نظر در مورد میکس این کیک

شروع موضوع توسط panzer ‏20/8/13 در انجمن آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ

تاپیک نظر در مورد میکس این کیک تالار آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ در persian-music.org.

1. panzer

panzer عضو سایت

امتیازات:
    +63 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools
  2. pe32_64

pe32_64 کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +2,132 / 1 / -2
    پاسخ : نظر در مورد میکس این کیک

اسنیر رو که نابود کردید.

3. محمد-بیگوردی

محمد-بیگوردی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +404 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, studio_one

معنی میکس یعنی ترکیب کردن
    نمیشه گفت که یه صدا به تنهایی میکس شده و با توجه به معنای کلمه ی میکس باید با چیزای دیگه ای ترکیب بشه که اسمشو گذاشت میکس به غیر از برخی صدا های خاص مثل وکال که با این حال بعد از قرار گیری در آهنگ اصلی مقداری میکس میشه تا بشینه سر جاش
    اکثر کیک هایی که تو پکیج ها هست میکس شدن ولی روی هر پروژه ای جواب گو نیستند و نیاز به میکس دوباره دارن
    حالا هر سبکی کیک ها و ادوات مخصوص خودشو داره و هر کیکی مناسب هر سبک نیست. بنابراین نمیشه گفت که آیا کیک شما خوب صدا میده یا نه چون باید بره تو پروژه تا ببینیم اونجا چجوری خودشو نشون میده

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. Reza Soleymani

Reza Soleymani عضو سایت

امتیازات:
    +563 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio

میکس کیک رو باید در کنار سایر ادوات موزیک بررسی کرد. ممکنه از نظر من ممکنه شما High range رو خیلی تخفیف داده باشید که البته ممکنه مناسب با چیزی که شما می خواهید باشه. از نظر من راه درست اینه.اول بدون توجه به سایر ادوات موزیک روی کیک یه سری ویرایش ها برای رسیدن به جنس صدا انجام بشه.( یعنی همین اکولایز کردن شما با جزئیات بیشتر و مهمتر از همه رسیدن به توازن فرکانسی در همه رنج ها) بعد از آن تو کل موزیک ببینیم آیا کیکمون High Range و یا Low ها کم هستند یا زیاد. جیزی که من در سورستون دیدم تاکید زیاد بر Low بود . نمیشه راحت نظر داد.
    در مورد میزان High pass هم که در 30 قرار دادید. بسته به نوع کیک انتخابی میتونه بیشتر از 35 HZ هم باشه. نظر من ( نه قانون :D ) در مورد چینش هم این میشه: ابتدا کات high و Low سپس اکولایز های دقیق برای رسیدن به جنس صدا. سپس کمپرس مناسب. اکولایز مجدد روی کیک (درصورت لزوم) خود من گاهی این اکولایز آخر را به شکل Saturn انجام میدم. ولی اینها که گفتم هیچ دلیلی نیست که شما هم انجام بدید/ بعنوان مثال ممکنه شخصی روی همین کیک از ابتدا گیت هم بذاره.
    خلاصه اینکه میکس اسمش روشه. یعنی خوب شنیده شدن یک ساز در کنار سایر ساز ها
    اما اگه منظور سوالتون این بود که خوب صدا میداد باید بگم هر کس بر اساس سیستم شنیداری خودش نظر بهتری میده من احساس کردم قدرت بالایی تو فرکانس های پایین وجود داشت.

5. panzer

panzer عضو سایت

امتیازات:
    +63 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools

مرسی از نظرتون.در کل خوب بود یا بد ؟؟ قدرت زیاد که تو فرکانسهای پایین وجود داشت ( این بنظر شما خارج از قوانینه یا خوبه ).ممنون از همه دوستان و اساتید.

ببینین اساتید خب شما هم قبلا مثه من بودید که الان استاد شدین دیگه.اینو که قبول دارین ؟ خب من تازه واردم.بنظر شما جایه پیشرفت دارم با این طرز کار و علاقه...

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏20/8/13
  6. محمد-بیگوردی

محمد-بیگوردی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +404 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, studio_one

اینجا کسی خودشو استاد نمیدونه عزیز، همه برای آموزش جا دارن و کسانی که آموزش هم میدن یجوری ادای دین میکنن چون زمانی خودشون از اینجا یاد میگرفتند
    فاصله شما و کسانی که بهشون میگین استاد با پرسش و پاسخ پر نمیشه و باید تجربه هارو بیشتر کرد که این به معنی نیاز به زمانه
    زیاد از بحث اصلی دور نشیم این تاپیک واسه چیز دیگس.........
    سورس های بعدی تون رو کامل تر بذارید.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏20/8/13
  7. pe32_64

pe32_64 کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +2,132 / 1 / -2

سلام
    با بیس تست کنید برا سنجیدن و تمرین کردن
    بهتره چون با اسنیر راحتت تره تا با بیس.

8. Reza Soleymani

Reza Soleymani عضو سایت

امتیازات:
    +563 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio

ببینید اولا من خودم هنرجو هستم و اینقدر تجربه ندارم که این عنوان رو روی من بذارید. مدیران و هنرمندان زیادی تو سایت هستند که سالیان سال هم تجربه و هم دانششون بیشتر از منه. من صرفا می خواستم بگم این که پرسیده بشه میکس خوب بوده یا نه باید صرفا تو یک پروژه کاری که لا اقل یک لاین بیس، یک لاین پد و ... داشته باشه . حتی cمانی که تقابل و همنوازی بیس و کیک داشته باشیم اعمل لازم روی کیک و بیس متفاوت میشه.
    این که گفتید پاسخ بدم که خوب بود یا نه رو اینطور که میگم برداشت کنید : در مورد میکس کل موزیک پرسیده شود میکس خوب بوده یا نه ( یا لا اقل چند لاین از موزیک ).
    خود من همچنان در امر میکس مشکل دارم. اساتیدی مثل آقای ایمان احمد زاده، محبی و ... خیلی دقیق تر می تونند بهتون راهنمایی برسونند.

9. panzer

panzer عضو سایت

امتیازات:
    +63 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools

تشکر.باید تمرین کنم.ولی فک نمیکنم که جایه ناراحتی باشه.من حرفه بدی نزدم.در کل ممنونم از همه شما دوستان.تو همین پست کارهای دیگه هم میزارم.امیدوارم که ایرادام رفع بشه.

بارگذاری...