میکس وکال

شروع موضوع توسط ostovar ‏26/8/12 در انجمن آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ

تاپیک میکس وکال تالار آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ در persian-music.org.

1. ostovar

ostovar عضو سایت

امتیازات:
    +54 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام استادان .من یه خواهش دارم این وکال خام منه میخواستم اگه زحمتی نیست یکی که از میکساش راضی است این وکال و برای من میکس کنه تا فرق بین میکس خودم و با میکس حرفه ای بفهمم ممنون.
    میکروفن :Luna I m-audio
    کارت صدا focustite usb6

2. SuShiaNT

SuShiaNT عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +381 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    یه وکال نسبت به چی میکس بشه ؟؟ اگر قصد میکس هست که یک سری افکت اعمال میکنیم تنظیم میکنیم میشه میکس.
    وکال نسبت به موزیک باید میکس بشه و نسبت به موزیک سخت هست.شما باید نمونه کاره میکس شدتون رو قرار بدین تا دوستان راجبع اون نظر بدن
    و راهنماییتون کنن.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. ostovar

ostovar عضو سایت

امتیازات:
    +54 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    با تشکر منظورم همون یک سری افکت است شما این آهنگ و که من تنظیم و میکس کردم گوش کنید و مشکلشو بهم بگید اگر زحمتی نیست ممنون

دانلود

من مشکل اصلیم تو این آهنگ وکالمه
    البته یک نمونه وکال خام همین آهنگ و و بالا گذاشتم.

4. SuShiaNT

SuShiaNT عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +381 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    خوب حالا شد.
    راجب به موزیک نظری نمیدم.
    راجب به وکال : ببین تحریر و ویبره هات وفاصله هات همه ناقص و حتی میتونم بگم خارج هست.
    اول از همه خواننده باید خواننده باشه که وکال پرفکت باشه.
    حالا وکال پرفکت بود باید خوب رکورد شده باشه که خوب میکس بشه.
    قدم بعدی برای میکس هر وکالی یه افکتی میخواد برای افکت دادن یه EQ بده بهش یه Reverb یه Delay یه Comp
    یا هر افکت دیگه ای که نیاز وکال باشه بهش بده.
    تنظیم این افکت ها مهم هستن که چجوری تنظیمشون کنی.

من پیشگام رو بهت گفتم این وکال زیاد جالب در نمیاد رویه میکست.چون شرط های بالا هنوز رعایت نشده و.....

5. ostovar

ostovar عضو سایت

امتیازات:
    +54 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    واقعا متشکرم استاد از این که وقت گذاشتین و منو راهنمایی کردین
    2.من این آهنگ و تنظیم و میکس کردم میخواستم اگه میشه وکال خامی که اون بالا قرار دادمو افکتایی که خودتون میدونین بدین تا من رو آهنگ بذارم و فرق بین میکس خودم با شما رو بفهمم ممنون(بعد من تمان افکتایی که شما گفتید رو رو صدا گذاشتم تا شد این)بازم ممنون میشم اگه این کارو برام بکنین.در ضمن در مورد تنظیم و میکسم نظر بدین.

6. santu

santu عضو سایت

امتیازات:
    +120 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام.ببین چند تا نکته داریم.1.مشکله خوندن داری باید حتما سلفز کار کنی یا صداتو با ساز کوک کنی.انقدر باید بخونی (البته درست) تا صدات کوک بشه.باید دونه دونه بری جلو.نمیشه هم کوک بخونی هم تحریر بزنی هم با احساس.ببین اگه میخوای اهنگ خوبی داشته باشی باید همه موارد رو خوب انجام بدی.شعر.ملودی.تنظیم.و صد البته صدای خوب.راه طولانی داری ولی اگه یه مقدار زحمته بیشتر بکشیو اراده قوی داشته باشی موفق میشی.امیدوارم از حرفام ناراحت نشده باشی یه استارتی بشه واسه کارای قوی ترت.موفق باشی.

7. ostovar

ostovar عضو سایت

امتیازات:
    +54 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ممنون از این که وقت گذاشتین و نظر دادین
    شما درست میگین
    چند تا از دوستان
    که پیام خصوصی دادن گفتن و حتی کارو برام میکس کردن تا بفهمم مشکلم چیه با این حال واقعا ممنون

8. Arash A

Arash A عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    من این آهنگ و تنظیم و میکس کردم میخواستم اگه میشه وکال خامی که اون بالا قرار دادمو افکتایی که خودتون میدونین بدین تا من رو آهنگ بذارم و فرق بین میکس خودم با شما رو بفهمم ممنون(بعد من تمان افکتایی که شما گفتید رو رو صدا گذاشتم تا شد این)بازم ممنون میشم اگه این کارو برام بکنین.در ضمن در مورد تنظیم و میکسم نظر بدین.دوست عزیز اینکه شما بخوای از پلاگین گذاری فرد دیگه ای که ورودی و رکوردش با شما متفاوته استفاده کنید هیچ کمکی نمیکنه و بد تر گمراه میشید.اگه هدف فهمیدن قالب یک پلاگین چینی استاندارده ، به ترتیب:1=EQ
    2=Comp
    3=Desser
    4=Reverb &.. هست که سلیقه و استاندارد ها هم دخالت زیادی دارند. من روی ووکال قبل از EQ یک Stereo Imager هم میندازم
    اما به قول سیروان خسروی هیچ کاری بی دلیل نباید انجام بشه در تنظیم و میکس و هر کسی باید با کارت صدای خود و پلاگین هاش حسابی ور بره و شرط مهم دیگه مکان میکروفن.من بعد از گذاشتن یک شانه تخم مرغ پشت میکروفنم واقعا به وضوح خوبی رسیدم و چون هام دارم بم ترین فرکانس رو در اکولایز ووکال میارم تا جایی پایین که هام بره و ماهیت صدا خراب نشه

9. Arash A

Arash A عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    [h=2][/h]
    دوست عزیز اینکه شما بخوای از پلاگین گذاری فرد دیگه ای که ورودی و رکوردش با شما متفاوته استفاده کنید هیچ کمکی نمیکنه و بد تر گمراه میشید.اگه هدف فهمیدن قالب یک پلاگین چینی استاندارده ، به ترتیب:1=EQ
    2=Comp
    3=Desser
    4=Reverb &.. هست که سلیقه و استاندارد ها هم دخالت زیادی دارند. من روی ووکال قبل از EQ یک Stereo Imager هم میندازم
    اما به قول سیروان خسروی هیچ کاری بی دلیل نباید انجام بشه در تنظیم و میکس و هر کسی باید با کارت صدای خود و پلاگین هاش حسابی ور بره و شرط مهم دیگه مکان میکروفن.من بعد از گذاشتن یک شانه تخم مرغ پشت میکروفنم واقعا به وضوح خوبی رسیدم و چون هام دارم بم ترین فرکانس رو در اکولایز ووکال میارم تا جایی پایین که هام بره و ماهیت صدا خراب نشه

10. ostovar

ostovar عضو سایت

امتیازات:
    +54 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ممنون از توضیحتون .
    راستی گفتید سیروان خسروی .اصلا هیچ جا آموزیشی مقاله ای نمیدونم هرچی که بشه یه چیز ازش یاد گرفت داره ؟

11. MNMClub

MNMClub عضو سایت

امتیازات:
    +30 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    سیروان اینقدر سرش شلوغه که دیگه وقتی واسه مقاله دادنش نمیمونه

بارگذاری...