نسخه جدید سونار به همراه تغییرات و ابهامات فراوان - علی اخوان جمشیدی

شروع موضوع توسط akhavan ‏15/1/15 در انجمن اخبار و تازه ها

تاپیک نسخه جدید سونار به همراه تغییرات و ابهامات فراوان - علی اخوان جمشیدی تالار اخبار و تازه ها در persian-music.org.

1. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,537 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    چند روز پیش در بحث انتخاب DAW از محاسن سونار نام بردم و اون رو به عنوان یکی از daw های قابل قبول و بدون مشکل به یکی از کاربران معرفی کردم . ولی ظاهرا اخبار مشکوکی میرسد و این بار سونار برای فرار از خطر کرک و همچنین کسب در آمد بیشتر دست به کار جالبی زده .

خبر جدید این هستش که ورژن جدید این نرم افزار ساخته شده و دو امکان جدید VocalSync , REmatrix Solo به اون اضافه شده و نوار ابزار اون هم تغییر کرده

و در نسخه جدید امکان پرداخت از داخل نرم افزار فراهم هست.
    ورژن جدید در سه نسخه Artist, Professional و Platinum عرضه میشود که قیمت نسخه اصل اونها به ترتیب
    $99, $199 $499 هست .

اما چیزی که باعث تعجب من شد اجاره لایسنس بود که میتونید برای اولین بار به روش ماهیانه از سونار استفاده کنید و لایسنس هر کدوم از ورژنها رو ماهیانه $9.99, $19.99 or $49.99 تهیه کنید.

بعد از ۱۲ ماه پرداخت مستمر چه اتفاقی رخ خواهد داد ؟ شما مالک رسمی ورزنی خواهید بود که برای اون پرداخت انجام دادید .ولی برای دریافت اپدیت باید هزینه ماهیانه بپردازید که قیمت اون تفاوت هست.

حتی اگر یک ماه هم پرداخت کنید میتونید از سونار استفاده کنید.

در این روش شما سونار رو نصب میکنید ولی برای دسترسی به امکانات زیر حق پرداخت ماهیانه پرداخت کنید.
    ۱- اخرین اپدیتها
    ۲- دانلود بسته های فیکس
    ۳- دریافت کمک و خدمات انلاین
    ۴- دانلود کانتنتهای سونار

اگر بعد از ۱۲ ماه هزینه رو پرداخت کردیم و وقفه ای چندماهه بوجود اومد چقدر باید بپردازیم ؟
    اگر وقفه ای بیشتر از ۳-۴ ماه بین پرداختها بوجود بیاید باید هزینه ای معادل $49/$99/$199 رو برای هر پکیج بپردازید. ولی اگر ماهیانه بدون وقفه پرداخت کنید بعد از ۱۲ ماه باید $4.99/$9.99/$19.99 دلار برای هر پکیج بپردازید.

ولی نکته ای که در اینجا باعث شد من در مورد اون فکر کنم این بود که:
    - شما میتونید با پرداخت یک ماه صاحب یک ورژن اورجینال سونار باشید که قابلیت دریافت بسته های بروزرسانی رو ندارد ولی اورجینال است و تا هر موقع که لازم داشتید استفاده کنید :) درواقع فقط با پرداخت ۵۰ دلار صاحب نسخه اورجینال این نرم افزار میشوید .

۲- شرکت کیکواک عملا مشتریان خودش رو در مشت خود نگه داشته و با این روش از اونها به عنوان یک ابزار پولساز استفاده میکنه ضمن اینکه تصور کرده با این روش میتونه کاربران رو در سر دوراهی خرید یک نسخه ارجینال به قیمت ۵۰ دلار و یا نسخه کپی شده و البته مشکل دار قرار بده.

۳- البته پیش داوری در مورد چیزی که هنوز عرضه نشده درست نیست ولی چیزی که مشخص هست از دوحالت خارج نیست یا بخوبی با چند دلار صاحب نسخه اورجینال میشوید یا برای همیشه باید کرک رو کنار گذاشت چون این روش فوق العاده مشکوک هست و بعید میدونم راهی برای کرک پیدا بشود. چرا که شرکتی که چنین برنامه ای در سر دارد مطمینا برای هر ۱۲ ماه بسته های بروزرسانی رو دارد و نسخه اول رو ناقص ریلیز میکند که برای ماه دوم هم مجبور به پرداخت شارژ بشوید و تا ماه دوازدهم بسته های اپدیت رو در نوبت دانلود قرار میدهد.

موفق باشید

آخرین ویرایش: ‏15/1/15
    • خوشم اومد خوشم اومد x 8
  2. hmd_kro

hmd_kro عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +61 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    درود جهت توضیحاتتون. منم هم از یوزرهای سونار هستم. با این تفاسیر که شما فرمودید به احتمال زیاد پیش بینی ها باید درست باشه. به نظر من این راه مناسبی جهت مقابله با کرک شدن نیست. اگه قرار باشه چنین سیاستی رو پیش بگیرن اعتبارش زیر سوال میره و خیلی از یوزرهاش کم میشه. پس از ارائه نسخه جدید باید منتظر بازتابها بود.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,537 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    خیلی هم بد نیست به این دلیل که :
    یک پکیج کامل سونار اورجینال ۵۰۰ دلار هست . قیمت خرید و اجاره سریال یک ماهه اون ۵۰ دلار هست . این نسخه ۵۰ دلاری هر چقدر هم ایراد داشته باشد و نیاز به اپدیت داشته باشد بدتر از نسخه کرک شده نیست (‌هرچند که من میدونم نسخه های کرک اون هم بدون اشکال هستند و انصافا بهتر از سایر هاستها عمل میکنند و چندان ایرادی ندارند ) و شما میتونید تا هرموقع خواستید از اون استفاده کنید ولی برای اپدیت باید ماهیانه هزینه کنید . میتونید اپدیت نکنید !

پس یوزر میتواند یک نسخه کامل رو در ماه اول به قیمت ۵۰ دلار تهیه کند و هر وقت خواست با پرداخت جریمه ۲۰۰ دلاری که عرض شد کل اپدیت ها رو دانلود کند و بجای پرداخت ۵۰۰ دلار نسخه اورجینال در ماه اول فقط با ۲۵۰ دلار براحتی از سونار بروز شده استفاده کند. یا میتواند تا یکسال استفاده نکند و از ماه دوازدهم آخرین نسخه اپدیت شده و بروز شده رو فقط با ۵۰ دلار تهیه کند . ! فقط ۵۰ دلار !

یا راه دیگر این هست که از نسخه کرک استفاده کند و تمام مشکلات هنگ و... را قبول کند
    ( البته تا الان این مشکلات نبود ولی تکلیف کرک نسخه اینده مشخص نیست )
    موفق باشید

4. 1HOSEIN1

1HOSEIN1 عضو سایت

شغل :
    سرباز ارتش
    امتیازات:
    +154 / 2 / -2
    نرم افزار:
    FLstudio
    اصل مشکل ما مشکل مالی هست.اون بدبختی که ماهی 400000تومن درامد داره باید از نسخه ی کرک استفاده کنه تمام مشکلات و هنگ رو قبول کنه.

5. hmd_kro

hmd_kro عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +61 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    انصافا هم سونار کرک شده x3 که من دارم مشکل چندانی هم نداره و بی دردسر میشه باهاش کار کرد.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...