میکروفون M-Audio Nova

شروع موضوع توسط persian-pride ‏2/11/09 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک میکروفون M-Audio Nova تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. persian-pride

persian-pride عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوستان می خواستم بدونم با میکروفون ام آیدیو نوا چه وسایلی هست و به وسایلی چه کابلی به کارت صدا وضل میشه ممنون

2. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    وسایل جانبی خب پایه میکروفن و pop filter و shock mount می تونید بگیرید (البته نمیدونم Nova رو با shockmount میفروشن یا خیر)
    با کابل XLR هم وصل می کنید به اینترفیستون

3. persian-pride

persian-pride عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    این میکروفون برای اتصال به فانتوم پاور هم نیاز داره؟ چون من شنیدم این میکروفون بیسیم هستش آیا درسته؟

4. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,810 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    بله تمامي ميكروفونهاي استوديو به فانتوم پاور نياز دارن. مگه اينكه مثل بعضي مدلها تغذيه داخلي داشته باشن. يا ساده تر بگيم باطري بخورن.
    خير دوست عزيز اشتباه گفتن ميكروفون nova بي سيم نيستش.

5. jivinice

jivinice عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    نرم افزار:
    شامل یک کیف نرم از جنس فوم هست و یک کابل 1.5 متری و شما باید پری آمپ بخرید که audiobuddy از همان شرکت بخوبی باقیمتی مناسب حدود100 هزار جواب گوست و شاک ماونت ندارد و نیاز هم نیست ولی یک پاپ فیلتر بگیرید بد نست حدود 45 هزار تومان

6. Adel Khanghahi

Adel Khanghahi عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    فانتوم پاور چیه می تونم بپرسم ناشیم من یه نووا دارم که احساس می کنم نویز از اون هستش می شه راهنماییم کنید اصلا این میکروفون به این راحتی می تونه نویز بندازه

7. ART

ART عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo
    [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif][FONT=georgia,times new roman,times,serif]ART Music[/FONT][/FONT]
    [FONT=georgia,times new roman,times,serif]تغذیه فانتوم[/FONT][FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif][FONT=georgia,times new roman,times,serif]:
    [/FONT][/FONT][FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]تغذیه فانتوم یک ولتاژdc (معمولا بین12تا48 ولت) است که برای تغذیه ی مدارات الکترونیکی میکروفن کندانسوری به کار میرود.ودر برخی از انواع میکروفن های کندانسوری (غیر الکترت) نیز ممکن است برای ایجاد ولتاژ پلاریزه خازن به کار رود.[/FONT]
    [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]این ولتاژ از طریق کابل میکروفن و توسط میکسر مجهز به تغذیه فانتوم یا منبع تغذیه فانتوم؛میکروفن را تغذیه میکند.[/FONT]
    [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]فکر کنم داری به این فکر میکنی کندانسوری چیه؟![/FONT]
    [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]نترس همون میکرفن خازنیه!.تمام اونا دارای مدار جانبی اکتیوی هستند که خروجی الکتریکی میکروفن را تقویت می کند.این کار مستلزم این است که میکروفن توسط باتری یا تغذیه فانتوم تغذیه شود.[/FONT]
    [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]اما میکروفن های دینامیک بالانس به علت برابر بودن ولتاژ روی پین های 2و3 ؛تغذیه فانتوم روی انها اثری ندارد و این میکروفن هادارای مداراتی به اسم محدود کننده جریان هستند که در صورت سیم بندی غلط از ایراد خسارت به این میکروفن ها جلوگیری شود.[/FONT]
    [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]انتخاب میکروفن کندانسوری یا دینامیک علاوه بر بستگی به منبع صوتی یا سیستم تقویت صوت ,به شرایط فیزیکی نیز بستگی دارد.[/FONT]
    [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]اگر میکروفن در محیطها و شرایط مختلفی نظیر کلوپهای آواز یا در فضاهای باز به کار گرفته شود؛نوع دینامیک انتخاب خوبی است ودر محیط هایی که بیشتر تحت کنترول هستند ؛نظیرسالن های کنسرت یا تالارها؛میکروفن کندانسوری برای اکثر منابع صوتی ترجیح داده میشود.خصوصا وقتی که بیشترین کیفیت صدا مد نظر باشد.[/FONT]

8. shepeskof

shepeskof عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    آره درسته مثلا fast track pro هم فانتوم پاور داره!!!!!! ولی اینم بگم موقعی که mic بهش متصل نیست phantom power ساند کارتتونو خاموش کنید چون بش آسیب میزنه و در دراز مدت باعث میشه بسوزه!!!

9. Mohammad Aghili

Mohammad Aghili عضو سایت

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    کاملا حق با شماست . چون این تجربه رو دوست من داشت ، و ساند کاردش به خاطر فانتوم نیم سوز شد

10. faramehr

faramehr

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    N o v a

میکروفون nova با هیچ وسیله جانبی فروخته نمیشه یعنی توی جعبه فقط میکروفون و کابل xlr وجود داره. اگه لرزه گیر یا هر چیز دیگه ای خواستی باید جداگانه خریداری کنی.
    در مورد بیسیم بودنش هم امید جان درست میگه. این میکروفون بیسیم نیست.
    ولی در کل میکروفون خوبیه و صدای گرم و قابل قبولی داره
    در مورد پاپ فیلتر هم به نظر من اون 45000 تومنی یه مقدار گرونه. من خودم با 3000 تومن یه فیلتر خوب درست کردم خیلی هم ازش راضیم.:smile (35):
    اگه خواستید بگید تا روش ساخت رو براتوون بگم.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏5/2/11
  11. atamusic

atamusic عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +57 / 1 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, reason
    روش ساخت رو ميشه توضيح بديد ؟؟؟

بارگذاری...