نظر شما درباره آلبوم «ژاکت» اثر محسن چاوشی

شروع موضوع توسط qoqnoos ‏21/2/10 در انجمن موسیقی ایران

تاپیک نظر شما درباره آلبوم «ژاکت» اثر محسن چاوشی تالار موسیقی ایران در persian-music.org.

1. qoqnoos

qoqnoos عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آلبوم ژاکت اثر محسن چاوشی باز هم فیدبکهای مثبت ومنفی زیادی داشت.شما چی فکر میکنید این آلبوم به نظر شما چطوره؟

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    اين البوم هنوز تازه وارد بازار شده هنوز خيلي ها گوش نكردن.
    از جمله خودم.:d

3. Ali khan

Ali khan عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    به نظر من توی این البوم مشگلات زیادی دیده میشه که اکثر خوانندههای پاپ داخلی ما دچار این ضعف هستن از نظر تنظیم موسیقی .نداشتن یک توازن بین نوازنده و خواننده.در تنظیم این البوم موسیقی اکثر کارهادارای یک ارکستراسیون هستش که بعد از 2 بار گوش کردن گوش خسته میشه و نوازنده قابلی مثل پیام طونی که فاصله حرفه ای گری خودشو با موزیک تو کار کاملا نشون داده به نظرم این مدل خوانندهها باید نوع موسیقیشون کثیف باشه تا کاراشون بیشتر مورد پسند قرار بگیره مثل البومهای قبلیش که اون فلسفه زیرزمینی بودنشو حفظ کرد و کارشم ترکوند ولی در این البوم کاملا اون حس خودشو از دست داده و مثل محسن یگانه ای که اصلا نتونست تو البوم جدیدش حتی1 درصد از اون کارهای که با یک گیتار ساده با اماتوری ترین سیستمها ی ضبط کاری مشابه بسازه

4. saeed_gh

saeed_gh عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    من این آلبوم محسن چاووشی و در حد اسم این خواننده نمیبینم....

اول باید بگم که اون نظر اثلا درست نیست...یگانه یه ملودی سازه حرفه ای هستش.چه تو کارهای با گیتار چه کارهای جدید.و کارهای آخه دله من یا نشکن دلو بهتر تو ذهن مردم مونده.. همین محسن چاووشی با این کار نشکن دلو یگانه پدیده شد....

تو این آلبوم این خواننده بیشتر از سازهای جنوب کشور استفاده کرده.حتما میخواد یه جوری عرقش رو به مردم خون گرم شهرش نشون بده و از ترامپت.عود.دودوک.نی.... استفاده شده که خوب وجالب بود.نکته خوب کار محسن این بوده که سازهای محلی اصیل رو با موزیک الکترونیک رو تونست خوب ترکیپ کنه.موافقم که این آلبوم تنظیم اثلا خوبی نداشته و کسی که آلبوم رو گوش میدهبه رضایت نمیرسه....

به نظرم .ما و. مردم وقتی آهنگی را به نام محسن چاووشی میبینند حتما دانلود میکنند.در گفتگو با دوستان حتما بلوتوث میگیرند یا همین آلبوم جدیدش رو. می خوام اینطوری منظورمو برسونم که همه بخاطر اسم جالب این خواننده صدای منحصر به فرد و کارهای قوی قبلیش که داده بدون تردید کارهای تازش واسه همه جلبه و میگیرند. همین دلیل باعث میشه که حتما حتی با ضعیف بودن کار فروش خوبی داشته باشه.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏22/2/10
  5. Mat

Mat عضو سایت

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    با احترام به نظر شما من اصلا موافق اين نظر نيستم.چاووشي با ارائه ترانه نفرين كه الگوي خواننده هاي زيادي در اين ژانر شد شناخته شد(هر چند خودش پشيمان هستش از اجرا اين كار)
    آلبوم ژاكت رو هنوز نتونستم كامل گوش بدم ولي ترك اولش يه جوراييبه به دلم ننشست من ترانه بچه هاي جنوب رو كه گوش مي دم خيلي چيزا برام خاطره ساز ميشه ولي اين ترانه سر آلبومي چاووشي بيشتر به درد كسايي كه تو اين سبك جا افتادن مي خورد

6. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    اين دو مورد كاري رو كه فرمودين الگو برداري محسن يگانه از موسيقي و ملودي هاي فولكولر يوناني هستش. نه اينكه خودشون كاملا ساخته باشن.
    ايشون علاقه خاصي به موسيقي يوناني دارن كه البته خيلي خوبه ادم موسيقي ملل رو هم بشناسه.
    براي مثال در البوم آخر لهراسبي كه چند تا از كارها رو يگانه ساخته روي ليبل اون نوشته برگرفته از قطعه موسيقي يوناني.!

7. امین پیشه ور

امین پیشه ور مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,321 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    تا اینجا که من گوش دادم (البته دیگه طاقت نیاوردم بیشتر جلو برم ) خیلی از ارزشهای خودشو زیر سوال برده بخصوص موزیک اول

درسته صدایه چاوشی بیشتر از افکت درست شده و اینو هم همه ما میدونیم ولی به نظر شخصی من کاراهای خوبه قبلیه چاوشی این نکته رو زیر سوال نمیبرد ولی این آلبوم به راحتی همه چیزو زیر سوال برده از میکس مسترینگ گرفته تا شعرو موزیک... .

8. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,604 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    من فقط دموی آلبومو شنیدم که میشه گفت یه آینه ای از تمام آلبوم میتونه باشه!!!
    به نظر من اصلاً در حد و اندازه های اسمی که شناخته شده، نبود!
    از لحاظ تم کار: هنوزم که هنوزه سعی داشته تا احساس بیشتری توی کار نشون بده و حس غم رو بیشتر به مخاطب منتقل کنه ولی تو یه سری جاها کاملاً میشه گفت اون حس چاووشی قبل رو خراب کرده!

از لحاظ تنظیم و میکس: اصولاً خواننده های تاپ دوست دارن با تنظیم کننده های متفاوت کار کنن برای اینکه کارشون متفاوت با هم باشن ولی به نظر من مردم چاوشی با تم کار قبل رو بیشتر میپسندن، میگن اگه نمیتونی تو یه طبقه اول باشی طبقه ای بساز که بتونی توش اول باشی، چاوشی هم تو طبقه خودش باید کار کنه، نه اینکه بخواد توی هر تمی از کار یا هر طبقه ای کار کنه!

ولی در کل شخص من چیزی ندیدم تو دموی این آلبوم که بخوام دیگرانو برای خریدش تشویق کنم مثل آلبوم لهراسبی!

ضمن احترام به ایشون
    نظر کاملاً شخصی بود!!!

9. behrooz_mu

behrooz_mu عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    با سلام خدمت دوستان
    منم با نظر این چند تا دوستمون موافقم آلبوم حرفی واسه گفتن نداره و تنظیما یکنواختو خسته کنندست.واسه الگو برداری هم بگم که محسن یگانه وخیلی از خوانندگان مطرحمون اغلبکارهای بگیرشون کپی آهنگهای خارجیه
    محسن یگانه تو آلبوم خودشم قطعه یونانی رو کپی کرده بود تو آلبوم لهراسبی هم دو قطعه یونانی معروف رو کلام فارسی روش گذاشت
    شادمهرم خیلی لین کارو کرده چه اون آلبوم پاپ کرن که رفته بود کوبا و آهنگهای اونجا رو کپی برداری کرده بود و چه آهنگ بی تو که ملودیه ایرلندی بود.

10. behrooz_mu

behrooz_mu عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    ولی من با نظر شخصی شما موافقم نیستم.

با عرض شرمندگی اولا اصلا نمیشه با شنیدن دموی آلبوم در مورد اون نظر داد.
    نمیدونم شما تو اون دمو چی دیدی که راجع به کل آلبوم نظر میدی

در مورد آلبوم لهراسبی هم نظر من اینه که لهراسبی داره رو به جلو حرکت میکنه و آلبومشم خوب بود چه از نظر میکس و مستر هم از لحاظ ملودی

11. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,604 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    دموی آلبومی که من شنیدم کل آهنگا در حالت شاه بیتشون پشت سر هم میکس شده بود، تقریباً یک ماه قبل از بیرون اومدن آلبوم، جایی هم این نتیجه گیری شد که پروژه های قدیمی چاووشی هم هست، نوشته من اتفاق نظر تیم کاری قدیم محسن چاووشی بود (اسم نمیارم)

دوست عزیز شما میتونی دو تا آلبوم رو از روی دموشون مقایسه کنی، دموی آهنگ مثل تریلر (Trailer) فیلم میمونه، بازتابی از کل کار برای تبلیغات و جذب مخاطب هست!!!
    دموی آلبوم فرزاد فرزین و محسن چاووشی رو با هم مقایسه کن، منظورمو متوجه میشی حتماً.

سطح کار کاملاً مشخصه!!! :smile (19):
    ضمناً منورم از آوردن اسم لهراسبی نشون دادن حسن کارش بود، نه ایراد گرفتن از اون، به هر حال مدیریت هنریش با بهروز صفاریان بوده و خود لهراسبی هم واقعاً خیلی کارش خوبه!

12. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,494 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    بهتر هست نظراتم رو با این جمله شروع کنم

"آلبوم ژاکت نام چاوشی رو داره ولی امضاش رو نه"

از چاوشی انتظار اجرای ترانه ی بندری نمیره به دلیل شخصیت خاصی که در این سالها برای خودش ساخته
    من هم مثل امین عزیز با شنیدن آهنگ اول مبهوت شدم !

چاوشی کسی بود که با آهنگ "نفرین" چهره شد
    و با آلبوم "خودکشی ممنوع" نشون داد که می خواد کلیشه ها رو از موسیقی پاپ حذف کنه
    اوج چاوشی رو در آلبوم "متاسفم برات" دیدیم . اجرای قوی ، اشعار ماندگار ، و تنظیم هایی که در خدمت بیان حرفها بود نشون دهنده ایدئولوژی مشخص پشت آثار این آلبوم بود

محسن چاوشی پا در راهی گذاشت که فقط خودش می تونه ادامه اش بده اما نه با این ترانه ها !

صدای محسن چاوشی افکت نیست . هق زدن ها ، نفس کشیدن ها ، و نوع خاص ادای کلمات که در بعضی جاها کلمه به درستی ادا نمیشه و شنونده صرفا فقط حسش می کنه تکنیک هایی هستن که چاوشی بخوبی با صدای خودش اجرا می کنه

مطمئن باشید اگر افکتی قادر به انجام این کار بود تا امروز هزاران بار نقلید شده بود

اما مهمترین عامل موفقیت چاوشی از نظر من صداش نیست
    عامل موفقیت چاوشی افکار پشت آثارش بوده فضا سازی های بی نظیر در ترانه هاش باعث ماندگاری ترانه هاش می شد چاوشی صدا ، شعر و موسیقی رو برای بیان همون افکار به خدمت می گرفت

در آلبوم ژاکت استفاده از تجهیزات عالی به خوبی قابل مشاهده است اما چرا نمی تونه جای کاری های قدیمی رو که با ابتدایی ترین تجهیزات و حتی نرم افزارهایی مثل dance ejay اجرا کرده بود بگیره ؟

در آلبوم ژاکت تنها نقطه ی امیدی که من مشاهده کردم استفاده کوتاهی از تکنیک morphing بود که در هیچ یک از کارهای ایرانی تا امروز نشنیده بودم و این می تونه شروع خوبی باشه ...

اشعار این آلبوم به هیچ وجه در حد آثار قبلی چاوشی نیست

مطمئن هستم اگر چاوشی کارش رو با چنین آلبومی آغاز می کرد هیچ وقت به محبوبیتی که الان داره نمی رسید .

13. DJ iBSb

DJ iBSb عضو سایت هنرمند

شغل :
    طراحی وب و برنامه نویسی تحت وب و موسیقی
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    خوب هر خواننده ای دوست داره با ریتمهای زیادی رو کار کنه و لذت هم داره...
    آقای چاووشی هم چند باری در پاپ خودشو نشون داده و میدونیم خواننده قابلیه و همه هم از
    صدای زیبای ایشون لذت میبریم،و نباید زیاد از آهنگ اول ایشون تعجب کرد چون خیلی هم بد در نیومده
    فقط مشکل خامی یا میکسشه که باید پر پیمون تر میساخت!
    آلبوم زیبایی بوده باید به عنوان جامعه هنری از ایشون حمایت کرد تا این خواننده ماهر به خاطره نپیوندن
    منظورم همون بیخیال شدنه....
    دوستان هم حمایت کنند!

14. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    با سلام
    اهنگ اولین تراک (1)محسن ...محسن رو تبدیل به شماعیزاده کرده بود!!!!!شخصیت اون کجا و این کجا
    تراک دوم فوقلعاده بود اما رمیکس اهنگSee You Againاز Miley Cyrusاین خواننده ی بینظیر بود
    و مال چاوشی نبود به عنوان رمیکس از ای ترک یاد کنید
    اهنگ3محسن با ملودی فوق العاده جذاب کم و کاستیها رو جبران کرد
    ترک 4 یا دور اخر یک اغراق نه چندان زیبا بود
    ترک 5 یا حراج با شعر ضعیف خود اهنگ رو در بدی شکست اما در یه تیکه با روا نبود دوباره جون گرفت
    و انگاری اهنگ از دوبخش تشکیل شده یکی خیلی خوب و دیگری خیلی بد

یکی از بدترین اهنگهای محسن اینه که تو به من گفتی برو از سرتم زیادیم با شعر در ضعیف و.....

در ضمن یکم سواد موسیقی و تنظیم اهنگ تون رو بالا ببرید واقعا ابرو ریزی بگید صدای محسن
    تو این البوم ژاکت صدای خودش نبود و افکت زیادی داشت نمیدونم افکت خش و اینجور چیزا

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏22/2/10
  15. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    قسمت منم شد ..
    اولين اهنگ البومش رو گوش كردم.
    نكته مثبت قضيه اينه كه ايشون به اصل خودشون برگشتن و يه اهنگ بندري با توجه به جنوبي بودنشون كار كردن.
    اما نكته بد قضيه اينه كه ايشون صداشون براي اين نوع سبك موسيقي مناسب نيست.
    همه ما موسيقي بندري رو موسيقي شاد و ريتميك ميشناسيم اما غمي كه توي صداي ايشون هستش براي اين نوع موسيقي مناسب نيست.
    اما ميكس خوبي نسبت به كارهاي قبلي داشت. و همچنين مسترينگ اون مناسب بود.
    و صد البته صداشون خوب پردازش شده بود و اون افكتهاي هميشگي روي صداش نبود و صداي قابل قبول تري نسبت به كارهاي قبليش داشت.
    حالا كارهاي بعديش رو هم گوش ميكنم و دوباره ميگم چي دستگيرم شده.:d

تا جائيكه من با ايشون اشنايي دارم و با هم صحبتي كردم ديدم اين خش بيشتر توي جنس صداي ايشون هستش.
    البته در بعصي كارهاي ديده ميشه از pitch براي بم كردن تناليته صداشون استفاده ميكنن كه قشنگ واضحه و كيفيت وكالشون پائين تر هم مياد. اما در كار اول من اون نوع pitch مورد علاقه ايشون رو نديدم. تا ببينم كارهاي بعديشون چي هستن ؟

16. Pedram Pelak

Pedram Pelak Producer عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +33 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    من حس میکنم حتی با وجود ترک اول اگر کسی 2 بار این البوم رو پشت سر هم گوش کنه قطعا دچار افسردگی خیلی پیشرفته میشه ! این البوم خیلی فضای غم ناک و درد اوری داشت . گرچه من حرف خیلی از دوستان که میگن حرفی برای گفتن نداشت رو قبول ندارم بهتره بگیم نسبت به البومهای قبلی حرفی برای گفتن نداشت وگرنه همین البوم از بسیاری از کارهایی که امروزه پخش میشه سرتره .

اما ترک دوم شباهتهای بسیار زیادی به see you again از مایلی سایروس داشت امیدوارم این اتفاقی بوده باشه !

17. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    كار رو كامل گوش كردم.
    فقط اين نكته به ذهنم اومد كه نسبت به مابقي كارهاش از نظر كيفيت و ميكس و مسترينگش خيلي بهتر شده و اينكه تلفيق موسيقي نواحي كه معمولا در اينتروهاي موسيقيش اورده كار قابل قبولي هستش.
    يكي از دوستام كه سيستمهاي صدابرداري ايشون رو تامين ميكنن در مورد كيفيت خوب اين البوم بهم گفته بود و حالا ميبينم كه بنده خدا راست ميگفت و از كارهاي قبليش خيلي بهتر شده.
    به هر حال براي اين هنرمند پرطرفدار كشورمون اروزي موفقيت ميكنم.

18. LYRIC

LYRIC عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    اكثر سايت ها بحث اين بود كه چرا اين البوم رو براي دانلود گذاشتين و چرا از خواننده ي كشورمون حمايت

نميكنيم !

به نظر من اقاي چاوشي صداي منحصر به فردي دارن اما اين البوم لايق اين همه انتظار و اين همه كل كل

طرفدارها و مخاطبين نبود.

در خصوص اقاي يگانه هم نبايد اينطوري تصميم گيري بشه , درسته ايشون 3 سالي ميشه چند ترك از

اهنگهاي خانم وندي رو كاور كرده , اما نبايد اين همه اهنگي كه تو ارشيو اين خوانندست رو زير سوال برد.

در هر صورت از نظر بنده محسن يگانه صداي دلنشين تري داره , خصوصا تحرير هاش كه واقعا تكه.

19. siiro

siiro عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, nuendo
    میشه بگین این تکنیک چیه؟ یا اگر ر زحمتی نیست تاپیک جدا بزنید
    ممنون

20. LYRIC

LYRIC عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0