نصب VoiceMaster Pro

شروع موضوع توسط dam00n ‏2/12/10 در انجمن چیدمان دستگاه ها در استودیو

تاپیک نصب VoiceMaster Pro تالار چیدمان دستگاه ها در استودیو در persian-music.org.

1. dam00n

dam00n عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    nuendo
    سلام به همگی
    من چنل استريپ Focusrite Voicemaster Pro رو خريدم
    خيلی خوبه ازش راضی هستم فقط يه مشکل دارم
    يه کارت Optional داره که با خود دستگاه نيست که روش خروجی SPDIF داره
    اين کارت قيمتش چنده و از کجا ميشه تهيه کرد ؟
    روش نصب اين کارت روی دستگاه به چه صورت ? و آيا خودم ميتونم اين کار رو انجام بدم
    ( من تجربه اي تو زمينه باز کردن اين قطعات ندارم ولی تو اسمبل کردن کامپيوتر خيلی تجربه دارم )
    مشکل من :
    برای کانکت دستگاه به کارت صدام ( Focusrite saffire Pro 40 ) بايد از خروجی TRS پشت دستگاه Voice Master Pro به ورودی Mic در کارت صدام وصل بشه و اين برای Record نياز داره که من Gain خود Sound Card رو بيشتر کنم يعنی کلاً Gain بدم
    که اين موضوع راضيم نميکنه چون اگه کانکتور SPDIF باشه ديگه نيازی نيست که من Gain ورودی Mic کارت صدا رو زياد کنم ولی اينطوری من برای رسيدن به صدای دلخواه بايد 2 تا Gain رو تنظيم کنم
    نظر شما چيه ؟
    به نظر شما من دستگاه رو دروست وصل کردم و آيا راهی هست که من بدون تنظيم Gain ورودی مايکروفن روی کارت صدام Record کنم ؟
    من عکس پشت و جلو کارد صدا و Voice Master Pro رو ميزارم
    ايده شما چيه ؟ :smile (23):

فایل های ضمیمه:

• نصب VoiceMaster Pro-1.jpg
      1.jpg
      اندازه فایل:
      116.5 KB
      نمایش ها:
      53
    • نصب VoiceMaster Pro-1-2.jpg
      1-2.jpg
      اندازه فایل:
      127.1 KB
      نمایش ها:
      46
  2. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    سلام
    در مورد خرید اون کارت بهتره با فروشگاهی که نمایندگی این کمپانی هست تماس بگیرین و سوال کنید (اگه شماره تماس رو خواستین بفرمایید)
    چرا از ورودی میکروفن برای اتصال به خروجی چنل استریپ استفاده میکنید؟ اینکار یعنی استفاده از دو پری امپ برای یک میکروفن و بهتر هست که از یکی از ورودهای لاین در پنل پشتی Pro 40 استفاده کنید.

3. dam00n

dam00n عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    nuendo
    با تشکر از شما بابت راهنمايی که کردين
    ميشه لطفاً شماره تماس رو برام بزاريد ؟
    پنل پشت Pro 40 لاين ورودی نداره تنها لاين ورودی
    SPDIF هستش که اگه بخوام ازش استفاده کنم
    بايد کارت آپشنال VoiceMaster Pro را خريداری کنم
    دروسته ؟

عکس زير از پنل پشت Saffire Pro 40 هستش

درمورد نصب کارت آپشنال توسط خودم چی ؟ آيا ميتونم
    خودم اين کارو انجام بدم يا حتماً بايد توسط نمايندگی يا چيزی انجام بشه ؟
    با تشکر دوباره

فایل های ضمیمه:

4. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    شماره فروشگاه رو بهتون پ.خ میکنم.
    پنل پشتی Pro 40 کانال های ورودی (یا بقول شما لاین ورودی) زیادی رو ارائه میده مثل ورودی SPDIF ، XLR, TRS و Optical ... ولی منظور بنده ورودی لاین بود که همونطور که میبینید 6 ورودی لاین (Line Inputs) بصورت کمبو با ورودی میکروفن تو پنل پشتی هست. البته بنده متوجه پری امپ برای ورودی های پنل پشتی نشده بودم و باید عرض کنم که تفاوتی نمیکنه که از یکی از دو ورودی Line پنل جلویی استفاده کنید یا از ورودی های Line پنل پشتی... از کنترل پنل نرم افزاری اینترفیستون ورودی که خروجی Voicemaster رو بهش وصل کردین، (در صورت امکان) روی حالت Line یا Instrument یا Inst قرار بدین.
    در مورد استفاده از خروجی های Voicemaster این رو در نظر داشته باشید که خروجی که استفاده میکنید خروجی 10db- هست و بطور پیش فرض با 10 دی بی کاهش Gain خروجی بهتون میده و برای اینکه مجددا Gain سیگنال رو با پری امپ Pro 40 افزایش ندید بهتره از یکی از خروجی های Send استفاده کنید مثل Insert send یا Fx Send.

اما استفاده از اتصال SPDIF که یک اتصال دیجیتال هست بیشتر پیشنهاد میشه تا استفاده از اتصالات آنالوگ... در مورد نصب اون کارت هم فکر میکنم خودتون میتونید نصبش کنید.

بارگذاری...