آخرین ارسال‌ها

نصب هارد ssd

rouzbehiran

عضو سایت
20/9/13
17
تهران
سلام - آیا روش زیر در یک pc درست هست؟
هارد ssd اینترنال 128 گیگ رو به عنوان هارد مستر و درایو c و هارد hdd خود کیس رو به عنوان هارد اسلیو نصب کنم و dll ها و پروگرام های وی اس تی ها در درایو c و بانکها در درایو دیگه
؟

16/6/12
451
شیراز
لازم نیس کلمه هارد رو برا ssd بگی چون اصلا هارد نیست فقط باید بگی ssd ,من هم اوایل اشتباه میکردم و یکی از دوستان بهم اطلاع رسانی کرد.

kavir_0361

عضو سایت
13/12/11
325
تهران
اره خب . ولی هارد بیشتر یه اصطلاحه .منظور همون محل ذخیره سازی سیستم هست که میتونه ssd باشه یا hdd یا هرچی. ولی حرف توام درسته👍
الان مثلا من تایید نمیکردم حرفتو غلط بود :biggrin:

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,806
53
.
این SSDها درسته که دیسک یا هر عنصر الکترومیکامیکی توش نداره، ولی اسم بردن "هارد" برای اونها غلط هم نیست. چون اون زمان که اولین HDDها ساخته شدن، واژه ی Hard رو بعنوان یک Hardware در مقابل Software استفاده کردند. حالا این SSDها هم به هرحال Hardware محسوب میشن، Software که نیستن.

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,891
تهران
این SSDها درسته که دیسک یا هر عنصر الکترومیکامیکی توش نداره، ولی اسم بردن "هارد" برای اونها غلط هم نیست. چون اون زمان که اولین HDDها ساخته شدن، واژه ی Hard رو بعنوان یک Hardware در مقابل Software استفاده کردند. حالا این SSDها هم به هرحال Hardware محسوب میشن، Software که نیستن.
اگه بخوایم فنی صحبت کنیم ، کلمه ی دیسک هم صحیح نیست.
البته اینا تقصیر ترجمه ی اشتباه هستش.من عبارتهای "هارد دیسک حالت جامد ، درایو حالت جامد و دیسک نیمه هادی" هم ازش دیدم.این عبارات بین مردم جا افتاده دیگه.
واژه ی Hard به ساختار ذخیره سازی این وسیله مربوط هستش. صفحاتی (Platter) درون یک HDD قرار دارن که داده ها درونش ذخیره میشن. این صفحات که از ترکیب آلومینیوم، سرامیک با مواد مغناطیسی ساخته شدن ، همراه با سیستم الکترومکانیکی به کار رفته رو میشه سر منشا این عبارت hard نامید. و گرنه کسی سخت افزار رو با نرم افزار اشتباه نمیگیره و لازم نیست واژه ی Hard رو بعنوان یک Hardware در مقابل Software استفاده کنیم!

آخرین ویرایش:

صفحه ما در اینستاگرام

بالا