می‌شه از واژه‌نامه‌یِ کتابِ اُرکسترنویسی و سازشناسی‌تون عکس بگذارین؟

10/8/17
5
1
1
درود بر همگی؛
از اون‌جایی که آشناییِ من با اصطلاحاتِ فارسیِ اُرکسترنویسی و سازشناسی کمه، و البته مواردی هم هست که فارسی‌ـش رو می‌دونم اما انگلیسی‌ـش رو نه، می‌خوام ببینم که مترجم هایِ مختلف چه‌جور این اصطلاحات رو ترجمه کرده‌ان. اگه کتابی پیرامونِ این موضوع دارین، ممنون می‌شم از بخشِ واژه‌نامه‌یِ انگلیسی-به-فارسی‌ـش عکس بفرستین.
برایِ نمونه، از این کتاب ها:
ارکستراسیونِ کِنت کِنان، ترجمه‌یِ هوشنگِ کامکار؛
اصولِ ارکستراسیونِ کُرساکُف، ترجمه‌یِ هوشنگِ کامکار؛
اصولِ سازبندیِ اُرکستر، ترجمه‌یِ پرویزِ منصوری؛
و غیره.

با سپاس
[doublepost=1502631384,1502462361][/doublepost]کسی نمی‌تونه کمک کنه؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,402
10,625
113
54
.
دوست من شما به یک کتاب فرهنگ لغات موسیقی نیاز داری. با نوشتن یک پُست در این سایت که نمیشه صفحات واژه نامه در اختیار گذاشت با اون حجم! حالا در وب بگردید احتمال زیاد یک فرهنگ لغات موسیقی PDF گیر میارید.

10/8/17
5
1
1
سلام، ممنون از پاسخ‌گویی‌ـتون.

نه، اشتباه نشه. من همه‌یِ صفحاتِ یه واژه‌نامه رو نیاز ندارم :دی

اون کتاب هایی که معرفی کردم که واژه‌نامه نیستن، ولی در آخرِ کتاب یه چندصفحه‌ای دارن که برگزیده‌ای هستن از برخی اصطاح هایِ به‌کاررفته در کتاب. بخشِ واژه‌نامه‌یِ هر کدوم از این کتاب ها بیشتر از چند صفحه نیست.
طرف هایِ ما، این کتاب ها خیلی سخت گیر میاد (تقریباً گیر نمیاد)؛ و من هم تنها به بخشِ واژه‌نامه‌ـشون نیاز دارم.
در اینترنت هم گشتم، البته؛ چیزِ کارآمدی نبود.
با سپاس

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,402
10,625
113
54
.
خب اون "و غیره" کدوم کتابه؟!

درود

از جناب آقای مسعود یزدی می تونید کمک بگیرید
خاطرم هست چند ماه قبل صحبت کوتاهی در تلگرام داشتیم و ایشون در صدد گردآوری مجموعه ای در مورد ارکستراسیون و سازشناسی بودن

10/8/17
5
1
1
درود

از جناب آقای مسعود یزدی می تونید کمک بگیرید
خاطرم هست چند ماه قبل صحبت کوتاهی در تلگرام داشتیم و ایشون در صدد گردآوری مجموعه ای در مورد ارکستراسیون و سازشناسی بودن
در همین انجمن هستن ایشون؟ اگه آره، و اگه با ایشون ارتباط دارین، ممنون می‌شم هرموقع وقت کردین به‌‍ـشون یه اطلاعي بدین سري به این‍جا بزنن.
من تازه به این انجمن پیوسته‌ام، دوستانِ بزرگوار رو نمی‌شناسم.
با سپاس