نسل مينى سينتى سايزرها ( كاركرد آسان + حمل ونقل راحت + قيمت ارزان )

شروع موضوع توسط ساموييل ‏16/10/15 در انجمن آشنایی با موسیقی و مفاهیم آهنگسازی ( سخت افزار )

تاپیک نسل مينى سينتى سايزرها ( كاركرد آسان + حمل ونقل راحت + قيمت ارزان ) تالار آشنایی با موسیقی و مفاهیم آهنگسازی ( سخت افزار ) در persian-music.org.

1. ساموييل

ساموييل عضو سایت

امتیازات:
    +80 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, FLstudio, logic, nuendo, reaktor, reason, sonar, wavelab, StudioOne
    درود به دوستان هنرمند
    امروزه مينى سينتى سايزرها خيلى رو مد و جايگاه ويژه اى پيدا كردند، از اين رو رقابت سنگين در بين شركتها باعث شده روز به روز محصولات جديدى با هدف توليد سينتى هائى كه امكان خريد براى همه، عرضه بازار ميشن.
    مينى سينتى سايزرهائى كه به راحتى ميشه استفاده كرد و نياز به تحصيلات تخصصى و اتصالات آنالوگو ... ندارن و با اندك معلومات راجب عملكرد سينتى سايزر ميشه شروع به كار كرد، حتى حاوى اسپيكر، و امكان استفاده با باطرى بصورت Standalone رو دارن.
    بعد از استقبال زياد از مدل سرى ARP ODYSSEY محصول شركت Korg،. ( (. ARP ODYSSEY | ARP )

سرى Reface شركت ياماها ( reface concept site - reface - Yamaha - Deutschland )

شركت رولند سيتنى سايزر شهير، ژوپيتر ٨ ، رو به صورت سرى بوتيك مينى سينتى سايزر، به بازار عرضه كرد كه تا الان ( در عرض سه هفته ) فروش بى نظيرى رو داشته،
    ( Roland - Roland Boutique )

با تماسى كه با يكى از مهندسين شركت ياماها داشتم، بزودى سرى جديد مينى سينتى سايزرهاى ياماها به بازار عرضه خواهد شد. ( اگر قصد خريد داشته باشيد بهتره كه كمى صبر كنيد تا محصولات جديد ياماهارو هم ببينيد)

از اين مينى سينتى سايزرها بصورت تركيبى با درام كامپيوترها هم( بخاطر قيمت ارزان و كارائى فوق العاده بالا ) استفاده ميشه، بهتره كه قبل از خريد كمى اطلاعات راجب درام كامپيوترها بدست بياريد و با مكمل خوب و قيمت مناسب اقدام به خريد كنيد.
    و مزيت ديگرى كه قابل ذكره، اين مينى سينتى سايزرهارو به راحتى ميشه به آى پد ( يا هر تبلت و گوشى تاچ ...) وصل كرد و در daw مورد نظر در آى پد ركورد كرد.
    همونطورى كه قبلاً عرض كردم، ( فيلمهائى راجب آى پدو معرفى ...) متأسفانه بعلت مشكل زمانى، ( برنامه ريزى شده ) انشاءالله در تعطيلات كريسمس كلى فيلم رو تو سايت ميزارم.
    موفق و پيروز باشيد

View: http://www.youtube.com/watch?v=C1zdcqoe8qg

View: http://www.youtube.com/watch?v=ZArcYT3Nvck

View: http://www.youtube.com/watch?v=-RdPftsBrLU

View: http://www.youtube.com/watch?v=ol2xUFtrNSw

View: https://www.youtube.com/watch?v=ZbgIFf6NHqc

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  2. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,226 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    سموئل جان با توجه به موضوعی که مطرح کردی یه سوال برای من پیش اومد.
    چرا کلاویه مینی؟؟ آیا صرفاً بخاطر حجم و اندازه ی کم و قابل حمل بودن، یا علت دیگه ای داره؟ چون به هرحال کسی که به اندازه استاندارد کلاویه ها عادت داشته باشه، طبعاً استفاده از مینی براش سخت تر خواهد بود.
    گرچه با توجه به نوع استفاده ای که در این نوع از سبکهای الکترونیک، از کیبورد میشه، شاید آنچنان به معنی "نواختن" کسی با کلاویه ها کار نکنه. نمیدونم مطمئن نیستم. بخش بزرگی از کارهای من هم الکترونیک هست، ولی نه به این معنا. بیشتر خلق کار با میکس و ادیت هست. ولی با این حال من اصلاً ترجیه نمیدم که از کیبورد مینی استفاده کنم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. Soheil Monfared

Soheil Monfared عضو سایت هنرمند

شغل :
    MusicProducer/SoundEngineer
    امتیازات:
    +1,220 / 6 / -5
    نرم افزار:
    ableton, nuendo, protools, reason
    ممنون سامویل جان بابت مطلب مفید...

من هم با جناب فرهود موافقم...

من خودم مینی سینت دارم

و این مسعله کوچک بودن کلاویه ها...

مثلا چند ساعت که با سینت کار میکنم..

حالا میخوام میدی رکورد کنم وقتی با می دی کنترلر کار میکنم یه حالت گنگ برام داره ..!!!!

انگار فاصله کلاویه ها از هم زیاده و یا کلاویه ها بیش از حد برزگن انگار..!!!!

برام خیلی عجیب و جالبه...

اگه کم کم سینت هایی که کلاوی بزرگ توی بازار بیشتر بشن خیلی بهتر میشه..

البته مینی سینت هایی هم هستن که کلاویه. بزرگن..!!!

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. Soheil Monfared

Soheil Monfared عضو سایت هنرمند

شغل :
    MusicProducer/SoundEngineer
    امتیازات:
    +1,220 / 6 / -5
    نرم افزار:
    ableton, nuendo, protools, reason
    مثل...

ارتوریا

مینی بروت یا مایکرو بروت...

5. ساموييل

ساموييل عضو سایت

امتیازات:
    +80 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, FLstudio, logic, nuendo, reaktor, reason, sonar, wavelab, StudioOne
    دوستان عزيز ممنون از توجهتون؛
    هدف از استفاده از اين سينتى سايزرها ملودى نوازى نيست، اگر هدف، ملودى نوازى باشه، ميشه با ى ميديه ٨٨ كليد ارزان هر كارى كرد،
    بطور معمول اين كليدها هم موقعى استفاده ميشن كه اگه به ى ميدى كنترلرى متصل نباشن،
    اينارو ميشه بدون كليد خريد و به ميدى كنترلر وصل كرد، اين كليداى كوچك هم مواقع ائى كه ميخوائين با مينى ملودى يا لوپ يا آكورد يا سمپل و.... كار كنيد ميتونين استفاده كنين.
    سهيل جان به مشخصات سينتى ها خيلى دقت كنين، آنالوگ و نيمه ديجيتال و ديجيتال و nave , multi , ..... مسيرها و كارائيهاى مختلفى رو دنبال ميكنن. در ضمن قيمتها هم نقش مهمى رو دارن، استفاده از سينتى سايزر ژوپيتر ٨ به قيمت ٤٠٠ دلار رويائيه كه فقط شركت رولند عمليش كرد. مثلاً شمائى كه دوست دارين سايز بزرگشو داشته باشين بايد1700 يورو بپردازين، پس براى افرادى مثل من، كه 1700 يورو ندارن، 400 دلار خواستشونو برآورد ميكنه.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - نسل مينى سينتى
  1. ДŁi
    پاسخ ها:
    0
    نمایش ها:
    106
  2. elham200
    پاسخ ها:
    27
    نمایش ها: