نمای جلسه در اف ال !؟

20/1/16
282
197
43
37
تبریز
با سلام.در ابلتون لایو که نمای جلسه یا همون session view داریم آیا در اف ال استودیو هم هست؟ چون یکبار جایی دیدم که آقای مهران عباسی گفته بود این امکان در اف ال هم هست.از دوستان کسی برخورد داشته با این مورد ؟
البته اینم بگم بخاطر اجرای زنده ای که در ابلتون با این پنجره راحت تر هست دنبال این موردم.یعنی اگه در اف ال هم میشه عین ابلتون این مورد رو اجرا کرد راهنمایی کنین.ممنون

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,584
10,902
113
55
.
من جواب سوال شما رو نمیدونم. چون از کاربریِ FL چیز زیادی نمیدونم. ولی این عبارت "نمای جلسه" فکر نکنم ترجمه ی درستی باشه. چون در داخل F، ابلتن یا هر DAW دیگه ای بعید میدونم جاهایی برای "جلسه" یا سخنرانی و غیره وجود داشته باشه. ترجمه ی عبارات، همیشه الزاماً همونی نیست که در معنیِ انفرادیِ یک لغت میشه پیدا کرد. در بعضی DAWها یک چینش عمومی از صفحات مختلف نرم افزار در کنار هم وجود داره که در عین حال جزئیات رو هم در دسترس کاربر قرار میده. شاید منظور ابلتن از Session View این باشه، که در این صورت "نمای عمومی" شاید ترجمه ی درست تری باشه. امان از دستِ Goole Translate!

20/1/16
282
197
43
37
تبریز
امان از دستِ Goole Translate!
امان ....:happy-43:
ولله من هم جایی خوندم خودم نمیدونم دقیقش رو.و خوشبختانه پیداش کردم.همون اجرای زنده با ملودی ها و ریتم و بیس های از قبل اماده شده هستن که تو احرای زنده استفاده میشه.
هدفم مقایسه دو نرم افزار بود که خوشبختانه یا متاسفانه هر دوشون دارن...طبق معمول برزخ داو ....

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
491
771
93
25
نرم افزار FL Studio یه Performance Mode داره که تقریبا مشابه همون Session View در Ableton میتونه باشه.
البته، Ableton Live برای اجرای زنده ساخته شده و FL نه. این رو هم در نظر داشته باشید.
(حتی FL برای ضبط و ساخت موسیقی راک و متال هم ساخته نشده، این که من مثلا دارم ازش برای این کار استفاده میکنم دلیلش اینه که حوصله یادگیری نرم افزار جدید نیست :|)

• عالیه!
20/1/16
282
197
43
37
تبریز
البته، Ableton Live برای اجرای زنده ساخته شده و FL نه. این رو هم در نظر داشته باشید.
یه سوال و صحبت دوستانه !!!! من در اجراهای شیلر دیدم که از لپ تاپ استفاده میکنه و برخی از فیلمهای آموزشی زبان انگلیسی هم دیدم که با ابلتون اجرا زنده داشتن ولی در اف ال ندیدم .یه سوال ؟ وقتی ما میخوایم آهنگ ساخته شدمون رو در معرض دید همه اجرا کنیم آیا از نظر سخت افزاری میشه با سینث سایزرها اجرا کرد ؟ و یا اینکه نه با نرم افزار فایل مورد نظر رو باز میکنن و تنها ملودی رو مینوازن و آرپژ ها و بیس ها و .... رو نرم افزار میزنه و به این میگیم اجرای زنده؟؟؟؟

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
491
771
93
25
من در اجراهای شیلر دیدم که از لپ تاپ استفاده میکنه
البته اجرای زنده ایشون رو من دیدم، حداقل اونی که در تهران بود تماما با سینت های سخت افزاری بود و لپتاپی به چشم نمیخورد (اینم بگم من ۱۵ متر با سطح زمین و دست کم ۵۰ متر با خودش فاصله داشتم، شاید بوده و من ندیدم!) ، و خب در موسیقی امروزی خیلی طبیعیه که تجهیزات الکترونیک روی صحنه باشن و خیلی چیزا رو کنترل کنن. خیلی از گروه های متال همچین چیزی دارن (یعنی شخصی با لپتاپ روی استیجه!)، حالا به این شکل یا افکت کنترل میکنن یا صداهای خاصی رو تولید میکنن و ... .

دیدم که با ابلتون اجرا زنده داشتن ولی در اف ال ندیدم
بله همینطوره. البته شما عبارت Live performance with FL Studio هم سرچ کنید احتمالا به نتایجی برسید.

وقتی ما میخوایم آهنگ ساخته شدمون رو در معرض دید همه اجرا کنیم آیا از نظر سخت افزاری میشه با سینث سایزرها اجرا کرد ؟
چرا نشه؟ :)
یکی از گروه های متال مورد علاقه من Nocturnal Depression عه، کارهای استودیوییش رو گوش کنی درامزش داد میزنه که پلاگین بوده، ولی در اجراهای زنده از درامر استفاده میکنن. فقط کافیه شما اون چیزی که در نرم افزار ساختید رو یاد داشته باشید که با سینت و ساز واقعی، بنوازید.

یا اینکه نه با نرم افزار فایل مورد نظر رو باز میکنن و تنها ملودی رو مینوازن و آرپژ ها و بیس ها و .... رو نرم افزار میزنه و به این میگیم اجرای زنده؟؟؟؟
بله، چرا نگن؟ خیلی ها هستن که چنین کاری میکنن. مثلا تو نمایشگاه NAMM گیتاریست میره جلوی ملت اجرا کنه، درامز و بیسش رو با کامپیوتر پخش میکنه و گیتار میزنه.

20/1/16
282
197
43
37
تبریز
لبته اجرای زنده ایشون رو من دیدم، حداقل اونی که در تهران بود
منظورم کنسرت آلمان و ... بود.
در کل خیلی مفید و عالی بود.روشن شدم.تقریبا من چند داو نصب کردم و حدود سه ماهه دارم با همشون ور میرم و در آخر چون سبک انتخابیم الکترونیک و نیو ایج شده تضمیم گرفتم بین دو داو اف ال و ابلتون یکی رو انتخاب کنم که با این تفاسیر و مواضع بنظرم چندان فرقی نداشته باشه برای اجرای زنده .چون با سرچی که شما گفتین و کردم میشه دید که با اف ال هم میشه اجرای زنده کرد.امیدوارم همه موفق بشیم.