نحوه كار با ميكسر هاي دايناكورد

شروع موضوع توسط Moein.s ‏19/9/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

1. Moein.s

Moein.s عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    با سلام.از دوستان عزيز كه با ميكسر هاي صدا كار كرده اند سوالي دارم كه نحوه اتصالات كابل ها به ميكسر ها چطوريه؟يعني اين ورودي هاي بالايي كه رو ميكسر هستش به چه دستگاه هايي وصل ميشه؟!بعد مثلا تو ميكسر هاي دايناكورد معمولا سري هاي 1000و1600و2200هستش...كه مثلا تو هزار و شيصد 16 تاورودي داره...ميخواستم بدونم طبق نحوه كار چه ميكسري مناسب چه كارهايي هستش...:smile (74):

2. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,600 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    ورودی های بالای میکسر بستگی به نوع نیاز شما استفاده میشن، برای استفاده ی ساز (چه به صورت مونو چه استریو) یا میکروفن برای صدای خواننده!
    تعداد ورودی ها هم بسته به نیاز شماست که چند تا ساز داشته باشید یا اینکه چند تا میکروفن به میکسر وصل کنید!
    مدلهای 600 و 1600 و 2200 پاور میکسر هستن و انتخاب خوبی برای اجراهای زنده به شمار میرن!

سوال دیگه ای بود در خدمتم!

3. abbas qashqai

abbas qashqai عضو سایت

امتیازات:
    +110 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    ورودی های !!!! شاید منظورتون اینه که چه باندایی بهشون وصل میشه - توضیح بدید برای چه کاری می خواید استفاده کنید دایناکورد با ذکر پاورش ؟
    خروجی های روی میکسر به باند های اکتیو وصل میشن
    و خروجی های پشت میکسر به باند های پسیو
    دایناکورد طبق پاور و ورودی ها اسمشو میشناسن - اگه دیده باشید ورودی های 1000 با 1600 فرق میکنه منظورم اینه که تعدادش کمتره
    شما دقیقا بگید برای چه کاری میخواین ؟ نام اون قسمتو اگه تصویرم هم بزارید بهتر توضیح داده میشه

4. Moein.s

Moein.s عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    با تشكر از نوشته ها و گفته هاتون دوستاي عزيز...اما ببينيد شما اين عكس رو نگاه كنيد يه ميكسر 1600 يه فكر كنم سري جديد دايناكورد باشه:
    http://www.up.98ia.com/images/z8lpf6tafpc6b304fgyw.jpg
    تو اين عكس الان قسمت قرمز رنگ كه خودم مشخص كردم ورودي هاي دستگاه ها و اكو ها بايد باشه.درسته؟تو اين عكس از ورودي 13 به بعد پايينش اينطوري نوشته زير ورودي ها:14-13و16-15و18-17و20-19منظور از اين نوشته ها چيه؟چرا تو بقيه ورودي ها اين شكل نيست؟يا مثلا تو قسمت زرد رنگ كه بازم فكر كنم ورودي باشه بعضي اكو ها به اين قسمت وصل ميشن؟يا مثلا دستگاه كيبورد به كدوم قسمت وصل ميشه؟يا در قسمت آبي رنگ...مربوط به بالانس صدا بايد باشه..اينها بايد تو چه حالتي قرار بگيرن؟يا قسمت سبز رنگ كه مربوط به كولايزر ها هستش...با قسمت هاي كناري ديگه اش...ميخواستم ببينم چه ورودي هايي ميتونن وصل شن و جاهاشون كجاست؟از رو نوشته هاي خود ميكسر ميشه يجورايي تشخيص دادن كه چي به كجا وصل ميشه اما از اونجايي كه من شنيدم دستگاه هاي صوتي الكتريكي خيلي حساس هستن و اگه اشتباه وارد بشن خسارت وارد ميكنه به دستگاه گفتم دقيق تر از محل ورودي ها اطلاع پيدا كنم...بازم در نهايت عذر ميخوام سوالاتم طولاني شد...درظمن براي يه سيستم مجلسي...با يه كيبورد و 5 تا اكو..و ميكروفن و دستگاه هاش...چه ميكسري جواب ميده؟!ايا دايناكورد 6000جواب اين سيستم رو ميده؟!متشكر ميشم كه راهنماييم كنيد...:smile (46)::smile (74)::smile (70):

5. abbas qashqai

abbas qashqai عضو سایت

امتیازات:
    +110 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    منظور از اکو نمیدونم چیه ، ولی توی صدابرداری اکو معنی یک نوع افکت هستش --- ولی شاید حدسم درست باشه منظورتون بانده
    اصلا باند باید به خروجی وصل بشه -- قسمت قرمز رنگ رو باید میکروفن وصل کنید (یادت باشه فقط میکروفن )
    ببین 13-14 میشه استریو و باید کیبورد و ساز هایی مثل کیبورد که خودشون توی خروجیشون فرکانسشون تنظیم میشه باید به این قسمت به طور l و r وصل بشه -- و از 1 تا 12 رو می تونید به سازهایی که زنده هستند مثل گیتار یا ویالون اختصاص بدید و فرکانسشو تنظیم کنید
    قسمت آبی رنگ تنظیمات هر ساز رو میتونید تغییر بدید از 1 تا 12 میتونید با استفاده از ول سیاه رنگ فرکانس رو تغییر بدید
    شما بگید ه باندایی دارید تا من نسبت به قدرت پاورشون اگه پسیو هستن مشخص کنم چه مدلش براتون کافیه و اگه بانداتون اکتیو باشن شما نیازی به پاور این میکسر ندارید
    هر قسمتی که میخوای توضیح بدم لطف کنید یه کم با کیفتتر عکس بزارید تا من بهتون روی عکس نشون بدم اینطوری بهتر متوجه میشین

6. Moein.s

Moein.s عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلامي دوباره.خيلي ممنون از راهنماييت دوست عزيز...من منظورم از اكو همون باند صدا...باندي كه صدا ازش پخش ميشه.اما شما ميگي قسمت قرمز رنگ فقط بايد ميكروفن باشه اما من باند هاي RCF رو ديدم كه ورودي هاش به همين جا وصل ميشه...كه نر و مادگي دارن ورودي هاشون...به پشت باند قسمت مادگي ميخوره به ميكسر هم قسمت اون يكي قسمتش...پس با اين حساب كه شما ميگي ساز هاي كيبورد بايد به قسمت زرد رنگ وصل بشه درسته؟!و درنهايت ميشه اين تصوير:
    http://www.up.98ia.com/images/unk7yj15tylzk6wqt3ha.jpg
    خيلي خيلي ممنون از راهنماييت...پس با اين حساب از گفته شما تصوير زير درسته؟!پس ميكروفن هاي بي سيم كه با دستگاه كنترل ميشه اون دستگاهش به كدوم ورودي وصل ميشه؟!به ورودي هاي كيبورد و باند؟
    درظمن بقيه قسمت هاي اين ميكسر قسمت آبي كمرنگ...يا سفيد رنگ كه مربوط به مانيتور ميكسر چه كارهايي رو ميشه باهاش انجام داد؟يا اون قسمت خط خاكستري كه داراي اكولايزر...مربوط به چي ميشه!؟
    درظمن اين عكس رو با كيفيت بهتر واستون اپلود كردم...
    http://www.up.98ia.com/images/wamsypkjf4ysjg2dtznl.jpg
    باند هايي هم كه مد نظر من هستش مدل:RCF-ART_310Aكه عكسشو هم آپلود كردم حالا ميخواستم بدونم با اين مدل چه ميكسري جواب ميده واسش...:smile (35):
    :smile (47):
    http://www.up.98ia.com/images/rqaaj87i7e6s7em9nl22.jpg
    http://www.up.98ia.com/images/ept58hdlp8or2p3vxi.jpg

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. آموزش کار با میکسر دایناکورد 600

,
  2. تنظیم میکسر دایناکورد 1000

,
  3. آموزش کار با پاور میکسر دایناکورد 1000

,
  4. روش کار با میکسر پاناسونیک مدل MX.AC300,