نحوه تست کردن کارت صدا تازه خریده شده (سوال)

Arman.b7

عضو سایت
2/12/13
136
26
28
Ahwaz
سلام
میخواستم بدونم کارت صدا رو چجور تست میکنن و سلامتش اطمینان پیدا میکنن ؟؟
آيا وصل کردنش به برق و روشن شدنش دلیل بر سالم بودنشه یا باید چیزایه دیگه رو هم چک کرد
اگر چیز دیگه رو هم باید چک کرد ممنون میشم راهنماییم کنین

Ramtin Shabanian

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
11/4/10
2,013
2,464
113
29
G Studio
سلام
میخواستم بدونم کارت صدا رو چجور تست میکنن و سلامتش اطمینان پیدا میکنن ؟؟
آيا وصل کردنش به برق و روشن شدنش دلیل بر سالم بودنشه یا باید چیزایه دیگه رو هم چک کرد
اگر چیز دیگه رو هم باید چک کرد ممنون میشم راهنماییم کنین

سلام.
در یک کارت صدا باید چند مورد رو بررسی کنید برای سالم بودن و صرفا فقط روشن شدن نشونه سالم بودن نیست.

1- جک ها پورت های ورودی و خروجی ولوم ها و ... سالم باشند. هم از نظر فریزی و نداشتن قطعی خرابی هم از نظر سالم بودن پورت (عدم وجود نویز و ...)
2 - تست پری امپ کارت صدا برای عدم وجود نویز و هر نوع مشکل.
3 - تست نرم افزاری کارت صدا مخصوصا برای کارت صداهایی که DSP دارند.
4 - کنترل فیزیکی کارت صدا ظاهر سالم LED ها و ....

Arman.b7

عضو سایت
2/12/13
136
26
28
Ahwaz
سلام.
در یک کارت صدا باید چند مورد رو بررسی کنید برای سالم بودن و صرفا فقط روشن شدن نشونه سالم بودن نیست.

1- جک ها پورت های ورودی و خروجی ولوم ها و ... سالم باشند. هم از نظر فریزی و نداشتن قطعی خرابی هم از نظر سالم بودن پورت (عدم وجود نویز و ...)
2 - تست پری امپ کارت صدا برای عدم وجود نویز و هر نوع مشکل.
3 - تست نرم افزاری کارت صدا مخصوصا برای کارت صداهایی که DSP دارند.
4 - کنترل فیزیکی کارت صدا ظاهر سالم LED ها و ....
مچکرم بابته راهنماییتون دوست عزیز
در حقیقت من قصد دارم طی یک بازه ی زمانی لوازم استودیویی بگیرم و کار انجام بدم
در حاله حاضر کارت صدا و میدی کنترلر مورد نیازم رو تونستم انتخاب کنم....قصد من هم از اولویت بندی خرید وسایل اول کارت صدا بود و بعد از اون میدی کنترلر.....
با توجه به جوابی که دادید ینی قسمت شماره 1 جوابتون که گفتید جک ها و پورت های ورودی و خروجی رو تست کنم ینی اول باید وسایل دیگه رو خریداری کنم و بعد از اونها کارت صدا رو تهییه کنم ؟؟
چون وسایلی که جک ها و پورت ها رو داشته باشه و بتونم به سیستم وصلشون کنم تا ببینم جک ها و پورت ها سالم هستند رو ندارم !!! نهایت اتصالی که بتونم تست بکنم قسمت پورت midi هستش چون یه کیبورد دارم که از طریق پورت midi میتونم ورودی این پورت رو تست کنم!!!!
با این اوصاف تویه خرید وسایل چه چیزایی رو اول اولویت قرار بدم ؟؟؟
آیا راهی هست که طوری دیگه بشه قسمت 1 جوابتون رو تست کنم؟؟؟؟