میکروفن مناسب برای ضبط دوره آموزشی

شروع موضوع توسط kh.amir ‏22/3/16 در انجمن Microphone ( میکروفن ها )

تاپیک میکروفن مناسب برای ضبط دوره آموزشی تالار Microphone ( میکروفن ها ) در persian-music.org.

1. kh.amir

kh.amir

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    سلام دوستان وقتتون بخیر .

بنده قصد تهیه یک سری ویدئوهای آموزشی دارم که نیاز دارم صدای خودم را توسط سیستم ضبط کنم و روی آموزش هام صحبت کنم . (صفحه سیستم را ضبط میکنم)
    چند وقتی هست درباره اینکه چه میکروفنی بگیرم تحقیق کردم اما چون سررشته در این زمینه ندارم به نتیجه ای نرسیدم ، ممنون میشم اگر میدونید بهترین کیفیت صدا را چجوری میتونم بدست بیارم بهم بگین .

* یه جایی خوندم میکروفن معمولی بگیرید ، همینا که رو هدست ها هست ، و با نرم افزار ها میشه نویز را کم کرد و کیفیت خوب میشه .
    * محیط ضبطم هم اتاق معمولی هست و محیط تخصصی نیست . متعاقبا نویز هم کمی تا قسمتی داره
    * ممنون میشم هم سخت افزار (میکروفن) و هم نرم افزار مناسب در این زمینه را بهم معرفی کنید .

2. sam ca

sam ca کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +892 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    ولی نگفتی چه جور ویدئو آموزشی هستن. مثلا حرکت میکنی موقع رکورد کردن؟, یا نشستی پشت computer , و همزمان که داری ویدئو رکورد میکنی میخای صدا هم رکورد کنی, یا ویدئو رو رکورد کردی و میخای روش صحبت کنی؟ خودت هم تو این ویدئو ها میوفتی یا فقط صدات؟ چند جور میشه این کارو کرد ولی بهتره که بگی چه جوری قراره رکورد کنی.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. kh.amir

kh.amir

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    آموزش های مرتبط با کامپیوتر هست ، پشت سیستم نشستم و دارم مثلا یک پروژه ای رو انجام میدم و صفحم داره ضبط میشه ، میخوام روش هم صحبت کنم ، یعنی در واقع همونموقعی که دارم انجام میدم حرف هم بزنم . مثلا آموزش کار با پاورپوینت .

4. sam ca

امتیازات:
    +892 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    اگه کلان تو کار music نیستی و فقط این جور کار ها میخای رکورد کنی میتونی از ی recorder مثل Zoom استفاده کنی. خیلی ازشون برای مصاحبه و podcast رکورد کردن هم استفاده میشه. تو خودش هم میتونی ی خورده ادیت کنی. چندتا مدل دارن با قیمت های مختلف. اگه این کار رو بکنی, میتونی بد این audio رو که رکورد کردی import بکنی تو software ویدئو که داره سکرین کامپوترت رو capture میکنه و sync بکنیش.
    .....................

اگه میخای اون software ویدئو که سکرین رو capture میکنه صدا رو هم همزمان رکورد کنه, اون وقت میتونی از همین headset هایی که گفتی استفاده کنی, ولی اگه کیفیت برات مهم هست اینها noise زیاد دارن و صداشون ی مقدار شبیه اففکت telephone هست . نازک و خیلی midrange .مگر اینکه حسابی خرج کنی.

........
    اگه میخای کیفیت بهتر باشه, ی کارت صدا که ۱ یا ۲ تا channel داشته باشه کافی هست . ی Mic Shure SM ۵۸ هم میتونه صداتو بگیره. برای صدای بهتر SM7B هم یکی از mic های خیلی خوب برای اینجور کارها هست .

• مفید مفید x 1
  5. kh.amir

kh.amir

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    ممنون بابت پاسخگویی ،
    این هایی که گفتین رو بررسی کردم ، اگر بخام حدود هزینه ای تا 200 و این حدودا باشه چیو پیشنهاد میکنید ؟

6. sam ca

امتیازات:
    +892 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    متاسفانه از قیمت ها خبر ندارم. دوستان حتمن میتونن جواب بدن.

7. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    چون قرار تصویر و صدا همزمان رکورد بشه بهتره از میکروفونهای یو اس بی استفاده کنید

8. kh.amir

kh.amir

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    مدل رو هم معرفی میکنید ؟

بارگذاری...