میکروفون usb

12/12/09
17
1
0
از دوستان میخواستم بپرسم که آیا میکروفون usb نیازی به پری آمپ داره یا نه؟
و قیمت معمولیش چقدره ؟
و تگر شماره سفارششو داری لطف کننین .

JunioR

کاربر با تجربه
18/9/09
853
102
0
تهران
سلام. خیر میکروفن های usb نیازی به پری امپ و اینترفیس ندارند و شما مستقیم میکروفن رو به پورت usb کامپیوتر وصل می کنید. قیمت های مختلفی دارند بیشتر حدود 200 هزار تومن هستند و البته اکثرا کیفیت قابل قبولی رو ارائه میدند.
مدل های مثل
Audio Technica AT2020 usb
M-audio Producer Microphone

Rode Podcast Microphone با قیمتی حدود 210 هزار تومن.
podcaster.jpg

فایل های ضمیمه

12/12/09
17
1
0
ار اونایی که گفتین قیمت پایین تر نداره چون من فقط برای ضبط وکال در محیط غیر اکوستیک میخواستم؟

Persian

عضو سایت
25/1/10
83
5
8
Audio Technica AT2020 usb
M-audio Producer Microphone

Rode Podcast Microphone با قیمتی حدود 210 هزار تومن.
با سلام خواستم بپرسم با این مدلها میشه کار البوم موسیقی رو راه انداخت.من یک b1 دارم اگه اینارو تهیه کنم از میک خودم بهتر هست؟

JunioR

کاربر با تجربه
18/9/09
853
102
0
تهران
ار اونایی که گفتین قیمت پایین تر نداره چون من فقط برای ضبط وکال در محیط غیر اکوستیک میخواستم؟
بنده نميشناسم.
با سلام خواستم بپرسم با این مدلها میشه کار البوم موسیقی رو راه انداخت.من یک b1 دارم اگه اینارو تهیه کنم از میک خودم بهتر هست؟
بستگي به انتظارات شما داره. شما با ميكروفن هاي دايناميك ارزون قيمت هم ميتونيد اينكار رو انجام بديد.
بهتره ميكروفن هايي كه عرض كردم رو اگه امكانش بود تست كنيد ممكنه بنظرتون بهتر صدا بدند.

kamrantak

عضو سایت
25/2/10
29
11
3
یزد
سلام کدوم مدل به نظرتون صدا رو طبیعی تر ضبط می کنه؟ البته اگه ناشی گری می کنم بگید چون بعضی از میک ها علی رغم قیمت بالایی که دارند صدا را خیلی خوب ضبط نمی کنند .کمک کنید.

ART

هنرمند
28/11/09
235
15
18
تهران
www.sedabardar.com
در باره مطلب بالا.
اوني كه ميبينيد يه ميكروفون گرون ميگيره و صدا خوب در نمياد بدون كه قطعا مشكل از صدابرداره.

JunioR

کاربر با تجربه
18/9/09
853
102
0
تهران
میکروفن های Audio Technica کلا میکروفن های با کیفیتی هستند و شخصا یکی از طرفدارهای این برند هستم. میکروفن At2020 میکروفن پرفروشی بوده و مدل usb اون هم کیفیت قابل قبولی داره اما پیشنهاد میکنم قبل از خرید صدای میکروفن های دیگه رو هم تست کنید.

Nima Golestan

Gold User
11/6/09
1,879
333
83
36
شيراز
ولی به نظر من میکرفون های USB زیاد جالب نیستن . آخه یکی از بچه ها اینجا یه دونه گرفته فکر کنم 120 تومان , نه قدرتی , نه کیفیتی , بیچاره وکالشو میاد پیش من ضبط می کنه . :smile (23):

JunioR

کاربر با تجربه
18/9/09
853
102
0
تهران
میشه مطمئن بود که میکروفن های داینامیک با ارزش حداقل 150 دلار و میکروفن خازنی با ارزش حداقل 200 دلار قیمت دارن. این قیمت برای یک میکروفن خازنی usb خوب بنظر کم میاد نیما جان!

16/4/09
587
177
0
.::SYNTHTOPIA::.
به نظر من باید بحث هزینه و کیفیت رو در کنار هم در نظر گرفت.
مسلما یک میکروفن خازنی مناسب همراه با یک preamp خوب هزینه بسیار بالاتری نسبت به یک میکروفن USB خواهد داشت
حالا باید ببینید برای شما اختلاف کیفیت بین این دو نسبت به اخلاف قیمتشون ضروری هست یا نه.

Nima Golestan

Gold User
11/6/09
1,879
333
83
36
شيراز
آره دیگه . میشه حکایت , هر چقدر پول میدی به همون اندازه آش می خوری :d ولی این بنده خدا اصلا معلوم نیست چرا اینقدر بد شانسه . من یه میکرفون واسه اتاق فرمان دارم که فکر کنم خریدمش 2500 تومان از این میکرفونی که این بنده خدا خریده بهتر ضبط می کنه !! :d . ولی لازم به ذکر هست که میکرفون ضبطم واقعا عااااااالیه . ندیدم نمونه ضبطش و جایی . تا آخر عمرم نگه میدارمش . :smile (23):

با سلام
sample rate و bit میکروفنهای usb رو چطوری بدون کارت صدا تعیین می کنیم مگه خودشون interface دارن
با تشکر

2/3/10
137
15
18
es
سلام اقای JunioR میخواستم بدونم کیفیت رکورد میک های usb بستگی به چه چیزه سیستم داره؟

4/9/11
2
0
0
ایران
درود
من رشته ام الکترونیکه . تا حالا از این مایک باز نکردم تا یه کالبد شکافی روش انجام بدم
در کل از ظاهر هیچ چیز نمیشه قضاوت کرد حتی اگه کیفیت ضبط صدا هم خوب باشه ممکنه عمرش کوتاه کیفیتشو زودی از دس بده
نسبت به بقیه مایکا کلن همه میکروفنا به 2 چیز حساسن که باعث خرابیشون میشه >>ضربه و رطوبت<<
این چیزی که به فکر من میرسه تو این مایکا usb میتونه از 3 قسمت تشکیل شده باشه قسمت دیفرام_برد پری_برد صدا یا همون کارت صدا
که اینا بصورت فشرده تو مایک نصب شدن بعد از طریق اینترفس یو اس بی با یه نرم افزار به صدا افکتها یه پردازش خاصی القا میکنن که باعث جلوه بهتر شدن صدا میشه .اگه بخوایم پولشو تقسیم بر 3 کنیم مثلا 200 تومن باشه مایک میشه 70 بقیشم واسه برداش
البته این یه نظریه بود تا واقعیت چیزی معلوم نیس
ممنون.

20/3/15
22
1
3
19
سلام ببخشید میشه بگید قیمت میکروفون blue snowball و میکروفون yeti snowball چنده و بین این دو میکروفون کدومشو انتخاب کنم؟ و کدومشون کیفیت بهتری داره هم از نظر صدا هم از نظر جنس و طول عمرش؟؟؟
من این میکروفونارو برای کار خوانندگی میخوام و به نظرم در حد خودم که تازه شروع کردم متناسب .
ممنون میشم به این سوالات من جواب بدید...
تشکر*