نظرسنجی درباره ی طبیعی ترین و باکیفیت ترین vsti ها

شروع موضوع توسط jamehdarAn ‏7/11/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک نظرسنجی درباره ی طبیعی ترین و باکیفیت ترین vsti ها تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. jamehdarAn

jamehdarAn عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان عزیز.از اونجایی که این بحث جمع بندی نشده بود این تاپیک رو ایجاد کردم تا اساتید و دوستان صاحب نظر, نظرشون رو راجع به این بحث ارائه بدن تا از سردرگمی و اتلاف وقت برای انتخاب و استفاده از vsti ها تا حدودی جلوگیری بشه...سازهای زیر توسط بنده انتخاب شده و از اساتید و مدیران محترم تقاضا دارم در صورت صلاحدید به بندهای نام برده شده اضافه کنند...با تشکر...

درامز
    گیتار(آکوستیک-باس-الکتریک)
    ویولن
    پیانو
    سازهای ایرانی(تار-کمانچه-نی-سه تار-تنبک و ...)
    سازهای بادی(کلارینت-هارمونیکا-ساکسیفون-فلوت و ...)
    سازهای کوبه ای خاص(تومبا-طبل-دهل-تیمپانی-بلز و ...)
    .................................................................................

2. Mohammad-R

Mohammad-R عضو سایت

امتیازات:
    +316 / 0 / -0
    در این مورد قبلاً تو انجمن مفصلاً بحث شده ! لطفاً قبل از زدن تاپیک یه جست و جویی تو سایت بکنید!

3. jamehdarAn

jamehdarAn عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز مطمئن باشید قبل از زدن هر تاپیک این اصل رو رعایت میکنم و از اونجایی که این مطلب جمع بندی نشده بود (صرفا جهت جمع بندی این تاپیک ایجاد شده نه بررسی موردی vstiها) این تاپیک رو زدم.
    در هر حال بنده با وجود اینکه این مطلب رو به صورت کلی و جمع بندی شده و گردهم اومده توو سایت پیدا نکردم ,باز هم خوشحال میشم اگر شما این مطلب رو توو سایت دیدید,لینکش رو بزارید...با تشکر...

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏7/11/11
  4. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزيز اي بين چيزهايي كه نام برديد مخصوصا اينها :
    هيچكدوم نميتونن جاي زنده اون ساز رو بگيرن..
    حتي اگه صداي كاملا طبيعي هم باشن ولي نوازنده نتونه لهجه و زبون اون ساز رو بدونه و اجرا نامانسبي داشته باشه. نتيجه اجرايي خشك و بي روح و كامپيوتري در بر خواهد داشت

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  5. jamehdarAn

jamehdarAn عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    حق با شماست آقای محبی عزیز ولی گاهی اوقات مقدور نیست که از نوازنده و ساز زنده استفاده کرد و باید از vsti ها به شرط پردازش و میکس صحیح صداها کمک بگیریم...حالا با این شرایط چه vstiهایی رو از لحاظ کیفیت و نزدیکی صدا برای سازهای بالا که اغلب پراستفاده هستند,ترجیح میدین؟...با تشکر...

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  6. jamehdarAn

jamehdarAn عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان نظر نمیدن؟

7. jamehdarAn

jamehdarAn عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام مجدد خدمت دوستان عزیزم...بنده اگه تاپیکی زدم و خواستار نظر شما عزیزان شدم به این خاطر بود که واقعا کمک لازم داشتم و 3 هفته هم واقعا صبر کردم ولی دوستان پاسخ جامعی ندادن...نمیدونم واقعا چرا این همه نظر و بحث راجع به تجهیزات استودیو آقای x و y و ...(سرشناس و معروف) از طرف اعضا و مدیران محترم سایت که در آخر هم منجر به ناراحتی شخص یا افرادی میشه,صورت میگیره,ولی یه جواب به این تاپیک داده نمیشه تا من هم بتونم مشکلمو حل کنم و خرید درستی داشته باشم و حتی 1نفر دیگه هم با خوندن این موضوع شاید به جواب یه سوالی تووی ذهنش برسه...دیگه عرضی نیست...با تشکر...

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  8. kaveh79

kaveh79 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +304 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar, soundforge
    ديدگاهتون قابل دركه. برخي تاپيكها كه به عقيده بنده سرانجامي جز اتلاف وقت ندارند متاسفانه بازار داغي پيدا مي كنند. اما نظر بنده در مورد تاپيك:

درامز: Addictive drums- RMX
    گیتار(آکوستیک-باس-الکتریک): Real Guitar- Trilogy
    ویولن: LASS
    پیانو: هنوز چيز قابل قبولي نديدم! اما ivory II دموهاي خوبي داشت كه من هنوز تهيه ش نكردم.
    سازهای ایرانی(تار-کمانچه-نی-سه تار-تنبک و ...): RA- Silk Road
    سازهای بادی(کلارینت-هارمونیکا-ساکسیفون-فلوت و ...): كلارينت و فلوت :Vienna هارمونيكا : تخصصي سراغ ندارم. در صورت لزوم از Hypersonic استفاده ميكنم. ساكسوفون: chris hein horns
    سازهای کوبه ای خاص(تومبا-طبل-دهل-تیمپانی-بلز و ...): تومبا: خيلي متنوعه. بهترينها رو توي RMX پيدا كردم. طبل و تيمپاني و بلز : Vienna. دهل: وي اس تي خاصي به ذهنم نميرسه. مگر اينكه داخل سمپلهاي متفرقه سراغش رو بگيريد.

نكته مهم اين كه سبك موسيقي و مسايلي مانند پوزيسيونها و آرتيكوليشن ها (تكنيكهاي نوازندگي) و ..... در انتخاب جنس صدا و وي اس تي مورد نظر تاثير زيادي داره. بعنوان مثال اينكه دز بالا اشاره كردم كه هنوز وي اس تي خوبي براي پيانو نديدم مقصودم براي نوازندگي با لهجه كلاسيك يا در بافت كلاسيك بود. وگرنه در فضاهاي ديگه مانند سبك پاپ وي اس تي هاي متنوع و قابل قبولي هست. اين قضيه در مورد ساير سازها هم صادقه.

موفق باشيد دوست گرامي

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  9. jamehdarAn

jamehdarAn عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دقیقا این مساله واسم خیلی مهمه که بشه تکنیکهای نوازندگی رو توو اکثر سبک ها اجرا کنم...حالا با این وجود 2 یا 3 تا وی اس تی از هر کدوم میخوام تهیه کنم...ممنون میشم نظر قطعی تون رو بشنوم...با تشکر...

10. Salar Abdi

Salar Abdi عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    سلام دوست خوبم از حرفت خوشم اومد تجهيزات ديگران به من چه مربوطه اما در مورد سوالت بگم كه
    نكسوز وي اس تي جامعي هست در كل.درام رو از ezdrumer ميگيرم ويولون رو با la string سازهاي شرقي رو كلا از east west ni ra بگير كه واقعا خوبه
    پيانو رو هنوز چيز جالبي نديدم گيتار هم real guitar و اكوستيك لجند.البته وي اس تي زياده من در حدي كه ميشد گفتم
    بازم ممنون از اون حرفت

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...