1. بخش مرکز دانلود افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه
  2. بخش مقالات افتتاح شد، توضیحات بیشتر را در این لینک بخوانید.
    رد اعلامیه

نظرتون در مورد صدام چیه؟

شروع موضوع توسط rezamousavi1 ‏10/3/18 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک نظرتون در مورد صدام چیه؟ تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. rezamousavi1

rezamousavi1 عضو سایت

امتیازات:
    +26 / 2 / -0
    با سلام مجدد خدمت عزیزان
    پستی که 5 دقیقه پیش گذاشتم حذف شد به دلیل جایگاه نامناسب.. ضمن عذرخواهی از مدیران سایت عرض کنم بنده تازگیا عضو سایت شدم هنوز کامل نفهمیدم چطوری باید پست های مربوطه رو دقیقا تو همون تالار بذارم اگه دیدید باز هم جایگاهش نامناسب بود لطفا بجای حذف کامل تاپیک اونو انتقال بدید به جای مربوطه مرسی(:
    .
    .
    دوستان نظرتون راجع به این کار وصدام چیه؟
    و اینکه اگه میدونین با بکار بردن یک افکت یا پلاگین کار بهتر میشه لطفا بهم اطلاع بدید
    یا اگه حس کردید در کاربرد یک پلاگین اغراق کردم یا تاثیر منفی رو کار گذاشته بهم بگید تا با کمک شما دوستان بتونم این کارو به حد مطلوبی برسونم...

فایل های ضمیمه:

• 5555reza3.mp3
      اندازه فایل:
      1 مگابایت
      نمایش ها:
      124
    • خوشم اومد خوشم اومد x 3
  2. kavir_0361

kavir_0361 عضو سایت

امتیازات:
    +91 / 3 / -1
    نرم افزار:
    ableton, sonar
    صدات گرمه. این یه موهبته که خدا به هر کسی نمیده. من که طرفدار صداتم. به نظرم نت های پایین رو محکم تر بخونی تاثیر گذار تر میشه. توی گامهای پایین یه خش تو صدات داری که وقتی قویتر میخونی خیلی خوبه.

• دوستانه دوستانه x 2
  3. rezamousavi1

rezamousavi1 عضو سایت

امتیازات:
    +26 / 2 / -0
    مرسی عزیزم
    لطف داری شما حتما بهش توجه میکنم ❤

• دوستانه دوستانه x 1
  4. armin-venus

armin-venus عضو سایت

امتیازات:
    +140 / 2 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    کاملا با نظر دوستمون موافقم
    صدای خوب و گرم
    مرسی
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏12/3/18, تاریخ ارسال پست اول: ‏12/3/18 ---
    با احترام به بقیه دوستان
    این صدا تاثیر گذارترین صدایی بود که من تو این انجمن شنیدم
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏12/3/18 ---
    لطفا اسم میکروفنی که باش خوندی رو میگی؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. Yo3fM

Yo3fM عضو سایت

امتیازات:
    +754 / 4 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    سلام. از نظر من، کاملا معمولی بود. صدایی که بارها شنیده شده و تکراری(نه تقلیدی!). دیگه الان در خوانندگی تو ایران اونقد همه چی شبیه همدیگه شده خیلی پیش میاد همه با هم اشتباه گرفته میشن! نمیدونم جنس صداها شبیه همدیگه شدن یا تلاش میکنن مثل همدیگه بشن یا هرچی. ولی بعنوان یه شنونده ی معمولی که اطلاع تخصصی در اینمورد نداره نظرم اینه که معمولی بود. بد هم نبود، یعنی بد خونده نشده بود. ولی نکته خارق العاده ای هم نشنیدم.
    سپاس

• موافقم موافقم x 1
  6. armin-venus

armin-venus عضو سایت

امتیازات:
    +140 / 2 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    موضوعی که شما بهش اشاره کردی فکر می کنم بیشتر به نوع موزیک و ترانه مرتبطه نه کیفیت صدای خواننده که در اینصورت من کاملا با حرف شما موافقم
    موزیک تو ایران بیشتر تو زمینه pop و سنتی و به تازگی تو Rap فعاله
    علت این تشابهی که شما نام بردید بنظرم به خاطر این موارده:
    موزیک تکراری ،موضوع ترانه تکراری (یا عشقی یا شکست خورده عشق )
    البته بیشتر نه همه

• موافقم موافقم x 2
    • دوستانه دوستانه x 1
  7. rezamousavi1

rezamousavi1 عضو سایت

امتیازات:
    +26 / 2 / -0
    مرسی از نظر و حسن توجهتون دوست عزیز لطف دارید...
    میکروفون بنده mxl 990 هست
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏13/3/18 ---
    سلایق مختلف دوست عزیز شاید اینطور که شما میگید باشه ولی من تا جایی که بتونم سعی میکنم صدام سمت سبک های دیگه نره و تمام تلاشم بر اینه که سبک منحصر به فرد خودشو پیدا کنه البته شاید به قول دوست عزیزمون منظور اصلی شما رو ترانه و ملودی بود که باز هم جای پیشرفت داره...ممنونم از حسن توجهتون;)
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏13/3/18 ---
    [QUOTE="rezamousavi1, post: 598890, member:

8. armin-venus

armin-venus عضو سایت

امتیازات:
    +140 / 2 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏13/3/18, تاریخ ارسال پست اول: ‏13/3/18 ---
    حالا که این بحث ترانه و ملودی پیش اومد موضوع بالا رو جدی بگیر ،راستش الان اگه خود هایده خدا بیامرز هم زنده بود و همون ترانه و ملودی سال های پیش رو می خوند الان اونقدر طرف دار نداشت
    خودت حتما خیلی بهتر از من می دونی ما خیلی سبک های مختلف داریم که اصلا تو ایران بهش بها داده نمی شه یا اگرم هست اصلا پیدا نیست مثل death metal یا
    Doom metal یا هزاران چیزه دیگه ....
    یا اصلا سبک چیه مگه یه گروه یا خواننده اومده جوری حرف زده که بقیه حرف نمیزدن واسه خودش شده سبک
    این همه موضوع هست که میشه راجبش ترانه ساخت یا ملودی ،باور کن از نظر من واسه مگس هم میشه ترانه گفت هم ملودی ،(که موزیک پرواز زبور عسل هست البته) ایران بیشتر موزیک ها موضوع عاشقانه یا ضد عشقی داره این بد نیست اما نه همش چقدر آخه !!!
    به نظر من بیشتر به جای اهمیت دادن به پلاگین یا وی اس تی خاص یا افکت خاصی به این موضوع خیلی خیلی اهمیت بده
    من یک نظری دارم و فکر کنم درست باشه
    پردازش بیش از اندازه با صدایی که ماهیت خودش خوبه صدا رو بدتر می کنه
    به امید روزهای خوب برا تو هنرمند عزیز

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
    • موافقم موافقم x 1
  9. rezamousavi1

rezamousavi1 عضو سایت

امتیازات:
    +26 / 2 / -0
    درسته میتونه ایده ی جالبی باشه حتما بهش فکر میکنم مرسی

10. mohammad rezaa

mohammad rezaa هنرمند کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,421 / 3 / -4
    رضا داشتیم حال میکردیم یه دفعه اون تهش زدی تو گوشمون با اون معرفیه:sorry-21:
    من شخصا منتظرم که یه ترک بدی و بشنونم و خودم دنبال کنندت میشم به شرط اینکه صدات رو رو موزیک های معمولی و کلیشه ای حیف نکنی. به هر حال صدات خیلی خوبه

ببین این اکوردای که گرفتی و ملودی کلا حس و حال غمگین داره.یعنی اکوردهارو بدون ملودی هم بزنی بازم سیاه و غمگین صدا میده.ملودی هایی هم که روش میشینه صدای تیره و غمناک داره.بنابراین حتی اگه یه شعر مثبت و شاد هم روش بخونی اشک در میاره و غمگین میشه.من به این مدل غمگین خوندن اعتقادی ندارم چون به نظرم خیلی خیلی سطحی و بی اثر میشه.
    غمگین خوندن باید تو صدا و موضوع شعر باشه نه به زور فریژین و اکورد و بغض و باقی دوستانش.
    مثلا اهنگ کی اشکاتو پاک میکنه ابی به شدت غمگین تر و تاثیر گدار تر از هزار تا اهنگیه که تو مد های عزاداری خونده میشه.چون شعر داره با ما حرف میزنه و داستان یه نفر رو واسمون توصیف میکنه که ما خودمون رو اونجا میبینیم و واسه 5 دقیق حس اون عاشق رو داریم و این میتونه ما رو ببره به گدشته خودمون و حسابی خاطره بازی کنیم و همین باعث میشه این موزیک بعد این همه سال هنوز سرپا باشه همه اون رو از بر باشن.اما اهنگایی که غرغر میکنن که چرا رفتی کجا رفتی الان کجایی دقیقا سرکدوم چهارراهی یا برنامت چیه فردا کجایی که نشد غمگین.
    حالا مساله اینجاس که ما اهنگساز نداریم به انداره کافی و همچنین شاعر.
    پس بی تکنیک ها و بی استعداد ها میان تکرار و تقلید میکنن و یه لا مینور و می مینور میبندم به هم و یه شعر بی معنی که فقط بازی با کلمات هست رو میخونن و یه ذره اه و ناله و میشن خواننده.مردمی هم که در شنیدن موسیقی بی استعداد هستن میشن ظرفدار و باقی ماجرا.
    اگه میخوای متفاوت باشی(جون دیدم که اینو گفتی)داری اشتباه میری.چون جدا از زیبا بودن و شخصیت داشتن صدات, موزیک و شعرت کاملا تکراری و متوسط رو به پایین بود.
    من تصور میکنم صدات خیلی به اهنگ های شاد و ریتمیک میاد چون صدات قدیمی نیست.نمیدونم چجوری بگم دیگه خودت میدونی منظورم از قدیمی نیست یعنی چی:biggrin:
    یه خواننده ای هست نمیدونم احمد سعیدی یا مسعود سعیدی.که میخونه با تو همیشه خوبم کنار تو میمونم(خیلی هم صداش مهربون و قشنگه)
    تو صدات به اینجور اهنگ ها و خوندن ها نزدیک تره تا غر غر کردن :biggrin:
    منتظر موزیک بعدی هستم
    راستی این چرا انقدر کم بود؟؟؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
    • موافقم موافقم x 2
  11. rezamousavi1

rezamousavi1 عضو سایت

امتیازات:
    +26 / 2 / -0
    مرسی از نظر کاملت محمدرضاجان و لطفی که نسبت به کارم داشتی ....اره درسته میفهمم چی میگی...دیگه خود مردم هم کم کم دارن زده میشن از این نوع ترانه و ملودی های غمگین ...یجورایی سلیقه ی عام هم رفته سمت موسیقی شاد و ریتمیک....خودم هم چند تا موزیک شاد رو که خوندم نتیجه گرفتم اون سمت موزیکا بیشتر رو صدام میشینه نظرت درسته...دلیل اینکه خیلی دوست دارم موزیکای غمگین بخونم اینه که حس میکنم بیشتر میشه با مخاطب ارتباط برقرار کرد البته این حسی بود که قبلا داشتم این روزا بیشتر میخوام موزیکی ک رکورد میگیرم متفاوت باشه .... دارم رو آهنگای ریتمیک کار میکنم تا انشاالله از این حس و حال غمگین بیام بیرون...راستش چون هنوز به طور تخصصی وارد مقوله ی تنظیم نشدم و صرفا دارم با گیتار رکورد میگیرم این موضوع هم بی تاثیر نبوده در اینکه موزیکای غمگین و احساسی بخونم اخه گیتار ماهیتش جوریه که خود به خود به نظرم فضا رو غمگین میکنه.... یک موزیک ریتمیک رو روی گیتار اجرا کنی حس و حالش به نظرم عوض میشه یجورایی نمیگم نمیشه با گیتار موزیک شاد اجرا کرد نه اصلا..ولی انگار حال و هوای موزیک شاد میره سمت غمگین وقتی با
    گیتار اجرا میشه نمیدونم حالا این نظر شخصی منه البته ....ولی از این به بعد دارم رو موزیکای شاد کار میکنم انشاالله بتونم زودتر به اونجایی که مد نظرمه برسم با کمک شما دوستان هنرمند (:

• دوستانه دوستانه x 1
  12. mtahangsazi77

mtahangsazi77 عضو سایت

امتیازات:
    +153 / 5 / -1
    سلام خوبی دوست عزیز به نظر من بیشترین و شایدم تنها مشکلت فقط نوع نفس گیریت باشه به نظرم درست نفس نمیگیری اگه بتونی از طریق دیافراگم با تمرین مداوم یاد بگیری تنفس بکنی به نظرم یه جهش بزرگی تو خوندن و صدات میتونی ببینی به نظرم فعلا بیشتر از هر تکنیکی رو تکینک نفس گیریت که دیافراگم قطعا مناسب این کاره یاد بگیری و استفاده کنی و هر چقدر هم که بگذره خب ظرفیت شش هاتم بیشتر میشه سیگار یا قلیونم نه بکش نه به دور و اطراف مصرف کننده هاش برو چون دود دود دیگه چه تو پوک بزنی چه رفیقت اگه کنار هم باشید دودش تو حلق جفتتون میره...
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏14/4/18, تاریخ ارسال پست اول: ‏14/4/18 ---
    و دوستان هم درست گفتن منم مثل خودت خواننده و هدفم خوانندگیه و جنس صدامم تو ماهیت های توئه یعنی تنوره. اما من از بچگی عاشق خوندن بودم ولی الان نزدیک یکساله به مسأله خوندن و موسیقی به طور جدی تر فکر میکنم و هر چی که تا قبلا بود رو ول کردم فقط بخاطر موزیک و خوانندگی. من فقط دارم تجربه یکسالم رو میگم و حسی که از گوش دادن آهنگ ها بدست آوردم به نظرم ترانه خیلی تو اثر مهمه و بعد نوع خوندن و حس و تکنیک های خود خواننده... ببین خواننده عین بازیگره و هر دو هم یک وظیفه مهم برعهده دارن که جوری اجرا کنن که ببینده و شنونده باور کنن...شاید تو با خودت فکر کنی موزیک فقط از طریق شنیدن احساس میشه ولی به نظر من هر کی که اینطوری فکر میکنه کاملا در اشتباهه موزیک باید جوری باشه که شنونده که وقتی گوش میده اون شعر یا ترانه که با صدای خواننده و ملودی و موزیک همراهه مثل تصویری سه بعدی جلو چشم شنونده که در این صورتم بیننده هم هست به نمایش در بیاد و این فرق خارق‌العاده موزیک با سینماست به نظر من حتی یه فیلم بدون موسیقی کاملا خشک احساس میشه... و اینم اضافه کنم من که خودم طرفدار شعر و ترانه های داستان محورم... البته دوستان اشاره کردن شاعر و آهنگساز خوب موجود نیست اگه خدا بخواد در آینده نه چندان دور همچین کارهایی از من می شنوید...
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏14/4/18 ---
    اینم بگم که هیچ وقت کاری که نمی فهمی رو نخون یا نمیتونی درست درکش کنی باید بازیگری کنی بازی با صدا تا بقیه هم بتونن درکش کنن مثل آهنگ وطنم سالار عقیلی که هم شعرش عالیه و هم خود آقای سالار عقیلی جوری خوندتش که آدم باهاش همزاد پنداری میکنه و با اینکه واژه های عامیانه نداره آدم درکش میکنه حتی اگه هم بی سوادم باشی انرژی و مفهوم این آهنگ رو میتونی حس کنی و باهاش خاطره سازی میکنی و به یاد عشق به وطنت میفتی امیدوارم موفق باشی رضان جان... واسه برطرف شدن مشکل هنجره منم دعا کنید..

• دوستانه دوستانه x 1
  13. rezamousavi1

rezamousavi1 عضو سایت

امتیازات:
    +26 / 2 / -0
    مرسی از نظر جامعت دوست عزیز....
    حتما انشاالله مشکل حنجره ی شما هم بر طرف میشه و به اونجایی که میخواهید در موسیقی و خوانندگی برسید....

• دوستانه دوستانه x 1
  14. mtahangsazi77

mtahangsazi77 عضو سایت

امتیازات:
    +153 / 5 / -1
    سلام ممنون همین آرزو رو برای تو و بقیه دوستان دارم

• دوستانه دوستانه x 1
بارگذاری...