز آشنا هستن نظر بدن

6. nojavan2012

nojavan2012 عضو سایت

شغل :
    دانشجوی پرستاری
    امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    nojavan2012

خيلي خيلي ممنون از دوستان گرامي كه به سوالم جواب دادند...

بايد بگم سختيشو مي تونم تحمل كنم..فقط كافيه استارت اول زده بشه...يكي از دوستان گفتند كه زمان چقدر مهمه......؟ بايد اونقدر مهمه كه بتونم تو يك سال نت خواني و نوازندگي ويولن را تا جايي ياد بگيرم....و اين كه ساز ويولن چقدر سخته و چقدر به تمرين نياز داره مهم نيست...چون من آدم كاملا بي كار هستم مي تونم به جاي ور رفتن با كامپيوتر ساز تمرين كنم...خوانندگي رو هم فعلا بي خيال شدم...مي خوام در مورد آهنگسازي و نت نويسي بيشتر راهنماييم كنيد...من قبلا سوالامو جاي ديگه مطرح مي كردم و جوابهاي چرت و پرت مي دادند و لي اين جا جواباي منطقي ميبينم....بازم ممنون...

7. امیرحسین به نژاد

امیرحسین به نژاد تیم مدیریت مدیر کل

شغل :
    آهنگساز، تنظیم کننده، رهبر ارکستر و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +2,857 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    مدتی هست که با مفهوم های های جدیدی از مسائل مختلف مواجه می شم.

پس طبقه گفته ی شما تمام نوازندگان ویولن دنیا یه مشت ادم بی کار هستن و جز نواختن ویولن به هیچ چیز دیگه فکر هم نکردن.

ببخشید سئوالی واسم پیش اومده،شما این تجربه رو در مورد این ساز از کجا بدست آوردید؟

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏3/8/11
  8. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    از استاد خانوم رضايي كه استاد دانشگاه هستن كه ايشون مدرس ويلون و پيانو هستن و شاگردانه زيادي از قبيل شادمهر عقيلي شاگرد ايشون بودن.

يك نكته ديگه هم اضافه كنم كه برخي مسائل خود هنرجو لمس ميكنه . ايشون ميگن كه در سن 17 سالگي ميخوان تازه شروع به نواختن ويلون كنن.اگر ميتونن بسمه الله...ما كه خدايي نكرده نميخوام سركوب كنيم يا مانع پيشرفت كسي بشيم ايشون ميخواد اهنگسازي كنه در اين سن كيبورد بيشتر بكارشون مياد تا ويلون ! حالا بازم ميگم خودشون لمس ميكنن وقتي شروع به نواختن ويلون كنن و نيازي به گفته ها نيست.

موفق باشيم

9. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    بايد بگم سختيشو مي تونم تحمل كنم..فقط كافيه استارت اول زده بشه...يكي از دوستان گفتند كه زمان چقدر مهمه......؟ بايد اونقدر مهمه كه بتونم تو يك سال نت خواني و نوازندگي ويولن را تا جايي ياد بگيرم....و اين كه ساز ويولن چقدر سخته و چقدر به تمرين نياز داره مهم نيست...چون من آدم كاملا بي كار هستم مي تونم به جاي ور رفتن با كامپيوتر ساز تمرين كنم...خوانندگي رو هم فعلا بي خيال شدم...مي خوام در مورد آهنگسازي و نت نويسي بيشتر راهنماييم كنيد...من قبلا سوالامو جاي ديگه مطرح مي كردم و جوابهاي چرت و پرت مي دادند و لي اين جا جواباي منطقي ميبينم....بازم ممنون...[/quote]

دوست من شما يا ميخواي نوازنده شي يا ميخواي آهنگساز شي ؟ اگر نوازندگي رو دوست داري و به ويلون علاقه مندي همون رو ادامه بده اما براي آهنگسازي نا خواسته بايد گرايش پيدا كني به سمت پيانو يا كيبورد اول و آخرش. يك نكته اي هم بگم كه بي كاري از طرف من يعني اينكه مثلا مثل گفته ي خودت بجاي بازي كردن با كامپيوتر و . . . فكر و ذهنت باشه ويلون.خيلي از ماها عشقمون تو موسيقي هست فكرمون توي فضاس.اگر ميخواي آهنگسازي كني تجربه من ميگه شما كيبورد بزن نه ويلون.حالا هرجور متمايليد.

10. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,810 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    استاد به نژاد احتمالا منظور اين دوستمون اين بوده كه الان كه ميشه با يه نرم افزار و 4 تا لوپ موسيقي ساخت !!!! يادگيري موسيقي اصولي كار عاقلانه ايي نيست. ! وقتي ميشه اينجوري كه ذكر كردم آهنگساز و نوازنده شد چرا برن دنبال يادگرفتن اصولي ساز ؟!

11. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    بله دقيقا منظوره بنده همين بود متنها نه به اين شكل هم.البته كه با كيبورد نشه موسيقي ساخت با ويلون هم نميشه . من خيلي كسا رو سراغ دارم كه به نواختن ويلون مشغول هستن و توي كارشون هم حرفه اي هستن به ظاهر اما به هيچ عنوان نميتونن موسيقي بسازن و گاها خيلي كاراشون رو ميسپارن به ديگران.حالا دوستمون بحث اصليش ويلون نبود تيتر و عنواشون اين هست كه آهنگسازی نوازندگی و آهنگسازی از کیلومتر صفر 17 سالگی آهنگسازی و صدابرداری ايشون گرايش بيشتري روي آهنگسازي و صدابرداري دارن.خيلي اصول ها هستش براي اهنگسازي مثل كنترپوان-هارموني-سلفژ-تئوري موسيقي-آناليز-سازشناسي-شناخت محدوده صوتي سازها كه اين بخشي از ساخت موسيقي علمي هست.اگر با كيبورد حل نشه اين موضعات با ويلون هم نميشه انسان اهنگسازي كنه بدونه شناخت اون رشته هايي كه عرض كردم.

نكته ديگه كه من در تمامي نظراتي كه در همين سايت گزاشتم اصل مطلب من اين بود كه موسيقي اصولي رو پيش بگيرن نه چيزه ديگه اما خيلي از همين دوستان حرف بنده رو رد ميكنن و ميگن نه اهنگسازي به قول شما با 4 تا لپ تاپ هم ميشه ! من نه تو حرفام لپ تاپ گفتم نه راجبه برنامه ها صحبت كردم گفتم سازشون رو تغيير بدن.

12. hamedrif

hamedrif

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    منم 17 ساله ام . برنامه ام اینه :

1 سلفژ
    2 گیتار اگوستیک
    3 اف ال

اساتید نظرتون رو بدید . میخوام حرفه ای شم چی باید به برنامم اضافه کنم؟
    دی جی های معروف از مانند ارمین ون بورن و علیگیتور از چه برنامه یا دستگاهی استفاده می کنند؟

13. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    اگر هدفت اینه:آهنگسازی رو یاد بگیرم تا آهنگ کارهام رو با سلیقه خودم و با صرف کمترین هزینه بسازم .

پس به این کاری که من میگم عمل کن - بروکیبرد یاد بگیر هم بدردت میخوره زمانی که میخوای تمرین کنی

برای خوندن هم بدرت میخوره واسه آهنگسازی (به کامپیوتر وصلش میکنی -اصول رو با یادگیری کیبورد فرا میگیری-خیلی راحت و بدون دردسرملودی تو ذهنت رو پیاده میکنی و....)و کلا اگر قصدت همونی باشه که گفتم پس برنامتم همین باشه که گفتم.

بارگذاری...