نمره به M-Audio Fast Track Pro

شروع موضوع توسط omid azadmanesh ‏8/1/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک نمره به M-Audio Fast Track Pro تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. omid azadmanesh

omid azadmanesh عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 1 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, soundforge
    سلام به همه ی دوستای گلم...
    قصد دارم از همتون کمک بگیرم و یه نظر سنجی کوچولو راه بندازم.(جسارتمو ببخشید)
    1_اگه قرار باشه به Fast Track Pro ایرادی بگیرین به نظرتون چه نقصی میتونه نسبت به مارکها و مدلهای دیگه توی همین رنج قیمت داشته باشه؟
    2_از 1 تا 10 بهش چه نمره ای میدین؟
    (پیشاپیش از تمام عزیزان ممنونم)
    ارادتمند همه امید:smile (2):

2. امین نورالهی

امین نورالهی مدیر تالار دانلود تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +2,539 / 0 / -0
    سلام
    من Fast Track دارم و بسیار ازش راضیم و فکر کنم نمره 8 براش مناسب باشه. البته این رو هم بگم من با مدل های دیگه کارت صدا کار نکردم ولی از وقتی که من این کارت رو خریدم تا الان که دارم ازش استفاده می کنم هیچ وقت پشیمون نبودم.

3. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,095 / 3 / -3
    من با این برند هیچ مشکلی ندارم و حرف نداره اما با این مدل کارت صدا مشکل دارم (خودم از این ندارم ولی کلا با کارت های usb مشکل دارم) من بهش از 10 نمره 2 میدم.

مال خود من m-audio fire wire solo هست.

4. hameddavari83

hameddavari83 عضو سایت

امتیازات:
    +129 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    با توجه به امکانات این کارت صدا و کارایی لازم وامتیاز پروتولز وقیمت پایین ان میشه گفت کارت خوبیه همین طور پشتیبانی خوبیم داره در مورد اپدیت درایورهها ولی من بهش 5 میدم

5. Mahdi Faraji

Mahdi Faraji عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +29 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    من 1 ماهه كه اين كارت صدارو گرفتم و تا الان تمام نيازهاي منو بر طرف كرده
    من از 1 تا 10 بهش 9 ميدم

6. omid azadmanesh

omid azadmanesh عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 1 / -0
    نرم افزار:
    از همه دوستان عزیزم ممنونم که نظر دادن.
    فکر کنم دوستانی که fast track دارن یا باهاش آشنایی دارن خیلی بیشتر از اینا باشن ها...
    البته این تاپیکو تازه زدم می دونم.
    منتظر نظرات عزیزانم هستم.

7. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    اگه ممکنه دلیلش رو هم ذکر کنید.
    ممکنه مواردی که شما بهش برخوردید در انتخاب خیلی از دوستان در مورد خریدن یا نخریدن این مدل تاثیر گذار باشه.

8. poya 268

poya 268 عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 1 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, sonar
    تو این رنج قیمت فست تراک وامو 0404 کریتیو هستن
    خوب من با هیچ کدوم کار نکردم ولی از مغازه دارای جمهوری پرسیدم گفتن فست تراک حرف نداره
    در ضمن امو 0404 هم قیمت فست تراک هستش و امکاناتش یه نمره بیشتره
    ولی نمیدونم چه برنامه ای داره که فست تراک انقدر طرفدار داره لابد خوبه دیگه
    در ضمن امتیاز دیگش پروتولزه دیگه
    من ندیده میگم حرف نداره
    من که واسه داشتنش لحظه شماری میکنم:smile (8)::smile (8):

9. Ramtin Shabanian

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,095 / 3 / -3
    راتش کارت خود من هم m-audio هست.

ولی یکی دوستام که این مدل رو داره یه خورده باهاش مشکل داره مثلا سر سرعت داده و خودم از این مدل ندارم که نظری بدم ولی کلا فکر میکنم که کارت های usb ضعیف هستند.

البته گفتم این فقط نظر شخصیه من هست

10. omid azadmanesh

omid azadmanesh عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 1 / -0
    نرم افزار:
    دوست گلم فراموش کردی نمره بدی...:smile (2):

11. ali salmanpoor

ali salmanpoor عضو سایت

شغل :
    مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +100 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    من نمره 6 رو میدم چون من باهاش زیاد رکورد کردم اما از هیچکدامش 100% راضی نیستم اینو نسبت به کارتهای دیگری که دارم یا داشتم میگم مثل motu 828 و delta 1010 درسته قابل قیاس نیستند اما امکانات fast track pro رو دوست دارم اینه که خریدم و در موارد مورد نیاز ارش استفاده میکنم.

12. X-X

X-X Banned

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان خوبم اگه به شما بگم که خیلی از دوستانتون روی همین صحبت های شما کارت صدا شون رو خریداری می کنند با وجود اینکه شاید این هزینه برای خیلی از ما ها هزینه سنگینی باشه باز هم راضی می شید به این سادگی و راحتی نمره بدید؟

حسن های Fast Track Pro
    24Bit/96Khzبودن.که البته این فقط در حرف هست و حالت تبلیغاتی داره.همه دوستانی که این کارت رو دارن می توانند روی پکیج این کارت صوتی بخونند 96Khz in PlayBack
    یعنی اینکه این کارت صدا فقط در اجرا می تونه فایل 96Khz رو ساپورت کنه.شاید به خاطر همین جمله که در واقع مارو گول میزنه قصد خرید این کارت بگیریم.پس این کارت در واقع 48Khz هست

حسن دیگه این کارت صدا اینه که ASIO 1 داره.واقعا به خاطر این حسن باید شرکت M-Audio رو تحسین کرد.چون کارت هایی که از سال 2005 به بعد ساخته شدند دیگه همگی Asio 2 هستند و همه ما داریم کارتی رو می خریم که Asio 1 هست.راستی Asio یک رابط (Interface) هست که بافر کارت صدا رو به سیستم ما وصل می کنه.

راستی اینو هم بدونید اگه یک روز یک فروشنده به شما این کارت رو پیشنهاد کرد بدونید فکر جیب خودشه.چون این کارت صدا برای فروشنده ها بیشتر از دیگر کارت ها سود داره

این کارت حسن های دیگه ای هم داره که اگه احتیاج هست بفرمایید تا خدمتتون عرض کنم

نمره من از 10 نمره 1 و اون 1 هم به خاطر فقط کارت صدا بودنش

13. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    خوب در مورد سرعتی که این دوستتون میگن باید عرض کنم این کارت سرعتش نسبتا خوبه اما به هر حال نمیتونه پاسخگوی کارهای خیلی خیلی سنگین باشه.
    اما خودم بیش از 20 تا از این کارت برای هنرجوهام خریدم و نصب کردم که همشون هم راضی هستن و هنوز هیچکدومشون اون رو تعویض نکردن. کارهاشون هم کارهایی هستش که با vst سرو کار داره و تعداد ترکهایی بالای 50 تا دارند ( چون معمولا برای رکورد نهایی وکال و ساز و میکس و مسترینگ کارهاشون رو پیش خودم میارن این رو میگم.)
    فرمودین کارتهای فایر وایر رو بیشتر دوست دارید صد البته. اما باید در نظر گرفت که خریدن کارت فایر وایر مناسب کار موسیقی حدودا 50000 تومن هزینه اضافه روی دستتون میذاره. ( ممکنه برای بعضی از دوستان تازه کار سنگین باشه )
    شرکت دیجی دیزان که محصولات پروتولز رو تولید میکنه مدتها بود که انحصاری کار میکرد و برنامه های پروتولز فقط با اینترفیس های خودش کار میکرده بعد از خرید شرکت ام ائودیو توسط شرکت avid ( شرکت مادر دیجی دیزاین ) شاهد این بودیم که علاوه بر خدمات زود به زود و آپدیتهای به روز برای کارتهای ام ائودیو نسخه از برنامه پروتولز هم به نام m-powered عرضه شد. باز هم تا اینجا پروتولز منحصرا برای کارتهای دیجی دیزاین و ام ائودیو بود..
    اما سیاستهای شرکت تغییر کرده و مدتی پیش از برنامه پروتولزی رو نمایی شده که به قول خودشون با همه اینترفیس ها دوست هستش. پس به زودی شما هم میتونید با هر کارت صدایی که دارید از پروتولز استفاده کنید.

14. امین نورالهی

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +2,539 / 0 / -0
    سلام دوست عزیز
    حرف های شما درست ولی یه سوال داشتم :
    آیا توی این رنج قیمت شما کارت صدای بهتری سراغ دارید که به قول شما 24Bit/96Khz و هم پروتولز m-powered رو به طور واقعی ساپورت کنه ؟ (ممنون میشم اگر معرفی کنید)

البته شایدم باشه ولی من ندیدم، از قدیم گفتن، هرچی بیشتر پول بدی بیشتر هم آش می خوری، مسلما همه ما دوست داریم یه کارت صدای حرفه ای داشته باشیم ولی با این بی پولی و وضعیت اقتصادی بدی که من و شاید خیلی از کاربرای همین سایت باهاش مواجعه هستیم خرید Fast Track Pro با این شرایط میتونه یه گزینه مناسب باشه.
    بازم تاکید می کنم به نظر من این کارت صدا برای شروع و استارت کارمون بسیار هم مناسبه (این رو واسه این نمیگم چون خودمم دارم)، اما زمانی که توی کارمون پیشرفت زیادی داشتیم و بحث حرفه ای بودن و حرفه ای کار کردن به وسط اومد مسلما وقت اون هم میرسه که تجهیزات مون رو ارتقاء بدیم و شاید یکی از مهمترین اونا تعویض کارت صدا باشه.
    کلا این نظر شخصی من هستش.

:smile (70):

15. Ramtin Shabanian

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,095 / 3 / -3
    بله حرف شما کاملا صحیح و متین هست امید جان.
    به هر حال این نظر من بود.

چون fire wire solo از همین شرکت هم همین قیمت رو داره البته یه 20 تا 30 تومان گرون تر من فکر میکنم بهتر باشه.

16. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    هنوز نه سال نیست که این کارت تولید شده چطر این دوستتون 9 ساله اینکارت رو دارند.؟
    پس جرا هنوز توی لیست فروششون این کارت وجود داره ؟

17. X-X

X-X Banned

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز من نمی دونم شما چند ساله که موزیک کار می کنی ولی من پاییز 80 یه کارت صدا گرفتم.انگار که الان Icon digidesign رو گرفته باشی.بله اونوقت هیچکسی داخل ایران حتی اینارو نمیشناخت الان هم دیگه تولید نمیشه اسمش m-audio omni studio بود.واقعا کارت خوبی بود.دقیقا چند ماه بعد دوستم Fast Track Pro رو گرفت.یه جورایی بهتر از کارت من بود.
    یادمه اون وقت ها این کارت صداها همگی بودند M-Audio 2496 / M-Audio Fast Track Pro / M-Audio Delta 44/66 /ESI Juli@ /ESI ESP1010
    نرم افزار هم Cubase 1.5 بود(3CD) و FL 2 البته نه به قدرتی که امروز دارند.در حدی که ما کار مستر رو با Gold Wave انجام می دادیم که Version یادم نمی یاد.همه ی این نرم افزار ها رو با Dial up دانلود می کردیم.
    با نهایت عزت و احترام به شما دوست عزیز

18. امین نورالهی

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +2,539 / 0 / -0
    بله شما درست میگید ولی همه کسایی که Fast Track دارن این رو میدونن که نسخه M-Power فقط روش جواب میده و اونی هم که همراه کارت ِ Demo هست، تا اینجا که چیز جدیدی نبود.
    دقیقا از چه نظر ؟؟؟ ممنون میشم کمی بیشتر توضیح بدید که منم اطلاعاتی پیدا کنم و بتونم دوستانم رو بهتر راهنمایی کنم، یا شاید حتی کارت صدای خودم رو تعویض کردم.
    والا منم فروشگاه دارم (البته نه لوازم موسیقی) و توی عمرم نشنیدم جایی قیمتاشون رو ببرن بالا تا اجناسشون فروش نره. معمولا برعکس عمل می کنن، یعنی قیمت رو میارن پایین تا زودتر از دست اون کالا راحت بشن.
    ولی احتمالا من و 3 تا از دوستانم خیلی خوش شانس بودیم که توی این مدت تقریبا 2/3 سالی که از این کارت صدا استفاده می کنیم هیچ مشکلی برامون به وجود نیومده.
    بازم از شما دوست عزیز ممنونم از بابت نظری که دادید :smile (70):

19. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,604 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    این مدل از محصولات M-Audio خیلی پرطرفداره به خاطر قیمت مناسب، کیفیت خوب نسبت به قیمتش، پشتیبانی خوب و ...
    من بهش نمره ی 14 میدم از 20 نمره!

20. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +281 / 1 / -2
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    من شخصاً از این کارت صدا استفاده کردم و الان هم این مدل رو دارم و زمانی هم که کارت صدای جدیدم برسه نگهش میدارم - چون ازش کاملاً راضی هستم و به نظرم نسبت به قیمتش واقعاً کارایی خیلی خوبی داره ! نمیشه ازش انتظار بیش از حد داشت و در حد و اندازه ی خودش کارت صدای بسیار خوبی هست.

شما چند ساله موسیقی کار می کنید ؟
    فکر می کنید پیشرفت ربطی به این داره که کی چندساله چیکار میکنه ؟!
    به نظرمن تلاش و پشتکار مهمتره...فردی رو میشناسم که برای پول درآوردن الان سالهاست کار تنظیم انجام میده اما هنوز با چندسال پیشش ذره ای فرق نکرده - نه اطلاعاتی داره و نه علمی ، چرا ؟ چون هدفش پیشرفت نیست اما اگر علاقه داشتی باشی توی یک سال هم میتونی پیشرفت چشمگیری داشته باشید.
    مطمئن باشید آقای محبی خیلی بیشتر از شما سابقه ی کار دارند ؛ پس لطفاً بحث رو به حاشیه نبرید - چون واقعاً این جملتون بی معنا و مفهوم بود و ارتباطی نداشت (من نمیدونم شما چند ساله که موزیک کار می کنی...)
    این فقط یک حاشیه سازی هست و بس - پس لطفاً رعایت بفرمایید.
    دوست عزیزی نظر خواست و شما هم اگر تمایل دارید در بحث شرکت کنید نظر خودتون رو بدین و البته نظری که سودمند باشه.

با تشکر.

بارگذاری...