نظر کارشناسی شما در مورد Dj Soroush SG Track چیه؟

شروع موضوع توسط Saeed Canaan ‏9/5/13 در انجمن موسیقی ایران

تاپیک نظر کارشناسی شما در مورد Dj Soroush SG Track چیه؟ تالار موسیقی ایران در persian-music.org.

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)
  1. Saeed Canaan

Saeed Canaan Banned

امتیازات:
    +125 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوستان و اساتید گرامی من خیلی وقته که میخوام این تاپیکا بزنم ولی ترس از به جنجال کشیده شدنش بهم اجازه نمیداد، ولی خب واقعا بهش احتیاج داشتم آخه خیلی سخته که شما یه نظری داشته باشی و ببینی که خیلی ها با اون مخالفن،
    من به عنوان یه مخاطب عام و کسی که اندک دست و تجربه ای تو زمینه موسیقی داره نظرم اینه که جناب طباطبایی بهترین تنظیم کننده ی ایرانه، ولی خب نه عام و نه خاص نه تنها نظر منا تایید نمیکنن که منا نصیحت میکنن که سطح دیدما ببرم بالاتر...
    واقعا چرا؟ کی تو ایران میتونه اینجوری میکس و مستر کنه؟ کی میتونه یه انرژی مثل آهنگ "رو کی قسم میخوردی" را دوباره خلق کنه؟ اینقدر پر انرژی و جذاب، من بعضی از آهنگ های ایشون را الان نزدیک 3 4 ساله که روزی چندین بار گوش میکنم و خسته هم نمیشم، کیک باس هایی که ایشون میسازه و میکس میکنه را کی جای دیگه سراغ داره؟ من خیلی از آهنگ های ایشون را توی داو لود میکنم و با آنالیزر گوش میکنم، تعادل فرکانسی عجیبی داره! لاین مستر میره میچسبه اون بالا و پایین هم نمیاد! خب این غیر از اینه که یه کمپرس و اکولایزر فوق حرفه ای روش انجام شده؟ ولی وقتی به بعضی از اساتید میگم که کمال آرزو های من رسیدن به سطح ایشونه پوزخند میزنند و میگن یه کم وسعت دیدت را بیشتر کن! خب آدم اذیت میشه دیگه، من بحثم سلیقه نیست! که اگه بود اینجا مطرحش نمیکردم، بحثم علمی و تجربی هست! واسه همین میخواستم نظرات ارزشمند شما عزیزان را به دور از سلیقه شخصی در رابطا با این هنرمند کشورمون بدونم
    :smile (2):

2. navid_music

navid_music عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آقای طباطبایی از تنظیم کننده های خلاق کشور هستند ، من همیشه متنوع کار کردن ایشون رو دوست داشتم چون قوی یا ضعیف نخواستند تکراری باشند و این قابل تحسینه ، اما اینکه شما میگید بهترین تنظیم کننده ی ایرانه من شخصا قبول نمی کنم ! داستان میکس و مستر که قضیه اش مفصله و خلاصه تر بگم الان هرکسی سلیقه ای این کار رو انجام میده و سبک خاص خودش رو داره . . موزیک هم که محدودیت نداره و به غیر برخی ملزومات و و تنظیماتی که باید باشن ما بقی کاملا سلیقه ای اعمال میشه !
    من با وجود آدمهایی مثل بهروز صفاریان ، سیروان خسروی ، شهاب اکبری ، کوشان حداد ، محمدرضا چراغعلی،علیرضا افکاری ، بابک زرین و . . . نمی تونم قبول کنم دی جی سروش بهترین تنظیم کننده ی ایرانه . . . ! گرچه گفتم دوست دارم ایشون رو به خاطر اینکه هیچ وقت نخواسته مثل قبل باشه و مطمئا موفق هم خواهد شد در آینده ، البته اگه خودش رو محدود به کار کردن با چند خواننده ی گذرا و تکراری نکنه . . . ! و اینکه از لحاظ علمی تئوری بالایی داره اما شما فکر کنم سلیقه ای برخورد می کنین کمی ! بهترین تنظیم کننده ی ایران نیست اما یکی از خلاقترین تنظیم کننده های کشور می تونه باشه. . .

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزیز همین سلیقه هاست که موسیقی و سبکهای مختلفش رو ایجاد کرده موسیقی بدون سلیقه که نمیشه
    برای مثال من حتی یکبار هم به اندازه سر سوزن با کارهای این هنرمند عزیز ارتباطی برقرار نکردم.
    اما دلیل هم نداره که هنرش رو زیر سئوال ببرم.
    و شدیدا با این دوست گرامی موافقم :

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  4. A.T.B

A.T.B عضو سایت

امتیازات:
    +141 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    همین 2 روز پیش اعلام کردن بهترین تنظیم کننده بهترین مهندسی صدا(میکس و مستر) جناب سیروان خسروی اعلام شد آقای طباطبایی هم خوب هستند ولی من فکر میکنم کاراش خیلی نزدیک به هم هستند و خیلی سخت میشه سبکشون تشخیص داد که پاپ کار میکنه یا هاوس یا ترنس یا سبکه دیگه همه رو باهم قاطی کرده

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    موافقم.
    چند باری که کار آقای طباطبایی رو شنیدم کمی میکس اونها منو رو اذیت میکرد.
    دلیلش رو نمیدونم و شاید هم دلیلش این باشه که سبک کاری من این سبک نیست.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  6. danial2

danial2 عضو سایت

امتیازات:
    +130 / 2 / -0
    نرم افزار:
    protools, reason
    دی جی سروش؟؟
    همونی که آهنگ های ترکیو واسه علی عبدالمالکی آپلود کرد؟

من خیلی وقته هیچ کاری ازش نشنیدم
    اما اون موقع که با این ترفند تونست موفق بشه .مثل خیلی های دیگه..
    من اصلا قبولش نداشتم و اگه قوانین سایت اجازه بده حتی میگم اون زمان هیچی بلد نبود و از اون دسته افرادیه که هیچی به موزیک ایران اضافه نکرد و کم هم کرد

ولی الانشو متاسفانه نشنیدم و ممکنه خیلی بزرگ شده باشه و تاثیر گذار باشه واسه موسیقی ایران !!!

7. AliRezA Nasehi

AliRezA Nasehi کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    سلام.
    درسته که ایشون رو پدر موسیقی مدرن ایران می دونن با این حال اگر از نظر کاری ایشون رو بخوایم کنار سیروان خسروی ، مسعود فولادی و مهران عباسی بذاریم واقعا تفاوت سطح محسوسه.
    هر هنرمندی بسته به استعدادش می تونه واسه یه دوره خاص فوق العاده جلوه کنه.
    زمان در حال گذر هستش و چهرهای جدید می آن که واقعا واسه خودشون پدیده هستن و خیلی ها ممکنه ناخواسته فید بشن.
    آرون حسینی یکی از چهرهای جدید هست که تو آلبوم همین از رضا صادقی کارهای خوبی اجرا کرده.
    این رو هم به شما پیشنهاد می کنم که الگوهای بزرگتری واسه خودت انتخاب کن.
    جهانی فکر کن.
    همین هایی که تو موزیک ما خیلی بزرگن تو رده بندی جهانی 253 امن. ( مسعود فولادی )
    کارهای آرمین ون بیورن ، تیستو و atb رو هم به همون اندازه که کارهای آقای طباطبایی رو گوش می دی گوش کن عزیز.
    موفق باشید.

8. Saeed Canaan

Saeed Canaan Banned

امتیازات:
    +125 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    استاد میخواستم ازتون یه خواهشی بکنم،
    اگه براتون امکان داره، دو تا آهنگ "لباس عروست رخت عزاته" و "رو کی قسم میخوردی" را از علی عبدالمالکی گوش بدید، از ساخته های ایشونه، چون میکس و مستر این دوتا آهنگ داره منا دیوانه میکنه!:smile (100): و به من بگید واقعا کی میتونه یه همچین کیک بیسی را میکس کنه؟!

9. thevoice

thevoice عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +111 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    عذر میخوام ولی همین قسمت از گفته های شما جای هیچ گونه بحثی رو نمیزاره:smile (23):

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  10. alifl

alifl عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوست عزیز من اصلا در مورد مافیای یه سایت خاص خیلی مسائل پشت پرده یا یه کمپانی که از ایشون حمایت میکنه نمی خوام حرف بزنم من از این افسوس می خورم که چرا فضای موسیقی انقدر بد شده که افرادی که در سطح خیلی پایینی هستن توسط ما به عنوان الگو انتخاب میشن فقط میتونم شما رو یه راهنمایی بکنم اگه دنبال حق و حقیقت باشید خودتون متوجه خواهید شد معمولا خواننده هیا شناخته شده و درجه 1 فقط دنبال تنظیم کننده ای میرن که کارش کیفیت بالایی داشته باشه شما به عنوان مثال لیست خواننده هایی که با کوشان حداد یا سیروان خسروی همکاری کردن و با خواننده هایی که با ایشون همکاری کردن مقایسه کنید خیلی چیزا دستگیرتون میشه

11. Saeed Canaan

Saeed Canaan Banned

امتیازات:
    +125 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    از دوستان عاجزانه خواهش میکنم اجازه بدید تاپیک روال عادی خودشو طی کنه و به جنجال کشیده نشه، جناب طباطبایی مثل همه هنرمندان دنیا، توی همه لول ها، یه رزومه ی کاری، یه سبک مشخص و البته یکسری طرفدار داره، و یک انسان فرهیخته و شناخته شده ای هم هست، پس خواهش و تمنا میکنم،دوستان توهین و کنایه نکنند!!!

دوست عزیز تقاضا دارم قوانین سایت را رعایت کنید:
    قانون شماره 9:
    در صورتی كه حرفی برای گفتن نداريد٬ سكوت كنيد.

اگه نظری دارید خوشحال میشم بگید، اگرم حرف من شما را شگفت زده کرده، حب هیچ اجباری برای شرکت توی تاپیک نیست!

12. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,604 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    من شناختی از ایشون ندارم، فقط یکی دو بار تو تاکسی مسیر بازار تهران و خیابون جمهوری و اون طرفا یکی دو تا آهنگ شنیدم که وسطش با یه صدای شبیه به غول چراغ جادو یه جمله ی فوق العاده پر معنی به زبان انگلیسی بیان شد که اسم ایشون هم توش بود
    The chairs comes down, arrangement by dj sourosh sg track

به خدا قسم برادرانه دلم میسوزه برای یه سری از دوستان
    خواهش میکنم، التماس میکنم بزرگواری کنید یه کم موزیک روز دنیا رو هم گوش کنید
    فقر شنیداری ما از اینجا شروع میشه که حتی دو نفر که تا حدودی آشنایی با موزیک دارن هم گوششون رو به شنیدن موزیک خوب عادت ندادن
    اگه ما شنونده های حرفه ای داشتیم که از موزیسین ها موزیک خوب رو طلب کنن مطمئن باشید همچین چیزهایی که الآن میشنوید توی بازار موزیک ایران نبود، حداقل منِِ نوعی به خودم اجازه نمیدادم هر شیرین کاریی رو تحت عنوان موزیک تحویل جامعه ی موسیقی بدم
    منظورم به این عزیزی که اسمشون رو آوردید نیست، کلی عرض کردم

موزیک خوب گوش کنیم، فقط یه کم!

• خوشم اومد خوشم اومد x 12
  13. Saeed Canaan

Saeed Canaan Banned

امتیازات:
    +125 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    تشکر از شما که لطف کردید و شرکت کردید،
    بابت دلسوزیها و کمک هایی که همیشه برای بچه های سایت داشتید دارید هم ممنون

ولی اگه منا به عنوان برادرتون قابل میدونید میشه خواهش منا قبول کنید،
    این سه تا آهنگا از ایشون گوش بدید و نظرتونا بگید،
    رو کی قسم میخوردی، لباس عروست رخت عزاته و الوداع (هرسه را علی عبدلمالکی خونده)

14. erf_hs

erf_hs عضو سایت

امتیازات:
    +51 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools
    نمیخوام به کسی توهین کنم ولی نمیدونم چرا آهنگ هایی که این بنده ی خدا میسازه و تنظیم میکنه رو فقط بچه های پایین شهر که دوره کله هاشونو سفید کردن و تو پراید های ارتفاع خورده نشستن گوش میدن .

15. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,604 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    نشنیده از اسم خواننده اش میتونم براتون توضیح بدم
    توالی آکورد ساده و آشنا، تقلید فاحش از آهنگهای ترکی، فقر بار فنی و و و و و
    موسیقی فقط ناله نیست، آهنگ Hello از Evanscense رو گوش کنید
    هر دو غمگین هستن ولی آن کجا و این کجا؟؟؟

توی این سایت یه بنده ی خدایی بود که مطمئنم قدیمی های این سایت کاملاً یادشونه
    همیشه ساز مخالف بود و پایه ثابت جنجال تو سایت بود
    همیشه با تعصب از یه سری طرفداری میکرد، بارها هم با هم بحث کردیم
    از اون موقع تصمیم گرفتم فقط نظر شخصیمو بگم و وارد بحث نشم، چون تعصب رو یه مسئله باعث بروز مشکل میشه
    به شما هم حق میدم که ایشون رو دوست داشته باشید، ولی این علاقه ی شما دلیلی برای استارت یه تاپیک نیست
    من کارهای حمیدرضا مهرفر خودمون و همچنین امید محبی رو خیلی دوست دارم، ولی هیچوقت تاپیکی رو شروع نکردم با این عنوان که نظرتون درباره ی کارهای امید محبی چیه
    نظرمو برای خودم نگه میدارم و زمانی که بسترش فراهم باشه اون رو ابراز میکنم

شما شاید به ایشون و کارهای ایشون علاقه داشته باشید، ولی من و آدمهای رنگ من، دوستای نزدیکم و کسایی با سلیقه ی من فقط یه لقب به اینجور آثار میدن [منظورم از این آثار کارهایی از خوانندگان این سبک (سبک نالیسم) هست] که در شأن این فروم نیست که اینجا بگم، سلیقه ی منه برای خودم مهمه، شاید شما مخالف باشید ولی باز هم نظر من تغییری نمیکنه، چون از بچگی با موزیکهای اینجوری بزرگ نشدم، توی نوجوونی Pink Floyed گوش میدادم نه خواننده های کوچه بازاری، زمانی که با گروه ساز میزدم آهنگای متالیکا رو میزدم نه آهنگای ...
    خلاصه که سلیقه ی هرکسی بر میگرده به اینکه همیشه چی شنیده و چه چیزهایی رو بیشتر دوست داشته توی دراز مدت

ضمناً من دوست ندارم کسی از دستم ناراحت بشه، شما هم عزیزید برای ما، نظر شخصیم بود کاملاً

• خوشم اومد خوشم اومد x 12
  16. s_laminor

s_laminor عضو سایت

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزیز هرکسی که تو ایران داره زندگی میکنه و تو اجتماع با مردم برخورد داره غیر ممکنه اسم یا کار اقای طباطبایی نشنیده باشه.چرا؟ چون یه زمانی حرکتش واقعا خوب بود(در سطح ایران اون موقع) نمیشه گفت ایشون زمان خودش هیچی نبود. میکس ومستر کنار میزاریم اما خلاقیتش واقعا خوب بود.موزیک ایران پیشرفت کرد ایشون درجا زدن و همونجای قبل موندن بحث اینه...
    خوب گوش مردم ما عادت داره به مداحی تقصیر کسی هم نیست.و یه مورد دیگه اینکه عمر ماها کفاف نمیده که مردم ما درک موسیقیشون بالا بره.الان هم که همه میکس من و مهندس مستر و....../حداقلش این بود که این همه برای مجوز گیر میدن , مثل کشورهای پیشرفته دیگه به این هم گیر میدادن که هر کسی مدعی تنظیم و مهندسی صدا نباشه.
    تاسف و تاسف
    به قول دوستمون:موزیک خوب گوش کنیم، فقط یه کم....!

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  17. amir ebi

amir ebi عضو سایت

امتیازات:
    +18 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ماها خودمون موزیک ایرانی کار می کنیم ولی به نظر منم آدم تا گوشش به موزیکای خارجی خوب عادت نکنه نمیتونه قبول کنه که چقد سطح یه سری موزیکای ایرانی پایینه

18. erf_hs

erf_hs عضو سایت

امتیازات:
    +51 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools
    هه هه هه The chairs comes down, arrangement by dj sourosh sg track

خداییش هرموقع من این موزیکو جایی شنیدم ترکیدم از خنده . آخه پیشه خودش چی فکر میکنه که این کلمات رو به کار میبره
    رو کی قسم میخوردی، لباس عروست رخت عزاته ؟ علی عبدالمالکی ؟
    از اسمش معلومه موزیکش چیه دیگه احتیاجی به گوش کردن نداره که دوست عزیز
    به قول دوستمون وقتی آدم از بچگیش موزیک خارجی گوش بده دیگه اینجور آهنگسازی ها براش خنده داره
    دوستان شد سال 2013 دیگه واقعا باید اینجور سبک هارو ترک کرد یه کسی مثل سیروان خودشو میکشه یه ترنس تنظیم کنه که سطح آهنگ های ایرانی رو بالا ببره
    یه کسی هم مثل همین بابا میاد ( لباس عروست رخت عزاته ) رو تنظیم میکنه
    نمیخوام بگم سیروان کسیه ولی واقعا در مقابل این ها پادشاهه .

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  19. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    نميدونم چرا -البته اين يك احساس هست -احساس ميكنم ايشون از قافله جا موندن!!‌بله در ابتدا ايشون واقعا حرفهاي زيادي داشتن براي گفتن ولي نميدونم چرا احساس ميكنم از قافله جا موندن!

- - - - - - - - - -

اگر شما علاقه به موسيقي هايي با سليقه ي ايراني داريد - بهتون پيشنهاد ميكنم بريد كاراي يوناني و تركي گوش بديد -خوب چه كاريه! هم خيلي خيلي قشنگ ترو موسيقيايي ترند! و هم اينكه خوب چه كاريه نصف بيشتر كاراي خودمون از اونا كاور ميشه خوب بريم همونا رو گوش بديم !

20. AliRezA Nasehi

AliRezA Nasehi کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    دوست عزیز رفتم و این آهنگ ها رو گوش دادم.
    من رو برد به سالهای قبل.
    منم این آهنگ ها رو کلی گوش می دادم و کلی باهاشون فاز می گرفتم.
    الگوی من الیاس شیرزاد بود.
    ولی وقتی با کوشان حداد آشنا شدم گفتم این که کارهاش خیلی سره.
    خلاصه این روند آشنا شدن با آهنگسازا و تنظیم کننده های مختلف به مهران عباسی و مسعود فولادی رسید.
    مسعود فولادی کسیه که کاراش از ویدو شوی آرمین پخش می شه.
    ایشون تو عرصه های بین المللی فعالیت می کنن و تو آخرین رتبه بندی جهانی نفر 254 هستن.
    خودت بهتر از من می دونی که موزیک ما خیلی عقبه.
    انتخاب الگو خیلی مهمه.
    2 سال از اون موقعی که الیاس شیرزاد رو الگوم قرار داده بودم گذشته ولی الان وقتی آهنگاش رو گوش می دم تو دلم می گم این کجا تیستو کجا!
    نه اینکه بخوام خدایی نکرده به این عزیزان توهین کنما.
    نه این آدما یه زمانی تو ذهن من خدای موزیک بودن ولی وقتی موزیک دنیا رو گوش کنی متوجه اختلاف ها و تقلید های فاحش نادرست ما ایرانی ها می شی عزیز.
    واقعا ایمان جان درست می گن.
    سیروان هم تو مصاحبه اش گفت : " من تو زندگیم موزیک خوب زیاد گوش دادم. "
    سعی کن یه مقدار موزیک خوب بیشتر گوش کنی.
    اگر سبک مورد علاقه مثل من هاوس و الکترو ترنسه از آرمین ، دیوید گتا و تیستو موزیک گوش کن.
    کم کم گوشت عادت می کنه و متوجه اختلاف سطح می شی.
    در هر صورت منم مثل شما بودم فقط یه تفاوت کوچیک بین ما این بود که من رو یه فرد خاص تعصب نشون ندادم وسعی کردم اختلاف ها رو بشناسم.
    اینجا همون جایی هستش که باید انتخاب کنی.
    می خوای یه شنونده ی عام باشی؟
    می خوای یه شنونده خاص باشی؟
    می خوای یه آهنگساز سبک عام ایرونی باشی؟
    می خوای کسی باشی که با موزیک هاش اختلاف سطح بین موزیک ایران و جهان رو کم می کنه؟
    انتخاب با خودته دوست من.
    موفق باشی.

بارگذاری...
وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)