میکرفن خازنی sennheiser e614

شروع موضوع توسط arsam ‏10/3/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک میکرفن خازنی sennheiser e614 تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. arsam

arsam عضو سایت

امتیازات:
    +105 / 0 / -0
    نرم افزار:
    شرکت آلمانی سنهایزر که از معتبرترین سازندگان میکرفن به شمار می رود سابقه بیش از 60سال در این رشته را دارد و موفق شده است که محصولات بسیار پرطرفداری مانندMD421(که بیش از نیم میلیون عدد ازآن را به فروش رسانده)و یا سری فوق العادهMKHرا به بازار عرضه کند.سریEVOLOUTION ،مجموعه ای از میکرفن های ارزان قیمت تر (البته با استاندارد سنهایزر)نسبت به تولیدات دیگر این شرکت است که عمدتا برای مصرف صدای زنده و کنسرت ساخته شده ولی در کاربرد های استودیویی نیز می تواند مفید واقع شود.کیفیت ساخت این سری نیز بسیار خوب بوده و شهرتی بسزا در میان صدابرداران سراسر جهان کسب کرده است.
    خانواده600 از سری evolution که مشخصا برای ضبط صدای ساز طراحی شده شامل چند میکرفن دینامیکی و فقط یک میکرفن خازنی که مورد بحث در اینجا است می باشد.میکرفن e 614،از نوع خازنی دیافراگم کوچک بوده ،و برای ظبط صدای سازهای کوبی خصوصا drums ovearheads و همچنین سازهای آکوستیکی ظریف مانند گیتار وسازهای زهی و مضرابی مناسب است.ابعاد این میکرفن20در 100 میلی متر و وزن آن 93 گرم است که سبب می گردد تا e614را بتوان در هر موقعیتی جایگذاری کرد.بدنه میکرفن از جنس آلیاژ فلزی و به رنگ نوک مدادی ساخته شده که باعثٍ کاهش انعکاس نور، عدم جلب توجه و یا عدم اشکال در نورپردازی به هنگام تصویر برداری می گردد.
    مشخصات فنی e 614 عبارتند از: الگوی قطبی سوپر کاردیویید با شارژ دائمی(Electret)،پاسخ فرکانسی40تا 20000هرتز، حساسیت3میلی ولت بر پاسکال،حداکثر تراز آکوستیکی ورودی 139 db SPL و اپدانس خروجی350 اهم.این میکرفن با ولتاز تغذیه فانتوم بین 12 تا 52 ولت کار می کند(که طبیعتا ولتاژهای بالاتر در حدود 48 ولت کیفیت بهتری حاصل می کند) و به امپدانس بار بیش از 1000 اهم نیاز دارد.کانکتور میکرفن از نوع XLR بوده و به همرا میکرفن،یک کیف کوچک پارچه ای و یک گلویی نگاهدارنده این میکرفن نیز ارایه می شود.بهای میکرفن در حدود 200یورو می باشد.
    آزمایش:
    من e 614 را در استودیو و در ابتدا برابر یک Drums و سپس یک گیتار نایلونی عالی و به همراه چند میکرفن دیافراگم کوچک معتبر دیگر از جمله ME64 sennheiser آزمایش کردم.e 614 میکرفن بسیار خوش رفتاری است و صدای آشنای میکرفن های سنهایزر را دارد که کمی درخشان بوده و به اصوات ضربه ای به خوبی پاسخ می دهد.البته صدای آن به پختگی میکرفن های گرانتر سنهایزر نیست ولی در این رنج قیمت در مقایسه با میکرفن های مشابه مانند Rode NT5 ابدا جا نمی ماند و در برخی از کاربرد ها نیز پیشی می گیرد.در این مقایسه،NT5 دارای رنج مید قوی تر و صدایی گرمترو e614صدایی درخشانتر و به مراتب چالاک تر بود.مانند همیشه انتخاب بین این دو میکرفن و یا میکرفن های مشابه،بستگی به کاربرد و همچنین سلیقه صدابردار دارد.تنها ایراد قابل توجهe 614،حساسیت کم 3 میلی ولتی آن در مقایسه با میکرفن های دیگر است که در برابر سازهای پر صدای کوبی و یا هر ساز صدای متوسط مشکلی ایجاد نمی کند ولی در برابر سازهای کم صدا ممکن است مقداری نویز حاصل کند.البته این حساسیت کمتر در صدابرداری کنسرت ممکن است مفید واقع شود چرا که امکان تولید فیدبک توسط این میکرفن و یا نشتی صدای سازهای نزدیک را به شدت کاهش می دهد.

منبع:مجله صنعت صدا و تصویر شماره 20

{username}-{filename}

{username}-{filename}

{username}-{filename}

{username}-{filename}

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    بسیار میکروفون خوب و با شخصیتی هستش.
    مخصوصا برای گیتار که خودم به شخصه توی صدا و سیما باهاش کار کردم.
    صدلی خوبی از گیتار دریافت کرد و لذت بردم. از ترکیب اون با nt-5 ( میکروفون خودم ) به مراتب میشه صدای بهتر و پر حجم تری هم گرفت.

بارگذاری...