میکروفن مناسب برای Focusrite Saffire 6 USB

شروع موضوع توسط Moslem71 ‏27/11/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک میکروفن مناسب برای Focusrite Saffire 6 USB تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Moslem71

Moslem71 عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    میخواستم بدونم این کارت صدا تا چه میکروفنی کیفیت مطلوب میده ؟ یعنی من چه میکروفنی بخرم که این کارت صدا بتونه به خوبی کیفیتشو خروجی کنه ؟ مسلما میکروفن های گرون قیمت نمیتونن با این کارت صدا کیفیت خودشونو نشون بدن
    چه میکروفنی را پیشنهاد میکنید تا بتونم بهترین کیفیت ممکن را از این کارت صدا بگیرم و پول اضافی هم نداده باشم؟
    میکروفنو برای وکال میخوام

2. Saman Niknezhad

Saman Niknezhad عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +188 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    همين الانش هم ميتونيد هر نوع ميكروفوني رو مورد استفاده قرار بديد فقط مشكلتون تو كيفيت وكاله كه اون هم اگر يك پري امپ خوب تهيه بفرماييد واقعا كار ساز خواهد بوداما براي اين كارت صداRode nt-1 ويا Rode nt-22گزينه هاي مناسبي هستند

3. DJ Mat

DJ Mat عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    نه دوست من
    نیازی به پری امپ نیست ظاهرا این دوستمون یادشون نیست که کارتهای فکوس رایت دارای بهترین پری امپ هستن پس نیاری به پری امپ ندارین .این کارت ها
    به خاطر پری امپ شون معروفن.فقط بهترین گزینه های میکروفون همونه که دوستمون گفتن.

4. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    وجود پري امپ كلا لازمه. چه كارت داشته باشه و چه نداشته باشه.
    در نظر داشته باشيم كه پري هاي روي كارت ها كوچيك شده هستند و نميتونن مثل يه پري امپ تخصصي صدا بدن.

5. Hamed_abdollahi

Hamed_abdollahi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +356 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo, StudioOne
    از nova و behringer B2 pro هم میتونی استفاده کنی وrode یه چیز دیگست....

6. DJ Mat

DJ Mat عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    آخه برادر من آقای محبی
    واسه خیلیا که دارن در خونه کار میکنن تخصصیش به چه دردی میخوره؟
    بعدشم پری امپ اصلا تخصص لازم نداره یک سخت افزاره مثه بقیه ی چیزها مهم استفاده ی صحیح از آنهاست . برای استودیوی خانگی کافیه.ما چرا همه چی رو میخوایم تخصصیش کنیم؟هر کی کارش و بلد باشه از همین پری امپ هم میتونه بهترین وکال و ضبط بگیره.این و تجربه میگه.والسلام

7. solo

solo عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    preamp های focusrite درسته بین preamp های هم رده خودش بهترین هست و به وضوح هم بهترین هست ولی در مقابل preampهای لامپی و ترانزیستوری خاص مطمئنا در رده پایین تر قرار داره .
    با توجه به اینکه پری امپ های لامپی دست ساز با همون نقشه و همون قطعات هم جواب های متفاوتی در رکورد ارائه میدن و همچنین نیاز پری امپ های ترانزیستوری به نقشه های پیچیده و تست قطعات مختلف و گرفتن نتیجه درست توقع نداشته باشید یک کمپانی بزرگ مثل focusrite تمام داشته های خودش رو به ارزونی ارائه کنه هرچند به وضوح بهتر از خیلی ها هست ولی اگر این واقعا بهترینه و تولید پری امپ های گرون قیمت دیگه توسط خود کمپانی focusrite به چه علت هست ؟
    ولی با توجه به تاپیک شما محدودیت برای استفاده از میکروفون خاصی ندارید فقط به دنبال میکروفون مورد نیازتون باشید تا انتخاب مناسبی داشته باشید
    من به شخصه از پری امپ focusrite liquid 56 برای میک rode nt2a ( البته از liquid استفاده نمیکنم ) از avalon برای tlm 103 و جدیدن هم قصد خرید blue cactus به همراه پری امپ مخصوص خودش رو دارم .
    داشتن یک رکورد با کیفیت بالا لذت زیادی داره !

8. DJ Mat

DJ Mat عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    شما هم مثه اینکه در سرزمین دیگه ای زندگی میکنی دوست عزیز . جنابعالو داری اهداف آینده ی خودت رو جهت خرید آتی مطرح میکنی که اصلا اهمیتی
    نداره .مهم اینه که این بنده خدا مثه خیلیا در این سایت نمیخواد هزینه ی زیادی کنه پس همین پری امپ کارتش کافیه.بجای اینکه یک نفر و بهترین راهنمایی
    رو بهش بکنین تا زیاد تو خرج نیفته نتایج تحقیقات علمی تون و تصمیمات خود رو مطرح نکنین.خیلی از حرفه ای ها رو میشناسم با همین پری امپ روی کارت
    دارن ضبط های عالی میگیرن . بهروز صفاریان Saffire 24 DSP داره و تیوب هم نداره با پری امپ کارتش ضبط میگیره. مهم کار و تجربه س

9. Saman Niknezhad

Saman Niknezhad عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +188 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    sakomusic عزيز خسته نباشي/دوست عزيز در جواب شما نسبت به گفته اقاي محبي (البته با اجازشون)بايد بگم منظوره ايشون از پري امپ تخصصي اين نبود كه بريد ياد بگيريد چجوري كار كنيد با پري امپ-منظورشون از تخصصي دستگاهي بود كه مخصوص بالا بردن كيفيت صدا ساخته شده / دوست خوبمون هم كه فرمودند نياز به ميكروفون دارند گفتند كيفيت مطلوب ميخوان و براي يك كيفيت خوب نياز به يك پري امپ دارند

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  10. Mobin Taffakh

Mobin Taffakh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +90 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio
    دوست عزیز من خودم Focusrite Saffire Pro14 دارم و میک Rode NT2a ، این دو با هم جواب خیلی خیلی خوبی بهم دادن، من Rode NT2a رو به شما پیشنهاد میدم، این میک رو هیچ وقت دست کم نگیرید، می تونید پروژه های تجاری خودتون رو هم باهاش تولید کنید، به شرط داشتن محیط با آکوستیک صوتی مناسب + تجربه و توانایی میکس خوب، ایشالا که بتونید بهترین خرید رو با توجه به بودجتون انجام بدید.

11. meti67

meti67 عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    سلام من Nt1 دارم با همین کارت صدا . عالیه.. :smile (35):
    مطمئن باش پول اضافی هم نمیدی.

12. solo

solo عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    اقایی که از صحبت های من نگران هستید
    اول اینکه تجربیات شخصی من میتونه به خیلی ها اگر باهوش باشند کمک کنه همونطور که بعد از مدتها من فهمیدم چطور از تجربیات دیگران توی این زمینه استفاده کنم .
    وقتی میدونم میکروفون tlm 103 اون چیزی نیست که تو بازار جمهوری ازش تعریف میکنن و این خوب بودنش توی همه جا نتیجه تبلیغات فروشندست چرا نگم ؟

اگر یه نفر واقعا توی کارش جدیه و این رشته رو شغل خودش میدونه چرا نباید هزینه کنه برای یه میکروفون مثلا 4 میلیونی ؟ (خودم رو گفتم )
    اهداف اینده بنده اصلا مطرح نشد
    گفتم تصمیم خرید یک میکروفون با تیوب مخصوصش رو دارم برای دکور هم که نمی خوام در ضمن مطرح کردم تر nt2a و پری امپ focusrite جواب خوبی گرفتم حتی در محیط غیر اکوستیک .
    قیمت میکروفون tlm 103 و blue berry هم که برابره . ایشون هم که گفتند از نظر هزینه مشکل چندانی ندارند و با توجه به صحبتاشون من متوجه شدم 1 میلیون تومان برای preamp و 1 میلیون و نیم برای میکروفون در نظر گرفتند .
    در مورد 003 هم اگر منصرف بشن با قیمت کمتر نتیجه بهتر دریافت میکنن .
    نیاز ایشون با یه focusrite 24 dsp در کنار یه liquid mix به سادگی رفع میشه . هر 2 روی هم فکر میکنم حدود 1 میلیون و 300 میشه .
    فکر میکنم پیشنهادات من نزدیک 1 میلیون و نیم به سود ایشون تموم شد که !

نکته دیگه اینکه شما آقای صفاریان رو تا چه حد میشناسین ؟ !

13. ali32

ali32 عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    کسی که حرفه ای هست کیفیت براش مهم شما قبل از این که این حرف ها و بزنید یک رکورد با یک پری استاندارد جدا از کارت صدا بگیرید و اثر پری کارت و کم کنین و بعد اثر پری کارت و زیاد کنین و اون یکی پری از سر راه بردار تفاوت کاملا قابل احساس هست حالا میکس درست هم که بشه قابل احساس تر میشه

14. DJ Mat

DJ Mat عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    آقا کی این بنده خدا گفت 1 یا 2 میلیون میخواد هزینه کنه که ما نخوندیم .
    شاید تو پست خصوصی گفته؟این دوستمون فقط گفت چه پیشنهادی میدید که زیاد هزینه نکنم. پستش و دوباره بخونین.

15. DJ Mat

DJ Mat عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    ببین عزیز
    من میدونم پری امپ جدا چه کاری میکنه با کیفیت خودم همdbx دارم . منظور من اینه که برای اکثر بچه هایی که در این سایت میان میگن آقا پیشنهادتون زیاد هزینه نداشته باشه نیازی نیست پیشنهادای بزرگ بهش بدیم که از هدفش منصرف بشه.ما میدونیم پری جدا چی هست ولی برای بچه هایی مثه ایشون
    همون پری امپه کارتش نباید فکر کنه کارآیی نداره و نمیتونه باهاش کار کنه . میتونه کاری حرفه ای هم بسازه بعدا اگه حرفه ای شد بره از کره ی ماه پری امپ
    بیاره در حد لالیگا.
    یعنی استودیوی خانگی داره و هزینه ش محدوده

16. solo

solo عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    درسته من این تاپیک رو با یه تاپیک دیگه اشتباه گرفتم ولی در کل نظرم در مورد preampها تغییر نمی کنه .

17. ali32

ali32 عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    داداش اینطوریکه ایشون نوشتن به اون صورت مشکل مالی ندارن اگه بودجشون 200 300 بود بله ولی باید از کمترین امکانات بقول خود شما بهترین استفاد و کرد ولی سوال من اینه که اگه شما 1 ملیون داشته باشی و 1 کارت صدا میای 1ملیون و بدی میک ؟ اگر ان کارو بکنید اشتباه و طبق تجربیات من اگه ایشون مثلا 1 میلیون داشته باشه بهتره قسمتی از این بودجه به پری امپ اختصاص پیدا کنه تا اینکه بخوان 1ملیون تومن و کامل میکروفون بخرن(1 میلیون مثال بود)

18. DJ Mat

DJ Mat عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    آخه قربون تو برم کجا این بنده خدا نوشته مشکل مالی نداره .بخون چی نوشته که فهمیدی مشکل مالی نداره. دوست من , اصلا حرف 1 میلیون و چی بخره یا چطور بخره نیست.

19. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزيزم.
    پاسختون رو جناي سامان دادند.
    بحث اينه كه شما آيا پري امپ تخصصي ( منظور سخت افزاري هستش كه فقط كار پري امپ رو انجام ميده نه چيز ديگه ) رو با پري امپ روي كارتهاي يكي ميدونيد ؟
    درسته در برند فوكوس رايت و يا موتو و يا ديجي ديزاين ما ميتونيم پري هاي خوبي روي خود كارتهاي ببينيم. و شكي هم نيست.
    اما سخت افزارهايي كه مختص براي پري ساخته شدن بهتر عمل ميكنند.
    بنده توصيه ميكنم شما با ميكروفون و كارت خودتون يه ركورد بگيريد و يكبار هم ميكروفون رو به پري هايي مثل uad 610 solo بزنيد و ركورد بگيريد. !
    و هر دو رو مقايسه كنيد.
    بحث هم بر سر خانگي بودن و يا حرفه ايي بودن نيست.
    ممكنه بنده بخوام براي كارهاي شخصي خودم با هم پري امپ كارت كار كنم و راضي باشم. اما در دراز مدت كه بخوام كار خودم رو گسترش بدم ناچارم كه كه مدل بهتري رو تهيه كنم.
    يادمون نره كه ما داريم موسيقي كار ميكنيم و موسيقي هم چيزي نيست كه هميشه در يك حد باقي بمونه و مسلما پيشرفتهايي خواهيم داشت در موسيقي هميشه وسوسه داشتن كيفيت بهتر و برتر همراه ما هستش.
    اين دوستمون هم ميتونن با همين كار و پري اون كار كنن. اما اگه جايي ديگه ببينيد كه دوست ديگه ايي داره با همين كارت و يه دستگاه پري امپ مجزا كار بهتري انجام ميده مسلما درصدد اين بر خواهد اومد كه سيستم رو ارتقا بده يا ممكنه تصور كنه كه سيستم دوستشون در حاليكه شبيه سيستم خودشه بهتر داره كار ميكنه.
    به نظر من وجود پري امپ مجزا چه الان و چه در آينده يكي از ملزومات هر استوديو هستش
    يادمون نره كه همه استوديو هاي خوب بيشترين بودجه رو به اين مورد و سخت افزارهاي مرتبط با اون اختصاص ميدن.
    اميدوارم منظورم رو خوب رسونده باشم.
    موفق باشيد.

20. Moslem71

Moslem71 عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    من فقط یه میکروفن میخوام !! الان میکروفن من b1 هست و میخوام بدون اضافه کردن سخت افزار یه میکروفن دیگه بگیرم که کیفیت بهتری داشته باشم
    درضمن برخلاف برداشت دوستان من مشکل برای تهیه هزینه خرید سخت افزار اضافه دارم و فقط یه میکروفن میتونم بگیرم وگرنه کارت صدامو عوض میکردم

بارگذاری...