میکس و مسترینگ معجزه نمیکنه !

شروع موضوع توسط Pedram Pelak ‏17/8/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک میکس و مسترینگ معجزه نمیکنه ! تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)
  1. Pedram Pelak

Pedram Pelak Producer عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +33 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام

همین اول بگم اگر تندی در حرفهام بود منظوری ندارم .

روزی توی امضای عزیزی تو یه سایت جمله زیبایی دیدم که لازم میدونم بازم برای شما تکرار کنم

میکس و مسترینگ معجزه نمیکنه ! از صداهای خوب استفاده کنید !

این روزها نیمی از تاپیک های بخش اخرین ارسالها به صورت مستقیم و غیر مستقیم درباره میکس و مسترینگ هست . بعضی از دوستان هم لطف میکنن و تاپیک های اموزشی در اینباره میزنن . بعضی ها هم همش دنبال ابزارهای این هنر هستن .

تو خیلی از اهنگهای بخش پروژه ها هم شاهد هستیم که اهنگساز لیستی بلند بالا راجع به پلاگین های به کار برده در میکس و مسترینگ کار معرفی میکنه و .....

بنده به عنوان یک مخاطب صرفا ! حتی یک مورد ! تکرار میکنم حتی یک مورد از هیچکس اهنگی رو نشنیدم تو این سایت که میکس و مسترینگ درستی داشته باشه !

خیلی ببخشید دوستان ! اما حس میکنم بیش از 90 درصد مطالب این سایت راجع به میکس و مسترینگ صرفا بازی کردن با کلمات و یک سری واژه های تخصصی هست که شاید فرد فقط اونها رو حفظ کرده !

شخصی میاد تاپیک اموزش میکس و مسترینگ میزنه سوالی ازش مطرح میکنیم همینجا ! جناب عالی در دانشگاههای معتبر دنیا در این رشته تحصیل کردی ؟ پس قبل از شروع اموزش یک اسکن از گواهینامه تخصصی و مدرک تحصیلیتیون هم اپ کنید تا اول ببینیم کی داره به ما اموزش میده ! بعد همون شخص وقتی یه اهنگ از خودش میزاره میبینیم به شدت ضعف کیفیتی داره !

ما کلا صورت مساله رو پاک کردیم ! من خیلی از اهنگهای دوستان رو گوش میدم در بخش پروژه ها ! باور کنین بالای 90 درصد گوش خراش هستن ! طرف اومده از کلکسیونی از بهترین vst های دنیا که همین الان بهترین اهنگسازان دنیا تو فیلمهای سینمایی دارن ازش استفاده میکنن توی یه اهنگ استفاده کرده و بعد اومده به اسم میکس و مسترینگ 50 تا افکت مختلف بهش داده و اهنگ رو به درجه افتضاح رسونده ! در حالی که اگر اون صدا رو هیچ دستی نزنی به مراتب بهتر و با کیفیت تر هست ! انگار مثلا مهندسین شرکت spectrasonics مشتی بی سواد هستن و نشستن یه محصول بی کیفیت ساختن و ما مهندسین و دکترهای میکس و مسترینگ باید با پلاگین هامون صدا ها رو بهبود ببخشیم !

بسیاری از مدیران و متخصصین این سایت که چشم امید همه از جمله خود من به اونها هست از نظر عملی ضعف شدیدی در ضمینه فنی دارن ! به طوری که بارها شاهد بودیم جواب سوالات دوستان رو به خنده دار ترین شکل ممکنه دادن ! براتون چند نمونه مثال مستند میزنم ! شخصی میاد درباره اون rushing sound که با ریورس ریورب ساخته میشه سوال میپرسه ! چنتا تا از بهترین های این سایت عاجز میمونن از پاسخ دادن بهش !!! من خودم دوست داشتم اون موقع یاد بگیرم منتظر بودم که مثلا اقای ایکس که تو این سایت بهش لقب استاد هم دادن بیاد و جواب این و بده و خود من یه چیزی یاد بگیرم جالبه ایشون هیچ جواب درست و دقیقی نمیده در حالی که تکنیک ساخت اون صدا یکیه و خیلی هم سادست و راه دیگه ای هم نداره !!!! یا همین چند روز پیش شخصی درباره صدای خورده شدن نوار سوال میکنه که خوب ساخت اون هم ساده هست در حالی که جمعی از دوستان و عزیزان که اینجا کلاس اموزش هم افتتاح کردن در حالی که مشخصه پاسخ این سوال رو ندارن توپ و به یه زمین دیگه میندازن و شروع میکنن به اموزش یه تکنیک دیگه که خودشون بلدن ! میخوام بگم خیلی از دوستان ( نه همه ) اینجا اطلاعاتی صرفا تئوری و حفظ کرده دارن و در زمان پاسخگویی در شرایط مختلف عاجز هستن !

و یا مهمترین مساله تو این سایت این هست با این که نوشته شده مرجع تخصصی اما خیلی از مطالب علمی نیست و یا توضیح علمی اون رو دوستان نمیدن ! بارها تو این سایت هرکی که از راه رسید گفت مثلا ووکال رو فرکانس های زیر 90 رو کات کنید .... یک بار حتی یک بار تو این سایت ندیدم که چرا ! مشخصا همه دنیا این کار و میکنن اما یه مبنای علمی داره که گویا هیچ کدوم از همین اساتید هم این رو نمیدونن !!! جالبه بعضا با هم درگیر هم میشن که اقا 90 نه مثلا 100 ! خوب اگر میدونستن یه بار هم میگفتن من تازه کار یه چیزی یاد میگرفتم !

امروز خودتون رو بزارین جای یه تازه وارد که وارد بخش میکس و مسترینگ سایت میشه و میخواد یه چیزی یاد بگیره ! اینجا شده مثل بازار مکاره ! هرکی یه چیزی شروع کرده به گفتن و اموزش دادن و تز دادن از خودشون !

من نمیخام زحمات دوستان رو اینجا زیر سوال ببرم اما بدون تعارف باید بگم جو سایت راجع به تکنیک های میکس و مسترینگ و ادیت صدا اصلا علمی و اموزنده نیست که هیچ تازه بیننده رو گمراه میکنه ! خود من به عنوان یه اماتور و یه عضو کوچیک اینجا تا حالا هیچی یاد نگرفتم ! تا اونجا که از دستم میومده نکات کلیدی رو گفتم به بعضی ها اینجا اما هیچوقت هیچی به اطلاعاتم اضافه نشده ! و هرچی که میدونم رو مدیون فیلمهای اموزشی هستم که همیشه دانلود میکنم ! وگرنه با گشت و گزار تو مطالب این سایت فقط ادم گیج و سردرگم و دلسرد میشه نسبت به اموزش !

از مسئولین این سایت خواهش دارم به این مساله رسیدگی کنن ! نزارن هر کسی که از راه رسید مطالب اموزش به خورد ملت بده ! مطالب باید با استناد و علمی باشه ! تو این سایت هستن دوستان متخصصی که صادقانه بدون هیچ چشم داشتی دارن کمک میکنن اما حرفهای کاملا اموزنده و معتبر اونها داره گم میشه بین خرواری از مطالب هرز !

موفق باشید و باشیم ! :smile (2):

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    سلام
    ببینید
    حرفهای شما درسته اما....
    این جور موارد همیشه وجود داره همه ی ما در سطح متوسطی هستیم پس اگه هممون اون یه ریزی رو هم که میدونیم تو سایت نزاریم
    سایت جزوه 1000سایت برتر و دیدنی و .. نمی شه و سایت خشک و خالی میمونه همه که حرفه ای نیستند در این میان
    بعضی ها هم پیدا می شن که حرفاشون زیاد تخصصی و حتی منطقی نیست که در این جور مواقع باید مدیران تذکر بدند
    من خودم گاها دیدم که حتی اموزشها و سورسهای رو که میزارن روم به دیوار دزدی هستش و به نام خودشون میزنن
    در این سایت همه سر پست مقام می جنگند باب جنگی ندارم اگه به شما پستی داده بشه مسولیتتون هم اضافه میشه
    باید خدمت گذارتر و راستگو تر بشید نه.....

3. Hamid Farahani

Hamid Farahani تنظیم کننده عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +170 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    درباره حرف اصلیت نظرمو بگم که کاملا باهاش مخالفم و اون جمله نمیدونم ماله کیه ولی با اون هم موافق نیستم... درستش اینه
    میکس و مستر معجزه نمیکنه ولی بدون میکس و مستر نمیشه معجزه کرد
    به نظر من کاری که تعداد vst کمتر و plugin بیشتر داشته باشه خیلی قوی تره تا اینکه vst زیاد و plugin کم باشه.
    من خودم از پلاگین خیلی زیاد استفاده میکنم مثلا تو همین کاره آخرم (لیستشم بلنده) تو بگو کدو پلاگین اضافست و لازم نیست تا من برش دارم ببینی لازم بوده یا نه.

درباره اینکه آهنگ بدون نقص نشنیدیی باید بگم که بیشتر بچه های سایت برای آموزش و تقویت خودشون اینجان مطمئن باش اگه کسی کارش بی نقص بود نمیومد اهنگشو اینجا بزارم

بقیه حرفایی که زدی هم به مدیریت مربوط میشه خودشون توضیح میدن اگه لازم باشه

4. ECHO

ECHO عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, studio_one
    داداش اینطوری که انتقاد کردی الان بنت میکنند :smile (37):

اما با خیلی از حرفات موافقم . بعضیهاش هم موافق نیستم

مثلا من آقای پایگان رو به عنوان استاد قبول دارم و علمش هم زیاد هست .

در مورد مواردی که موافق نیستم اینه که اینجا که آموزشگاه یا دانشگاه نیست . اون چیزی رو که شما میخواهی یا باید بری درسش رو بخونی یا دست توی جیب کنی بری آموزشگاه . اینجا فروم هست هر کی هر اطلاعاتی داره میریزه وسط ( حالا حفظی هم که شده ) و هر کسی میتونه اون اطلاعات رو برداره و آزمون و خطا کنه و در نهایت 4 تا نکته ی خوب و مفید ازش دربیاره .
    اگه دنبال آموزش علمی و بدون اشتباه هستید خب اینجا رو اشتباه اومدید اینجا یه محیط عمومی سایبری هست و قرار نیست کسی گواهینامه و مدرک رو کنه شما مطمئن باش کسی که گواهینامه و مدرک بین المللی داشته باشه اصلا فرصت نمیکنه بیاد توی انجمن اون میره توی دانشکده و آموزشگاه تدریس میکنه و حقوق میگیره
    اما با این حرفت موافق هستم میکس و مستر معجزه نمیکنه و بیشتر به جای اینکه هممون آهنگسازیمون رو قوی کنیم داریم انرژیمون رو سر بحثهای نافرجام میکس و مستر پرت میدیم میره

5. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3
    پس من آقای پاگانینی آقای پایگان و نیما گلستان و جناب مسعود احمدی چی هستیم؟(حتما باید کپی مدرک بزاریم از پست هامون معلوم هست دیگه)
    ما (من) با تموم قدرتم در خدمت شما هستم

6. ECHO

ECHO عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, studio_one
    حاجی من گفتم مدرک بین المللی . چرا موضع میگیری . اگه مدرک بین المللی داری خیلی کارت درسته لطفا یه آموزش توپ میکس و مستر بنویس تا این دوستمون تاپیک انتقادی نزنه

7. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +168 / 0 / -1
    اگر این سایت تا این حد ضعف های جدی داره و اساتیدش هم مشکلات اولیه و پایه دارند چرا دفعه قبل که 7 روز بدلیل عدم رعایت موازین اخلاقی اخراج شدید برگشتید و به محیط های آموزشی کارآمد تری که میشناسید نرفتید؟

علاقه شما به جمله مورد نظرتون " میکس و مسترینگ معجزه نمیکنه ! از صداهای خوب استفاده کنید ! " بر میگرده به مرده پرستی عده کثیری در ایران که دیگه حتی شامل سایت ها و Forum های تعطیل شده هم میشه و به تمام مفاهیم اونها ارزش معنوی خاصی میده که شاید در زمان حضور اون سایت ها این موضوع اینقدر برآتون والا و آسمانی نبود که در وصفش تاپیک بزنید !

در مورد آموزش های حرفه ای و در حد و لیاقت شما که نتونستید پیدا کنید :
    اولا در مواردی که برای مثال آوردید هم مشکل کاملا پاسخ داده شده
    برای مثال در مورد Tape Stop هم من هم hrm و Behrooz Paygan از جنبه های مختلف به اون دوستمون جواب دادیم.

ثانیا
    دوست عزیز "دندون اسب پیش کشی رو نمی شمارند"
    این آموزش ها بدون هیچگونه چشم داشت مالی از طرف مدیران محترم سایت به دوستان علاقه مند موسیقی داده میشه و در پاره ای موارد حتی با کپی برداری های نادرست بعضی سایت ها و بلاگ ها حتی نامی از صاحب نوشته باقی نمیمونه.پس کمی باید منصف بود.(که مشخصه براتون سخت هست)
    این سایت بیشتر برای جهت دهی اولیه و پاسخ به سوالات و رفع اشکال هست نه اینکه یک pack آموزشی جامع و مانع برای هر موضوع در اختیار شما قرار بدیم !

من نمیدونم خود شما با این کوله بار دانش و تجربه چه گلی به سر دوستانتون در سایت زدید که همیشه یکی از طلبکارترین کاربران سایت بودید
    البته به نوعی هم بی تقصیر هستید مشکل سبک کاری شما هست که شما رو اینطور پر توقع و گستاخ و بی پروا میکنه که به کسانی که با تمام مشغله کاریشون فقط و فقط برای کمک به دوستان علاقمند وقتشون رو صرف میکنند اینطور توهین میکنید. (حتی رعایت سن و سال طرفتون رو هم نمیکنید که این هم به فرهنگ بی فرهنگی سبک کاریتون مرتبط هست و حتما دیگه احترام از مد افتاده شده !)

در انتها من این تاپیک رو خداحافظی شما از سایت تلقی میکنم.
    امیدوارم محیط آموزشی واقعا در خور خودتون رو پیدا کنید.
    تاپیک بسته شد

آخرین ویرایش: ‏18/8/10
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  8. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    اجازه بدین بنده هم حرفم رو بزنم و بعدا تاپیک رو ببندیم.
    اول اینکه درستش اینه :
    مستر معجزه نمیکنه . درست میکس کن . صدای خوب استفاده کن.
    نه اینی که شما گفتین.
    این گفته امضای دوست خوب من اقای پاکزاد در فرومی بود که قبلا با هم کار میکردیم.
    دو یا سه بار من این موضوع در ارسالهام بیان کردم.
    بدلیل اینکه نکته مثبت و خوبیه. و خودم هم قبولش دارم.
    شما در عرض 6 ماه یا ساختون زیبا با نمای قشنگ بساز ولی وقتی از پی سسته دو روزه میریزه پائین.

فرمایش شما درست. اما چرا شما دست بکار نمیشید و به ما راهکار درست رو اموزش نمیدید ؟

شما در سبک تخصصی خودتون مدرک معتبر دارید.؟؟
    چرا زحمات این دوستان رو زیر سئوال میبرید.؟ شما که مدرک دارید بیاید و آموزش بدین. من هم به شخصه استفاده میکنم.

اگه منظورتون بنده هستم که من نه استادم و نه دوست دارم استاد خطابم کنن. چون هنوز دارم یاد میگیرم.
    از همه کاربرهای سایت بپرسید همیشه سعی کردم که سئوالات دوستان رو تا جائیکه میدونم و بلدم جواب بدم. چه در تاپیکها.. چه در پیام خصوصی و حتی تلفنی.
    اما من هم علامه دهر نیستم. در بعضی مسائل یا تجربه نکردم یا اصلا نخواستم و نیاز نداشتم که در اون مورد چیزی بدونم و مسلما شاید نتونم بعضی سئوالات رو پاسخ بدم. چایی دیدین که من گفته باشم جواب همه چیز رو میدونم ؟ ( این کنایه زدن شما یکبار دیگه هم پیش اومده که من پاسخی ندادم )
    اهان... میشه ادرس اون تاپیک رو بدید ؟
    اصول میگه صدای وکال زیر 20 باید حذف بشه چون گوش انسان قادر به شنیدن اون نیست. ( نکنه برای این هم دکترا و مدرک اینترنشنال میخواین ؟ )

قبول.
    ضرب المثل قدیمی هستش که میگه :

گر تو بهتر میزنی بستان بزن
    شما فرمودین هر کی ازراه رسید. خوب دوست عزیز شما هم از راه برسید و بخشی از این کارمفید رو گردن بگیرید و اموزش بدید. هم استقبال میشه و هم حمایت.

موفق باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...
وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)

عبارات جستجو شده:

1. میکس مستر خوب کی میکنه