آخرین ارسال‌ها

میکس راک و متال

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
449
23
با سلام.

یک سری سوال ذهن من رو درگیر کرده در مورد میکس کردن کارهایی که راک و متال هستن و طبیعتا روی گیتار (و بعضا بیس) دیستورشن و افکت های مشابه دارن. حالا سوالات من اینا هستند :

۱. در مورد گیتار تا حد زیادی تونستم یاد بگیرم، بخصوص این که با EQ بتونم صدا رو تمیز کنم (سازم ساز مدل بالایی نیست، طبیعتا صداش مشکل داره، یه بخشی موقع ریکورد یه بخشی هم بعد ریکورد باید EQ بشه). پس خیلی با گیتار مشکلی نیست.
۲. درامز در اکثر کارهای متال درست و حسابی، به وضوح شنیده میشه و حالت تاکیدی رو داره. طبق چیزی که در اکثر ویدئوها دیدم، اینطور بوده که گفتند صدای درامز پایین تر از گیتار باشه، این درحالیه که وقتی صدای درامز رو میارم پایین، خود به خود انگار داره خفه میشه (تک تک اجزای درامز رو میفرستم تو کانالهای مجزا، یکی رو Master میکنم براشون و بعد اون کانال رو میفرستم به Master اصلی). برای حل این مشکل چه کار باید بکنم؟

ممنون میشم از راهنمایی های شما دوستان

1) راجع بهش باید توضیح بدم یا نه ؟
2) در موسیقی باید و فرمول خاصی وجود نداره که شما میفرمایید، صدای درامز باید کمتر از گیتار باشه ! شما روی لاین های درامز پروسس خاصی انجام دادید ؟
EQ، Compress یا .. ؟
سوالتون یه مقدار گنگ بود، واضح تر توضیح بدید تا بشه کمکتون کرد.

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
449
23
سوالتون یه مقدار گنگ بود، واضح تر توضیح بدید تا بشه کمکتون کرد.
ببخشید، من مدتها پیش پرسیدم و خب همزمان هم جست و جو کردم و بارها میکس اشخاص مختلف رو مطالعه کردم، یه نتایجی رسیدم.
چیزی که سوالم بود، اون حالتی بود که در آهنگهای گروه هایی مثل گوجیرا یا مشوگا وجود داره، کیک درام به طور خاص انگار روی مغز شنونده کوبیده میشه و خب بعد از مطالعه متوجه شدم Low-end ام رو زیادی EQ میکردم. تقریبن کل صدای کیک درام (و حتی نتهای بم بیس) رو حذف میکردم اونطوری ...

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,257
34
Vengeance Land
بنظرم طبیعی بودن درام و پلاگین نبودنشون بیشتر از هرچیز دیگه تاثیر گذاره :D

صدابرداری، سلیقه، همه شون دخیلن
من چندین سال درگیر این صدای درامزی که از پلاگینا در میومد بودم
نهایت به این نتیجه رسیدم هیچ چیز مثل سمپل لایبرری های درامز آکوستیک کارساز نیست

یا پکیج های StylusRMX
با این که خیلی قدیمی هستن ولی درست صدا میدن. درست صدا برداری شدن
در نتیجه دردسر های کمتری هم از لحاظ زمانی هم از لحاظ پروسه میکس مسترینگ دارن

تو جریان کاری خودم که حد اقل اینطوری بوده..

آخرین ویرایش:
بالا