می تونم خواننده بشم؟؟؟

شروع موضوع توسط HGHMUSIC ‏24/5/10 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک می تونم خواننده بشم؟؟؟ تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. HGHMUSIC

HGHMUSIC عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام دوستان عزیز و اساتید محترم...
    من از صدای خواننده هایی مثل شادمهر/حمید عسگری /رضا صادقی و...(اونهایی که جنس صداشون اینطوره)خیلی خوشم میاد و دوست دارم مثل اونها بخونم.حالا سوال من اینه که آیا با تمرین و تکنیک خاصی میشه به این نوع صدا رسید و یا این یک خاصیت ارثی می باشد و یا شاید همه اینها با نرم افزار و کامپیوتر بدست اومده؟؟؟صدای من زیاد کلفت نیست ولی یک کم لرزش خشن داره:smile (2):می شه کاری کرد؟؟؟؟؟

2. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    البته این اقایانی که نام بردید 90درصد صدایشون برای خودشونه .
    مهم جنس صداست که برای هرکسی متفاوته شما هم اگر در همون رینج صدای خودت تمرین کنی پیشرفت میکنی و از همه اینهایی که اسم بردی یه روزی بالاتر میری.
    در ضمن برای موفقیت باید به یک کلاس برید تمرین ویژه اواز ببینید. سلفژ کار کنید و تمرین و تمرین و تمرین( البته زیر نظر استاد )
    با شنیدن اهنگ کسی پیشرفت نکرده.
    اون هم صدای حمید عسگری !!!:smile (30):

3. Core

Core عضو سایت

امتیازات:
    +52 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    من هم همین عقیده رو دارم. اصلا دلسرد نشو. حتما ادامه بده و اگه علاقه داری به حرف کسایی که تو رو از ادامه تمرین دلسرد می کنن گوش نده. خیلی خوبه که با تقلید شروع کنی مثلا از یک خواننده خاص. بعد خود به خود سبک کارت از این آقایون جدا میشه و صاحب سبک میشی. اگه در کنار خوانندگی دانش آهنگسازی ات رو هم بالا ببری که عالی میشه.
    موفق باشی.

4. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    البته من با تقلید مخالفم.:smile (37):
    شباهت صدا یک مسئله است و تقلید یک مسئله دیگه
    اجازه بدید برای روشن شدن موضوع مثالی بزنم.

اقای نادر مسچی با صدایی شبیه به منصور میخونند. یکی از دوستان من که با منصور اشنایی دیرینه و 10 ساله دارند و دوستی نیز با اقای مسچی دارند میگن که خود منصور هم میگه حنجره یک نعمت خدادادیه شباهت هم مسئله ای نیست اون یک نعمتیه که خدا بهش داده.
    ولی اصلا این اقا تقلید نمیکنند بلکه فقط یک شباهت هست. طوری که وقتی البوم زندگی عروسیکی این خواننده پخش شد همه فکر کردند البوم جدیده منصور هست !!!

خیلی وقتها هم هست که طرف استعدادشو داره و با صدای گرمش همه رو جذب خودش میکنه.
    مثلا خیلیها میگن رضا یزدانی شبیه فرهاد میخونه .ایا رضا یزدانی تقلید کرده ؟ ایا استایل کاری ایشون با زنده یاد فرهاد مهراد یکی بوده ؟
    حال اینکه 1000تا خواننده هست که دقیقا تقلید میکنند و میخونند . یا مثلا کورش صنعتی یا X یا Y که به زور افکت حجم دهنده ها سعی دارند صداشونو به قالب منصور درست کنند.

حالا سئوال اینجاست باید به هر شکلی خواننده شد ؟ پس دلقک کارش چیه ؟
    این جاست که میگم باید بزرگ بود تا بزرگ موند!

5. DJ iBSb

DJ iBSb عضو سایت هنرمند

شغل :
    طراحی وب و برنامه نویسی تحت وب و موسیقی
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    اولا اینکه چاشنی هر کار علاقه هست و ذوق خودتون که + پشتکار = شادمهر(مثل اون)

شما مثل اینکه از تن بالای این هنرمندان خوشتون اومده و باید بگم که بهتره اول بشناسین
    صداتون چه طوری و کنترلش رو تو دست بگیری (دقیقا مثل رانندگی با ماشین که اول آموزش
    بعد تجربه)
    و کنترل کردن صدا خیلی مهمه و باید خودتون صداتون رو کنترل کنین نه صدا شما رو!!!!
    برای اینکار برید کلاسهای سلفژ یا از نرم افزارهای سلفژ استفاده کنید تا بتونین پایه ی خوانندگی
    رو یاد گرفته و پی ساختمان خوانندگیتون رو بسازین و بعد نوبت ساخت اونه که با تجربه میتونید
    یا یک برج بسازید یا یک کلبه!

از پایه شروع کنید که هیچوقت دیر نیست و از من میشنوی همین الان توی کلاسهای سلفژ ثبت نام
    کن،ممنون

6. HGHMUSIC

HGHMUSIC عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با تشکر از همه شما دوستان هنرمند رفتم که تمرین کنم....خواستن توانستن است

7. jivinice

jivinice عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    درود بر شما دوست من خواستن توانستن هست به یاری یزدان حتما نتیجه اش را خواهید دید.
    موفق و سربلند و خوش صدا باشید.

8. ashkan1

ashkan1

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    منم مثل تو بودم کلاس رفتم تمرین کردم بهتر شدم

9. ماسی

ماسی عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    لرزش صدات با تمرین حل میشه پس نگران لین موضوع نباش.
    اما دوست داشتن صدای کسی و مثل اون خواندن:
    ببین من افراد زیادی دیدم که مثلا الگوشون کسه خاصی بوده صداشون خیلی بهش شبیه بوده.سن هر چه کمتر باشه نتیجه بهتر جواب میده ولی بخش عمده ی کار مربوط به جنس صدای شماست.

10. abcd

abcd عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    عزیزم هیچ گاه تقلید نکن زیرا بعد از مدتی متوجه میشی صدات حالت مصنوعی داره که سخت میشه عادت قبلی رو از بین برد.:smile (29):

بارگذاری...