نظر سنجی در مورد صدای بنده

شروع موضوع توسط sdavood ‏20/5/13 در انجمن تست صدا برای خوانندگی

تاپیک نظر سنجی در مورد صدای بنده تالار تست صدا برای خوانندگی در persian-music.org.

1. sdavood

sdavood عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان لطفاً هم نظرتونو بدین و هم راهنمایی کنید. ممنونم

فایل های ضمیمه:

2. saeid s

saeid s عضو سایت

امتیازات:
    +47 / 0 / -0
    نرم افزار:
    افتضاحه به نظر من کلاً دور خوندنو خط بکش واسه همیشه از ما گفتن بود

3. masoudcuber

masoudcuber عضو سایت

امتیازات:
    +62 / 0 / -0
    خیلی بد میخونی و به خودت فشار میاری !‌ راحت بخون . آهنگی رو بخون که راحت باشی ! تحریرات مصنوعی هستن .
    اما جنس صدات بدک نیست . شما هم مثل هر شخص دیگه ای صدات زیبایی های خودشو داره اما نمیدونی چطور ازش استفاده کنی به خاطر همینه که ممکنه در نتیجه بقیه بگن بده. علاقه و تلاش و صبر به خرج بده انشاال... موفق میشی !

4. khiyari

khiyari عضو سایت

امتیازات:
    +72 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    برو رو بهتر خونده بودی.

5. sdavood

sdavood عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام
    دوست عزیز ممنونم که نظر دادین ولی کلمه افتضاح به نظرم واژه خوبی نیست البته در کل ممنونم که نظرتو دادی.چشم دور خوانندگی رو خط قرمز می کشم.از دوست دیگرم که نظر دادی ممنونم دقیقاً نمی دونم منظور از اینکه فشار میارم چیه؟ چون موقع خوندن خیلی راحتم تحریرام مصنوعی هست یعنی چی؟ مگه چطور باید تحریر زد؟ حالا از اینها بگذریم یه دوستم گفته دور این کارو خط بکشم ولی شما گفتین که علاقه وتلاش و صبر به خرج بدم.حالا سر دو راهی موندم که دوراهی موندم ادامه بدم یا ندم؟ ودروست دیگم هم لطف کردید نظر دادین.راستش یه جورایی نا امیدشدم ولی هدف خودمم همین بود که بیشتر سبک جدید رو بهتر می خونم یا قدیم ؟ یا اینکه کدومش به جنس صدای من می خوره شایدم آهنگ برو به خاطر اینکه رو آهنگ خوندم بهتر نشون می ده . به هر حال از همتون ممنونم لطف فرمودید و نظر دادین و عذر خواهی می کنم که تک تک جواب ندادم .مرسیییییییییییییییی

6. Azetorm

Azetorm عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    کارت خوبه ولی باید صداتو پخته تر کنی

7. masoudcuber

masoudcuber عضو سایت

امتیازات:
    +62 / 0 / -0
    توضیح !

اتفاقا سبک سنتی خیلی برای صدای شما مناسبه و به صداتون هم میاد اما اگه بخوان پاپ بخونین مطئمن باشید نتیجه مطلوبی دریافت نمیکنید. منظور از اینکه میگم تحریرات مصنوعین یعنی اینکه برای تحریر زدن سعی میکنی که یه تحریری رو تقلید کنی و اصلا به خوندنت نمیخوره ! هر خواننده ای تحریرای خودش رو داره . شما هم خودت باش عزیز ! منظور از فشار نیاوردن به صدات اینه که صداتو آزاد کنی و از گلو نخونی . صداتو تو گلو حبس کردی و شاید خودت فکر میکنی فشاری بهت نمیاد اما مطمئن باش هم تارهای صوتیت اذیت میشن و قدرتشون کاهش پیدا میکنه و هم صدات اون جذابیتی که باید داشته باشه رو نداره.در کل صدای شما خوبه
    و حنجرتون هم یه حنجره سالمه و خودتون رو الکی با نظرات سلیقه ای و سطحی نه نا امید کنید و نه امیدوار ! شما باید آموزش ببینی و تلاش کنی تا موفق بشی اگه میخوای یه خواننده درست و حسابی بشی چون خوانندگی طبق اصول کار خیلی سختیه و کار یه روز یه ماه نیست نیاز به مدت ها تمرین و تکرار و صبر بعلاوه علاقه داره تا ثمر بده. تمرین روزانه داشته باش و حداقل و حداکثر زمانش بستگی به قدرت حنجرت داره که کی خسته بشی و اونو خودت باید مشخص کنی. صدات روهم هفته به هفته ضبط کن و مثلا بعد از هشت هفته یعنی دوماه بشین اولین صدای ضبطی رو گوش کن و بعد بلافاصله آخرین صدایی رو هم که ضبط کردی گوش کن.
    مطئمن باش میبینی که چقدر صدات بهتر و آماده تر شده.برات آرزوی موفقیت میکنم !‌
    بازم اگه سوالی داشتی در خدمتتم داداش گلم ! :smile (73):

8. habibonlineshz

habibonlineshz عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    هیچ کدوم از نظرات فنی نیست
    حسن های صدات:
    صدات برای سنتی خوبه،تن صدای قشنگی داری،تحریرات با اینکه عالی نیست ولی بدکم نیست،به تار های صوتیت فشار نمیاری
    عیب های صدات:
    صداتو رها نمیکنی به عبارت دیگه صدات جون کافی و قدرت لازمه رو نداره چون بلد نیستی که چطور تار های صوتیتو روی هم فشرده کنی و رزنانس صحیح بدی .رزنانس صحیح رو اگه بلد بشی نیاز به هیچ گونه فشاری در خوندن نداری دقیقا مثل پیچیدن صدای گیتار توی چوب تو خالیش باید بتونی صدات رو توی فضای دهان بپیچونی،خیلی با جلوی دهان میخونی وصدات طنین لازمه رو نداره

و اینم بگم که هیچ وقت از خوندن نا امید نشو چون همه توانایی خواننده شدن رو دارند و اینکه میگن استعداد میخواد همش دروغه
    و اینکه بیشتر یاد بگیر با تار های صوتیت بنوازی دقیقا مثل یه ساز نه این که اول بخونی

9. HADIDELL

HADIDELL عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    به نظرم استعداد پیشرفت رو داری.....
    مطمئنم که داری اما حین خوندنت انگار خواستی تقلید کنی از خواننده اصلی...
    بیشتر تمرین کن دوست من....
    امیدورام که موفق بشی

10. آرارات

آرارات عضو سایت

امتیازات:
    +277 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    داوود جان
    به نظر من صدات خوبه
    با این امکانات کم و میکروفن معمولی خیلی عالیه. شما اگه توی محیط آکوستیک همراه با موسیقی و یه میکروفن کندانسور بخونین، صدای واقعی شما جلوه خواهد کرد.

اگه با کار میکس آشنایی دارین، بنده یک پلی بک میدم خدمتت و روش بخون و رکورد کن تا جلوه ی بهتری رو به صدات بده.

فکر کنم یک پرده اگه پایین تر بخونید به مراتب بهتر هم خواهد شد. یعنی یک پرده پایین تر از اون چیزی که جهان خونده.

روی این تمرین کنید و نتیجه رو اعلام کنید (کار سکوانس شده نیست و تنظیم نشده، اما واسه تمرین خوبه)
    Dege asheq shodan 128kb

11. masoudcuber

masoudcuber عضو سایت

امتیازات:
    +62 / 0 / -0
    دقت کنید !

بله نظرات قبلی فنی نیستن نظر شما فنیه !
    خوب برادر من این رو که من هم گفته بودم ولی نظرم سطحیه اما حالا چون شما این حرفو میزنی پس نظرت فنیه !‌ خیلی جالبه !
    عزیز به تارهای صوتیش فشار نمیاره با این نحوه خوندن به صداش فشار میاد. اگه اینجوری باشه پس از مدت کوتاهی خوندن خسته میشه . یه کسی که میخواد خواننده خوبی بشه و یک ساعت توی کنسرتش بخونه و بتونه تا آخر با انرژی و خوب اجرا کنه باید از همین اول به استایل درست خوندن عادت کنه چون اگه طرز غلتی رو پیش بگیره ترکش سخت تر میشه.
    کاملا درسته .
    شما که میگفتی من اشتباه گفتم و به صداش فشار نمیاره ... !
    با این حرفت هم کاملا موافقم !
    اما با این حرفت کاملا مخالفم !
    ببین داداش امیدواری خیلی مهمه ولی امید داشتن به چی ؟ خدا رو شکر این داداشمون اون فاکتورهای لازمه برای خوانندگی رو داره ولی من باید بگم این اشتباهه که میگی همه توانایی خواننده شدن رو دارن و استعداد داشتن دروغه ! چرا ؟
    بذار یه قاعده رو برات بیان کنم : علاقه داشتن به یه کار یا حرفه ممکنه برای بعضی از مشاغل ویژگیه اصلی باشه اما حداقل برای انجام دادن خوانندگی علاوه بر علاقه نیاز به یه سری فاکتورها داریم که اگر کسی اون فاکتورها رو داشته باشه میتونیم بگیم که توانایی این کارو داره . من یکیشو مثال میزنم :‌
    یکی از لازمه های اصلی خوانندگی و بیس کار داشتن گوش موسیقیاییه که خواننده بتونه اون چیزی رو که میشنوه دقیقا همونجوری یا شبیه به اون اجرا کنه .
    گوش موسیقیایی و موارد دیگه ای که همه باهم ویژگی های اصلی هر خواننده ای برای هر سبکی رو تشکیل میدن لازمه این کاره.
    ضمن اینکه در قرآن کریم هم اومده که ما انسان ها را یکسان نیافریده ایم و هرکس برای کاری ساخته شده است.
    درسته دوست گرامی ! با امکانات خوب خوندن خیلی بهتره و تاثیر گذاره اما این روهم
    باید بدونید که معجزه نمیشه !
    موفق باشید.

12. آرارات

آرارات عضو سایت

امتیازات:
    +277 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    بنده عرض نکردم معجزه میشه. اما صدای واقعیه ایشون رو میتونیم بشنویم.

ولی در مورد خیلی از همین خواننده های امروزی باید بگم، با استفاده از میکس و مستر و اتوتیون واقعا مجزه کردن.

13. habibonlineshz

habibonlineshz عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    در مورد فشار نیاوردن به حنجره فک کنم سوتی دادم :)اشتباه نوشتم
    با این حرفتون مخالفم هر کسی توانایی داره صدای خودشو موسیقیایی و صاف و رسا کنه چون اصولا تار های صوتی انسان های مختلف هیچ فرقی از لحاظ ساختار نمیکنه و فرق اون فقط توی تن صداست فقط باید قلق های آواز رو از جمله صدای ترکیبی که یعنی زیپ کردن تار های صوتی برای خوندن انواع نت ها دقیقا مثل زدن نت های مختلف روی گیتار که با انگشت خودمون تار ها رو زیپ میکنیم و رزونانس و چند مورد دیگه رو یاد بگیره.من خودم خیلی ها رو دیدم که صداش انگار اره برقی بود ولی حالا صدای خیلی دلنشین و زیبایی داره
    ولی در مورد اینکه بعضی ها گوش شنوا برای نت هارو ندارند و از همه مهم تر پرستیج خوندن رو ندارند موافقم چون خوانندگی انعکاس درون انسان توسط صداست و بعضی ها اون حس خوندن رو ندارند و انگار چوب خشکن:smile (29):

14. sdavood

sdavood عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام
    دوستان ممنونم که نظر دادین زیاد خودتونو ناراحت نکنید. من اگه بدونم که خواننده خوبی هم میشم با این شرایط فعلی هیچ وقت پا به این عرصه نمی کنم. اونایی که از نزدیک زندگی خواننده های فعلی رو دیدن می دونن که . . . ولی جهت اطلاع دوستان بگم من کلاس سولفژ رفتم و آواز سنتی هم کار کردم و تقریباً به دستگاههای موسیقی سنتی و ردیف هم آگاهی دارم.حالا اگه کسی خواننده باشه میفهمه در چه شرایطی و چه دستگاهی رکورد شده.ولی اینو خودم فقط می دونم که بدون هیچ تمرینی و فقط یک بار اینو ضبط کردم اینم که میگید صدامو باز نمی کنم و آزادش نمی کنم درسته. من خیلی با این قضیه جنگیدم ولی دلیلش اینه که در محیطی می خونم که نباید صدای من بیرون بره.در محیط آپارتمان. وقتی بیرون می خونم سریع مشکل حل میشه. از همه ممنونم که راهمایی کردید.مرسی

15. masoudcuber

masoudcuber عضو سایت

امتیازات:
    +62 / 0 / -0
    درسته اما من به این دلیل گفتم که اگه میخوان خواننده ای درست و حسابی بشن !

- - - - - - - - - -

شما میگی تن صداهاست که فرق میکنه . خوب تن صداها به چه علت باهم فرق میکنه ؟
    به علت شکل و حجم و اندازه تارهای صوتی و حنجره انسان هاست که تن و جنس صداها فرق میکنه پس نگید تارهای صوتی همه انسان ها مثل همن ! شاید کلیتش اینجوری باشه که همه یه سری رشته توی حنجرشون دارن که بهشون میگن تارهای صوتی اما جزئیاتش کلا فرق میکنه.
    باشه داداش !‌ دوست من سه سال کلاس سلفژ و آواز رفت با کلی علاقه و پشتکار اما هیچی به هیچی ! چون اون فاکتورهارو نداشت و فکر میکرد چون کلاس نرفته و کار نکرده اینجوریه من بهش گفتم برو کلاس تا ببینی چی میشه ! خودش هم متوجه شده که به زور نمیشه وارد کاری شد
    ( حداقل در مورد خوانندگی درست و حسابی اینجوریه ! ) .

16. sdavood

sdavood عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز ممنونم

ممنون از این زحمتتون چشم روش می خونم و برات می فرستم

17. alirezasamiri

alirezasamiri عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    احسنت بر شما. خیلی خوبه ..و جای کار هنوز هم داره(ممنون میشم اگر در مورد صدای منم نظر بدین)

- - - - - - - - - -

سلام میشه لطفا صدای منم گوش بدین ونظر بدین:smile (46):

18. djcover

djcover عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    بهتر هم میتونی بشی عزیزم

19. mehran.fitness

mehran.fitness عضو سایت

امتیازات: