نحوه ی خواندن به سبک راک

شروع موضوع توسط diss2all ‏18/5/11 در انجمن راک ( Rock )

تاپیک نحوه ی خواندن به سبک راک تالار راک ( Rock ) در persian-music.org.

1. diss2all

diss2all عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام دوستان،
    من راستش می خوام بدونم چطور می شه مثل Linkin Park خوند و حنجره اذیت نشه.آیا روش خاصی داره؟
    چون من خودم اونطوری که می خونم،گلوم می افته به سوزش...

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. haxy

haxy عضو سایت هنرمند

شغل :
    ترمه
    امتیازات:
    +43 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    برای اینکه به حنجره اسیبی وارد نشه شما باید دهنتون رو تا جایی که می تونید باز کنید در غیر این صورت به حنجره و گلو فشار وارد می شه
    گلو در فریاد زدن فقط یک کار انجام می ده اونم تن بخشیدنه پس گلو هم برای اینکه صدا زیاد بشه و اسیبی نبینه باید تا جای ممکن راهش باز باشه که می تونید سرتون رو کمی به بالا ببرید
    در موقع فریاد کشیدن نباید صدای خودتون رو از گلو خش دار کنید یا لرزش بدید چون به گلو صدمه می زنه
    برای تمرین فریاد دهان رو کاملا باز کنید و با کمک گرفتن از ماهیچه های جلوی سینه نفس عمیق بکشید
    برای فریاد زدن به هوایی که از دیافراگم خارج می شه احتیاج دارید
    اگه شما درست فریاد بزنید هیچ کدوم از اندام هاتون دچار اسیب نمی شه

3. mohamadkaro

mohamadkaro عضو سایت

امتیازات:
    +76 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    این تکنیک در خوانندگی distortion (دیستورشن) نام داره که متاسفانه مثل خیلی از تکنیک های دیگه در آواز هنوز در ایران آموزش داده نمی شه...دوست عزیز پیشنهاد می کنم این مورد تمرین رو بدون اطلاعات انجام ندید وگرنه آسیب جدی به صدای شما وارد می شه... در مورد این گونه تکنیک ها باید خیلی درست ودر حضور متخصص این سبک آموزش ببنید...البته در ایران به هیچ وجه وجود نداره...

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  4. diss2all

diss2all عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    ممنون آقا محمد،ولی منظورتون از این که وجود نداره چیه؟
    یعنی علمش رو خودمون بدست نیاووردیم؟
    یا کسی هنوز نیومده که این تعالیم رو یاد بده؟

5. fender

fender Banned

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    در مورد چستر خوب فالستو میخونه عر نمیزنه مثل آنسلمو فالستو خوندن خوب خیلی آسونه تو متال دیگه از دیاف نمیخونی صدات هم تا 5 سانتیمتریه دهنت میرسه متاله ردیف میخوای بخونی یه وکال مستر هست برای متال خیلی جواب میده تکنیک های صدا سازی رو خوب توضیح داده باهاش تمرین کنی در حد رندال ویلیس میخونی ...
    در مورد داد زدن یا همون عر زدن باید ترست بریزه اولش گلوت میسوزه سرفه میکنی بعدش خوب قلقش میاد دست تجربیه نگران نباش ولی خوانندگی میخوای یاد بگیری با متال شروع نکن چیزی بهت یاد نمیده با تکنیک های جز شروع کن متال رو هم راحت تر و اصولی تر میخونی متد خیلی زیاده شاید با وکال پاور شروع کنی هم برات جذاب تره هم اینکه میفهمی چی میگه ....

6. M.Minoo

M.Minoo مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +924 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    یه مجموعه فایل صوتی باضافه یه فایل pdfتوی سایت هست به اسم COMPLETE VOCAL TECHNIQUE CD
    که تمرینهایی برای سبکهای مختلف توش هست از جمله همینا که شما میخوایید
    من لینکشو یادم نیست اما شما سرچ کنید راحت پیدا میکنید ضمنا فایل pdfاون خیلی جالب توضیح داده فقط انگلیشه.

7. mohamadkaro

mohamadkaro عضو سایت

امتیازات:
    +76 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    ممنون ....عزیز به راحتی میشه این رو فهمید...توی ایران کدوم خواننده می تونه دیستورشن بخونه؟؟ من که ندیدم.... منظورم اینه که هنوز وارد فرهنگ موسیقی ما نشده...منم کتابcomplete vocal technique از اعجوبه تدریس آواز در دنیا خانم کاترین سادولین رو پیشنهاد می کنم ...تمام آموزش های موجود در این کتاب نتیجه ی یک کار تحقیقاتی و علمی هست و فوق العاده هست... میتونید با تیم ایشون در سرتاسر اروپا کار کنید...اگه هم امکانش رو داری و میتونی یک دوره ی اموزش اینترنتی رو در cvi team تجربه کن....حیف که ایران نمیان.. این رو هم اضافه کنم که توی مکتب ایشون به شدت بر روی سالم آواز خوندن تاکید میشه و اصلا روی این قضیه دیستورشن خیلی مانور میدن که ببینید چطوری میشه بدون هیچ آسیبی و حتی سوزش و دردی تکنیک های خشن و دیستورت خوندن رو اجرا کرد....
    این هم سایت ایشونه :
    http://www.completevocalinstitute.com

8. diss2all

diss2all عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    خیلی ممنون.حالا به نظر شما توی راک و متال،کدوم گروه ها بهترن؟
    من می خوام کاراشونو بگیرم تا ببینم چطور می خونن...
    شاید بشه مثل اونا تمرین کرد...
    چون من نمی دونم چطور می خونن،به نظر شما می شه کاراشونو گوش داد و مثل اونا تمرین کرد؟

9. mohamadkaro

mohamadkaro عضو سایت

امتیازات:
    +76 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    در مورد این سبک خوندن نمی تونید با تقلید و گوش دادن سعی کنید که این تکنیکها رو یاد بگیرید...چون ممکنه حنجره اسیب جدی ببینه...میدونید مثل این میمونه که بخواین تکنیک های کشتی کج رو با دیدن مسابقات اون یاد بگیرید و تمرین کنید!!! please dont try this at home رو یادتون نره....:smile (35):

10. diss2all

diss2all عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    بله ممنون.ولی نگفتین کدوم گروه ها کارشون بهتره؟ تا من کاراشونو بگیرم...

11. mohamadkaro

mohamadkaro عضو سایت

امتیازات:
    +76 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    کاملا سلیقه ای هست ...من به شخصه کارای هارد راک زیاد گوش نمیدم...میتونید از بقیه دوستانی که این سبک ها رو دنبال میکنن کمک بگیرید....

12. fender

fender Banned

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    بستگی داره با چه سبکی حال میکنین
    مثلا توی خواننده های دث من opeth رو پیشنهاد میکنم
    آقای اکرفیلد واقعا استادن در خوندن دث پیشنهاد میکنم گوش کنین زندگیتون عوض میشه
    توی متال کور : lamb of god و خواننده مریض گروه رندال ویلیس
    توی ترش متال و امثال هم : pantera و خواننده اون فیلیپ آنسلمو (یدونه باشه )
    توی راک هم من پیشنهاد میکنم کارای کویین و خواننده گروه مرحوم فریدون مرکوری (فردی مرکوری) فقید رو گوش کنین یه چیزایی میاد دستتون
    والا گروه متال و راک خیلی زیادن استوره ها هم کم نیستن باید گوش کنین ببینین شما چی دوست دارید

13. pharhang

pharhang عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    شرمنده که یهو میپرم وسط ولی این تکنیکی که شما میفرمایید اسمش Vocal Fry هستش که تن صدای Distortion تولید میکنه که خودش چند مدله مثل فایر دیستورشن و رسپی دیستورشن و .... برای تاثیر بیشتر میتونید از افکت دیستورشن مخصوص ( مثل tc electronic voice tone create که توی بازار هم پیدا میشه ) هم استفاده کنید. در یه توضیح ساده مثل آروغ زدن و گفتن yeah
    و میتونید این تکنیک رو با تکنیک های دیگه مثل head voice و Edge و یا .... میکس کنید برای هر کدوم از این تکنیکها هم میتونی از منبع سرشار اینترنت استفاده کنی چون از حد یه فروم خارجه ...
    فقط یه توصیه صدای چستر بنینگتون ( خواننده linkinpark) خاصه، این رو تموم خواننده ها ی حرفه ای هم قبول دارن اصلاً صدای هر کسی خاصه فقط باید سبک خودت رو نسبت به صدای خدادادیت انتخاب کنی با ید همه سبکها رو حداقل یک بار امتحان کنی تا بتونی این موضوع رو بفهمی مثلاً مایکل جکسون برای سبک خودش عالی بود ولی به درد آهنگی مثل آهنگهای Hard rock نمیخورد.
    قبل از شروع صدا تو گرم کن و بعد حنجره ات رو تقویت کن وقتی عضله های حنجره ات در حد یه خواننده نیمه حرفه ای تقویت شد اونوقت میتونی راجع به صدات قضاوت کنی . این قلقلک حنجره در واقع به معنی اینه که لبه های تارهای صوتی داره آسیب میبینه . نمیگم چیز بدیه چون برای بعضی از سبکها باید حنجره یه مقدار تخریب شده باشه ولی مشکل اینجاست که اگه همینطوری این کار رو انجام بدید حنجره شما نت ها ی خیلی محدود تری رو میتونه اجرا کنه در واقع تمام تلاشت بی فایده میشه.

خوندن مثل یک گروه مورد علاقه انگیزه خیلی خوبیه اما بعضی وقتها با جو گیری اشتباه میشه.

در ضمن این عکس آواتارت هم عوض کن شبیه این دختر سیزده ساله ها شدی که عکسشون رو توی فیس بوک گذاشتن دنبال ... میگردن. مرد باش مثل یه راک استار

موفق باشی.

14. sue

sue عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    من هم خيلي علاقه دارم وكال راك كار كنم اما متاسفانه كمبود امكانات مانع شده. البته نه مثل چستر بنينگتون ولي عاشقه خواندن در سبك راك و متال هستم.اگر كسي كتاب يا برنامه آموزشي يا استاد و آموزشگاهي مي شناسد لطفا معرفي كند. با تشكر قبلي :-)

15. heaven-and-hell

heaven-and-hell عضو سایت

امتیازات:
    +87 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, sonar
    https://www.persian-music.org/42929-خواندن-در-سبك-متال-2.html#post183918

16. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,211 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    دوستان علاقمند به ووکال راک، ویدئوهای Ken Tamplin رو در یوتیوب و سایتهای share سرچ کنید. ویدئوهای آموزشی خوبی برای ووکال راک داره.

آخرین ویرایش: ‏19/10/14
  17. Rock vocal

Rock vocal

شغل :
    ahangsaz - english vocal
    امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    من گروهی ندیدم که مثل چستر بنینگتون قوی باشه وکالشون یعنی هم زیر بخونه هم داد بزنه که البته داد نیست یه جور اسکریم حساب شده هست اما در مورد مثل چستر خوندن باید تمرین کنی تا قلقش بیاد دستت من خودم با تمرین تو 17 سالگی صدام در حد چستر شد اما واسه شروع سه ماه کار برد و یک ماهم که کلا نمیتونستم حرف بزنم حتی نفس بکشم سختی داره در کل همین الان کنسرتای لینکین بارکا ببینی چستر اهنگایی مثل NUMB VA GIVEN UP را با کلی زور اجرا میکنه چون هم داد توشه هم صدا در حد بی اکتاو چهار
    http://s5.picofile.com/file/8144134692/left_hand_1_.mp3.html>>نمونه کارم

18. Arsalan 794

Arsalan 794 عضو سایت

شغل :
    خواننده و آهنگساز
    امتیازات:
    +431 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    درود ...
    اگه فایل آموزشی دارید لطفا قرار بدید " همه لینک ها غیر فعال هستن :banghead-46:
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏30/10/15, تاریخ ارسال پست اول: ‏30/10/15 ---
    درود ...
    اگه فایل آموزشی دارید لطفا قرار بدید " همه لینک ها غیر فعال هستن :banghead-46:

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - نحوه خواندن به
  1. BAMDAD2
    پاسخ ها:
    8
    نمایش ها:
    2,739
  2. saeed1364
    پاسخ ها:
    0
    نمایش ها:
    30