نحوه تنظیم آهنگ ترنس

شروع موضوع توسط علی70 ‏25/2/10 در انجمن سوالات دیگر ( Other Questions )

تاپیک نحوه تنظیم آهنگ ترنس تالار سوالات دیگر ( Other Questions ) در persian-music.org.

1. علی70

علی70 Banned

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان عزیز سلام
    خیلی خوشحال شدم که فوری نظر دادید و مبحثمون را به راه انداختید.
    اول می خام جواب ایمانوئل عزیز رو بدم.عزیزم بهد از دانلود کردن فایل میدی اگه به قول خودت چند تا کیک . سنیر بذاری یا به قول خودمون اوپس بذاری می بینی که دو کار متفاوت ایجاد میشه که به هیچ وجه همخونی ندارند.به نظر من مبحث ترنس بستن کاری بسیار پیچیده تری از کار base اون آهنگ باشه و به نظر من همین عالی ترنس بستن دی جی سروش اس جی تراک سبب اختلاف زیاد او با سایر ارنجر های کشورمون شده.
    در گام دوم مبحث دیگری بوجود میاد اون هم اینه که شاید بگین سبک آهنگ میدی من قدیمیه یا اصلا نمیشه ترنس بستش ولی من یه تراک از dj alligatorدارم که اولش یه آهنگ کلاسیک و قدیمی چینی میاد و بعد خیلی توپ ترنسش می بنده که کلا با چند تا کیک و سنیر و ....کلا متفاوت است.
    من خیلی روش تو ا ف ال استودیو کار کردم ولی به نتیجه نرسیدم کار با چند تا سمپل یا کپی نت ها تو یک ساز متفاوت یا arpeggiate یا سایر ابزار ها نمیشه .گفتم که کاری بسیار بسیار پیچیده تر ا زbase کار هستش.
    خواهش می کنم همه فایل میدی رو دانلود کنن و هر چوری که بلدن ترنس کنن و فایل میدی ترنس شده رو واسه دانلود بزارن.من خواستم یه ساز ملایم بزارم پس می تونید نوع ساز را نیز تغییر دهید خواهشا از vstو افکت های خارج ا زا فال استودیو 9مخصوصا 9.3 استفاده نکنید چون وقتی خیلی از فایل های میدی دوستان را دانلود می کنم خیلی ا زvst و sampleها را ندارم.
    بازم از همه ی دوستان عزیزان و اساتید تاج سر بنده تشکر می کنم.
    بی صبرانه منتظر جوابتون در همیت تایپیک هستم.حق نگهتارتان باشد.
    دانلود فایل میدی:
    http://www.4shared.com/file/229517701/af9c6c91/ali-70-help_me_for_trance.html
    دانلودalligator

http://www.4shared.com/file/229517680/1180bc38/Dj_Ali_Gator_-chine.html
    حجمشان روی هم رفته200kbاست .midi&amr

2. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    اولین مورد رو دانلود کردم با این تمپوی که داره وبا این اهنگی که اصلا به سبک ترنس نمی خوره
    خب معلومه که نمیشه یک اهنگ خوب اونم از نوع ترنس ساخت
    ببین همیشه هر اهنگسازی سعی داره که ریتم و ملودی رو که میسازه تو قالب سبکش جا بگیره
    یا حداق نخواد لایت و ترنس رو ادغام کنه میدونی چی می گم

مشکل شما تنها اینه که اهنگ نساختی من نمیگم که اهنگی که واسه دانلود گذاشتی بده من میگم
    بدرد ترنس بستن نمی خوره

امیدوارم که تونسته باشم یه کمکی کرده باشم

3. علی70

علی70 Banned

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خب اگه میشه شما یه کار ترنس رو که بشه بهش وکال داد تویه سایت بگذارید.
    در مورد فایل میدی که گذاشتم چون ریتم آرومیه ترنس بستن سخته ولی مفهوم این نیست که نمیشه ترنسش بست معلومه که دومیشو دانلود نکردی چون دومیشو واسه نظر هایی مثل نظر شما گذاشتم.
    باز هم ممنون که نظر دادی.
    ترنس بستن کار هر کسی نیست یک ترنسر حرفه ا ی قادر است هر آهنگی رو ترنس ببنده مثل alligator

4. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    براي تشكر از ارسالها از دكمه تشكر استفاده كنيد.

عزیزم این حرف خودتون که باید یک ملودی رو ترنس بست که زیبا باشه ملودی شما زیاد بدرد ترنس بستن
    نمی خوره

alligator

عزیزم اینطوریام نیست هر سبکی برای خودش یک نوع اهنگی رو میطلبه یه نوع شعر رو میطلبه

فایل اف ال هم ندارم اما جدیدن یه کار بستم می تونی گوش بدی
    لینک http://www.4shared.com/file/229476025/63289def/poorya_nadery-mix_jakat_final.html

5. علی70

علی70 Banned

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    پس آلی گیتور چگونه می تونه؟

6. علی70

علی70 Banned

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ضمن تشکر از POORYA PLAY OUTعزیز.
    مثل اینکه عزیزان دست متوجه نشدند .من می خام بدونم که چطور میشه یک کار کلاسیک را ترنس بست.
    دانلود شماره ی 2را دوباره گوش دهید.
    [FONT=&quot]

[/FONT] لطفا هر کسی این تایپیک رو می خاد بخونه اول آهنگ دومو دانلود کنه و بعد فکر کنه و بعد نظر بده.ظمنا از عالی جنابان خواهش می کنم فایل میدی تو سایت قرار بدهند چون سایر فرمت ها رو دانلود نمی کنم.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏26/2/10
  7. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    الی گیتور اهنگهای رو انتخاب میکنه که به ترنس بیاد همین کار اخریش رو گوش دادی
    اگه گوش داده باشی میبینی که اهنگ اصلا خوراک ترنس بستن
    یه قسمت از اهنگ رو با ویلن بیژن مرتضوی اجرا میشه در این قسمت چون اهنگ زیر با نتهای کوتاه و پشت سرهم همراه
    است و ویلن هم به ارومی روی نتها رو اجرا میکنه خیلی دلپزیر شده
    اما تو تصور کن که اون ریتم تند منظورم ارپ هست رو ورداریم اهنگ با یه ریتم و ویلن میمونه بیس
    که زیاد جالب در نمیاد

در ضمینه ترنس امیر خیلی بهتر از من می تونه جوابه سوالت و بده

8. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست گلم.
    هر سبك موسيقي رو نميشه با سبكها ديگه تلفيق كرد.
    موسيقي كلاسيك چون كلاسيكه قشنگه.!
    اگه ميخواين ترنس رو با كلاسيك تلفيق كنيد بايد هر دو سبك و اجزاي اون رو به طور كامل بشناسيد. كه اين مورد يعني خيلي تجربه و تحقيق... يعني دونستن كامل موسيقي كه خودش دنيايي هستش.
    به نظر من اول در مورد موسيقي ترنس تحقيق كنيد.
    اجزا اون رو بشناسين و با موسيقي الكترونيك خوب اشنا بشيد و كارهاي تاپ موسيقي ترنس رو گوش كنيد.
    و بعدش سعي كنيد اونها رو كاور كنيد.
    بعد از اينها ميتونيد خودتون عقايدتون رو در موسيقيتون بيان كنيد و اون ميشه موسيقي ترنس شما.

9. امین پیشه ور

امین پیشه ور مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,321 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    علی جان ورودتونو به سایت تبریک میگم ... وممنونم از دوستان برای راهنمایی ایشون.

ببین دوست من موزیک ترنس یه سری مشخصه های خودشوداره به عنوان مثال حرفی رو که دوسته خوبم پوریا زدن هست که شما باید با دقت این نکته کارو درک کنید که با آرپژی که موزیک علی گیتور داره تونسته ویالون کلسیک بیژن مرتضوی رو به موزیک ترنس تبدیل کنه...
    پس با قرار کرفتن یه آرپژ به سبک ترنس و نت نویسی بیس لاین و کیک با جنس صدای مناسب تونسه یه موزیک تلفیقی تولید کنه

این نکته حرفه امید رو یادت نره "ترنسو بشناس وتویه دریایه ترنس شنا کن" تا بتونی تازه یه موزیک ترنس بسازی و بعد شروع کن به تلفیق سبکهای مختلف با ترنس...

ممنون

10. fender

fender Banned

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    به نظر من عمر آدم کفاف شناختن نهایتا یه سبک موسیقی رو بده در مورد کلاسیک که دیگه بیخیال
    تلفیق موسیقی واقعا کار سختیه من کاملا با فرمایش آقا محبی موافقم آدم باید هر دو سبک رو بشناسه تا باهم تلفیق کنه . جسارتن شرمنده من اینجوری حرف میزنم (تو دلم میمونه اگه نگم)
    کسی که موسیقی کلاسیک رو درک کنه دنبال ترنس نمیره چه برسه تلفیقش کنه بازم شرمنده از دی جی بازای محترم و عزیز

11. علی70

علی70 Banned

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بابت نظرات دوستان ممنونم.
    اگه کسی می تونه یه کار آروم رو ترنس ببده فایل میدی رو بزاره واسه دانلود.
    اگه به امضا توجه کنید همه نظرشون رو پس می گیرند.

12. علی70

علی70 Banned

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    امضا:یک ترنسر حرفه ای می تونه هر کار ی رو ترنس ببنده.
    حتی با کمی جابجایی نت ها یا سمپل گیری ا زنت.
    چون ترنس به نت کلاسیک کمی نیاز داره.

13. علی70

علی70 Banned

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دیگه دارم گات می زنم.
    بابا کارم گیره باید وکال بدم اصلا ما یه کار رو ننضیم می کنیم تا شما اول اونو ویرایش کنید بعد بگید چجوری میشه روش وکال داد اصلا اگه کسی جرات داره وکال هم بده.
    توجه:فایل میدی میدم و فایل میدی میگیرم.

14. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    دوست گرامی پستهای پشت سر هم نده اگه خودت توجه کنی میبینی چه بی نظمی ایجاد شده 3پست
    پشت سر هم دادید ویرایش رو واسه چی گذاشتن؟

قوانین رو قبل از گوش زد بهتر خودمون اجرا کنیم چون به خدا تنها خودهمونیم که از این سایت بهره می گیریم

15. علی70

علی70 Banned

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    عزیز
    POORYA PLAY OUT
    اگه جواب سوال ها را بلد نیستید حاشیه نرید.اصلا من از شما دوست گرامیو سرور و عزیز و تاج سر بنده نظر نخواستم.من می خام فرهاد مهدوی نظر بده.
    راستی اگر شما واقع بین هستید نظرات من را پاک نکنید و به جای این کار بگویید که دیگر نیایم.

16. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,604 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    دوست من اصلاً متوجه این تاپیک نبودم که بخوام در جواب شما دوست عزیز چیزی بنویسم!
    به عنوان شخصی که تازه شروع کرده کار کردن با FL رو شروع کرده شما رو مخاطب قرار داده بودم که عذر می خوام!
    در جواب شما باید بگم به این کار شما میگن ریمیکس!!!
    برای کارهایی که میخواید ریمیکس کنید باید به تمپوی کار توجه کنید، مثلاً اگه آهنگ کلاسیک به صورت Slow اجرا شده و شما می خواید به سبک ترنس یا هاوس اونو ریمیکس کنید باید تمپوی آهنگی که می خواید بزنید رو دو برابر آهنگ اصلی بزارید: 65 ----> 130
    و اگه آهنگ خودش تمپویی برابر ریمیکس مورد نظر شما داره نیازی به تغییر تمپو ندارید.

بعد با شناخت سبک ریمیکستون می تونید اصول و قواعد سبک رو پیاده کنید!!!
    اینکه کجا از FX استفاده کنید و کجا Snare باشه یه نباشه بسته به سلیقه شما داره!!!
    لازم به ذکر که کارهایی که شما بهش میگید ترنس از لحا اصولی و سبک شناسی ترنس به شمار نمیره، و یه چیزی مثل ترشی مخلوطه!!!
    ضمناً اسم آقای دی جی سروش اس جی ترک رو آوردید باید خدمتتون عرض کنم بنده کوچکترین عضو کمپانی آریا رکوردز هستم (و با چند تن از دوستان در اونجا کار میکنم) که احتمالاً اگه با ایشون آشنایی دارید با اسم آریا رکوردز هم آشنایید!

تنظیم خوبی داشته باشید!!!

17. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    عزیزه من اقای علی جان من که چیزه بدی نگفتم فقط گفتم با حفظ قوانین سایت به خودتون کمک کنید یعنی
    اینجا هم قوانینی داره ایا شما میتونی شب ساعت 12 یه اهنگ تیستو بزاری و تا ته زیادش کنی

نه نمیتونی اینجا هم نمیتونی هرچی دلت می خواد بکنی!

همه سوال دارن و دوست دارن جواب بگیرن اما این که نشد حرف!

شما قوانین رو زیر پا گذاشتی و من به عنوان یک کاربر به شما گفتم چون این سایت مال همه ی ایرانیان

و...هستش و من تو باید بر طبق قانون سایتمون اینجا فعالیت کنیم وگر نه این قوانین رو واسه کی گذاشتن و چرا
    اصلا گذاشتن؟

من خودم هم قوانین رو بعضی اوقات درست بهش عمل نکردم اما تا تذکر دادن دیدم حق با اوناست و درست میگن از کار خودم پشیمون شدم

اینجا همه تا بتونن کمک می کنن من اولین نفری بودم که جواب سوال شما رو دادم چون
    دوست داشتم که بهت کمکی کرده باشم اما این در جواب من خیلی کودکانه هستش که
    فرمودید من فقط دوستدارم فرهاد بهم کمک کنه اینجا همه تا بتونن به
    هم کمک می کنن و من چاکر همشونم

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. موسیقی ترنس و اجزا

,
  2. قواعد ساختن موسیقی ترنس