نوئندو؟کیوبیس؟اف ال؟

شروع موضوع توسط mehrshad_lol ‏23/8/13 در انجمن آشنایی با موسیقی و مفاهیم آهنگسازی ( نرم افزار )

تاپیک نوئندو؟کیوبیس؟اف ال؟ تالار آشنایی با موسیقی و مفاهیم آهنگسازی ( نرم افزار ) در persian-music.org.

1. mehrshad_lol

mehrshad_lol عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوستان می خواستم ببینم کار کردن تو نرم افزارای (کیوبیس،نوئندو،اف ال) کیفیتشون فرق میکنه در ایکسپورت گرفتن یا پخش صدا در حالت پروژه به صورت میدی؟
    در میکس و مستر نه و کارهای آهنگسازی و ایکسپورت یا چه فرقی دارن با هم کلا"؟؟؟
    و کدوم رو ترجیح میدین؟به چه دلایلی؟؟

2. farshadalizade

farshadalizade عضو سایت

امتیازات:
    +86 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    پاسخ : نوئندو؟کیوبیس؟اف ال؟

داداش هر نزم افزاری از یه قاعده استانداردی پیروی میکنه . این شمایید که باید خلاقانه از ذهنیت موسیقیایی خودتون استفاده کنید.

و با هر کدوم از نرم افزار ها که راحت بودی . کار خودتو پیاده کنی. وگرنه کیفیت کار به نرم افزار ربطی نداره . به میکس خوب ربط داره

پس همه نرم افزارها خوبن و همشون یه قاعده خاصی دارن این تویی که باید . خلاقانه کار کنی

3. Alireza Adlkhah

Alireza Adlkhah عضو سایت

امتیازات:
    +144 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, studio_one
    پاسخ : نوئندو؟کیوبیس؟اف ال؟

تورو به خدا اول یه سرچی توی سایت بکنید یعدش اگه چیزی پیدا نکردید بیاید سوالتون رو مطرح کنید
    راجع به این که کدوم داو خوبه کدوم رو انتخاب کنیم و.......کللللللللی توی سایت بحث شده و آخرش هم به نتیجه ی قابل قبولی نرسیدیم
    چون اول و آخرش هرکی هرچی بگه این خودتون هستید که تصمیم گیرنده هستید که با کدوم داو راحت ترید
    باید ببینی با کدوم راحت تری کدوم واست خوش دست تره و ........

4. Nima Aban

Nima Aban عضو سایت

شغل :
    آرشيتکت / صدابردار
    امتیازات:
    +26 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    اصولا DAW ها کاربرد يکساني دارن... شما ميتونين ايده تون رو تو هر نرم افزاري پياده کنيد... و بسته به راحتي خودتون نرم افزار رو انتخاب ميکنيد

5. hafezparour

hafezparour

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    تو کدوم نرم افزار راحت تر میشه کار کرد؟ بر اساس کاربرد و رتبه بندی و کیفیت و کارایی و... بگید خواهشن

اصولا همه برنامه ها خوبن، ولی خب با هم فرق دارن دیگه، یکی از یکی بهتر

:headphone-4:

6. argin_arranger

argin_arranger عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    اگر کیوبیس ۷ یا ٨ رو بخرید بهترین انتخاب Cubase هست ، در غیر این صورت DAW ها زیادی هستند که درموردش زیاد بحث شده ، بعد از کیوبیس به نظر من یا سونار یا استودیو وان ۳ . سونار زیاد خوش دست نیست و با کانتکت مخصوصا LA STRING سازگاری نداره . اما از نظر شفافیت عالیه و امکاناتش بی نقصه . استودیو وان ۳ خوش دسته و دسترسی به امکاناتش آسون و سریعه ، از نظر کیفیتی عالیه اما بدیش اینه که اگر ۶۴ بیتشو نصب کنید فقط VST های ۶۴ بیتو ساپورت میکنه و برای استفاده از VST های۳۲ بیت باید از کانورتور JBRIDGE استفاده کنید . کلا همه داو ها مثل هم هستند ولی من استودیو وانو ورژن ۳ را پیشنهاد میکنم . از نظر نوع کار به کیوبیس نزدیکه

7. hafezparour

hafezparour

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    اها پس استودیو وان و کیوبیس در رده اول قرار دارن و ویژگی ها و کارایی در کیفیت کار بهتری نسبت به بقیه نرم افزارا دارن...

در مقایسه با اف ال و کیوبیس چی؟ بازم کیوبیسو پیشنهاد میکنید؟

8. argin_arranger

argin_arranger عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    ببین عزیزم رده بندی نداره ، بستگی به این داره با کدوم راحتی ، هر DAW ی ایرادات و مزایای خاص خودشو داره ، من با سونار ، کیوبیس ، استودیو وان پروژه بستم ، فرق چندانی نداره اما اگر خوش دستی و کیفیت ملاک باشه من میگم استودیو وان ۳ ، اما FL و Cubase باید گفت که کیوبیس محیط میکس و رکوردش خیلی بهتر از FL هست در مقابل FL سینتی های جذاب و قشنگی داره اما برای میکس و رکورد مناسب نیست

9. hafezparour

hafezparour

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ینی 2 یا 3 تا برنامه اهنگسازی یاد بگیرم و از هر کدومش که مزایای بهتر و خرجی با کیفیتی میده استفاده کنم...
    درست فهمیدم دیگه؟

خودمو محدود نکنم به یه برنامه درسته؟

10. argin_arranger

argin_arranger عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    سونار اصلا یک داو حرفه ایه و اگه باهاش سینک بشی نظیر نداره ، اما خب بسیار پیچیدست و وقت گیر بعلاوه مشکلاتی که گفتم . مصرف سی پی یوشم بالاست ،

از من میشنوی حالا که کیوبیس کرک نشده استودیو وان ورژن ۳ رو کار کن . مصرف CPU کم ، خوش دست و کیفیتش مثل سونار عالی

11. argin_arranger

argin_arranger عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    باید یک داو ثابتو خوب یاد بگیری ، اما با بقیه داو ها هم کار کن ، ببین کدوم برات راحت تره

12. hafezparour

hafezparour

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    با تعریفو تاکیدی که میکنی استودیو وان کار کنم راحت تره دیگه
    خدایی با اف ال اصلا راحت نیستم، کار کردم ی چن وختی بعد ول کردم، سردرده اصن
    یه چن تا برنامه کار کردم که به نظرم در وحله اول چیز سبکی کار کنی و خودتو بسنجی و نوبت بعدی بچسبی به یه برنامه پیشرفته تر و حرفه ای تر بهترتره و جواب خوبی میگیری. البته نظر خودمه... شایدم اصول اشتباهی باشه نمیدونم

13. argin_arranger

argin_arranger عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    ببین عزیزم چون ما ایرانیم و همه چی کرک شدست هی دنبال داو میگردیم ، اما اگه 400 یا 500 دلار پول بدیم دیگه نمیگیم کدوم بهتره ، چون با این وضعیت بد دلار سخته که همه بتونند کیوبیس اورجینال بخرند من استودیو وانو ترجیح میدم به بقیه داوها چون 1.بسیار خوش دسته ، محیط زیبایی داره و به کیوبیس نزدیکه ، اجازه میده کلید های میانبرتو خودت انتخاب کنی ، مثل کیوبیس با دکمه C مترونوم روشن میشه ، دکمه ضرب یا همون ستاره * رکورد میکنه و با اومدن ورژن ۳ استودیو وان ، تمام ضعف هایی که داشتو برطرف کرده و به نظر من حتی از کیوبیس هم بهتر شده ، باگ نداره ، تنها ایراد بدش اینه که باید مواظب باشی موقع سیو پروژه برق سیستمت قطع نشه چون پروژه خراب میشه و وقتی نصبش کردی تیک AUTO SAVE رو بر داری .

14. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,540 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    چه مشکلی هست ؟ بانک صدا با DAW ارتباطی ندارد .
    سونار یکی از بهترینهاست .

15. hafezparour

hafezparour

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    خوب بودن همه برنامه ها خوبه...ولی برخی برنامه ها یه ضعفایی داره که مثل فنر از دوشک زده بیرون ک راه حلش پرسشو پاسخ درمورد برند خاصی که این مشکلات هر چند جزعی رو نداشته باشه و همه ازش راضی باشن

با کرک بودن استودیو وان این ضعف نخوندن 32بیت در نسخه 64بیت از بین میره آیا؟
    کیوبیس اورجینالش نسبت به نسخه اولتیمیت که ضعفو ایرادی نداره حتما؟!

من چیزی میخوام که همه راضی باشن، خوش دست باشه، پیچیدگی زیاد و سردرگمی و در آخر زده شدن از آهنگسازی نداشته باشه و پا به پای کاربر بدون سردرگمی و دردسر بیاد و همراهی کنه

جواب منطقی در رابطه با برند خاصی که ایراداتی نداشته باشه میخوام تا بعدن به مشکل بر نخورم و راحت تر باهاش کار کنم
    برخی دوستان که تا حالا به من استودیو وان و کیوبیس رو پیشنهاد دادن و راضی بودن ازشون

16. argin_arranger

argin_arranger عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    آقای اخوان عزیز پردازش VST کاملا ربط داره داره به داو ، شما برید تو سایت Cakewalk میبینید که سونار با کانتکت مشکل داره ، شما با la string کار کنید میفهمید ایرادش چیه ، در ضمن شما قبل از جواب دادن به من برو بخون کامنتهامو و میبینی که گفتم سونار بهترینه ، اما برای این دوستمون که میخواد با داو تازه شروع کنه نمیتونم تبلیغ سونار بکنم چون خوش دست نیست ، من خوراکم سونار و با همه داوها کار میکنم ، شما برو با استودیو وان کار کن میفهمی چی میگم

17. argin_arranger

argin_arranger عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    ببین رفیق من ۷ سال پیش با ریزن که پسر عموم از آلمان اورد شروع کردم . بعد رفتم کیوبیس ، وقتی کیوبیس دیگه کرک نشد دنبال داو ۶۴ بیتی رفتم برای همین رفتم سونارو تجربه کردم از ٨ تا X3 . داو بسیار با کوالیتی هست و خروجی حجیمی داره و شفاف ، اما سر بعضی از پلاگین ای کانتکت آزارم میداد . یکیش LA STRING که بعد از رکورد افت ولوم داره . برای همین رفتم دنبال Ableton که اونم ضعف زیاد داره و منو جذب نکرد ، دوباره برگشتم سونار ، اما وقتی STUDIO ONE ورژن ۳ اومد دیدم عالیه تمام ضعف های ورژن ۲ رو از بین برده ، امکان ملوداین مستقیم ، ارپژاتور ، کوردر و پلاگین های میکس خوب .
    این سوال VST ۳۲ بیت هم ربطی به کرک نداره ، مثل ابلتونه باید کانورتور استفاده کنی . و راحت میشه از همه VST ها استفاده کرد . کیوبیس هم ورژن المنتش امکاناتش به اورجینال کمه یکیش این که نمیشه ساید چین کرد .

18. hafezparour

hafezparour

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    پس همه از این دو برنامه راضی هستین...
    احیانا وقتی کانورت میکنی رو کیفیت و کاراییش که تاثیری نداره؟!

19. argin_arranger

argin_arranger عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    نه عزیزم فایل DLL کانورت میشه نه بانک هاش

20. argin_arranger

argin_arranger عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار: