میکروفون کجاست؟!

• شروع کننده موضوع Farhood
  • تاریخ شروع

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,045
10,093
113
54
.

امیدوارم این ویدئو رو تا آخر دیده باشید.
همونطور که دیدید، هیچ میکروفونی به بدنش نصب نیست. یعنی اگر بود که با اون رقصی که میکنه پَرت میشد بیرون!
رنگ صدا هم نشون میده که میکروفون نمیتونه دور باشه و از مسافت زیاد گرفته باشه. صدای نفَس های پسره رو هم گرفته.
پلی بک هم که اصلاً نیست.
پس میکروفون کو؟!

• اوه!
10/4/10
292
401
63
اولش با خودم فکر کردم میکروفون رو داخل اون کیف کار گذاشتن ولی بعد کیف رو پرت میکنه اون طرف.این شد که تیرم به سنگ خورد.
حالا جدای از اون میکروفون که حتما بعدش میگید.این چطور بعد از اینور اونور پریدن میتونه بخونه؟!یاد خودم افتادم که زمانی که باشگاه کشتی میرفتم بعی وقت ها قبل از شروع تمرین اصلی با رفیقم مرور فن میکردم.بعد از چند دقیقه که مربی میخواست تمرینات رو شروع کنه ازم میخواست برم قرآن بخونم.هیچی دیگه موقع خوندن مرگم بود.با اون نفس نفس زدن ها ،نمیفهمیدم دارم چی میخونم:whistling:

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,045
10,093
113
54
.
اولش با خودم فکر کردم میکروفون رو داخل اون کیف کار گذاشتن ولی بعد کیف رو پرت میکنه اون طرف.این شد که تیرم به سنگ خورد.
حالا جدای از اون میکروفون که حتما بعدش میگید.این چطور بعد از اینور اونور پریدن میتونه بخونه؟!یاد خودم افتادم که زمانی که باشگاه کشتی میرفتم بعی وقت ها قبل از شروع تمرین اصلی با رفیقم مرور فن میکردم.بعد از چند دقیقه که مربی میخواست تمرینات رو شروع کنه ازم میخواست برم قرآن بخونم.هیچی دیگه موقع خوندن مرگم بود.با اون نفس نفس زدن ها ،نمیفهمیدم دارم چی میخونم:whistling:
اون کیف اولین حدسِ همه هست! بعد اینم بعد از رقص همچین صاف و درست نمیخونه. نفس نفس میزنه.
ضمناً من اگه من جای میکروفونو میدونستم که نمیومدم سوال کنم!

• غمگین
  • هاها
واکنش‌ها: pe32_64 و stefan
10/4/10
292
401
63
من فکر کردم اخرش میخواین جوابش رو بگید...
نمیدونم با اون بلانس هایی که میزد بازم خیلی خوب میخونه.فقط صدای نفس نفسشمیاد.که اونم طبیعی هست.منظورم لرزش تو صداش بود.این با همون نفس زدنش از ساسی مانکن تو استودیو بهتر میخونه:biggrin:

Mohammad1772

عضو سایت
1/1/17
140
113
43
61
مشهد
من چند کار دیگه از این هنرمند دیدم اونها هم تقریبا همین سبک رو دارن البته اجرای زنده اونها هم میک نداره
حالا چه اهمیتی داره که میک کجاست .
مهم تکنیک هست که حتی از ما کلفترهاش هم ندارن

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,045
10,093
113
54
.
حالا چه اهمیتی داره که میک کجاست .
اهمیتش به اینه که اینجا یک فروم "صدابرداری و موسیقی" هست که قراره در این فروم سوالهای مربوط به صدابرداری وموسیقی مطرح کنیم! تکنولوژی صدابرداری پرفورمنس لایو چیزی نیست که سوالات مربوط به اون در فروم مربوط به آشپزی یا خیاطی مطرح بشه:biggrin:

این پرفورمر هم آنچنان هنرمند خاصی نیست. این آواز با همین رقص توسط 42 پرفورمر کودک در طول 11 سال در پروژه ی "بیلی الیت" اجرا شده که این، یکی از اون پرفورمرها هست. پروژه ی "بیلی الیت" مفصّله اگه بخوام توضیح بدم. این یک پروژه ی تأتر موزیکال بود که به طول 11 سال (2005 تا 2016) در لندن روی صحنه رفت. در این پروژه چون بازیگر کودک رشد میکرد، هر سال بازیگران جدیدی انتخاب و برای ادامه ی پروژه استفاده میشد و این، یکی از اون بازیگران هست که در سالهای 2011/12 یه دوره بازی کرد و رفت. غیر از این پروژه هم کار دیگه ای انجام نداده، فقط در یک ویدئوی کوتاه برای تبلیغ Nike همکاری داشته. در عکس زیر در اختتامیه ی این پروژه (در سال 2016) همه ی بازیگران شخصیت بیلی الیت جمع شدند (از اولین تا آخرین بازیگر - 2005 تا 2016) که شما همین بازیگر رو اون ردیف آخر میتونی ببینی که بزرگتر شده. تمام این بچه ها در زمانهای خودشون این کار رو اجرا کردند.

billys-former-and-current-unite-for-a-special-performance (2).jpg

دیگه بیشتر از این در این مورد نمیتونم صحبت کنم، تاپیک بیراهه میره. ضمناً آهنگساز این پروژه هم
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
بود که خودش هم این قطعه رو خونده.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,045
10,093
113
54
.
من فکر کردم اخرش میخواین جوابش رو بگید...
نمیدونم با اون بلانس هایی که میزد بازم خیلی خوب میخونه.فقط صدای نفس نفسشمیاد.که اونم طبیعی هست.منظورم لرزش تو صداش بود.این با همون نفس زدنش از ساسی مانکن تو استودیو بهتر میخونه:biggrin:
این تازه خودش از این اجرا راضی نیست! اگه دقت کنی آخرش میگه Again (به مفهوم اینکه خوب اجرا نکردم)! این Again جزو متن نمایشی نیست!

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
741
1,025
93
تهران
Instagram.com
نمیدونم با اون بلانس هایی که میزد بازم خیلی خوب میخونه.فقط صدای نفس نفسش میاد.که اونم طبیعی هست.منظورم لرزش تو صداش بود.این با همون نفس زدنش از ساسی مانکن تو استودیو بهتر میخونه:biggrin:
منم نمیدونم میکروفون کجاست :biggrin: هر جا هست سالم و سلامت باد
ولی از نظر منم اجرای پرفکتی نبود. احساس میکردم وکال خوب نشسته روی موزیک. مخصوصا اونجا که از جاش بلند میشه. احتمال زیاد گوش من ایراد داره :sorry-21: اما خب از ساسی و امثالهم چند آسمونی بالاتره

10/4/10
292
401
63
والا تعریف من این نبود که طرف رو در حد اعلا جلوه بدم.(نمیدونم شاید بد نوشتم).به اون باشه که حتی بالانسش هم در حد خیلی خوب نبود.(وگرنه باید دو چرخ تو هوا میزد). اگه چیزی گفتم فقط خواستم بگم من تجربه این موقعیت رو داشتم.و از سخت بودن کارش می خواستم بگم.:smile:

kavir_0361

عضو سایت
13/12/11
389
283
63
تهران
اینم فکر کنم یه بار توی همین شرایط با میکرفون نزدیک اجرا کرده ضبط کردن الان دقیق عین همونو اجرا میکنه و پلی بک میشه .چون صدای حرکاتش کات شده غیر یکی دوجا . بعیده انقدر دقیق سر صحنه بتونن صداهارو کات کنن.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,045
10,093
113
54
.
اینم فکر کنم یه بار توی همین شرایط با میکرفون نزدیک اجرا کرده ضبط کردن الان دقیق عین همونو اجرا میکنه و پلی بک میشه .چون صدای حرکاتش کات شده غیر یکی دوجا . بعیده انقدر دقیق سر صحنه بتونن صداهارو کات کنن.
من اگه قدرت پاک کردن پست کاربرها رو داشتم که بیکار نمینشستم! کلّی پست زاید در این فروم هست ☣

و در مورد احتمال پلی بک که گفتی:
کمترین احتمال مربوط به پلی بک بود (اینکه میگی قبلاً ضبط شده)!

همونطور که در پست اول گفتم گرچه نیازی به گفتن هم نبود، این صدا غیر ممکنه پلی بک باشه. ولی چرا غیر ممکنه؟

1- اینکه این بچه بتونه دقیقاً حتی نفس نفس زدن هاش رو هم کاملاً سینک لب بزنه، غیر ممکنه. اینکار از بزرگترهاش هم برنمیاد.

2- برای پلی بک از فایلی که قبلاً ریکورد شده استفاده میشه. وقتی یک قطعه در استودیو ریکورد میشه، برای اینه که در حد ممکن اجرای کاملاً تمیز، شسته رفته و ژوستر از پرفورمرها بگیرن، و در پست پروداکشن هم تازه میان کلی روش کار میکنن. در حالیکه چیزی که اینجا از پرفورمر شنیده میشه، یک صدای کاملاً خام دست نخورده ی پُر از فالشی هست! که نشون میده صدای اون بازیگر رو ما مستقیم از رو همون استیج داریم میشنویم.

3- دلیل سوم که بمراتب اساسی تر از دو دلیل قبلیه، فلسفه ی نمایش موزیکال هست. اصلاً فلسفه ی نمایش موزیکال بیان یک قصه با بازی (دراما)، اَدای دایلوگ (بَیان)، رقص، نوازندگی و آواز زنده است. نمایش موزیکال، مثل موزیک ویدئوی پاپ نیست که بیاد جلوی دوربین با پلی بک لب بزنه. درسته که شما از پشت مانیتور این ویدئو رو میبینی، ولی نمایش موزیکال برای ضبط و پخش از رسانه اجرا نمیشه. برای بیننده ی زنده اجرا میشه. بیننده ای که میاد بطور زنده میشینه در سالن، تا یک نمایش 2 ساعتی رو رو در رو با پرفورمرها ببینه و بشنوه. اینکه پلی بک تصور کنیم مثل این میمونه که بگیم برای فلان اُپرا ووکالیست سوپرانو اومد با پلی بک لب زد! نمایش موزیکال هم مثل همون اُپرا میمونه با این تفاوت که معاصر تره. تأتر موزیکال در ایران زیاد شناخته شده نیست و معمولاً مردم نه میشناسنش و نه فلسفه اش رو میدونن (و نه اصلاً براشون مهمه!!).

kavir_0361

عضو سایت
13/12/11
389
283
63
تهران
پس شاید از میکرفون هایی که امکان زوم صدا داره استفاده میکنن برای صدا برداری . قابلیتی که نمونه سطح پایینترش توی گوشی های سری جدید پرچمدار سامسونگ هست