نظرسنجی سه گانه: نوازنده ی گیتار الکتریک خودتون رو انتخاب کنید; حس

شروع موضوع توسط Sully ‏10/11/11 در انجمن گیتار

تاپیک نظرسنجی سه گانه: نوازنده ی گیتار الکتریک خودتون رو انتخاب کنید; حس تالار گیتار در persian-music.org.

?
  1. B.B. king

1.4%
  2. Brian May

0 رای
    0.0%
  3. Carlos Santana

2.1%
  4. David Gilmour

17.7%
  5. Eric Clapton

8.5%
  6. Gary Moore

12.8%
  7. Jeff Beck

1.4%
  8. Jimi hendrix

1.4%
  9. Jimmy page

3.5%
  10. Joe Satriani

14.2%
  11. john Petrucci

3.5%
  12. Kirk Hammett

9.2%
  13. Michael Angelo Batio

2.8%
  14. Paul Gilbert

0 رای
    0.0%
  15. Randy Rhoads

1.4%
  16. Slash،Saul Hudson

5.7%
  17. Steve Morse

1.4%
  18. steve vai

5.0%
  19. Stevie Ray

0.7%
  20. Yngwie Malmsteen

7.1%
  1. Sully

Sully عضو سایت

امتیازات:
    +147 / 0 / -0
    نرم افزار:
    reason
    حس در نوازندگی:

با سلام;

همونطور که از اسم تاپیک هدف، ایجاد یک نظر سنجی بزرگ و متفاوت درباره ی نوازندگان گیتار الکتریک هست.
    از اونجا که نوازندگان گیتار الکتریک رو نمیشه با یک نگاه مقایسه کرد،باید از جنبه های مختلف اون هارو سنجید.

بارزترین این مشخصه ها برای یک نوازنده ی حرفه ای هم قطعا سه چیزه:

سرعت در نوازندگی - تکنیک در نوازندگی - حس در نوازندگی

که هر کدوم از این مشخصه ها توی نظرسنجی های متفاوتی اورده شده،گزینه ها هم کم و بیش ثابته.

این نکته رو هم دوستان مد نظر داشته باشن که این نظر سنجی ها فقط برای نوازنده ی مورد علاقه ی هر فرده،نه بهترین و ...

پس به فرمایش
    qLeph عزیز از کلمه ی ترین استفاده نشده،پس خواهشا شما هم استفاده نکنین تا یک نظر سنجی کامل و تروتمیز رو توی تالار گیتار داشته باشیم!
    ----------------------------------------------------------------------------
    اما دوتا نکته ی مهم هست که جسارتا عرض می کنم!

1.هدف اصلی از ایجاد نظرسنجی اشنایی بیشتر دیگر دوستان با کارهای نوازندگاه مطرح
    گیتار الکتریکه، پس به همین دلیل لطفا به هرکسی رای میدین اگه اثر خاصی از اون هنرمند مدنظرتونه ، نام اون اثر رو هم بنویسین تا دیگر دوستان هم بشنون و باهاش اشنا شن،اگرهم اثر خاصی مد نظرتون نیست اثار شاخص اون هنرمند که شما رو شیفته ی خودش کرده بنویسین.

2.به شاخصه ها توجه کنین تا به یک هنرمند تو نظر سنجی دیگه ای اشتباها رای ندید. و اخرین عرضم هم اینه که با مشورت با
    qLeph عزیز سعی شده اسم تمامی هنرمندانی که احتمال رای اوردن دارن،تو نظر سنجی اورده شه،پس لطفا سعی کنین به همین گزینه ها رای بدبد،ولی اگر تقاضا از یک هنرمند دیگه خوب بود،به نظر سنجی اضافه میشه.

ممنون.

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  2. Sully

Sully عضو سایت

امتیازات:
    +147 / 0 / -0
    نرم افزار:
    reason
    من به استیو وای رای دادم فقط و فقط به دلیل قطعه ی For the love of god

اما واقعا نمیشه از قطعه ی زیبای Eurpa توسط کارلوس سانتانا هم راحت گذشت.

3. vahidaa

vahidaa عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    منم به اريك راي دادم به خاطر خيلي از كارهاش؛ خصوصا از نظر حس 5تا قطعه ي معروف rush soundtracks و قطعه little wing- live اش!:smile (13):

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  4. M.A.H.Y.A.R

M.A.H.Y.A.R عضو سایت

امتیازات:
    +129 / 0 / -0
    نرم افزار:
    كرك همت. شايد تو دنيا بهترين نباشه ولي من با خيلي از سولو هاش زندگي كردم و به نظرم تو سولو ساختناش نابقه‌اس. مخصوصا اون طرز استفادش از Wah-Wah رو من خيلي دوست دارم، يه جور امضاي خودشه رو كاراش. خيلي ديدم كاراشو كاور كردن ولي واقعا اون حسي كه خودش وقتي ساز ميزنه به آدم ميده رو هيچ نوازنده‌ي ديگه‌يي نمي‌تونه ارائه بده.
    از كاراش من خودم سولوي وحشتناك Wherever I May Roam رو پيشنهاد ميكنم گوش بدين، واقعا صداي عجيبي از گيتار درمياره كه ميخكوب ميكنه آدمو.
    سولو هاي One و Fade to Black هم كه جزو ليست بهترين سولوهاي تاريخ هستن از ديد چندتا سايتو مجله مثل رولينگ استون معروف.
    اينارو گفتم، اين سولوي The End Of The Line و Suicide And Redemption و All nightmare Long رو دلم نيومد نگم، مخصوصا اولي!:D ببخشيد طولاني شد.

5. siavash78

siavash78 عضو سایت

امتیازات:
    +217 / 0 / -0
    نرم افزار:
    همه خوبن ولی از نظر حس من واقعا به حس سولوهای گیلمور عشث می ورزم.

6. kirk_hammett

kirk_hammett عضو سایت

امتیازات:
    +26 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    به نظر من john petrucci در در آلبوم 2011 اوج حس رو در سولوهاش نشون داد
    و به همتون گوش دادن به آلبوم 2011 ابر گروه dream theater رو شدیدا پیشنهاد می کنم

7. Armin Hirbod

Armin Hirbod عضو سایت

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من به David Gilmour رای دادم به خاطر
    Comfortably Numb
    Marooned
    High Hopes
    Coming Back To Life
    Dogs
    Time
    HeyYou
    Sorrow و.....

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  8. taba

taba Banned

امتیازات:
    +322 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ..
    شاید اینجا جاش باشه شاید نباشه.مدیرا بهتر می دونن.
    ابر گروه به گروهایی می گن که چند نفر از گروهای مختلف یا مهمون دور هم جمع می شن و یه آلبوم یا کار مشترک رو ارائه می دن و باز برمی گردن سر کار و گروه اصلیشون تا دوباره خدا بهشون فرصتی بده و دوباره دور هم جمع بشن.مثل چیکن فوت که جووو ستریانی توش گیتار می زنه یا bad company یا mr big .....
    dream theater ابر گروه نیست.از دهه 80 به طور مداوم در حال کاره.شاید بگیم گروه محبوب بهتر باشه.

9. delta38

delta38 عضو سایت

امتیازات:
    +451 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من هم بدون هیچ دلیل خاصی Joe Stariani را انتخاب کردم .........
    البته همچین بی دلیل هم نیست ولی خب چندتاشو میگم ......
    اول _ صدای عجیب و غریب در اوردن از گیتار .......مخصوصا وقتی با Wah کار میکنه که دیگه بهثش جداست
    دوم_ با اینکه اهنگاش متن نداره ولی خود اهنگ باهات حرف میزنه
    سوم_عینکش و کله کچلش ....... خیلی باحاله به نظر خودم
    قطعه اهنگاش هم همه اش ......چون واقعا همه اهنگاش فوق العاده است ..... (به نظر خودم )
    ولی چندتا اهنگاش که من بیشتر دوست دارم ...... Crush of Love , Until we say Goodbye, Ceremony , Redshift riders , و البوم black_swans_and_wormhole_wizards که بنظر خودم این البومش شاهکار بوده
    و اهنگی که من مثلشو ندیده بودم forgotten Part _2 بوده

10. Hessam_7800gtx

Hessam_7800gtx عضو سایت

امتیازات:
    +179 / 0 / -0
    نرم افزار:
    حسی که گیلمور توی آهنگ high hopes داره واقعا عالیه من سولوی این آهنگ زندگی کردم

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  11. Shayan.Nick

Shayan.Nick عضو سایت

امتیازات:
    +80 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, flstudio
    David Gilmour- Marooned

12. bardia12

bardia12 عضو سایت

امتیازات:
    +36 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, garageband
    stevie ray vaughan
    بخاطر خیلی از کارهاش زواقعا حیف شد گیتاریست به این خوبی تو 35 سالگی مرد..

13. M.J1991

M.J1991 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +417 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    با اینکه کاملا سلیقه ایه!ولی واقعا RandyRhoeds رو 1.8% میپسندن؟!؟!؟!:smile (45): توجه داشته باشید که رندی رودز در 26سالگی مرد!و تعجب میکنم که تو نظرسنجی اسمی از Zakk Wylde نیس!با این که اسم Slash و حتی KirkHammet هست که زک وایلد خیلی بهتر از اوناس!دیگه Brian May و دوستانش که اصن هیچی!تازه زک وایلد خودش نسبت به Randy در سطح پایین تری از نوازندگی قرار داره! اسم Dimebag Darrel هم فک میکنم فراموش شده گذاشته بشه!گیتاریست Pantera...البته به زک و رندی نمیرسه،ولی از خیلی از اینایی که اسمشون هست که بهتر بود!و من خودم بین Malmsteen و Rhoads شک داشتم کدومو انتخاب کنم!ملمستین سریع ترین دست چپ رو داره تو گیتاریستای دنیا بنظر من!
    :)

سلام دوست عزیز:)فکر نمیکنم این بندی که ابر گروه بهش میگید 1کار شاهکار هم داشته باشه! وضعیت آشفته ای که هارمونیش داره با ساز بندی های غلط و استفاده ی نابجا از تغییر مود هاش وضعیتی به آهنگاش میده که کاملا واسه خودش چرخ میزنه و نمیدونه چی میخواد:) ولی شاید شما چیزی ازش شنیدی که من نشنیدم.ولی ابر گروه یه کم اغراق نیس واسش؟!;)

سلام Sully جان:) بله! منم استیو وای رو خیلی میپسندم و اصن اگه دیده باشید وختی وارد stage میشه جو ستریانی جلوش تعظیم میکنه!با اینکه استیو خودش از شاگردای جو ستریانی بوده:) کرک همت هم همینطور شاگرد جو بوده.البته از ایده های جالب استیو (نوازندگی های عجیب و غریب گیتارهای مخصوص خودش) نمیشه گذشت!و نبوغ خودش رو نشون داده...
    نظرسنجی سه گانه: نوازنده ی گیتار الکتریک خودتون رو انتخاب کنید; حس-SteveVai.jpg نظرسنجی سه گانه: نوازنده ی گیتار الکتریک خودتون رو انتخاب کنید; حس-Steve.jpg

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏21/1/12
  14. taba

taba Banned

امتیازات:
    +322 / 0 / -0
    نرم افزار:

..
    دوست عزیز M.J1991 موضوع این نظر سنجی حس در نوازندگی هست و صد در صد به رابطه نوازنده و گوش و ذهن هر کابر مربوطه نه به مهارت .اگه کسی از صدای نوازندگی کرک همت خوشش می آد و باهاش به هیجان می آد ، همین کافیه دیگه.دوی سرعت نیست که بدو بدو کنن و تند تند نت بزنن.یه Fade 2 black یا The days that never come میدن بیرون و ملت کلی احساساتی میشن.آهنگ Mr crowly و crazy train و کلیپای Quiet Riot رو هم دیدن ولی گیتار زدن کرک همت (هر چند خودم بهش رای ندادم) یه چیز دیگست و اصلا مهم نیست که می تونه 8 انگشته تیپینگ کنه یا نه ایضا دیوید گیلمور یا جواد ستریانی.این مثل عاشقی می مونه.واسه ماها که مذکریم ، توی دنیا ، میلیارد ها زن وجود داره که می تونیم عاشقشون بشیم ولی ما فقط عاشق یه زن می شیم اون زن هم مهم نیست که ظاهرش چطوره.مهم اینه که به احساس و دلمون نشسته(البته کلمه عاشق واسه نوازنده ها خوب نیست .میشه از کلمه محبوبیت استفاده کرد :D ).
    .
    درباره ابر گروه هم توضیح دادم.نمی دونم چرا همه به اشتباه کلمه ابر گروه رو به کار می برن ؟!! اشتباهه .
    .
    همینطور که qleph تو یه تاپیک دیگه اشاره کرد حالا درسته که سایت داره تعطیل می شه ولی لطفا واسه پست دادن دقت کنین و خوب موضوعات و بخونین و بعد پست بدین تا نظم سایت تا ثانیه آخر :smile (9): حفظ بشه.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏21/1/12
    • خوشم اومد خوشم اومد x 5
  15. DJ POLESTAR

DJ POLESTAR عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    Joe Satriani رو عشق است!
    بسی با برخی از کارهای این بشر زندگی کردیم!

16. M.J1991

M.J1991 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +417 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    TABA جان عزیز از تذکرتون واقعا ممنونم {username}-{filename}واقعا ندیده بودم که حس رو روش تاکید کردین:)فک کردم هر 3تا شو مد نظر فرار دادین..:smile (33): خوب پس باید نظرمو عوض کنم به کرک همت و گیلمور رای میدم:)

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  17. james hetfied

james hetfied عضو سایت

امتیازات:
    +271 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    آره من با taba موافقم مثلا من خودم از solo یه اول آهنگ Suicide and Redemption از آلبوم death magnetic خیلی خوشم میاد یه حس عجیب بهم میده.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  18. PAndroid

PAndroid عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بنده David Gilmour رو انتخاب کردم.. آخرین آهنگی که از نوازندگانی چون استیو وای، ساتریانی، آنجلو یا مالمستین شنیدم واقعا یادم نمیاد! هیچوقت اونقدر که باید از هنر این افراد لذت نبردم.. انگار که مثل ماشین می نوازن و تکنیک های نوازندگیشونو به رخ می کشند و بس.. واژه خالتور برای این نوازندگان مناسب به نظر میرسه..

19. M.J1991

M.J1991 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +417 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    خالتور؟؟؟دوست عزیز شما اگه سریع ترین و تکنیکی ترین گیتاریست دنیا بودید دوست داشتید 4لا چنگ بیشتر بزنید یا نت سفید؟!خوشبختانه موسیقی خیلی انعطاف پذیر هست و اینکه سرعت دست نوازنده هم یک هنر هست!پس EvgenyKissin که یکی از سریعترین پیانیست های دنیا هست خالتوره!و همینطور مثلا Inferno درامر Behemoth هم خالتوره..و همینطور مثلا باخ که یکی از بهترین Harpsichord نواز های دوران باروک بوده که وختی مینواخته حتی پاهاشم از دستاش گاهی سریعتر پدال های ارگن رو میزده! اینهایی که شما اسمشونو بردید از اول تا آخر آهنگشونو تند نمیزنن که خیلی وختا هم آهسته میزنن..اینکه شما با یه آهنگ ارتباط برقرار نکنی دلیل نمیشه خالتور باشه... کسی که یه عمر کار کرده رو سرعت نوازندگیش کار خیلی درستی میکنه که تو آهنگاش سرعت دستشو نشون بقیه میده!

20. Honey_Shababi

Honey_Shababi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +572 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    دوست عزيز...چه معني داره وقتي خودت از يه نوازنده خوشت مياد به بقيه بگي خالتور!!!...يعني چي اين حرف؟!!!

به نظر من بهترين نوازنده گيتار الكتريك، جو سترياني هست...ولي نوازندگي ديگر گيتاريست هاي معروف رو هم ميپسندم و بهشون احترام ميذارم...چون در اين راه، بسيار زحمت كشيدن...و دليلي نداره بهشون توهين كنم...در ضمن كي گفته نوازندگي جو سترياني حس نداره؟!

تمامي تكنيك هايي كه به كار ميبره پر از حس و انرژي مثبته.

اين ها رو به آسوني توي اجراهاي زندش ميشه فهميد.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏24/2/12
بارگذاری...