آخرین ارسال‌ها

نمونه صداهای ضبط شده با ميكروفون های مختلف

17/11/09
86
tehran
بنظرم صدای خام sm57 یکم تیزترو شارپ تر بود ولی صدای 102 واقعی تر اومد ترکیب جفتشون یه کم نویز افتاده بود بنظرم شایدم بخاطر دیلی و ریورب اینجوری شنیدم
اقا امید نحوه ی گذاشتن میک (شماتیک) کجای امپ قرار دادین و کلا زیر 1تومن با چی بیشتر موافقین

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
یه مقدار نویز رو که باید باشه تا طبیعی بودنش حفظ بشه
یکی جلوی امپ و دومی sm57 کمی اریب تر.
میتونید علاوه بر 102 به akg c214 هم فکر کنید. جناب پایگان تجربه کار با این میک رو دارند و خودم هم در شرف تهیه ش هستم.

17/11/09
86
tehran
افا امید کلا از 102 راضی هستین ؟ باهاش چه صداهایی گرفتین؟
برای کدوم منبع بنظرتون خوبه کلا میارزه 800 تومن؟
میشه نمونه هاشو بذارید

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
افا امید کلا از 102 راضی هستین ؟ باهاش چه صداهایی گرفتین؟
برای کدوم منبع بنظرتون خوبه کلا میارزه 800 تومن؟
بله کاملا هم رضایت دارم.
وکال و گیتار اکوستیک و به عنوان over head روی conga استفاده کردم و همچنین کاخون. یمتش به نظر من مناسبه و ارزش داره. جایزه هم گرفته.
در نظر داشته باشید که برای کا حرفه ایی بهتره که میکروفونها رو بر مبنای نوع فعالیتتون انتخاب کنید. مثلا برای وکال میکروفون تخصصی. برای سازها هم همچنین.

17/2/12
65
37
tehran
102 رو به نظر من به هیچ عنوان نمیشه با 214 و sm مقایسه کرد 102 واقعا کیفیتش ار 214 بالاتره و من در رده c414 میبینمش

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
102 رو به نظر من به هیچ عنوان نمیشه با 214 و sm مقایسه کرد 102 واقعا کیفیتش ار 214 بالاتره و من در رده c414 میبینمش
محمد جان 102 رو كه اصلا با sm نميشه مقايسه كرد چون در دو رده متفاوت هستند.
اما نسبت به 214 ميشه مقايسه ايي انجام داد و تقريبا نزديك به هم هستند حالا انتخاب 102 يا 214 ديگه بستگي داره به هدفي كه خريدار در نظر داره 214 هم ميكروفون بدي نيست

یه سوال مهم داشتم ولی جایی بهتر از اینجا پیدا نکردم
در صدابرداری لایو،در سالن های بزرگ که آکوستیک هم نیستن برای جلو گیری از ورود ریورب سالن با میکرفن چه راه حل یا فیلتر نرم افزاری پیشنهاد میکنید؟

آرارات

عضو سایت
یه سوال مهم داشتم ولی جایی بهتر از اینجا پیدا نکردم
در صدابرداری لایو،در سالن های بزرگ که آکوستیک هم نیستن برای جلو گیری از ورود ریورب سالن با میکرفن چه راه حل یا فیلتر نرم افزاری پیشنهاد میکنید؟
من معمولا از Room یا Hall(اما مقدار پارامتر رو خیلی کم میذارم) و میدرنج اکولایزر رو هم کم میکنم.
البته نمیدونم اصولی هست یا نه. اما جواب داده تا حدودی

اساتید روش اصولی رو میشه توضیح بدن.....؟

6/4/15
6
20
میشه نمونه صدای میکروفون
جنيوس MIC-01A رو بزارین؟
ممنون میشم

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,947
31
نیشابور
میشه نمونه صدای میکروفون
جنيوس MIC-01A رو بزارین؟
ممنون میشم
درود دوست عزیز ...
کمپانی جنیوس کلا قطعاتش رو برای یوزرهای کامپیوتر و در حد مکالمه صوتی و تصویری تولید میکنه . از نظر کیفیت ، برای رکورد صدا ، این مایک ها رو اصلا پیشنهاد نمیکنم !! ییعنی تفاوتی بین مدل 20 هزار تومنی با مدل 80 هزارتومنی نیست ( هست اما نه اونقدر که ارزش داشته باشه ) خیلی وقت ها حتی توی جنس بدنه تفاوت وجود داره و اکثر کپسول ها یکی هستن !!!
موفق باشید ...

samandar

عضو سایت
23/3/11
762
ایران
بزرگواران برای یک محیط غیر اکوستیک برای ریکورد فقط وکال شما میکروفون های کاندنسر مثل رود انتی وان و امثال اون رو توصیه میکنید یا نه مدلای گرون قیمت دینامیک مثل سور sm57 و 58 بهتر پاسخگو هستند؟(به علت محیط غیر اکوستیک)البته کار قراره البوم بشه و به بازار داده بشه.
2-در صورت خرید میکروفون های گران قیمت دینامیک مثل مدلای برند شور ایا استفاده از پاپ فیلتر و ایزولاتور اینجا هم توجیه پذیره یا نه چون از میک دینامیک استفاده میکنیم اینجا چندان تاثیری تو کار نداره و هزینه ی اضافیه و نخریم هم زیاد فرقی نداره؟

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,947
31
نیشابور
بزرگواران برای یک محیط غیر اکوستیک برای ریکورد فقط وکال شما میکروفون های کاندنسر مثل رود انتی وان و امثال اون رو توصیه میکنید یا نه مدلای گرون قیمت دینامیک مثل سور sm57 و 58 بهتر پاسخگو هستند؟(به علت محیط غیر اکوستیک)البته کار قراره البوم بشه و به بازار داده بشه.
2-در صورت خرید میکروفون های گران قیمت دینامیک مثل مدلای برند شور ایا استفاده از پاپ فیلتر و ایزولاتور اینجا هم توجیه پذیره یا نه چون از میک دینامیک استفاده میکنیم اینجا چندان تاثیری تو کار نداره و هزینه ی اضافیه و نخریم هم زیاد فرقی نداره؟
درود دوست عزیز ...
اگر محیط غیر آکوستیک هست ، فکر میکنم از مایک های داینامیک استفاده کنید ، بهتر جواب مبگبربد . اگر اشتباه نکرده باشم Shure sm57 برای وکال مناسبه . 58 برای ساز بود ( البته مطمئن نیستم ) من خودم با این مایک کار نکردم !! اما کسانی که استفاده کردن نتیجه رضایت بخشی گرفتن ( من هم شنیدم )
پاپ شیلد برای گرفتن ضربات صدا مثل پ هستش . ایزولاتور هم برای محیط غیر آکوستیک هستش . اگر ایزولاتور تهیه کنی ، میتونی از مایک های کندانسر هم استفاده کنی . تا حدی جوابگو هستش . اما پیشنهاد میکنم همو اس ام 57 رو تهیه کنی . از نظر اقتصادی اگر مشکلی نداری ، ان تی وان بخر با یک پاراوان . روی پاراوان ها رو با فوم هرمی بپوشون بچین جلوی مایک . یک ددروم نیمه آکوستیک داری و صدای خوبی میتونی بگیری . از ایزولانور هم بهتر میشه ...
موفق باشی ...

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
اگر محیط غیر آکوستیک هست ، فکر میکنم از مایک های داینامیک استفاده کنید ، بهتر جواب مبگبربد . اگر اشتباه نکرده باشم Shure sm57 برای وکال مناسبه . 58 برای ساز بود ( البته مطمئن نیستم ) من خودم با این مایک کار نکردم !! اما کسانی که استفاده کردن نتیجه رضایت بخشی گرفتن ( من هم شنیدم )
دقیقا بر عکس میفرمائید. :D
58 برای وکال و 57 برای ساز.
و اینقدر خوب هستند که من از 57 تعداد 6 تا و از 58 دو تا تهیه کردم.
و برای کوبه ایی و گیتار و بادی عمل میکنند.
بین 15 تا میکروفونم اینها رو خیلی دوست دارم.

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,947
31
نیشابور
دقیقا بر عکس میفرمائید. :D
58 برای وکال و 57 برای ساز.
و اینقدر خوب هستند که من از 57 تعداد 6 تا و از 58 دو تا تهیه کردم.
و برای کوبه ایی و گیتار و بادی عمل میکنند.
بین 15 تا میکروفونم اینها رو خیلی دوست دارم.
درودی فراوان استاد عزیزم ...
البته منم نوشتم مطمئن نیستم !! پس 58 وکال و 57 ساز . امیدوارم دیگه اشتباه نکنم :دی
سپاس فراوان از اطلاعات مفیدتون ..
موفق تر باشید ...

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
بله به همین ترتیبی هستش که عرض کردم.
البته جایی خوندم که کپسول هر دو یکی هستند.
اما باکس و بدنه اونها فرق میکنه.
برای همینه که از هر دو برای وکال هم میشه استفاده کرد.
روی بسته بندی اصلی این مدلها هم نوشته شده میکروفون افسانه ایی مدل.....
چون واقعا بیشتر از 30 ساله که دارن به موزیسینهای خدمت میکنند و هنوزم از خط تولید خارج نشدن.
و جه افتخاری بالاتر برای شرکت شور که بزرگان سیاست جهان در سخنرانی هاشون از این میکروفون استفاده کنند :D
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

samandar

عضو سایت
23/3/11
762
ایران
درود دوست عزیز ...
پاپ شیلد برای گرفتن ضربات صدا مثل پ هستش . ایزولاتور هم برای محیط غیر آکوستیک هستش . اگر ایزولاتور تهیه کنی ، میتونی از مایک های کندانسر هم استفاده کنی . تا حدی جوابگو هستش . اما پیشنهاد میکنم همو اس ام 57 رو تهیه کنی . از نظر اقتصادی اگر مشکلی نداری ، ان تی وان بخر با یک پاراوان . روی پاراوان ها رو با فوم هرمی بپوشون بچین جلوی مایک . یک ددروم نیمه آکوستیک داری و صدای خوبی میتونی بگیری . از ایزولانور هم بهتر میشه ...
موفق باشی ...
پاراوان خوب چنده؟پاراوان خوب(نه از اینایی که تو سایتای ایرانی گذاستند برا فروش از این ور و اونورشم زدن و از جنسای اشغال به درد نخور استفاده کردند تا براشون ساختنش ارزونتر در بیادمیشه با پست ارسال کرد یا نه باید خودم برم تهران با اتوبوس بیارم؟

samandar

عضو سایت
23/3/11
762
ایران
استاد محبی نظر شما چیه؟

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
نمیشه نظر قطعی داد.
بستگی داره محیط شما چطور باشه ؟ نسبتا ساکت یا کاملا شلوغ؟
اگه شلوغه توصیه میکنم عایق کنید و اگه نه همون ان تی وان هم مناسب خواهد بود با یه ایزولیتور میشه کارهای قابل قبولی انجام داد
اما چون میفرمایید کار قراره البوم بشه من توصیه میکنم وسواس بیشتری به خرج بدید حتی اگه لازمه ببرید یک استودیو خوب

صفحه ما در اینستاگرام

بالا