میکس حرفه ای کیک و بیس

شروع موضوع توسط ehsanok ‏15/2/13 در انجمن آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ

تاپیک میکس حرفه ای کیک و بیس تالار آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ در persian-music.org.

1. ehsanok

ehsanok عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام و خسته نباشید خدمت استادا و کاربران عزیز سایت
    راستش توو یه مطلب انگلیسی یه متنی رو مربوز به میکس ترجمه کردم که (باید کیک و بیس باهم میکس بشن و توو آهنگ به صورتی شنیده بشن که انگار به هم چسپیده اجرا میشن و هیچ کدوم از اونها توو ذوق نمیزنن)،
    حالا سوال من اینه که این مطلب درسته؟
    اگه نه که هیچ و اما اگر درسته چجوری اینکار به بهترین نحو انجام میشه و آیا پلاگین خاصی برای این کار هست؟
    و همچنین برای این کار آیا باید کیک و بیس رو توو یک لاین افکت دهی (اکولایزر،کمپرس و...) کنیم یا تک لاین؟
    ممنون میشم راهنایی کنید.

2. Hamed_abdollahi

Hamed_abdollahi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +356 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo, StudioOne
    سلام
    به نظر من مهم ترین چیز جنس کیک هستش و بعد از اون جنس بیس یعنی با توجه به کیک باید بیس رو انتخاب کرد(با توجه به سبک)
    بارها شده که میخوام برای کیک بیس خوب انتخاب کنم کیکو پلی میکنم بیسو میزنم میبینم خیلی میچسبه وجف میشه
    ولی سولو بدونه کیک که پخش میکنم یه بیس چرت به نظر میاد
    به نظر من 70 درصد خوب دراومدن کیکو بیس به جنسشون بستگی داره و 30 درصد دیگه هم به میکسشون که با هم تداخل نداشته باشن این دتا
    منظورازباهم میکس شدن اینکه نسبت به هم میکسشون کنید نه اینکه هردو رو در یک لاین میکس کنید
    پلاگین خاصی هم نمیشه اشاره کرد ولی بیشترین پلاگین های مورد استفاده برای میکسشون اکولایز و کمپرسور هستش که کمپرسور هم در همه موارد به کار نمیاد
    تشخیص با خودتون باید باشه
    موفق باشید............

- - - - - - - - - -

سلام
    به نظر من مهم ترین چیز جنس کیک هستش و بعد از اون جنس بیس یعنی با توجه به کیک باید بیس رو انتخاب کرد(با توجه به سبک)
    بارها شده که میخوام برای کیک بیس خوب انتخاب کنم کیکو پلی میکنم بیسو میزنم میبینم خیلی میچسبه وجف میشه
    ولی سولو بدونه کیک که پخش میکنم یه بیس چرت به نظر میاد
    به نظر من 70 درصد خوب دراومدن کیکو بیس به جنسشون بستگی داره و 30 درصد دیگه هم به میکسشون که با هم تداخل نداشته باشن این دتا
    منظورازباهم میکس شدن اینکه نسبت به هم میکسشون کنید نه اینکه هردو رو در یک لاین میکس کنید
    پلاگین خاصی هم نمیشه اشاره کرد ولی بیشترین پلاگین های مورد استفاده برای میکسشون اکولایز و کمپرسور هستش که کمپرسور هم در همه موارد به کار نمیاد
    تشخیص با خودتون باید باشه
    موفق باشید............

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. میکس کیک و بیس

,
  2. بیس کار کیک