نام اين سازها چيست؟

سلام دوستان من كارهاي يوناني رو خيلي دنبال ميكنم و تا اونجايي كه ميدونم اصلي ترين سازهاي مورد استفادشون سازهايي هستند كه به ترتيب در اين عكسها براتو گذاشتم كسي اسم اين سازها رو ميدونه؟

1-
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

2-تو اين عكس اونايي كه با قرمز مشخص كردم:

shahram373

عضو سایت
7/4/11
45
21
8
امریکا
این یک ساز یونانی به نام Bouzouki میباشد که با عود یا بربط قابل مقایسه میباشد. ماندولین در غرب هم با این ساز هم خانواده است. برای اطلاعات بیشتر لینک را مشاهده فرمائید.

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,272
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
استاد محبي اين يه كليپ از ظبط زنده يه آةنگ يوناني تو اسديو هست كليپش رو بزارم ميتونيد صددر صد تشخيص بديد - اصلا امكان دانلود داريد ؟ بزارم؟

- - - - - - - - - -

واو ! چه سازهايي تو اين سايت بود استاد !! بايد صداهايباحالي داشته باشن:smile (2):

- - - - - - - - - -

وقتي نگا مي كني واقعا پي ميبريم كه ايران و يونان تاريخ پايا پايايي با هم داشتن مثلا اين عكس مثل جشنهاي خودمون هست مثلا تو شمال :
KarasBrilis.jpg

TsilisKalomiris1966.jpg

JohnFoustanellaElCidColor.jpg

shahram373

عضو سایت
7/4/11
45
21
8
امریکا
ا امید خان صحیح میگه. این باقلامای یونانی هاست که فرقش با مدل ترک اینه که یک اکتاو بالاتره و معمولا همراه ساز Bouzouki استفاده میشه. جهت آشنایی با انواع سازهای یونانی لینک زیر رو ببینید.

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,272
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
مرسی شهرام عزیز
درواقع این سه ساز در کنار هم یه چیدمان رو تشکیل میدن که تو موسیقی یونانی خیلی استفاده میشه و یه جور چین هستش در موسیقی یونان

اينم لينك دانلود ويدئوش كه به صورت زنده در استديو دارن ظبط ميكنن فكر كنم اين بهتر بتونه بگيد چه سازي هست از روي صداش و تصويرش .

- - - - - - - - - -

راستي نرم افزار طرف چيه؟

6/10/13
12
8
3
تهران
سلام دوستان من كارهاي يوناني رو خيلي دنبال ميكنم و تا اونجايي كه ميدونم اصلي ترين سازهاي مورد استفادشون سازهايي هستند كه به ترتيب در اين عكسها براتو گذاشتم كسي اسم اين سازها رو ميدونه؟

1-

همه شون بوزوکی هستند. ساز وسطی بوزوکی سوپرانوست ( بوزوکی رو در ابعاد مختلف برای صدادهی های گوناگون می سازند)و دو ساز طرفین بوزوکی شش سیم هستند. باز هم اینکه بوزوکی ها رو سه سیم تک، سه سیم جفت و چهار سیم جفت می سازند. خود من یه بوزوکی هشت سیمه ساخت ساکیس یونانی دارم که صداش بد نیست. در ترکیه هم بوزوکی ساخته می شه که همون قالب بوزوکی های یونان رو داره. اما در کشورهای عربی و در ایرلند هم بوزوکی رو با همون نام و البته کمی متفاوت از نطر قالب می سازند.

2/3/20
3
0
1

1-

درود، نام این سه ساز یونانی بوزوکی یا بازوُکی هستش که مثل دیوان ما ایرانی ها اندازه های گوناگون داره، ساز معادل اون در ایران خانواده چوگور(قوپوز، دیوان، باغلاما، تنبور) و معادل اروپایی اون ساز ماندولین هستش که البته ماندولبن از جهاتی با بربط ما ایرانی ها هم مقایسه میشه

ما در شبکه‌های اجتماعی