نظر شخصی شما در مورد هوی متال...

شروع موضوع توسط Shank ‏14/12/10 در انجمن Heavy Metal

تاپیک نظر شخصی شما در مورد هوی متال... تالار Heavy Metal در persian-music.org.

1. Shank

Shank Banned

امتیازات:
    +677 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام...
    برای من خیلی جالبه که بدونم هر کسی چه نظری در مورد هوی متال داره و این سبک رو چطور می بینه!!!
    به نظرم اومد که ممکنه برای بقیه هم جالب باشه...
    نظر خودم:
    به نظر من این سبک یه سبکه خاص هست برای افراد خاص...
    بعضیا ممکنه بگن این که موسیقی نیست ولی به نظر من باید خوب گوش کرد و به عمق آهنگ پی برد تا به لذت هوی متال رسید...

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  2. ALPHAPersian

ALPHAPersian عضو سایت

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton
    هوی متال عشقه مخصوصا اگه گروه های نوازنده ی این سبک این سه گروه باشن:
    Iron Maiden
    Ozzy Osbourne
    Metallica

این سه تا از همه نظر عالین.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏22/12/10
    • خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. majid_sz

majid_sz عضو سایت

امتیازات:
    +63 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    کمتر کسی میتونه درکش کنه و زیبایی های متال رو با تموم وجود حس کنه!
    کسی که به این موسیقی کاملا علمی و قدرتمند علاقه نداره فقط سرو صدا میشنوه و زود خسته میشه!

4. inferno

inferno مدیر تالار / مترجم تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    من بارها دراین باره بحث کردم. فرقی بین سبک ها برام وجود نداره. من کار خوب رو دوست دارم.حالا تو هر سبکی باشه.

کار chop soy و Toxicity سیستم رو خیلی حال می کنم باهاش. کارهای لایت تر متالیکا رو هم زیاد گوش می دم.کلا طرفدار آهنگ خوبم تا خواننده و سبک/

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. ALPHAPersian

ALPHAPersian عضو سایت

امتیازات:
    +21 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton
    کاملا مواقم، موسیقی زیب مهم تر از سبکه. موسیقی زیباست اگر زیبا نواخته شه، سبک زیاد اهمیت نداره.
    راستی پیشنهاد می کنم که از سیستم اگه Bring your own bomb و Aerials و lonely day رو نشنیدید حتما گوش کنید. مخصوصا که سیستم سر آهنگ(B.Y.O.B) گرمی گرفته برا اون دو تای دیگه هم نامزد گرمی شده.

6. magnetic

magnetic عضو سایت

امتیازات:
    +122 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    نظر شخصی من اینه که این سبک یه دنیای غنی و صمیمی و قدرتمند داره که نسبت به خیلی از سبکها میتونه منظورشو و حسو بهتر منتقل کنه اگه بخواد میگریونه اگه بخواد میخندونه غرور مهربونی امید نا امیدی بخشش انتقام و... هزارتا موضوع دیگه رو سنگین و همون هوی بت منتقل میکنه و تو توش غرق میشی کاری که خیلی سبکها ناتوانند. این کارو هم از لحاظ موسیقی انجام میده هم لیریک و شعرش. البته باز اعتقاد دارم از هر سبکی میشه خوبشو پیدا کرد و استفاده کرد. مثلا من با شهرام ناظری خیلی حال میکنم یا.... . این سبک موسیقی تنها سبکی بود و هست که میتونست و میتونه حال منو عوض کنه سایرین بیشتر تو همون مودی که باشم بم فاز میدن.
    rock on dudes:smile (61):

7. yasinsafatian

yasinsafatian عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    به نظر من این سبک زاده ی اعتراض هست و وقتی این اعتراض سمت و سوی درستی پیدا کنه زیباییش چند برابر میشه,و از نظر حسی گوش دادن به هوی متال های سنگین و زیبا حسی رو به من میده که بسیار نزدیک به اون حسیه که قسمتهای اوج چهار فصل ویوالدی میده,شاید عجیب باشه ولی حسه دیگه.

8. xxArasHxx

xxArasHxx عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    به نظر من موسیقی متال (حالا اینجا بحث هوی متال هست) موسیقیه قشریه که بیشتر به تفکر میپردازن و اهل فکرند!
    شما خوب دقت کنی میبینید علاوه بر موسیقیه غنی و تکنیکی و زیبا،شعر از مهمترین قسمت هاست که هواداران این سبک بهش توجه دارند!
    من تو هیچ سبک دیگه ای اینقدر که متال به شخصیت و درون انسان توجه میکنه،ندیدم که توجه بشه!
    تو هر سبکی به اصطلاح عامیانه خز و خیل هست،بعضی ها میان همون معدود گروه های واقعا ضعیف هم از لحاظ موسیقی و هم کلام و کاملا موسیقیه بازاریه ام تی وی پسند رو در نظر میگیرند و میگن آره متال بهمان متال فلان و..... دوستان خودشون بهتر میدونن منظورمو!
    واقعا سبکیه که خیلی از احساسات رو پوشش میده!من خودم بیشتر موسیقی که هارمونیش تنال باشه دوست دارم تقریبا یه تم نئو کلاسیکال داشته باشه،انقدر تنوع سبک هست تو موسیقی متال که واقعا احساسات رو در بیشتر مواقع جواب گو هست یعنی شما میتونی اون دووم متالیو که دوست داری پیدا کنی یا اون پاور متالی که دوست داری و ......
    واقعا من از طرفدارای این سبکم هر کسی هم که از این سبک خوشش نمیاد نظرش برا خودش دیگه دلیل نداره انتقادای بدون پایه و طبق همون 4تا ویدئو کلیپی که دیده بیاد نظر بده!
    با تشکر

9. Mahdi Faraji

Mahdi Faraji عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +29 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    من توي اين سبك تخصصي ندارم
    ولي به نظر من خيلي راحت ميشه باهاش ارتباط برقرار كرد
    سبك جالبيه

10. taba

taba Banned

امتیازات:
    +322 / 0 / -0
    نرم افزار:
    هوی متال هم مثل بقیه ژانر های هنر توش احساس و خلاقیت به کار می ره. و همینطور هر سبک دیگه ای هم می تونه همین جوری باشه.
    برادرای افاغنه سازی رو می سازن که خیلی ها می بینن و بهش می خندن(کاسه ساز پیت روغن نباتی 5 کیلوییه) . ولی در نواختن اون چنان احساس به خرج می دن که روح آدم رو به فضا می بره.
    و همین طور لازم نیست نوایی و صدایی ، حتما توش فکر و هنر به کار بره.می تونه صدا ها تصادفی زیبایی پیدا کنن(هوی متال در بدبینانه ترین حالت) که اینم یک مثال داره :
    یک روز مولوی از بازار مسگر ها می گذره.صدای چکش مسگر ها اون رو به رقص می یاره. ما مو را می بینیم و او پیچش مو را .
    درسته که توی سیاهی هم زیبایی هست ولی ای کاش کسایی که توی این موسیقی هستند و کاری ارائه می دن به این دقت کنن که مستقیما نظرشون و رفتارشون روی طرفدارای ساده لوح تاثیر می زاره.

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  11. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    هوي متال موسيقي هست كه كاملا ريشه ي غربي داره و غربي بودنشم كاملا غربي هست . برخي سبكها ميشه تو خيلي از كشورها بياد و استفاده بشه اما هوي متال از اون دسته سبكهايي هست كه از نظر من كه نه از نظر اكثر مردم موسيقي خشني هست . تا اونجايي كه من ميدونم

كلا سبكهاي متال در ايران جواب نميده يا هارد راك چون ملت انقدر گرفتاري دارن كه مخشون اين جور سبكها رو ارور ميده و سي دي رو ميشكونن.البته گفتم در ايران ! نه همه جا . دوما ما ايراني ها تقليدي كار ميكنيم اكثر كساني كه تو اين سبك هستن اگه يكم زندگي نامش و نحوه زندگيشون رو بدونيم ميبينيم كه كاملا تقليدي داريم كار ميكنيم .

12. taba

taba Banned

امتیازات:
    +322 / 0 / -0
    نرم افزار:
    کاملا موافقم مخصوصا برای این تقلید و تقلید و تقلید . جالبه که سبک بعضیاشون هوی متاله و لباس گوتیک متال ها رو می پوشن و آرایش دث متال رو انتخاب می کنن.
    تنها راه برای اینکه توی ایران طرفدار پیدا کنه و واقعا ناب بشه اینه که یکی خلاقیتش گل کنه و این موسیقی رو به ریتم های خودمون به گامونه.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  13. amiR-hossein

amiR-hossein

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    من اطلاعات ازش ندارم واسه همین زود ازش خسته میشم
    موسیقی همینه
    ولی هر وقت گوش میدم روحیه ام خراب میشه.
    میشه بیشتر توضیح بدین؟

14. محمد سعید صمدی

محمد سعید صمدی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +217 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    من همه نوع موسیقی گوش می کنم ، دوستم که گیتار الکتریک می زنه و بیشتر این سبک موزیک رو گوش میده مسبب آشنشاییم با این سری از متال بود . بیشترم توو ماشینش گوش دادم . اگه دقت کرده باشید این موسیقی جدا از معنی بخاطر ریتمی که داره یه آدمه عصبانی رو آروم میکنه ،طوری که فردی که عصبیه انگار بدتر از خودشو دیده و ترسیده . واسم جالبه موسیقیه غربی و کلا غیرایرانی (چون از معنی شعراشون سر در نمیارم) بدون درک شعرشم خیلی واسم تاثیرگذاره

15. Saman Niknezhad

Saman Niknezhad عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +188 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    شاید یکی از علت هایی که موسیقی متال(حالا چه هوی چه بلک چه دوم و ......) از موسیقی های دیگه متمایز شده این باشه که تو این سبک هنوز کامپیوتر نتونسته کامل تسلط پیدا کنه و تو این سبک رابطه ی فوقالعاده صمیمی بین نوازنده و ساز و شنونده دیده میشه!

این سبک موزیک دارای عقاید خاصه!من خودم تو گوشیم حدوده 1/5 گیگ متال دارم و فقط هم black-heavy-Doom گوش میکنم!

کلا به نظر من متال سبکه جداییه!مثل فلسفست هر شخصی قادر به درک و فهمیدن این موسیقی نیست!

16. s-nima

s-nima عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    موسیقی heavy metal واقعا یه تجربه نابه انگار وقتی گوش میدی یه سری ماساژورهای ریز روی ستون فقرات آدمو ماساژ میدن.

17. james hetfied

james hetfied عضو سایت

امتیازات:
    +271 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    واقعا متال چیز عجیبیه من که تو خوانوادم هر کی گوش میکنه مخش نمیکشه
    ولی من واقعا برام پیش اومده وقتی که حتی سردرد بودم رو آودم به متال هم گوش دادم هم تمرینش کردم و خوب خوب شدم.
    موقعیت هایی هم بوده که عصبانی بودم بازم متال آرومم کرده یه جورایی حس میکنی متال داره باهات همدردی میکنه.

_عاشقشم_

18. End_Up99

End_Up99 Banned

امتیازات:
    +125 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    هوي متال چيزيه كه هركسي نميتونه دركش كنه، ممكنه واسه يه نفر يه آهنگه هوي متال بذاري يهو ميبيني وسطاش بهت ميگه بزن بره سرم رفت...!
    ولي اگه كسي به اين سبك علاقه داشته باشه واقعا از شنيدنش لذت ميبره و فاز ميگيره

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  19. AMIN_METAL

AMIN_METAL عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    هوی متال رو دوست دارم چون هر کسی نمیتونه اونو بفهمه و معمولا کسایی که راک و متال گوش میدن از نظر درک و سواد موسیقی در سطح بالایی هستند و موسیقی رو طور دیگه میبینن که تو ایران هم تعدادشون کم نیست این چیزی که گفتم در مورد موسیقی کلاسیک هم صدق میکنه

20. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    به نظر من با ريشه و فرهنگ ما جور در نمياد

بارگذاری...