میکس ومستر

شروع موضوع توسط RasoolH ‏26/9/10 در انجمن Recording ( ضبط صداها )

تاپیک میکس ومستر تالار Recording ( ضبط صداها ) در persian-music.org.

1. RasoolH

RasoolH عضو سایت

شغل :
    صدابردار و تنظیم کننده استودیو سلفژ(کرج)
    امتیازات:
    +38 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    با عرض سلام خدمت تمامی اساتید و هنرمندان سایت
    من با مفاهیم میکس و مستر اشنا هستم ولی نمیدونم برای میکس یک وکال پاپ باید از چه افکت هایی استفاده کنم و به چه صورت باید این کار رو بکنم
    اگه دوستان توضیحات کاملی بدن واقعا ممنون میشم

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏26/9/10
  2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزیز خوش امدید.
    در مورد سئوالتون باید عرض کنم نمیشه افکت خاصی رو پیشنهاد کرد چون ماهیت هر کاری با هم فرق میکنه. و ممکنه براتون کار ساز نباشه.
    اما معمولا اکولایز. کامپرس . ریورب و دیلی و یا در صورت لزوم و نیاز اتو تیون پلاگینهایی هستن که استفاده میشن . اما همیشه هم ممکنه همه اینها نباشند. بسته به نوع کار و سلیقه شما و جاگیری مناسب این افکتها در بطن کارتون ممکنه کمتر یا بیشتر بشن.

3. omid-silver

omid-silver عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason, soundforge
    با سلام خدمت دوستان عزیز..... با توجه به تمامی مواردی که همه ی دوستان خوبم توی این سایت در مورد میکس و مسترینگ فرمودند.....
    به نظر من هنوز خیلی از تکنیک ها و فوت و فن های میکس و مسترینگ گفته نشده...
    مثلا من بنا به تجربه ی نسبتا کمی که خودم در موسیقی دارم توی آهنگ های خیلی حرفه ای که گوش میدم میبینم که...
    صداهای سازها به صورت طبیعی از هر طرف مانند یک کنسرت و با افکت هایی دقیق به گوش میرسه و واقعا آدم لذت میبره و میبینیم که از افکت ها و یا تکنیک هایی نظیر pan,reverb,delay,choruse و... اونقدر دقیق و حرفه ای استفاده شده که آدم 100 بار هم آهنگ رو گوش میده سیر نمیشه.
    که به نظر من این چیز ها واقعا علم و تجربه زیادی میخاد و نمیشه اونها رو سرسری گرفت.....
    و در سوی دیگر هم میبینید که متاسفانه خیلی ها بخصوص اکثر ما ایرانی ها( البته به غیر از بعضیا )تو این گونه موارد استاندارد یک میکس حرفه ای رو رعایت نمیکنیم.....
    و بدون اینکه بدونیم اصلا چه جاهایی توی آهنگمون باید چه کار هایی روانجام بدیم
    همینطور شانسی یه افکت رو دست میگیریم و یا علی.... مثلا طرف اونقدر بیس آهنگش رو بورده بالا که آدم میخاد کر بشه و یا اونقدر ازاین افکت ها استفاده کرده و ولوم بهشون داده که همینجور که گوش میدی سرت میخاد گیج بره:smile (23):
    و فکرم میکنه که کار خیلی حرفه ایه!!!!.....(البته خودم رو میگما به کسی بر نخوره.!!!)

خلاصه.......

خواهشی که دارم از اساتید اینه که این نکات واقعا مهم رو با آموزش یا هر طریقی که میدونند به ما توضیح بدند و یه خورده هم سایت رو با این مباحث پر بار ترش کنند خیلی بهتره... و به نظر من این سایت هنوز خیلی خیلی جا واسه حرفه ای تر شدن داره..........
    ممنون. :smile (61):

4. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,604 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    شما اگه آموزشها رو بخونید میبینید که به همه روشی مطالب گفته شده، هم اصولش توضیح داده شده هم روش های عملی!!!
    دیگه مابفیش بر میگرده به خلاقیت و تمرین شما!!!
    یه کم با انصاف باشیم!!!

بارگذاری...