نوازندگی فوق حرفه ای کیبرد

شروع موضوع توسط ...sina... ‏26/8/13 در انجمن مباحث عمومی کیبوردها

تاپیک نوازندگی فوق حرفه ای کیبرد تالار مباحث عمومی کیبوردها در persian-music.org.

1. ...sina...

...sina... عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام خدمت موزیسین های عزیز دوستان من حدود 4 سال هستش که پیانو و ارگ کار میکنم...
    راستش وقتی به نوازندگی کیبرد تو ارکست ها و فیلم های نوازندگی کیبرد و پیانو نگاه میکنم می بینم که نوازنده انقدر ماهر هستش که به طوری سوار بر ساز هستش ولی من با این که این همه وقته کار میکنم نمیتونم اونطوری حرفه ای نوازندگی کنم البته نوازندگی من هم خیلی خوبه و استاد هام خیلی از من تعریف میکنن ولی میخوام مثل حرفه ای ها نوازندگی بکنم... راستش از شما میخوام که تکنیک هایی که تو نوازندگی کیبرد و پیانو هست که باعث میشه نوازندگی بسیار زیبا تر جلوه کنه رو مطرح کنید مثل زینت ها و آرپژ ها و البته روش انجام آنها... فکر میکنم منظورم رو رسونده باشم خوشحال میشم پاسخ های کاملتون رو ببینم...

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. nkaq

nkaq Gold User

امتیازات:
    +940 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    پاسخ : نوازندگی فوق حرفه ای کیبرد

سلام.شما به جایی رسیدین که باید کم کم سبک و لهجه نوازندیگیتونو پیدا کنید.
    اول از همه سعی کنید گوشتونو قوی کنید و تمرین بداهه نوازی کنید.
    دوم برای حرفه ای شدن بهتره یه کیبورد خوب منظورم ورک استیشن یا سینتسایزر خوب بگیرید.
    در انظار عمومی اجرا کنید.
    یسری کنترلر ها و نکات هست که باید تو کار باهاشون راحت باشید و بتونید خلاقانه ازشون استفاده کنید مثل Foot volume pedals - pitch bend & modulation wheels - sliders - XYpads
    این کنترل ها هر کدوم برای خودشون استفاده هایی دارن پس باید تکنیک های استفاده از اونا و همچنین صدا سازی رو یاد بگیرین همینطور کار با سینتسایزر ها و تکنیک های سمپلینگ و ترکیب لایه های صدا با هم
    همچنین شما باید دست چپ قوی ای داشته باشین و پینیست خوبی بشین
    اینا چیزی نیست که استادا بحتی اگه بدونن بخوان بهتون بگن.اینارو باید با سرچ کردن تو اینترنت و مخصوصا یوتوب یاد بگیرین
    البته برای پیانو و تقویت دست کتابای زیادی هست که کمکتون میکنه
    شما باید یکم شجاع باشین و فقط به نوازندگی فکر نکنید.سعی کنید خودتون آهنگ بسازید و ارنج کنید.
    سعی کنید خیلی به سولو آلبوم های کیبوردیست های مطرح و آلبوم های پروگرسیو و جاز گوش بدید. تو یوتیوب Jordan Rudess رو سرچ کن کلی آموزش داره
    از امروز مجله Keyboard magazine رو بخون خیلی مفیده

3. ...sina...

...sina... عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio

مرسی منون از جواب بسیار خوبتون راستش کیبوردم یاماها2000 هستش که فکر میکنم دیگه پاسخگو نیستو به فکر تعویض هستم شاید pa80 یا pa800 بگیرم که فکر میکنم خود کیبرد هم تاثیر زیادی داره... گوشم هم فکر میکنم به حد کافی قوی هستش چون خیلی آهنگ ها رو خودم در اوردم در انظار عمومی هم که خیلی اجرا کردم مدرسه...تولد و ... فقط اگه میشه راجب این کنترل هایی که ذکر کردید یه توضیح کوچولویی بدید تا من بفهمم کدوم ها رو میگید...بله شنیدم تو یوتوب خیلی آموزش های جالبی هستش فقط خوب شیلتره اونم... راستی اگه میشه بگید ورک استیشن و سینتیسایزر و ارنج یعنی چی؟ خیلی ممنون از شما

4. nkaq

nkaq Gold User

امتیازات:
    +940 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason

ببینید کلا اگه کیبورد هارو بجر میدی کنترلر بخوایم در نظر بگیریم.میشه اونارو به سه گروه کلی تقسیم کرد:
    1)Arranger
    2)Synthsizer
    3)workstation
    معمولا ارنجر ها دارای ریتم ها و همراهی کننده برای اجرای آهنگ هستند و امکان صدا سازی و اعمال تغییرات محدود رو میدن مثل کیبورد هایی که ذکر کردین
    سینت سایزر ها و ورک استیشن ها امکان صدا سازی و اعمال تغییرات توی تمام مشخصه های صدا و کنترل اونو به شما میدن ولی سینتسایزر ها همراهی کننده و ریتم ندارن
    ورک استیشن ها نسبت به سینتسایزر ها امکانات کاملتری برای تنظیم و میکس ارائه میدن و دارای امکانت سکوئنس هم هستند

- - - - - - - - - -

اون کنترلر ها یسری قابلیت میدن که میشه باهاشون موقع اجرای زنده یسری مشخصات صدا مثل HP یا پیچ صدا یا اتکو ریلیس صدا و چیزای دیگه رو کنترل و کمو زیاد کرد

5. ...sina...

...sina... عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio

بسیار ممنون از پاسخ دادن سریع تون راستش من اینا رو نمیدونستم واقعا ممنون پس من سعی میکنم یه سری به یوتوب بزنم... اگه بتونین راجب زینت ها و انواع اونا هم یه توضیحی بدین ممنون میشم...
    دوستان اگه باز مطالبی برای نوازندگی حرفه ای میتونن آموزش بدن منتظر هستم...

6. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,253 / 0 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne

اگه منظورتون نوازنده های غرب هست باید خدمت شما بگم که شرایط آموزش اونا با ما زمین تا آسمون فرق میکنه ، اینجا که بری کلاس از 100 تا نکته شاید 40 تا بهت بگه که اونم خودش خیلی بارش نیست فقط ادعاش میشه ، اونا متدهای مختلفی کار میکنن و هر سبکی رو که کار میکنن اونو کامل به پایان میرسونن اینجوری معلومه طرف توی سبکش غول میشه ، یه مثال واستون بزنم شاید steve vai توازنده گیتار الکتریک رو بشناسید توی یکی از بیوگرافی ها خوندم واسه آموزش پیش جو ساتریانی میرفت ، میگفت که هرچندمدت یه پولی جمع میکرد میرفت در خونه جو رو میزد و آموزش میدید ، الان ببینید استیو چه غولی شده میدونی چرا ؟ چون واسه جو فرقی نداره هنرجوش به کجا برسه آیا ازش بالاتر بره یا پایینتر
    جو دیگه اسمش معروف شده همین واسش کافیه دیگه ادعا نمیکنه یا بخواد تکنیکی یا متدی از هنرجوش قایم کنه غربی ها توی تمام زمینه ها اینجوری هستن نه فقط موسیقی اونا تابع اصل قوانین هستن ما تابع دور قوانین .

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  7. ...sina...

...sina... عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio

ممنون از راهنمایی هاتون اگه بتونین راجب زینت ها و انواع اونا هم یه توضیحی بدین ممنون میشم...
    دوستان اگه باز مطالبی برای نوازندگی حرفه ای میتونن آموزش بدن منتظر هستم...

8. nkaq

nkaq Gold User

امتیازات:
    +940 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason

زینت ها تو سبکای متفاوت با هم متفاوت اجرا میشن.حتی گام ها و فواصل استفاده شده تو بعضی سبکا شاید تو بعضی دیگه استفاده نشه نمیشه حرف کلی ای در مورد زینت ها زد

9. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason

اگه منظورتون آهنگ های ایرانی ( 6.8 ) هست میتونم چند نمونه نت ها و کشش های زینتی رو یادتون بدم .. یا حداقل با کیبوردم بزنم و اینجا بگذارم ...

10. ...sina...

...sina... عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio

بله منظور من تو همین آهنگ های ایرانی خودمون هست و سبک خاصی رو دنبال نمیکنم... اگه این کار رو بکنید که واقعا ممنون میشم فقط شما که زحمت میکشید لطف کنید زینت های حرفه ای رو یاد بدید بسیار ممنون...

11. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason

سر فرصت نمونه کاری میگذارم فکر کنم بتونه کمکتون کنه ...

12. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason

درین قطعه بداهه نوازی با استفاده ازپیتچ بند و تکنیک های تریل دادن اوج و فرودهای شور در دستگاه شور استفاده کردم که برات گذاشتم ..

اگه خوب گوش بدی راحت میتونی اجراشون کنی چیز پیچیده ای نیست ..

اگه دقت کنی قانون یکسری تکنیک ها داره که میزنم .. صداهای به اصطلاح ترکی تکنیک هاشون فرق میکنه و بقیه ی سازها نیز به همین شکل ..

و مهم تر از این تکنیک ها ( اول شناخت خوب نت ها و بعد هم قوی بودن پنجه و سرعت عمل ) سوالی داشتی در خدمتم

keyboard : korg pa 800

Download File : omid.mp3

13. ...sina...

...sina... عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio

بسیار ممنون خیلی زحمت کشیدید

14. ...sina...

...sina... عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio

دوست عزیز میشه بگی این آهنگی که اجرا کردی اسمش چیه؟ مرسی زینت ها جالب بودن و یه چیزی که من حالا متوجه شدم اینه که من تا حالا اصلا از پیچ بند استفاده نمیکردم که خودشش خیلی تاثیر داره... اگه آموزش ها تصویری بودند عالی میشد...باز هم یه دنیا ممنون

15. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason

اگه منظورتون قطعه ی آخریه ( کفتر کاکل به سر معین ) ..بله پیتچ بند تاثیر خیلی زیادی داره .. یه آموزش بود خیلی وقت پیش از پیتچ بند جایی دیدم .. پیداش کردم حتما برات میگذارم ...

16. ...sina...

...sina... عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio

اگه تصویری باشه خیلی عالیه مرسی خیلی کمکم کردید راستی این قطعه بیشتر پیچ بند بود زینت ها (ی حرفه ای) هم برام خیلی مهم هستن...
    بسیار ممنون

بارگذاری...