نقد و بررسی windows 7

شروع موضوع توسط jackbil ‏9/12/09 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک نقد و بررسی windows 7 تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. jackbil

jackbil عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    باسلام
    من تا الان 2 نسخه 7 رو دانلود و نصب کردم و میتونم بگم افتضاحه.
    اما من تو بعضی سایتا خوندم که این نسخه اصلیش نیست و اصلش اوایل 2010 میات
    من که امیدوارم تو نسخه بعدی مشکلات رفع بشه
    فعلا xp عالمی داره که 7 نداره:smile (82):

2. Khojasteh

Khojasteh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    قضاوت!

کاش علت افتضاح بودن ویندوز 7 را میفرمودین تا ببینم من هم به این نتیجه میرسم یا نه:33:

3. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +168 / 0 / -1
    با جناب khojasteh هم عقیده هستم صرفا گفتا "افتضاحه" بیانگر چیز خاصی نیست باید علت بیان بشه
    من بشخه این سیستم عامل رو خیلی قبول دارم و بنظرم یکی از بهترین نسخه های windows هست
    در ضمن نسخه اصلیش الان بیش از 2 ماه هست که در بازار موجوده هست
    اون صحبت ها مربوط به beta بود که مال خیلی وقت پیش هست نه الان

4. jackbil

jackbil عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    با سلام
    من هم یه سری بتاش رو نصب کردم که باید بگم حیف وقت
    نسخه به ظاهر اصلش هم که :
    نه درایورا روش درست نصب میشه نه ...# مثلا من کارت ریسیورم اصلا نصب نشد#کارت کپچرم اصلا نصب نشد#
    فضای رم رو زیاد اشغال نمیکنه ولی باز هم xp بهتره
    من حاضرم قسم بخورم که 4 دفعه نصبش کردم ولی توی یه بارش نتونستم مودمم رو نصب کنم
    لودینگای زیاد و طولانی و...
    به نظرم این از همه موصق تر باشه که توی برنامه کلیک کارشناس بی بی سی 7 رو خیلی معمولی معرفی کرد و واقعا هم معمولیه
    مایکروسافت بعد از این همه سال رفته با یه تم مسخره و یه تعداد نو آوریه بچه گونه اومده $
    ویستا هم همین مشکلات رو داشت
    بله 7 خوبه ویستا هم خوب بود ولی نه برای کسی که چندین سخت افزار جانبی به کامپیوترش وصله
    بیشتر به درد کسی میخوره که از کامپیوترش توقع کارای زیادی نداره
    یه مادر برد+یه مودم+یه کارت گرافیک و یه سری بازی کامپیوتری+وتعدادی نرم افزار غیر حرفه ای
    خوب من تا جایی که تونستم گفتم البته کم بود چون چیزی به ذهنم نمیرسه و لی به نظر من یه نظرسنجی قرار بدید تا معلوم بشه چی به چیه
    حالا نوبت شماست که از محاسنش بگید:smile (82):
    پیوست:من خیلی از استودیوهای مجهز و مجاز رفتم که هنوز از یه ویندوزی تو مایه های 98 استفاده میکنن.
    در کل انسان جایزالخطاست شاید من اشباه میکنم ولی تا این لحظه از حرفام مطمئنم.اگه دلیلی دارید بیان کنید لطفا

5. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +168 / 0 / -1
    دوست عزیز win 7 مال اواخر سال 2009 هست و windows xp مربوط به سال 2001 میشه !
    خوب قاعداتا نیاز به سخت افزار های جدید تر و قدرتمند تر داره
    من با سیستم جدید خودم باهاش هیچ مشکلی ندارم
    سریع بالا میاد و تمام قطعه های جانبیم رو هم میشناسه (اگه نه هم باید درایور قطعه مورد نظرتون رو از سایت سازنده بگیرید که اگه نیست این بنوعی مشکل شرکت تولید کننده اون قطعات هست)

6. DJ iBSb

DJ iBSb عضو سایت هنرمند

شغل :
    طراحی وب و برنامه نویسی تحت وب و موسیقی
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    Yek gele

دوستان عزیز بگزارید یک گله ای بکنم از شما،شما مگر می خواهید با وینوزتان به مهمانی بروید که اینهمه زجر می کشید،کمبود سرعت،افتضاح بودن در نصب و ...:smile (29):
    دوست عزیز به فکر راحتی پردازنده ها و اجزای سیستم خود باشید،ویدوزهای 7 و VISTA برای لپ تابند و بس.......................:smile (81):
    سیستمهای خانگی الان حدود 10 سال هستند که با XP کار میکنند آخ هم نمیگن:smile (9):،چرا سیستم رو با این ویندوزهای سنگین و ابـــر هوش مصنوعی زجر میدین شما به فکر سیستمتون باشید،اگه کلاس میخواین خوب یه پک دانلود کنید حلــــــــــه درضمن ویستا هم داره فعلا نسخه اصلیش میاد!:smile (41):
    این سیستم عاملها همیشه نسخه اصلیشون در راه(دوستان سوء تفاهم نشه قصد بدی ندارم) هست پس منتظر نباشید و توصیه من اینه یک نظر سنجی را بنداز سوال کن کدوم سیستم عامل بهتره:.:.:

هرکی با این نظر موافقه تشکر کنه:smile (73):​
    یا علــــــــــــــــــــــــی

7. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    نه آقا در کل وین 7 یکی از بهترین سیستم عامل هست . من دیدم که میگم . حالا اینکه نرم افزار نصب نمیشه و نمیدونم از این حرفا خوب به خاطر عقب موندن خودمون از تکنولوژی و ... هست چرا که نرم افزارهایی رو که نصب نمیشه تماما ورژن جدید اومدن و بقیه هم تا 6 ماه تا 1 سال دیگه ورژنهای جدیدشو ن به بازار میاد و خیال همه راحت میشه . به هر حال ماکروسافت با اون همه عظمت و بزرگی و شهرت و ... نمیاد که یه چیز بدی رو وارد بازار کنه . همه چیز طبق اصول خودش باید باشه . :smile (75):

8. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +168 / 0 / -1
    من واقعا نمیدونم نسبت به این جمله شما باید چی گفت !!!!!!

شما که فتوای به این بزرگی صادر کردید منبعی ؟ دلیلی ؟

در ضمن این رو بدونید که نهایتا تا 1-2 سال دیگه همه ی دوستان باید بیان سراغ همین سیستم عامل چون نیاز به تعویض کامپیوتر پیدا میکنند و مطمئنا شرکت های تولید سخت افزار تا ابد برای xp درایور تولید نمیکنند !
    مگر اینکه با پردازنده فعلی خودتون بخواید برای همیشه ادامه بدید !

اینکه الان مرسوم شده که از سیستم عامل روز استفاده نشه 2 دلیل داره :
    1-عرضه طولانی مدت windows xp و موفقیت اون
    2-شکست windows vista در خیلی از موارد
    وگرنه همیشه اینطور مرسوم بوده که از جدیدترین و بروز ترین سیستم عامل استفاده میشده (به دلایلی که اظهر من الشمس هستند ! )
    در حال حاضر هم مشکلی در windows 7 دیده نشده و یا من ندیدم
    مشکل با درایور ها هم اگه هست مربوط به پشتیبانی ضعیف شرکت سازنده محصولات میشه (برای مثال M-Audio از چند ماه قبل از نشر نسخه نهایی win 7 اقدام به ساخت درایور محصولات خودش کرد. که البته باز هم بنظر من کند عمل کرده ولی در حال حاضر برای اکثر محصولاتش نسخع public beta رو عرضه کرده)

9. jackbil

jackbil عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ببینید شما دارید تفره میرید:smile (73):
    محاسنش رو لطفا بفرمائید:smile (82):
    تازه من که نمیتونم سالی 3 تا کامپیوتر بخرم
    تا دیروز رو کارتون مادر بورد و کارت گرافیک و... مینوشتن vista ready حالا شده 7
    چی داره حالا که ما واسش بریم قطعه جدید هم بخریم
    من خودم آدمی هستم که روی هیچ سیستم عاملی تعصب ندارم
    خوب باشه چاکرش هم هستم:smile (73):
    چه اوبونتو - چه ویستا - چه 7
    این رو هم یادتون باشه که از قدیم میگن مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد
    مایکروسافت فعلا کاری نمیکنه پس مزدی هم نمیگیره
    در ضمن من با اون دوستمون که گفت 7 و ویستا مال لپتاپن کاملا موافقم چون که فعلا شرکت مایکروسافت از پی سی کشیده بیرون و خودش رو داره با لپتاپ هماهنگ میکنه
    چرا؟چون توی کشورای دیگه مردم بیشتر با لپتاپ سروکار دارن و مصرف کننده های پی سی کم شدن
    من صحبتی ندارم:smile (41):
    نظرسنجی لطفا..........
    در ضمن جناب آقای گلستان منم دیدم و میگم شما که چشاتون با مال من فرقی نمیکنه/
    برای پایان :عزیزان هر کسی یه سلیقهای داره یکی بدش میات چون با نیازهاش هماهنگ نیست و یکی خوشش میات چون با نیازهاش هماهنگه
    حالا ما ایکس پی --------شما 7 چه فرقی میکنه فقط واسه ویندوز نو شکفته یقه هاتون و جرّ ندین:smile (82):

10. DJ iBSb

DJ iBSb عضو سایت هنرمند

شغل :
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    ok

دوستان گرامی ممنون از نظراتتون و از حرفهایی که زدم اگه برداشت منفی کردید کامل عذر می خوام!!!!
    من خودم سیستمم داره با 7 کار میکنه و ازش راضیم:smile (41): اما لازمه بدونین وقتی تعریف از این سیستم عامل میشه و از امکاناتش و ... همه دوست دارن به این سیستم عامل دسترسی و سریعا نصب کنند غافل از سخت افزارهای مورد نیاز اون و بقیه موارد که بماند....
    من خودم به واقع دیدم عده ای از کاربران ویستا رو نصب می کردن و فقط به عشق اینکه ویستا دارن کیف میکردن اما سیستم خودش داشته گریه میکرده،من فقط از واژه ها استفاده کردم تا بگم تا این سیستم عاملها جا نیفتاده،عده ای از اونا استفاده نکردن و تغییرات و اینا عزیزانی که در این عرصه علمی ندارن استفاده نکند!
    شاید بنظر سیستمشون جواب میده،اما فل باطن چی؟ همینطوره؟
    عده ای هم که مثل من و شما 500 تایی ویندوز نصب کردن و 7 و ویستا مثل نصب بازیه واسشون و سخت افزارشون در حد سفینه هست بدردشون میخوره(البته لازم به ذکر هست قبل از خرید یا دریافت ویندوزها یه سخت افزار نیاز دقت کنید) نه افرادی که با رم 512 میام 7 نصب میکنن!
    قطعا این افراد به سخت افزار سیستمشون لطمه میزنن!!!!

شرمنده صحبت طولانی شد!

11. jackbil

jackbil عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    داداش من گفتم مشکل سرعت دارم/؟؟؟؟
    عزیز جان اینجا گیم نت نیست ... ملت هم هنوز خیلیاشون کامپیوتر ندارن(به این شک نکن) چه برسه به سفینه فضایی
    من خودم سیستم اولم رو گرافیک 512 خریدم براش اونوقت مردم نهایتش سرگرم 256 بودن
    کامپیوتر دومم رو اومدم نو آوری کنم مانیتورش رو ال سی دی 19" سامسونگ خریدم (جدید اومده بود) حدود 300 هزار تومن الان اون مدلی که من خریدم شده 165 تومن
    همون روز بود که قسم خوردم تا خون تو رگ دارم دیگه ارتقا و خرید قطعات جدید رو بیخیال بشم
    آخه عقل هم خوب چیزیه من با ایکس پی دارم بدون مشکل کارم و انجام میدم بعد بیام واسه یه ویندوز خودم و بی پول کنم
    من یه زمانی خدمات کامپیوتری داشتم و تا حدودی میدونم چی به درد بخوره چی به درد بخور نیست
    نمیدونم شما در آمدت چقدره ولی هر چی هست نوش جونت
    به این توجه کنید اینجا تالار موزیک سازی و ضبط و به طور کلی موسیقیه پس جوابهای ما در چارچوب این موضوع هستش.از دید من برای آهنگسازی xp حرف اول و آخر رو میزنه
    این رو هم حتما میدونید که همیشه نیاز سیستم عاملها رو به رشد بوده و با این اوصاف ما همیشه باید در حال خریدن قطعات باشیم که اصلا عاقلانه نیست :smile (82):
    در ضمن کمپانیهای سخت افزاری و نرم افزاری همیشه با هم در رابطه بودند. پس برای فروش بیشتر کافیه که با سیستم عامل جدید سخت افزار ما رو از مد بندازن=سود زیادی که از راه فروش سخت جدید به دست میارن

12. mzeddot

mzeddot عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    خب من هم دیدم و امتحان کردم که سون از اون سخت افزار هایی که بشناسه نهایت استفاده رو می کنه و خیلی بهتر از xp.

ولی من خودم شخصا صبر می کنم سرویس پک یک که اومد اونوقت نصب میکنم که یه سری باگ های اولیه و تابلوش گرفته بشه.

13. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +168 / 0 / -1
    صحبت از سیستم عامل هست نه یک کارت صدا !!!
    بحث خیلی گسترده هست نمیشه تک تک محاسنش رو برشمرد باید در حین کار با اونها برخورد کرد

قطعاتی که vista ready باشند اکثرا با win 7 هم بدون مشکل کار میکنند

شما تابحال چند windows به صورت orginal تهیه کردید و به Microsoft مزد دادید که حالا باید برای مزد بعدیش تلاش بیشتری کنه ؟!
    دندان اسب پیش کشی (در این مورد دزدی !) رو نمیشمرن !

هر وسیله ای برای کاری ساخته شده
    ذات laptop برای کار های کوتاه مدت و برای شرایطی هست که به دستگاه پرتابل نیاز باشه
    و اساسا اینکه بگیم سیستم عامل های جدید فقط برای دستگاه های پرتابل هستند اشتباه هست
    Desktop و Laptop هیچ وقت نمیتونند جای هم رو کاملا بگیرند

کسی شما رو مجبور به تعویض سیستم عاملتون نکرده دوست عزیز !
    ولی اینکه شما شرایطت طوری نیست که از این سیستم عامل استفاده کنی و یا به هر دلیلی مایل به این امر نیستی دلیل نمیشه که به یکی از بهترین محصولات Microsoft بدون هیچ دلیل قانع کننده ای ایراد وارد کنی !

-----

در ضمن در نوشتن پست هاتون دقت بیشتری بخرج بدید و این تاپیک رو هم بخونید

آخرین ویرایش: ‏10/12/09
  14. jackbil

jackbil عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    1-ُحسنی نداره که بخواید بگید
    2-خوب من کل قطعاتم با ویستا سازگارن و ضعیف نیستن
    3-من قرار نیست که مزد بهش بدم خودش باید کلاش رو بچسبه تا از دور خارج نشه (در ضمن کشور ما با مشکلات زیادی روبروئه و نباید توقع داشت که کپی رایت هم رعایت بشه .شما چند تا ویندوز اورجینال خریدید)
    4-من گفتم الان تمرکز اکثر کمپانیها روی لپتاپها و تکنولوژیهای جدیدتره و مطمئن باشید تا چند سال دیکه کامپیوتر دسکتاپی وجود نخواهد داشت
    مثال:دیروز "تلویزیون های سیاه و سفید - - - - -> امروز "تلویزیون های با کنتراست بالای 50.000 و بسیار باریک
    5-رئیس عزیز "شما گفتید خوبه* من گفتم بده و دلیل هایی آوردم *حالا شما باید برای حرفتون دلیل بیارید نه من.
    6-چشم ولی توقع نداشته باشید که از حرفام دفاع نکنم

15. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +168 / 0 / -1

متاسفانه وقتی میبینم باید آموزش رو به دلیل دفاع از خودم در اختیار کسی قرار بدم و نه به صورت مرسوم پرسش و پاسخ هیچ اشتیاقی برای ادامه بحث با شما نخواهم داشت
    در صورتی که موارد مورد بحث برای دوستانه دیگه جای سوال و بحث داشت من و مدیران دیگر در خدمت عزیزان خواهیم بود.

کاربر jackbil به شما یک اخطار داده شد که البته برای بار چندم هست از اینگونه اخطار ها دریافت میکنید.
    در صورت ادامه اینگونه جدل های بی حاصل چه در این تاپیک و چه در تاپیک های دیگه متاسفانه از سایت اخراج خواهید شد
    پستتون رو هم پاک نکردم تا دلیل اخطار برآتون مشخص باشه !

16. DJ iBSb

DJ iBSb عضو سایت هنرمند

شغل :
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    اتمام کار...

سلام به تمامی اساتید حاضر،
    یه خواهش دارم این چیزی که دارین میبینید بین ما اتفاق افتاده گفت و گو نیست یه جنگه سیستم عاملهاست البته باید بگم هر کسی سیستم عاملش رو دوست داره و ازش دفع می کنه اما بهتره بزاریم هر هرچی دوست داره انجام بده به اندازه کافی هم محاسن گفته شد هم بدیهاش انتخاب با کاربر نه ما!!
    بگزارید دوستان خودشون تحقیق کنن،و خواهش میکنم این تاپیک رو ببندید تا دعوا نشده...

17. Pedram Pelak

Pedram Pelak Producer عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +33 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    اقا بنده حداقل به عنوان کسی که کامپیوتر رشته تحصیلیم در دانشکده هست میگم این سیستم عامل فوق العاده هست !

نباید بعضی مشکلات که به خودمون مربوط میشه رو به این سیستم عامل ربط داد !

شما 1 هفته با این کار کنید بعد بیاین با دلیل منطقی بگین به فلان دلیل در درون خود ویندوز این سیستم عامل به درد نمیخوره !

البته بنده میگم که این سیستم عامل برای اهنگسازی مناسب نیست چرا رو با دلیل عرض میکنم !

به عنوان مثال اگر شما در یه برنامه مولتی ترک 5-6 تا سینتی سایزر رو نت نویسی کنین و بعد پلی رو بزنین در ویندوز ایکس پی مثلا با یه CPU خوب هیچ مشکلی شاید از نظر خش خش کردن و ضعف CPU نداشته باشین اما در ویندوز 7 قطعا این مشکل رو دارین !

به نظر من اگر شما بخواین در ویندوز 7 همون پاسخی رو از سیستمتون برای کار کردن با نرم افزارهای و پلاگین ها بگیرین که با ایکس پی میگرفتین به سیستمی با1.5 تا 2 برابر قدرت نسبت به سیستم حال حاضر از نظر ram و پردازنده و مین برد احتیاج دارین ! خوب پس منطقی تره که اگر قراره چنین ارتقایی بدیم رو همون ایکس پی این بار 64 بیتی کار کنیم که بهتره ! و استفاده بهینه تری بکنیم ! اما بازم میگم این ویندوز فوق العاده هست هر کسی هم نظر مخالف داره از نظر تخصصی و فنی حاضرم تک تک محاسنش رو با ویستا مقایسه کنم !

18. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    بذاريد منم يه مثال بزنم
    سالهاست دارم با سونار كار ميكنم از cake walk pro audio تا الان كه سونار 8 دارم در كنار كيوبيس و نئوندو و البته پروتولز.
    توهين به كسي نشه. من از اف ال متنفرم. اصلا خوشم نمياد ازش..!!
    اما.... اما ... دليل نميشه كه اون نفي كنم. خيلي هم هستن كه اونو دوست دارن و كارهاي خوبي باهاش انجام ميدن. بحث سيستمهاي عامل هم شبيه به همين مثال منه.
    هر كسي ميتونه با هر ويندوزي كه راحته كار كنه دليل نداره كه من كه مثلا از اف ال خوشم نمياد بيام و در يه تاپيك اونو محكوم كنم.
    اين تنفر من از اف ال باعث شده كه چند وقت گذشته وقت بذارم و اف ال رو بيشتر تست كنم و ببينم دليل محبوبيتش چيه.؟
    هيچكس نميتونه ساخت يه برنامه و محتوي و هدف اونو زير سئوال ببره.
    مسلما سازنده ها ديد آينده شون رو در نظر گرفتن كه همچين سيستم عاملي رو ساختن.

تاپيك بعد از مشاهده دوستان قفل ميشه.

19. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +168 / 0 / -1

با تشکر از نظر شما دوست گرامی
    در مورد خش خش که فرمودید خب بستگی داره که ار کارت صدای دارای ASIO استفاده کنید و یا نه

در مورد استفاده از xp برای آهنگسازی:
    برای دوستانی که 2 کامپیوتر دارند شاید مناسب تر باشه که سیستمی که برای آهنگسازی هست XP باشه و سیستم خانگیشون Win 7
    ولی اکثر دوستان با یک سیستم کار می کنند و بهتر هست که یک ارتقا سخت افزار معقول رو در برنامه های آیندشون قرار بدند.

در ضمن win های 64 bit که اشاره کردید فوق العاده هستند (برای مثال از لحاظ کمیت استفاده از RAM ) ولی خب شخصا بنظرم یکم هنوز زمان نیاز داره تا برنامه های جانبی هم طبق این سیستم ارائه بشند
    در حال حاضر باید Bridge های خاصی رو برای استفاده از plugin های 32bit در محیط 64 بکاربرد که بنظرم زیاد جالب توجه نیستند

20. Khojasteh

Khojasteh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    تاریخچه

درود بر همه شرکت کنندگان در بحث
    این بحث تحت یک عنوان دیگر شروع شد و الان از هدف اصلیش دور شده و من را به یاد دوران دانشجوییم که هر کس رشته تحصیلی خودش رو آقای همه رشته ها و رشته بقیه رو آچار فرانسه و گلابی و ... میدونست میندازه از ایجاد این حس نستالژیک ممنونم.
    اما اگر نگاهی اجمالی به پست ها بیندازیم گفته های مفید و متاسفانه برخی سخنان ناروا میبینیم
    مسئله اصلا به این پیچیدگی نیست. من در تاپیک قبلی که نمیدونم الان کجاست خدمت دوستان گفتم که این عوض کردن سیستم عامل از نظر روانی بسیار سخته و همه، از جمله خود من همیشه در مقابلش مقاومت میکنند وین 95 یک انقلاب در سیستم عامل بود که پایه ای بوده برای تمام ویندوزهای بعد از خودش (من به دلیل سنم با داس (Dos) هم کار کرده ام و همه سیستم عاملها و گذر از هر کدام را تجربه کرده ام مقاومتم در مقابل وین 95 مقاومت صحیحی بود و این ویندوز نتوانست مجبوبیتی بدست بیاورد من هم هیچگاه مگر چند روزی برای آزمایش از اون استفاده نکردم اما وین98 که با تجربه وین95 ساخته شد یک ویندوز رویایی زیبا استوار و همه کاره بود و ظرف مدت کوتاهی من و بسیاری از دیگر کاربران را متقاعد کرد که به عنوان سیستم عاملی پایدار اونرو قبول کنند میبینید که هنوز هم محبوبیت خودش رو داره و تنها عیبش این بود که سلف ویندوز ناموفقی بنام 95 بود. وین 2000 شاهکار دیگری بود که در انواع سرور و خانگی و دفتری و . . . به بازار اومد و اون هم پایدار بود و عالی اما چون پس از 98 اومده بود خیلیها هیچگاه نتونستن خودشون رو راضی کنند که از محبوبشون 98 دست بکشند و به 2000 ارتقا بدن پس از اون XP که الان واقعا اینقدر موفق و دوست داشتنی و پایدار و حرفه ای شده اومد که اگر برخی یادشون باشه اول مثل ویستای فعلی اصلا قابل قبول نبود و چیزی جز زیبایی ظاهری نداشت و حتی خود برنامه نویسهای مایکروسافت اون ویروس (Shutdowner) را داخلش پنهان کرده بودند اما با سرویس پک اول تبدیل به یک ویندوز کامل و خوب شد و حتی خیلیها الان با وجودی که سرویس پک 3 برای اون بسیار از لحاظ امنیتی ضروری هست را نصب نمیکنند و اکس پی اس پی 2 را بهترین میدانند که من هم با این عزیزان موافقم.
    اما ماجرا اینجا جای بحث پیدا میکنه که مایکروسافت دوباره یک سیستم ناموفق بنام ویستا عرضه کرد که چیزی جز زیبایی ظاهری نداره و دوباره همه را به سیستم عامل قبلیشون وفادارتر کرد. من به شخصه سیستم ویستا را بجز برای آزمایش استفاده نکردم.
    اما وین 7 دوباره یک ویندوز انقلابیه که علاوه بر ظاهری زیبا (که برای متخصصین اصلا مهم نیست) پیکر بندی استوار امنیت بالا و مدیریت عالی سخت افزار را به همراه داره این نتیجه را من یک روزه نگرفتم و ابتدا اون را روی لپ تاپم نصب کردم و وقتی هیچ باگی ندیدم روی دسکتاپ بطور آزمایشی نصب کردم که الان بیش از دو ماهه که کار میکنه و مطمئن باشید اگر اذیتم میکرد بلافاصله با ویندوز محبوب XP SP2 عوضش میکردم سیستمم هم سفینه نیست و چندتا از درایورهاشو مجبور شدم از اینترنت دانلود کنم اما واقعا راضیم
    امیدوارم وقتی این متن بلند بالا را خوندین اونقدر خسته بشین که دیگه دعوا نکنین!:smile (29)::smile (27):
    ضمنا من یه پیشنهاد دارم که شما روی درایو دومتون یه وین7 نصب کنین و کارش رو ببینین بعد خودتون تصمیم بگیرین من در تاپیک قبلی هم گفتم نمیشه به کسی اکیدا توصیه کرد که سیستم عاملش رو عوض کنه.

بارگذاری...